سيستم ضدسرقت چيست

سيستم ضدسرقت چيست و چگونه عمل می کند

یکی از امکانات جديد و مدرن در توليدو ساخت گاوصندوق بکارگيری سيستم ضدسرقت و يا قفل ضد سرقت است. خريداران گاوصندوق معمولا به اشتباه دستگاه رمز را همان سيستم ضدسرقت ميدانند حال آنکه اين دو ابزارهايي جداگانه روي گاوصندوق مي باشند.
بايد در نظر داشت که دستگاه رمز ، یک قفل مکانيکي است که به نوعي کار قفل کليدی را روی درب گاوصندوق انجام می دهد و دارای ضامن مهار کننده بر روی صفحات دستگيره گاوصندوق است. اما سيستم ضدسرقت سیستمی مستقل از قفل و رمز است و در ظاهر قابل رويت نمی باشد.

تعريف سيستم ضد سرقت گاوصندوق

اين سيستم بسته به سليقه توليدکننده در روش های مختلف روي گاوصندوق نصب می شود. تجربه ثابت كرده که سارقان باتوجه به عدم اطلاعات فني و نيز ذيق وقت براي بازکردن درب گاوصندوق ، به زور متوسل شده و اقدام به شکستن قفل و دستگاه رمز گاوصندوق ميکنند. در مدلهاي ساده ي گاوصندوق ، اگر خسارت وارده به درب خيلي شديد باشد، احتمال باز شدن آن وجود دارد و سارق به هدف خود خواهد رسيد. اما سيستم ضد سرقت ، با مکانيزمي که دارد هنگام ضربه شديد به گاوصندوق ، فعال شده و بدون ارتباط با قفل و يا رمز ، درب را بحالت بسته نگه ميدارد. در اينصورت کار سارق بسيار سخت و تقريبا غير ممکن خواهد شد.

هنگاميکه سيستم ضدسرقت گاوصندوق عمل ميکند بازگشايي درب آن تنها توسط توليدکننده ی آن ميسر خواهد بود چرا که به نوع طراحي آن و روش غيرفعال کردنش مسلط است. سيستم ضدسرقت گاوصندوق و روشهاي توليد و نصب آن روي گاوصندوقها انواع مخلتفي دارند که در مقاله بعدي به آن خواهيم پرداخت.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *