xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

آیا میدانید اگر گاوصندوق ایمن در زندگی ما وجود نداشت چه اتفاقی می افتاد؟

آیا  تابحال به این موضوع فکر کرده اید که وجود گاوصندوق ایمن در زندگی ما چقدرحائز اهمیت است؟ آیا تابحال در هنگام مسافرت و یا ترک منزل احساس خطر کرده اید؟ آیا تاکنون به دلیل این همه جرم و جنایت و ناامنی پی برده اید؟

جان مک کارتی ، کسی است که اصطلاح هوش مصنوعی را در سال 1956 ابداع کرد. از این اصطلاح  به عنوان “علم و مهندسی ساخت ماشین های هوشمند” یاد میشود. قبل از راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی ، جنایات بسیاری رخ میداد که دلیل این همه جرم و جنایت و ناامنی را میتوان نبود مکانی امن برای نگهداری اشیای گرانبهای خود تعبیر کرد.

به عنوان نمونه از این سیستم هوشمند مصنوعی میتوان به گاو صندوق ها اشاره کرد. جعبه ایمنی را می توان به عنوان صندوق ایمن ، جعبه الکترونیکی و مدار قفل بیومتریک یا جعبه امنیتی نیز تعریف کرد. هر صاحب خانه دارای اسناد ، پول و گنج خانوادگی است که می خواهند امنیت آنرا در خانه خود حفظ کند. اما هر خانه و مکانی مناسب نگهداری از این اشیای گرانبها نیست. یک گاوصندوق ایمن میتواند در نگهداری اشیای قیمتی شما در برابر آتش، آب و هرگونه سرقت کمک کند.

نداشتن یک جعبه ایمن ، باعث بروز ترس مردم خواهد شد که چیزهای گران قیمت خود را در خانه نگه میدارند ، زیرا فکر می کنند که کاری خطرناک است ، بنابراین هنگام بیرون آمدن از خانه ، آنها را همراه خود می آورند.

اما در این شرایط ممکن است وقتی دزد شخصی را ببیند که اشیای گران قیمت خود را نیز به همراه آورده ، دزد به خودی خود جلب او میشود. هنگامی که سارقان نمی توانند به مکان های امن دسترسی پیدا کنند ، فرصتی برای سارقان به وجود خواهد آمد تا به صاحب آن حمله کنند.

اگر این کالا با یک وسیله بیومتریک ایمن نشده باشد ، خسارت وارد شده به مالک می تواند برگشت ناپذیر باشد ، و این خسارت به طور بالقوه می تواند بیش از دارایی آن شخص باشد. بنابراین عدم وجود صندوق ایمن ممکن است باعث عدم امنیت افراد شود. به عبارت دیگر، وجود گاوصندوق ایمن میتواند بسیار با ارزش تر از اشیای داخل گاوصندوق باشد چرا که باعث ناامنی صاحبخانه خواهد شد.

جهت مشاهده ویدئو گاوصندوق فوق ایمن، روی لینک زیر کلیک کنید.

گاوصندوق فوق ایمن

به غیر از این ، مشکلی که همیشه قبل از وجود گاوصندوق در زندگی ما دیده میشد زمانی بود که ما قصد داشتیم برای تعطیلات به مسافرت برویم یا حتی برای مدتی کوتاه برای خرید به بازار برویم. اینها اولین چیزهایی هستند که به ذهن ما خطور میکنند. اگر من خانه را ترک کنم اشیای من در امنیت خواهند بود یا خیر؟

کجا می خواهیم اشیای خود را مخفی کنیم؟ آیا می توانیم به همسایگان خود اعتماد کنیم؟ اگر فاجعه طبیعی مانند سیل ، آتش سوزی ، سونامی یا شاید زمین لرزه و هر حادثه دیگری رخ دهد چه می شود؟  در اینگونه موارد چه باید کرد؟

همیشه این سوالها به ذهن ما میرسد که اگر گاوصندوق ایمن در زندگی ما وجود نداشته باشد ، چه اتفاقی خواهد افتاد. علاوه بر این ، اگر صندوق امنی در زندگی ما وجود نداشت ، مردم برای نگه داشتن چیزهای با ارزش خود از گنجه و یا حتی زیر تخت خواب استفاده می کردند و برخی حتی به سادگی یک جعبه چوبی همراه با قفل کلیدی می خریدند تا برای نگهداری اشیای خود استفاده کنند.

مشکل دیگری که همیشه نگران آن هستیم این است که درصد شکسته شدن گاوصندوق یا سرقت آن باید به گونه ای باشد که بتوانیم با اطمینان کامل اشیای خود را داخل گاوصندوق نگه داریم. پس باید به این نکته توجه نمود که گاوصندوق شما باید هم سنگین و هم ضد برش باشد. وقتی اینگونه نباشد ، مردم می ترسند خانه خود را ترک کنند و برخی حتی ریسک به همراه بردن اشیای گرانبهای خود را به جان میخرند.

پس بنابراین میتوان تصور کرد که پیشینیان ما چه سختی هایی را برای نگهداری اشیای گرانبهای خود تجربه کرده اند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت انواع سیستم های بیومتریک این امر بسیار سهل گردیده است که از جمله این سیستم ها میتوان به سیستم رمز اثرانگشتی، سیستم تشخیص چهره و… اشاره نمود.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *