در خرید گاوصندوق مهم ترین مواردی که باید به آن دقت داشت کدامند؟

موضوع مهمی  در خرید گاوصندوق مهم ترین مواردی که باید به آن دقت داشت کدامند؟ 

پرونده قتل خانم میانسال در منزلش توسط سارق طلاهای وی روی میز بازپرسی
سارقان حرفه ای منازل مشهد دستگیر شدند
سرقت سریالی از منازل با خودروی گران قیمت
تاکنون چند بار با شنیدن عناوینی مانند تیترهای بالا دچار استرس و هیجان منفی شده اید. شاید شما خود یکی از قربانیان اینگونه حوادث باشید . در بسیاری از سرقت های صورت گرفته از منازل و یا حتی خوردروها سهل انگاری مالک درصد زیادی از موفقیت سرقت را رقم زده است به عنوان مثال عدم تجهیز خانه به حفاظ ویا قفل های ضد سرقت می تواند از عمده عوامل بروز سرقت های پی در پی شود.
هدف از نگارش این مقاله احراز تاثیر گاوصندوق در جلوگیری از بروز سرقت از منازل و همچنین معیارهایی که برای خرید یک گاوصندوق باید مد نظر قرار گیرد می باشد.
مسلما تجهیز محل سکونت به یک گاوصندوق فوق ایمن می تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از سرقت و حتی معدوم نشدن اسناد در آتش سوزی داشته باشد. پر واضح است که همیشه هزینه های پیشگیری از وقوع حوادث به مراتب کمتر از جبران تبعات بعد از حوادث است. حال باید هنگام خرید گاوصندوق به چه نکاتی توجه نمود؟
1- اولین فاكتور در امنیت گاوصندوق وزن بالای آن است تا آن را از هر جهت غیر قابل حمل نماید. صندوق هایی با وزن بیش از 300 کیلوگرم را می توان تقریبا مناسب برای خانه دانست. می توان تمهیدات دیگری نیز برای غیر قابل حمل شدن صندوق اندیشید مانند فیکس کردن گاوصندوق به زمین از طریق پیچ یا پالت های مخصوص و هم چنین استتار کردن گاو صندوق.
2- در هنگام خرید گاوصندوق باید به فضای مفید داخلی آن دقت کرد .حتی الامکان باید بتوان پوشه و یا زونکن را به راحتی داخل گاوصندوق جای داد. لازم به ذکر است که اگر احتمال افزایش مدارک و سرمایه ها حتی تا چند سال آینده میرود با توجه به این که این کالا برای استفاده در چندین سال متوالی خریداری می شود، توصیه می شود که مدلی با گنجایش بزرگتر انتخاب شود.
3- مجهز بودن گاوصندوق به سیستم ضد سرقت از اهم مواردی است که هنگام خرید باید قطعا مورد بررسی قرارگیرد.
4- ساختار گاوصندوق نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که جنس ورق و مواد پر شده بین فضای دو جداره داخلی وبیرونی نقش به سزایی در مقاومت در برابر حرارت و برش ایفا می کند.
5- یراق آلات و تجهیزات نصب شده بر روی گاوصندوق رابطه ای مستقيم با میزان امنیت آن دارد. بسته به نوع کیفیت و دقت رمز و قفل ها مراتب متفاوتی از امنیت برای مشتری پدیدار می شود.
6- دارا بودن خدمات پس از فروش و ضمانت نامه و به خصوص بیمه نامه سرقت و آتش سوزی برای گاوصندوق نیزمی تواند در هنگام خرید توسط مشتری مورد بررسی قرار گیرد و فاکتوری تعیین کننده محسوب شود.
7- همچنین می توان برای اطلاع از باز شدن درب گاوصندوق سیستم های اعلان پیامک و یا حتی ارسال تصویر از محل را بر روی گاو صندوق نصب کرد.
نویسنده : خانم زیبندی مسئول کنترل کیفی

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *