قفل گاوصندوق آرکا

قفل گاوصندوق آرکا

قفل گاوصندوق

قفل گاوصندوق مهم ترین عامل تعیین کننده میزان امنیت گاوصندوق است; بنابراین خرید قفل گاوصندوق به اندازه خرید گاوصندوق اهمیت دارد; یکی از عواملی که فروش گاوصندوق قدیمی زیاد شده است همین مسئله است; همه می دانند باز کردن گاوصندوق قدیمی کاری مشکل است; از طرفی تعمیر قفل گاوصندوق کار راحتی نیست; و این یکی از مشکلات گاوصندوق های قدیمی است; زیرا قفل های گاوصندوق های قدیمی از تکنولوژی آن چنان قوی برخوردار نیستند.

امروزه انواع قفل های گاوصندوق در بازار موجود است; مکانیزم قفل گاوصندوق های جدید پیچیده تر و به روزتر شده است; توجه داشته باشید که حتما باید هنگام خرید از فروشنده بخواهید آموزش قفل گاوصندوق خریداری شده را در اختیارتان قرار دهد.

بهترین قفل گاوصندوق

قفل گاوصندوقی از نظر جنس و ساختار با سایر قفل ها متفاوت است; این نوع قفل از فلز محکم و ضخیمی ساخته می شود و آلیاژ آن بسیار مستحکم است; فلز به کار رفته برای تولید بهترین قفل گاوصندوق باید در برابر ضربه، رطوبت، و گذشت زمان دارای عمر مفید و استحکام بالایی باشد. از طرفی کلیدهایی که برای تولید این قفل ها در نظر گرفته می شود باید دارای این خصوصیات باشند.

علاوه بر تمام این موارد ظاهر قفل هم بسیار مهم است; زیرا روی درب گاوصندوق نصب می شود و نقش مستقیم در زیبایی ظاهری صندوق دارد. مخصوصا در گاوصندوق خانگی این موضوع اهمیت بیشتری دارد

انواع قفل گاوصندوق

قفل کلیدی گاوصندوق

این مدل قفل، قدیمی ترین و ابتدایی ترین نوع قفل در گاوصندوق هاست. امنیت آن کافی نیست. زیرا باز کردن گاوصندوق کلیدی کار آسانی است و  یک کلید ساز نسبتا حرفه ای می تواند این کار را به سادگی انجام دهد. ضمن اینکه گم شدن کلید گاوصندوق همیشه یک دغدغه به حساب می آید.  بنابراین خرید آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

قفل گاوصندوق مکانیک

بهترین قفل قفلی است که هیچ کس جز صاحب آن نتواند آن را باز کند. در ابتدا قفل های مکانیکی مورد استفاده قرار می گرفتند. گاوصندوق هایی که توسط این قفل ها محافظت می شوند گاوصندوق مکانیک گفته می شوند. این قفل ها به مراتب بهتر از کلید هستند. اما باز هم کامل نیستند. زیرا یک سارق در صورت داشتن وقت از پس باز کردن آن بر می آید.  رفته رفته این مدل قفل ها جای خود را به مدل های پیشرفته تر می دهند. آموزش باز کردن رمز مکانیک در سایت گاوصندوق آرکا ارائه شده است.

قفل گاوصندوق دیجیتال

قفل های دیجیتالی با بهره گیری از تکنولوژی روز امنیت گاوصندوق ها را چند برابر کرده اند. زیرا فرصت آزمون و خطا را از سارق گرفته اند. اگر سارق چند بار رمز اشتباه را وارد کند رمز قفل شده و دیگر باز نمی شود. در حقیقت می توان گفت احتمال باز کردن قفل گاوصندوق دیجیتال چیزی در حد صفر می باشد.

شکل پیشرفته تر قفل های دیجیتال گاوصندوق، رمزهای اثر انگشتی هستند.گاوصندوقی که توسط این رمز محافظت می شود گاوصندوق اثر انگشتی نامیده می شود. از آنجایی که این قفل فقط با اثر انگشت صاحبش باز می شود می توان گفت کلید این قفل همیشه همراه صاحب آن است.

قفل های ترکیبی هم هستند که امنیت گاوصندوق را چندین برابر می کنند. به راحتی می توان در کنار قفل دیجیتال یا قفل مکانیک از کلید هم استفاده کرد. بیشترین و محبوب ترین نوع قفل استفاده شده روی درب گاوصندوق ها استفاده از قفل های چند حالته و ترکیبی است. گاوصندوق نسوز آرکا با بیش از 20 سال تجربه درخشان در زمینه تولید گاوصندوق ، استفاده از ترکیب یکی از مدل های قفل دیجیتالی به همراه کلید را توصیه می کند. آموزش کار با انواع و تغییر رمزها در سایت آرکا ارائه شده است.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *