طراحی داخلی گاوصندوق

طراحی داخلی گاوصندوق

طراحی داخلی گاوصندوق

طراحی داخلی گاوصندوق بخش بسیار مهمی در فرآیند تولید این محصول به حساب می آید. گاوصندوق یک ابزار امنیتی است که از لحاظ طرح ریزی و شکل ظاهری دارای تنوع بسیار بالایی است. این خاصیت شامل اکثر لوازم و وسایلی،است که شما در خانه یا محل کار از آن استفاده می کنید. مثلا یک یخچال را در نظر بگیرید. این وسیله برقی هم از نظر طراحی و هم ظاهر، تنوع زیادی دارد. علاوه بر ظاهر بیرونی، ظاهر داخلی آن هم متفاوت است.

تولیدکنندگان گاوصندوق ، سعی دارند که در کنار امنیت و کیفیت، به ظاهر گاوصندوق هم توجه کنند. یک خریدار هنگام خرید گاوصندوق ، نیاز ها و اهداف مختلفی در ذهن خود دارد. مثلا ممکن است صرفا برای نگه داری وجوه نقد اقدام به خرید گاوصندوق کند. و یا جهت نگهداری از اسناد مالی، جواهرات، لوازم یا قطعات یک دستگاه خاص و یا هر چیز دیگری. بنابراین تولید کننده گاوصندوق باید تمام این نیازها را در نظر داشته و نسبت به بر طرف کردن آنها موفق عمل کند.

نقش صندوقچه در طراحی داخلی گاوصندوق

در طراحی بخش داخلی گاوصندوق، کاربری گاوصندوق اهمیت بیشتری پیدا می کند. نوع طبقه گذاری، اندازه صندوقچه ها و نوع خم کاری ورق های داخلی از جمله این موارد است. اکثر گاوصندوق ها چه در طرح های ضد سرقت  و چه غیر آن، چه در سایز کوچک و یا بزرگ، به طور مشترک دارای صندوقچه داخلی و طبقات داخلی هستند.

هدف از تعبیه صندوقچه، استفاده بهینه تر از فضای داخل گاوصندوق است; ممکن است فردی هنگام باز و بسته شدن گاوصندوق، مایل به نمایان شدن تمام محتویات گاوصندوق خود نباشد; از این روی، وجود صندوقچه، این نقیصه را بر طرف می کند; ممکن است شخصی بخواهد شئ با ارزش و قیمتی را داخل گاوصندوق خود بگذارد; اما این شئ دارای حجم زیادی است; در اینجا اگر طبقات گاوصندوق به صورت ثابت نصب و طراحی شده باشند، برای شخص دردسر ساز خواهد شد.

لذا به طور معمول طبقات را به صورت متحرک و قابل حمل می سازند; تا این مشکل برای خریدار پیش نیاید; در برخی مدل های گاوصندوق، تولید کننده صندوقچه را با ابعاد بزرگتری می سازد تا مصرف کننده بهتر بتواند از فضای داخل بهره ببرد. گاوصندوق بایگانی نمونه بارزی از این نوع  طراحی است. در طراحی گاوصندوق های اسلحه هم، قفسه بندی وصندوقچه طوری طراحی می شود تا امکان جایگذاری اسلحه و نیز مهمات و متعلقات آن وجود داشته باشد. خم کاری ورق ها و پوسته داخلی گاوصندوق هم باید به شکلی باشد تا لبه های ورق فلزی گاوصندوق، آسیبی به استفاده کننده از گاوصندوق نرساند.

صندوقچه مخفی در گاوصندوق

یکی ديگر از موارد قابل ذكر در طراحی داخلی گاوصندوق ، استفاده از صندوقچه مخفی است; در تعريف این ویژگی می توان گفت كه تولیدكننده، صندوقچه ای زیر صندوقچه اصلی تعبیه می كند; درب آن به سمت پایین باز می شود; در حالت عادی این محفظه قابل رویت نیست; صندوقچه مخفی كاربرد های متفاوتی دارد. همانند صندوقچه كه معمولا برای نگه داری از مواردی خاص تعبیه شده، صندوقچه مخفی هم به همین شكل، استفاده خاص خود را دارد.

صندوقچه مخفی برای نگه داری اشیاء قیمتی كم حجم مانند برگه های چک، تراول، جواهرات کوچک، قطعات یک دستگاه خاص و غیره، به كار می رود. در طراحی وساخت قفسه ها و صندوقچه ها از ورق های نازک استفاده می شود. دلیل این امر یکی ظریف بودن این قسمت و نیز غیر اجبار بودن آنست. چرا كه ضخیم بودن ورق مصرفی، تاثیری بر میزان و درصد امنیت گاوصندوق ندارد.

رنگ آمیزی و بتونه كاری قسمت های داخل گاوصندوق هم بخشی از طراحی داخلی گاوصندوق است; معمولا برای رنگ آمیزی قسمت داخلی ، زمان بیشتری صرف می شود; دليل زمان زیاد این است كه قسمت داخلی گاوصندوق تماس كمتری با جریان هوای آزاد دارد; لذا خشک شدن آن مستلزم مدت زمان بیشتری است; از طرفی دیگر در صورت خشک نشدن کامل رنگ، ممكن است گاوصندوق در محل نصب ، بوی شديد رنگ بدهد که این برای خریدار خوشایند نخواهد بود.

جهت آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات تکمیلی چه به صورت حضوری و چه با تماس تلفنی می توانید از مشاوره های رایگان آرکا بهره ببرید.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *