#
دانستنی های گاوصندوق


تلفن تماس :7200 48 38 -051 -- 68 10 38 66 -021


عضو کمیسیون برنامه مجلس تاکید دارد که اعتماد مردم به گاوصندوق های خانگی بیش از شبکه بانکی است.

تعداد نظرات ثبت شده: 0 نظر

این روزها هر کجا می روید، حرف از آینده سپرده های بانکی مردم است. سوار اتوبوس ، مترو و تاکسی می شوی یا در بازار قدم می زنی، همه جا حرف از بانکها و آینده سپرده هایشان است 

اینکه چرا مردم نگران آینده سپرده هایشان در بانکها و موسسات پولی هستند، پرسش مهمی است که مقامات بانک مرکزی باید به موقع پاسخ دهند، وگرنه آینده خطرناکی در انتظار بانکها خواهد بود

عضو کمیسیون برنامه مجلس تاکید دارد که اعتماد مردم به گاوصندوق های خانگی بیش از شبکه بانکی است. 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از حجم بالای نقدینگی و پراکندگی آن در کشور، گفت:سفته بازی و دلال بازی ناشی از حجم بالای نقدینگی است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه مردم اعتمادی به شبکه بانکی در نتیجه تکرار سرنوشت موسسات مالی متخلف ندارند، افزود: نبود پول نقد در دست مردم در کشورهای پیشرفته و جمع کردن آن از سوی بانک ها یکی از مزایای است که توانسته رشد اقتصادی را برای آن ها رقم بزند.

تاکید بر ضرورت جمع آوری نقدینگی جامعه به شکل صحیح از سوی شبکه بانکی

وی با تاکید براینکه از نظام های بانکی کشور انتظار تعریف مکانیزم هایی برای جمع آوری نقدینگی جامعه می رود،تصریح کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقدنیگی جامعه باید به تولید شوق داده شود تا به این ترتیب اقتصادی پویا رقم بخورد.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: انتظار داریم بانک مرکزی مکانیزمی را تعریف کند که مردم راغب به تحویل پول خود به دولت و حاکمیت شود و حاکمیت هم این نقدینگی ها را جمع کرده و با ارایه تضامین کافی در مسیر درست هزینه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه برای جلوگیری از سفته بازی و دلالی باید سرمایه ها از دست مردم جمع شود، گفت: مردم باید خیالشان راحت باشد از اینکه پولشان را به حاکمیت تحویل می دهند.

وی با اشاره به سرنوشت موسسه مالی مجاز " کاسپین"، افزود: فعالیت موسسات مالی با برچسب دارای مجوز بودن از سوی بانک مرکزی و همچنین تبلیغ آن از رسانه ملی دلیل بر معتبر بودن آن موسسه است اما اگر همین موسسه با مشکل مواجه شود مردم اعتماد خود از شبکه بانکی را از دست می دهند.

بانک مرکزی بایدسپرده های مردم را تضمین و بیمه  کند.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: بانک مرکزی باید با تضمین و بیمه  سپرده های مردم در موسسات مالی که خود آن ها را تایید کرده مردم را راغب به سپرده گذاری کند تا در صورتی که آن موسسه با مشکلی مواجه شد راهکاری برای پاسخگویی به مردم باشد.

وی با بیان اینکه ورود بانک مرکزی برای جمع آوری پول های نقد مردم درست نیست، افزود: دولت باید با فعال  سازی بخش خصوصی جمع آوری وجوه مردم را مدیریت کند تا با ارایه تضامین کافی سرمایه ها به کمک اقتصاد کشور بیایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اگر دولت مدام در حال ایجاد بانک جدید باشد وارد بازار سرمایه شده و هدف خود را فراموش کرده است از این رو حضور موسسات و بخش خصوصی در این امر ضروری است.

دولت و حاکمیت نباید هنگام بروز مشکل برای موسسات مالی و اعتباری از خود سلب مسئولیت کند

وی با بیان اینکه دولت و حاکمیت نباید در موضوع بروز مشکل برای موسسات مالی و اعتباری از خود سلب مسئولیت کند، گفت: مردم پول خود را در ایران سپرده گذاری کرده اند از این رو دولت باید پاسخگو باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید موسسات نزد بانک مرکزی تضمین و سپرده داشته باشند، گفت: بانک مرکزی موظف است تضامینی را برای مردم ایجاد کند که اگر سرمایه آن ها دچار خسارت و خسران شد به نیابت از آن موسسه سرمایه مردم را بپردازد.امروزه با افزایش سرقت ها و اندکی کم شدن امنیت و همچنین اتفاقاتی همچون آتش سوزی، زلزله و از این قبیل اتفاقات غیر قابل پیش بینی وسایل ارزشمند ما در خانه نیاز به امنیت بیشتری دارند و بنابراین استفاده از گاوصندوق های امن یکی از گزینه های مناسب برای ما می باشد تا درحین امنیت وسایل و چیزهای ارزشمند خود، همواره بتوانیم در هر زمان به این وسایل دسترسی داشته باشیم و در اختیار ما قرار داشته باشند.

امروزه گاوصندوق های بسیاری با ویژگی ها و طرح های مختلف تولید می شوند که می توانند همه نیاز های ما را برآورده کنند و امروزه شاهد تولید گاوصندوق های ضد گلوله و همچنین ضد آب نیز می باشیم که کمال امنیت را برای ما و اشیاء ارزشمند ما به همراه دارند و خیال ما را از امنیت آنها به طور کامل راحت ساخته اند و ما می توانیم طبق سلایق و بر اساس نیاز و همچنین قیمت مورد نظر خود گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنیم.


رسالت شرکت صندوق نسوز آرکا این است که :

کلیه کارکنان  شرکت از منزل بیرون نمی آیند مگر برای ارتقاع سطح آرامش جامعه

آ