xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

مقایسه گاوصندوق های جدید و قدیمی

با پیشرفت تکنولوژی گاوصندوق های جدید پیشرفت چشمگیری نسبت به مدل های قدیمی پیدا کرده اند به طوری که ضریب ایمنی آنها در برابر سرقت بسیار بالا رفته است. در اینجا به مقایسه گاو صندوق های جدید و قدیمی می پردازیم.

گاوصندوق های جدید و امروزی در بیشتر مواقع در برابر سرقت مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. در حالی که در گذشته های نه چندان دور تجهیزات دزدی نسبت به تجهیزات ایمنی گاو صندوق چربش قابل توجهی داشتند.

در گذشته اگر صاحب گاو صندوق حضور نداشت سارقان بدون آنکه با مقاومت خاصی روبرو باشند به راحتی می توانستند با خیال راحت کار خود را انجام دهنده بدون آنکه کسی متوجه شود.

تجهیزات مدرنی که به گاوصندوق های جدید اضافه شده است این امکان را از دزدها سلب کرده است. از جمله رایج ترین این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوربین مداربسته
  • سیستم آژیر خطر
  • سیستم هوشیار پیامکی
  • سیستم ردیاب جی پی اس
  • سیستم ضد سرقت مکانیکی

برتری های گاوصندوق های جدید به قدیمی

در فرآیند پیشرفت گاو صندوق سازی نقطه ضعف های سارقان مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفت. ضعف های اساسی دزدها عبارتند از:

  • سارقان باید کار خود را در سکوت و بی خبری انجام دهند
  • بیشتر وقت ها سارقان برای انجام کار خود وقت کمی دارند
  • سارقان نمی توانند تجهیزات و ابزار زیادی به همراه داشته باشند

در ساخت گاو صندوق های جدید تمرکز تولیدکنندگان روی این 3 محور متمرکز شد و روی از کار انداختن آنها کارهای زیادی صورت گرفت.

سارقان باید کار خود را در سکوت انجام دهند

در قدم اول سارقان سعی می کنند خود گاو صندوق را بدزدند و به مکان دیگری ببرند تا سر فرصت آن درب آن را باز کنند. گاو صندوق های جدید عمدتا ضد سرقت و بتنی هستند و بدنه آنها از ورق های نسوز و ضد برش و سوپر آلیاژ پوشانده شده است.

بنابراین وزن آنها سنگین است و بدون تجهیزات و یا وجود چند مرد قدرتمند نمی توان آنها را جمل کرد. همچنین با رول بولت آنها را از داخل به رزمین پیچ می کنند تار قابل حرکت نباشد.

همچنین بدنه محکم گاو صندوق های مدرن باعث می شود که دزدها قادر به شکافتن و سوراخ کردن آن بدون سر و صدا نباشند.

بیشتر وقت ها سارقان کمبود وقت دارند

دزدی از گاو صندوق یک کار سریع و فوری است. چرا که هر لحظه ممکن است صاحب آن سر برسد. بنابراین چنانچه دزد نتواند درب گاوصندوق را به سرعت باز کند به هیچ عنوان سراغ سرقت از آن نمی رود.

از این رو، قفل ها و رمزهای گاوصندوق به روز و مدرن شده اند. به طوری که بازگشایی و رمزگشایی دربی که مجهز است در مدت زمان کم به هیچ وجه شدنی نیست. همچنین وزن آنها زیاتر از مدلی دقمی شده و به راحتی جابجا نمی شوند.

درب گاو صندوق های جدید توسط رمزهای زیر تجهیز و ایمن می شوند:

رمز چرخشی ( مکانیکی )

رمزهای گرد و مشکی رنگی که قدیمی ترین نوع رمز برای گاو صندوق به حساب می آید. اگر رمز 3 شماره ای برای آنها تعریف شود، دزدها باید وقت زیادی صرف کنند تا بخواهند آن را باز کنند.

به همین دلیل در بیشتر مواقع سارق سراغ گاو صندوقی که دارای رمز مکانیکی است نمی رود. برای آموزش کار با رمز مکانیکی گاو صندوق این مقاله آموزشی را مطالعه کنید.

رمز دکمه ای ( دیجیتالی )

هر چه رمز دیجیتالی برایی صاحبش کار را راحت کرده است، به مان اندازه برای دزد کار را سخت کرده است. زیرا اگر دزد 2 بار رمز را اشتباه وارد کند رمز تا 15 دقیقه قفل خواهد شد.

راهکار خاصی برای بازگشایی این نوع رمز برای سارقان وجود ندارد. برای همین دزدها شانس خود را برای باز کردن درب این گاو صندوق ها امتحان نمی کنند. به عبارتی گاوصندوق های دیجیتالی از حمله سارقان در امان هستند.

رمز اثر انگشتی

قویترین شکل رمز است و به هیچ وجه قابل سرقت نیست. چون تنها راه باز شدن این رمزها این است که صاحب آن باشد و انگشت خود را روی آن قرار دهد و سنسور حساس به انگشت آن را شناسایی کردئه و فرمان باز شدن درب را بدهد.

بنابراین دزدها نمی توانند درب گاو صندوقی که مجهز به چنین رمزی باشد را باز کنند. حال اگر از رمز ترکیبی استفاده شود که امنیت به مراتب بالاتر هم می رود. گل سر سبد رمزهای ترکیبی گاو صندوق رمز دیجیتال اثرا نگشتی است.

مقایسه گاو صندوق های جدید و قدیمی

سارقان تجهیزات زیادی به همراه ندارند

برای سوراخ کردن بدنه و یا دیلم کردن درب گاو صندوق نیاز یا حتی حمل آن نیاز به وسایل و ابزار خاصی هستند که در عمل نمی توانند با آنها در محل سرقت حاضر شوند مگر در شرایط خاص.

صندوق نسوز آرکا در گاوصندوق های جدید خود از ترکیب بهترین و رایج ترین تجهیزات ایمنی استفاده می کند. به همین دلیل است که گزارش سرقت از گاو صندوق های آرکا تقریبا هیچ جا به ثبت نرسیده است.

نتیجه گیری

گاوصندوق های جدید ایمنی کافی در برابر سرقت را دارند. بر خلاف آن مدل های قدیمی ضعیف هستند. بنابراین چنانچه گاو صندوق قدیمی دارید بهتر است آن را به روزرسانی کنید و به فناوری های جدید مجهز کنید.

به علاوه می توانید از طرح تعویض گاو صندوق کار کرده با نو در گروه تولیدی آرکا استفاده کنید و با تحویل مدل قدیمی خود یک گاوصندوق جدید و هوشمند تحویل بگیرید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *