#
دانستنی های گاوصندوق


تلفن تماس :7200 48 38 -051 -- 68 10 38 66 -021


روشهای مختلف باز کردن گاو صندوق توسط سارقان

تعداد نظرات ثبت شده: 0 نظر

در فیلم‌ها، سارقان و جاسوسان چیره‌دست می‌توانند ماهرانه یک گاوصندوق را در ظرف چند ثانیه با استفاده از دست‌ها و یک جفت گوش خوب از کار بیاندازند. بازکردن گاوصندوق به این سادگی نیست، اما دزدان خبره گاوصندوق واقعاً می‌توانند از پس هر مکانیزم قفلی برآیند. این کار نیاز به داشتن ابزار مناسب، مهارت‌های لازم و صبر زیاد دارد. در این مقاله، ما قواعد این مهارت خاص را بررسی می‌کنیم و به شما پیچ و خم‌های باز کردن گاوصندوق را نشان می‌دهیم.
 گاوصندوق علی‌رغم طراحی ایمن و آزموده شده، ضعف‌هایی دارد: هر گاوصندوقی بایستی برای یک کلیدساز یا دیگر اشخاص صلاحیت‌دار در مقابل حوادثی مانند خرابی یا باز نشدن قفل قابل دسترسی باشد. این ضعف، اساس کار سرقت از گاوصندوق است.
برای اطلاع از چگونگی سرقت از گاوصندوق، ابتدا باید گاوصندوق و مکانیزم‌های اولیه‌ای که برای حفاظت از آن استفاده می‌شود را شناخت. گاوصندوق‌ها بسته به استفاده‌های خانگی یا تجاری اندازه‌ها و شکل‌های متفاوتی دارند.
بیشتر گاوصندوق‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: ضدحریق و ضد سرقت.
ساختار یک گاوصندوق با نوع کاربرد آن تعیین می‌شود. بسته به نیازهای خریدار، یک گاوصندوق ممکن است دیواری، زیر کف یا نوع ساده آن عمود بر زمین باشد. گاوصندوق‌های ضد حریق با مواد بازدارنده آتش تقویت می‌شوند اما در سرقت، به اندازه کافی ایمن نیستند. گاوصندوق ضدسرقت برای مقاومت در مقابل حملات جدی سارقین ساخته می‌شود. اما به علت وجود چارچوب‌های فلزی تقویت شده و روکش فلزی آن‌ها، این نوع گاوصندوق‌ها مانند یک اجاق عمل می‌کنند؛ محتویات درون خود را زمانی‌که در معرض حرارت یا شعله قرار می‌گیرند کاملاً می‌پزند. سرقت از گاو صندوق، در فیلم‌ها تاکنون فیلم‌های متعددی که هنر سرقت گاوصندوق را به تصویر کشیده‌اند، ساخته شده‌اند.
یکی از روش های سرقت گاوصندوق و انتقال آن به محلی که سارقان زمان و ابزار لازم برای جدا کردن قسمتی از بدنه و خارج کردن محتویات آن را دارند محبوب‌ترین روش دزدی گاوصندوق است.
گرچه، زمانی‌که طراحی و شرایط اجازه این کار را نمی‌دهد، سارق باید با مکانیزم قفل دربیفتد.
قفل‌های رمزدار ، اولین قدم برای حفاظت از یک گاوصندوق است. امروزه انواع قفل‌های رمزدار وجود دارد.رمزها برای گاوصندوق‌ها به دو طبقه تقسیم می‌شود: گروه ۱ و گروه ۲.
امروزه در گاوصندوق‌های خانگی رمزهای گروه ۲ معمول‌تر است. آن‌ها یک، دو، یا سه رمز را فراهم می‌کنند. گروه ۱ به‌علت استفاده از رمزهای تا شش‌ عدد، درجه بالاتری از امنیت را فراهم می‌آورند. همچنین این قفل‌ها محکم‌تر هستند، و چرخ‌دنده‌های بیشتری در مکانیزم قفل‌شان دارند. این کار به شدت احتمال سرقت گاوصندوق حتی توسط یک سارق حرفه‌ای را کاهش می‌دهد.
اما با وجود این ساده‌ترین راه برای باز کردن یک گاوصندوق فهمیدن رمز آن است.
اما آیا اگر آن‌ها رمز را بدانند واقعاً می‌توانند درب گاوصندوق‌ها را باز کنند؟
اگر این به معنای عدم استفاده از روش‌های پیچیده برای ورود به گاوصندوق‌ها باشد، تنها چند ثانیه برای امتحان رمزهای آزمایشی معمول طول می‌کشد و وقت با ارزش سارق را هدر نمی‌دهد. زمان، دشمن شماره یک سارق گاوصندوق است. با در نظر داشتن این موضوع، روش دیگر برای سرقت، پیدا کردن رمز است.
بیش‌تر سارقان روش‌های کم‌تر زیرکانه‌ای استفاده می‌کنند – حال بیایید نگاهی به آن‌ها بیاندازیم. دست‌کاری گاوصندوق معمول‌ترین روش سارقان برای دست‌کاری گاوصندوق مته کاری آن است. چندین راه برای استفاده از مته جهت باز کردن گاوصندوق وجود دارد .برای اقدام متقابل در برابر این کار، بسیاری از سازندگان، صفحات سنگین کبالتی را جهت ممانعت یا کاهش سرعت مته‌کاری درب گاوصندوق به‌کار می‌برند.
اما، مته‌کاری تنها راه نیست. ما به چند راه باز کردن گاوصندوق که حتی پر سر و صداتر از مته‌کاری است نگاهی می‌اندازیم. آتش زدن، انفجار و فناوری مدرن سرقت .سارقان می‌توانند از روش‌هایی برای آتش زدن جهت ایجاد یک سوراخ در بدنه گاوصندوق به اندازه‌ای که بتوان محتویات آن را بیرون بکشد استفاده کنند. سارقان برای انجام این کار از مشعل‌های گوناگونی استفاده می‌کنند.
بیشتر سارقان ماهر، از توانایی‌هایشان در لباس کلیدساز یا دیگر مراجع قانونی استفاده می‌کنند. آن‌ها هم‌چنین به سازندگان گاوصندوق برای آزمایش طرح‌هایشان کمک می‌کنند. امروزه، محتویات گاوصندوق‌ها بیشتر بر اثر آتش‌سوزی از بین می‌رود تا سرقت.
درست است که تمام این روش ها برای باز کردن گاوصندوق انکار ناپذیر است اما، استفاده از برند های معتبر برای خرید گاوصندوق  و استفاده از راهکارهای پیشنهادی آنها برای نگه داری و محل قرار دادن گاوصندوق یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت و عواملی از این قبیل است.
گاوصندوق نسوز آرکا(محمدزاده) همراه همیشگی شما، برای امنیت خاطر و آرامش کامل.