xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

3 ویژگی ضروری گاو صندوق مدارس

ویژگی های ضروری گاوصندوق مدارس

مدارس و مراکز آموزشی حجم زیادی از کاغذ و مدارک را می بایست در دسترس خود داشته باشند. از طرفی سالم نگهداشتن و همچنین امنیت این کاغذها از اهمیت زیادی برخوردار است. از این رو، گاو صندوق مدارس نقش بسیار مهمی دارند.

در حقیقت یک گاوصندوق با ویژگی های خاص یکی از کاربردی ترین لوازم مورد نیاز در هر مدرسه به شمار می رود. گاوصندوقی که بتواند از سلامت و امنیت کاغذهای مهم و با ارزش یک مدرسه یا مهد کودک یا مراکز آموزشی حفاظت کند.

در اینجا ویژگی های ضروری که یک گاوصندوق مدرسه باید داشته باشد را مورد بررسی قرار می دهیم. گاو صندوق مدارس باید:

  1. فضای داخلی زیاد و تفکیک پذیری داشته باشد
  2. الزاما باید نسوز و ضد آب باشد
  3. حتما باید ضد سرقت باشد

فضای داخلی زیاد و تفکیک پذیری داشته باشد

به جرات می توان گفت تنوع مدارک در مدارس از هر جایی بیشتر است. از این رو گاو صندوق ویژه مدارس باید طوری باشد که  دو شرط زیر را داشته باشد:

  • بسیار جادار باشد: با توجه به حجم زیاد پرونده های دانش آموزان و هنرجویان، سوالات امتحانی حجیم و زیاد، همچنین زونکن های بایگانی سال های قبل  و دستور العمل ها و بخش نامه ها و… می بایست فضای داخلی گاو صندوق مدرسه بسیار بالا باشد. همچنین طوری باشد که زونکن و پوشه به راحتی در آن جا شود. اصطلاحا زونکن خور و پوشه خور باشد
  • فضاهای تفکیک پذیرداشته باشد: با توجه به تنوع کاغذ و اسناد و مدارک وجود طبقات متعدد در کنارصندوقچه داخلی در فضای داخلی گاوصندوق برای هر مرکز آموزشی حیاتی است. در واقع هر چه طبقات داخلی آن بیشتر باشد کاربردی تر و مفید تر است.

گاوصندوق بایگانی نسوز آرکا از جمله گاو صندوق هایی است که توسط مشاورین شرکت آرکا به مدیران مدارس پیشنهاد می شود. امنیت بالا در کنار نسوز بودن و طراحی داخلی مناسب جهت بایگانی پرونده های دانش آموزان از ویژگی های این گاوصندوق است.

گاوصندوق بایگانی آرکا مدل MZ یک جداره

گاو صندوق مدارس باید الزاما نسوز باشد

خطر آتش سوزی در مدرسه ها همیشه بالاست. و این خطر اسناد و مدارک کاغذی را هم به اندازه جان دانش آموزان تهدید می کند. در اکثر مدارس متاسفانه سیستم های گرمایشی و سرمایشی استانداردی وجود ندارد که این امری خطرناک است.

ازدیاد دانش آموزان و بچه ها این خطر را بیشتر می کند. از طرفی عموما بچه ها احتیاط کمتری نسبت به بزرگتر ها دارند. و این موضوع می طلبد تا تمهیدات ویژه  ای جهت جلوگیری از هرگونه اتفاق انجام پذیرد و پیشگیری قبل از درمان انجام شود.

اخبار ناگواری مثل حادثه آتش گرفتن سال گذشته یک مدرسه در زاهدان و اخبار ناراحت کننده این چنینی که هر از گاهی در این زمینه می شنویم حاکی از همین است که حادثه همیشه در کمین است.

در این شرایط وجود یک گاو صندوق نسوز از اهم واجبات است. چرا که اسناد و مدارک کاغذی در مدارس همیشه در دسترس هستند و در صورت بروز حادثه به راحتی و با سرعت زیاد نابود خواهند شد. به همین دلیل گاوصندوق مدرسه حتما باید نسوز باشد.

گاو صندوق مدارس حتما باید ضد سرقت باشد

پول و وجه نقد کمتر در مدارس نگهداری می شود. اما مدارک زیادی در آنجا وجود دارد. از جمله کارنامه ها،مدارک شخصی و ثبت نام و…به علاوه در کودکستان ها و پیش دبستانی ها ابزار مورد نیاز بازی و آموزشی زیادی نگهداری می شود. همچنین در آموزشگاه ها تجهیزات آموزشی زیادی وجود دارد که بعضا گران قیمت هستند.

از طرفی مدارس روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل هستند و معمولا جمعه ها کلاس متفرقه هم در آنها برگزار نمی شود. به همین دلیل سارقین فرصت کافی دارند تا دور از چشم فراش مدرسه سرقت خود را انجام دهند.

به همین دلیل بهتر است از یک گاوصندوق ضدسرقت در مدارس استفاده شود. گاوصندوقی که مجهز به سیستم های ضد سرقت پیشرفته و یراق آلات مخصوص و با امنیت بالا باشد.

بیشتر مدارس و آموزشگاه ها مجهز به دوربین مدار بسته هستند. اما با این حال استفاده از رمز دیجیتالی یا رمز دیجیتال اثر انگشتی کاملا ضروری به نظر می رسد.

گاوصندوق بایگانی آرکا مدل MZ یک جداره

پیشنهاد آرکا به مدیران مدارس و مسئولین آموزشگاه ها و مراکز آموزشی این است که در کنار استفاده از بهترین انواع رمز، گاوصندوق خود را به سیستم های امنیتی نیز مجهز نمایند.

سیستم هوشیار پیامکی سیستمی است که برای گاوصندوق های مورد استفاده در مراکز آموزشی بسیار کاربردی است. سیستم هوشیار می تواند صاحب گاوصندوق را از باز شدن درب صندوقش به وسیله پیامک آگاه کند.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *