دستگاه های فلزیاب

گاوصندوق خانگی آرکا راه مقابله با دستگاه های فلزیاب و طلایاب

دستگاه های فلزیاب و طلایاب

در شرایط فعلی حجم بيشتر نقدینگی به سمت ارز و طلا و سكه سرازیر شده است; بنابراین در بسیاری از منازل طلاهای زیادی وجود دارد; حتی محل ذخیره سازی پول هم از بانک به خانه های بسیاری از مردم رسیده است; به موازات این اتفاقات فروش دستگاه های فلزیاب و طلایاب و… در فضای مجازی رایج شده است; این که چنین روند نادرستی چرا ایجاد شده است دلایل زیادی دارد; که جای بحث در این مقاله نیست. اما در این مقاله می خواهیم مشکل امنیتی به وجود آمده در این شرایط را بررسی کینم; و آن هم کاهش امنیت و افزایش سرقت منازل است.

نکته قابل توجه قبل از هر چیز این است که اصلا دستگاهی به نام طلایاب نداریم و منظور همان فلز یاب است. این که برخی فروشندگان از عنوان طلا یاب استفاده می کنند صرفا به خاطر فروش است که کار صحیحی نیست.

انواع دستگاه فلزیاب

لازم است بدانید که به طور کلی دستگاه های فلزیاب در سرقت مخصوصا سرقت های خانگی هیچ کاربردی ندارند; بر ای بررسی صحت این موضوع انواع دستگاه های فلزیاب را بررسی می کنیم. دو نوع دستگاه فلزیاب وجود دارد.

  • دستگاه فلزیاب حساس به فلز
  • دستگاه فلزیاب حساس به یون

دستگاه فلزیاب حساس به فلز

این دستگاه ها به محض وجود فلز در اطراف خود هشدار یا به اصطلاح آلارم می دهند. این کا در صورتی به درستی انجام می شود که حداقل تا 3 متر پیرامون دستگاه هیچ فلز دیگری نباشد. بنابراین چنین دستگاهی در خانه ها کاربردی ندارد. زیرا در منازل وسایل فلزی به وفور موجود است. در فضای کوچک هر خانه ای وسایل مشترکی مثل درب و پنجره ، چاقو ، کابینت و… وجود دارد. چنان چه در خانه ای گاوصندوق هم باشد این دستگاه دیگر هیچ اثری ندارد. زیرا جنس بدنه گاوصندوق سراسر فولاد است. در نتیجه هیچ سارقی از این دستگاه برای پیدا کردن اشیای قیمتی و طلا و سکه در منازل نمی تواند استفاده کند.

دستگاه فلزیاب حساس به یون

نوع دیگری از دستگاه فلزیاب ، به جای فلز به یون های آزاد شده از فلزات حساس است. به عبارتی این دستگاه فقط یون ها را می شناسد. یعنی فلزاتی که در زیر زمین از خودشان یون آزاد می کنند و بر اثر آزاد شدن یون گازی دور و بر فلز ایجاد می شود و این گاز فقط از فلزات قدیمی و زیر خاکی و به اصطلاح عتیقه متصاعد می شود و در مورد طلاهایی که در منازل وجود دارد اصلا مصداق پیدا نمی کند.

طلاها را داخل ورق های سربی بپوشانید

در اکثر منازل طلاها و وجوه نقد در اتاق خواب و دراور و…مکان های مشابه مخفی می شوند. دزدان به خوبی جای وسایل با ارزش شما را می دانند. بنابراین نیازی هم به دستگاه های فلزیاب و طلایاب و… ندارند. در نتیجه مهم ترین عاملی که از حریم ما در برابر سرقت محافظت می کند دقت و هوش خود شما در برقراری امنیت منزلتان است.  با وجود این برای امنیت و حفاظت از طلاها در منزل و اگر می خواهید از هر جهت مطمئن باشید که با هیچ دستگاه فلزیابی مکان سکه و طلای شما پیدا نمی شود فقط کافیست طلای خود را با سرب بپوشانید. به این صورت که آنها را داخل ورق های سرب مانند و سپس کاغذهای کاربن بپیچید. با این روش فلزیاب ها قادر به شناسایی آن نخواهند بود.

گاوصندوق خانگی بهترین محل برای نگهداری سکه و طلا

پیشنهاد استفاده از گاوصندوق خانگی است. بهترین محل بر ای نگهداری ازطلا در منازل یقینا گاوصندوق است. یک گاوصندوق ضدسرقت و نسوز با وزن مناسب ، ابعاد متناسب و مجهز به علائم و ویژگی هایی که سارقین نتوانند به داخل آن نفوذ کنند. گاوصندوقی می تواند محل امن برای نگهداری طلا در خانه شما باشد که به جز صاحبش کسی نتواند آن را باز کند.

توصیه ما این است که جهت آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع گاوصندوق خانگی امن حتما مطالب مرتبط دیگر در سایت آرکا را مطالعه کنید. همچنین چه به صورت حضوری و  چه با تماس تلفنی از مشاوره های رایگان آرکا نهایت استفاده را ببرید. صندوق نسوز آرکا با پشتوانه بیمه ایران و ارائه خدمات پس از فروش مادام العمر بهترین مکان برای نگهداری سکه و طلا و ارز و ارزشمند ترین وسایل زندگی شماست. ارمغان صندوق نسوز آركا آرامش كامل شماست.

آرامش کامل را با ارکا تجربه کنید

نویسنده: زیبندی مدیر کنترل کیفیت آرکا

5/5 (1 Review)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *