xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

تاریخچه تولید گاوصندوق

آیا تاریخچه تولید گاوصندوق رامی دانید؟ در قرون گذشته مردم آتش را می پرستیدند؛ چون از آن می ترسیدند.

در ابتدا راه مقابله با آن را نمی دانستند; به همین علت نمی توانستند خود و وسایل خود را از دست آن نجات دهند; در گذشته دست نوشته های بسیاری از بشر بجای مانده بود; این دست نوشته ها می توانستند اطلاعات خوبی از آن زمان ها به ما بدهند; امابه علت نبود یک وسیله برای حفاظت از آن ها ازبین رفتند.

در طی قرون و اعصار متفاوت، مردمان از سرزمین های مختلف به سبک های متفاوت به دنبال حفظ آثار و نوشته ها و وسایل ارزشمند خود از شر آتش یا آب یا دزدی ها بوده اند. به عنوان مثال:

  • مصری ها که وسایل مهم خود را در اهرام ها پنهان می کردند
  • آشوری ها در نقاط مختلف مدارک خود را چال می کردند
  • یونانی ها اطلاعات مهم خود را برروی عاج فیل می تراشیدنداما وقتی هیچ یک از روش های سنتی برای حفاظت از مدارک به کمک انسان ها نیامد، آن ها به دنبال ایجاد یک وسیله با قابلیت بالای حفاظتی افتادند.ژولیوسزار مدارک وگنجینه های خود را در یک صندوق محکم و ساخته شده از آهن نگه داری می کرد. اربابان فئودال به ساخت محل های زیرزمینی با نگهبانان قابل اعتماد پرداختند. بازرگانان از قرن 15 صندوق هایی از جنس بلوط که با آهن پوشیده شده بودند را توسعه دادند.

اولین گاوصندوق های ساخته شده

از سال 1830 اولین نوع های گاوصندوق از جنس آهن با دیوارهای داخلی از جنس سنگ، چوب، سیمان، آجر و غیره وارد بازار شد. انتخاب یک گاوصندوق خوب از انتخاب بقیه وسایل یک اداره یا خانه مهم تر است. زیرا اگر صندلی یا میز یا پرینتری بخرید که پس از مدتی دچار مشکل شود به راحتی می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید؛ اما تنها راهی که یک گاوصندوق می تواند نقش خودش را نشان دهد ،هنگام سرقت یا آتش سوزی می باشد که این اتفاق ممکن است در حالت عادی 50 به 50 رخ دهد.

از سال 1830اولین نوع های گاوصندوق از جنس آهن با دیوارهای داخلی از جنس سنگ چوب سیمان آجر و غیره وارد بازار شد
انتخاب یک گاوصندوق خوب از انتخاب بقیه وسایل یک اداره یا خانه مهمتر است زیرا اگر صندلی یا میز یا پرینتری بخرید که پس از مدتی دچار مشکل شود به راحتی می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید اما تنها راهی که یک گاوصندوق می تواند نقش خودش را نشان دهد هنگام سرقت یا آتش سوزی می باشد که این اتفاق ممکن است در حالت عادی 50به 50 بیفتد
درتهیه صندوق حتما به نوع برند باید توجه شود وبرندی خریداری کنید که قبلا تست شده باشد و امتحان خود را پس داده باشد.

نویسنده : اقای زرین فر مدیر فروش ارکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *