سیستم بالسکرو

سیستم بالسکرو چیست

سیستم بالسکرو چیست

تکنولوژی بالسکرو در گاوصندوق های مدرن خصوصا گاوصندوق های آسانسوری جزء جدا نشدنی آن است. اما می دانید سیستم بالسکرو چیست ؟ طلا و جواهر فروشی یکی از پر سود ترین و همچنین خطرناک ترین کسب و کارها محسوب می شود. و این عزیزان روزانه مجبورند چهار نوبت ویترین خود را جمع کنند و بچینند.

این موضوع باعث می شود که هر روز دو ساعت از زمان خود را صرف چیدن و جمع کردن ویترین خویش نمایند. در طول این مدت هم درب طلافروشی بسته یا کرکره را پایین کشیده اند و عملا مغازه تعطیل محسوب می شود .

علاوه بر این که روزانه دو ساعت ماهانه 52 ساعت  سالانه 700 ساعت معادل تقریبا یک ماه یا سی شبانه روز می شود; که علاوه بر تعطیلات رسمی مغازه آنها تعطیل است. این چینش و برچینش قاب ها موجب استهلاک قاب ها وطلاها می شود که آن  هم یک هزینه مازاد محسوب می شود.

در زمان های قبل گاوصندوق مورد استفاده طلافروشان صندوق زیر ویترینی بود که قاب ها را یکی یکی از ویترین بر می داشتند; و در گاوصندوق قرار می دادند و بالطبع به تعداد قاب ها باید می نشستند و مجدد بلند می شدند.

ولی در سال های اخیر تولید کنند گان گاوصندوق برای این عزیزان گاوصندوق های آسانسوری را تولید و پیشنهاد می کنند که این صندوق ها به شکل قابل توجهی موجب صرفه جویی در زمان این افراد می شود، و استهلاک قاب ها را به صفر می رساند.

سیستم بال اسکرو چگونه کار می کند

یک مهره هنگام چرخیدن ،حول محورش می چرخد ؛ اما سیستم بالسکرو یک سیستم مکانیکی است که این حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند، و اصطلاحا بالسکرو نیروهای چرخشی کوچک را به نیروهای فشاری یا پرتابی تبدیل می کند.

بال اسکرو از نظر ظاهری شبیه پیچ و مهره است که گوی به عنوان مهره و شافت رزوه شده به عنوان پیچ عمل می کند. و شافت رزوه دار مارپیچی مسیر حرکت ساچمه هایی را فراهم می کند، که گوی بر روی آن حرکت می کند. گوی به گونه ای ساخته شده است که امکان چرخش ساچمه داخل آن فراهم است.

به این شکل زمانی که گوی بر روی شفت حرکت می کند؛ ساچمه ها در داخل گوی به چرخش در می آیند و وجود ساچمه باعث می شود که هیچ تماسی بین پیچ و مهره ایجاد نشود. البته این مطلب به معنای به صفر رسیدن استهلاک نمی باشد و در طول سال ها استفاده قطعا اصطکاک وجود خواهد داشت.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *