xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

قیمت و ایمنی یک گاوصندوق کوچک

گاهی اوقات افراد با کوچک شمردن و پشت پا انداختن برخی مسائل، متحمل ضرر و زیان زیادی می شوند. آن ها می توانند با خرید یک گاوصندوق ایمن جلوی بسیاری از ضرر های احتمالی را بگیرند.

شاید در نظر برخی از افراد یکی از خسته کننده ترین و بیهوده ترین راه ها برای خرج پول، خرید گاوصندوق باشد. اما اگر اتفاق ناگواری رخ بدهد و خانه ی شما مورد سرقت، سیل، زلزله و دیگر بلایا شود، زمانیکه اسناد و مدارک و اشیای قیمتی و مهم خود را در گاوصندوق قرار داده اید بابت هر ریالی که برای خرید گاوصندوق هزینه کرده اید حتما شکر گذار خواهید بود.

خرید گاوصندوق همانند خرید یخچال و گاز برای هر خانه ای ضروری است. محل کار نیز چنین است. برخی افراد که به اهمیت حضور یک گاوصندوق در منزل و یا محل کار خود پی می برند؛ بسته به نیاز خود به دنبال یک گاوصندوق ایمن و با ابعاد مناسب می گردند.

گاوصندوق کوچک ارزان

دلایل خرید گاوصندوق کوچک

برخی پس از پی بردن به اهمیت حضور یک گاوصندوق در منزل و محل کار به دلایلی از جمله نداشتن بودجه کافی، کم بودن فضا برای تعبیه گاوصندوق، میزان کم اشیاء و مدارک ارزشمند و دلایلی از این قبیل مجبور به خرید گاوصندوق کوچک می باشند. حال بیاید هر یک از دلایل را با هم تحلیل کنیم:

گاوصندوق کوچک ارزان قیمت

بدیهی است یک گاو صندوق کوچک بسته به میزان مواد اولیه ای که در تولید آن استفاده می شود، قیمت کم تری نسبت به مدل های بزرگ تر دارد. میزان بتن تزریقی و ورق به کار رفته از جمله مواد اولیه اصلی است که در صندوق های کوچک میزان آن ها کم تر و قیمت آن ها نیز کم تر می باشد.

همان طور که گفتیم، یکی از دلایل افرادی که به دنبال گاوصندوق کوچک می گردند کم بودن بودجه آن ها و ارزان بودن قیمت گاو صندوق های کوچک می باشد.

در شرایط مالی بحرانی این راهکار، یعنی خرید گاوصندوق کوچک ارزان عالی است. اما به شرطی که ایمنی آن مطلوب و قابل قبول باشد. چرا که حداقل اسناد واشیاءی که در یک گاوصندوق قرار می دهیم برای ما ارزش مالی و معنوی دارند.

گاوصندوق های کوچک نیز طبق استاندارد باید حداقل 50-60 کیلوگرم وزن داشته باشند. سیستم ضد سرقت نیز از دیگر واجبات یک صندوق با ایمنی قابل قبول می باشد.

گاوصندوق کوچک مخفی

در منزل و محل کاری که فضای کافی برای یک گاوصندوق نداریم. بهره بردن از صندوق های کوچک بهترین چاره است. این صندوق ها فضای کمی را مشغول می کنند و در گوشه ای از اتاق یا داخل کمد دیواری به راحتی تعبیه می شوند.

این صندوق های کوچک به راحتی قابلیت استتار دارند. می توانید در منزل یا محل کار خود یک گاوصندوق خانگی کوچک مخفی داشته باشید. از جمله گاوصندوق مخفی دیواری، زیر زمینی، ریلی و …

در صورتی که بودجه کافی برای خرید یک گاو صندوق دارید، اما فضای کم شما را برای تهیه یک گاوصندوق بزرگ تر محدود کرده؛ بهترین پیشنهاد کارشناسان و طراحان بهره بردن از گاوصندوق های مخفی است. این صندوق ها را می توانید از کارخانجات معتبر سفارش دهید.

گاوصندوق های مخفی در ابعاد و میزان امنیت های متفاوت و معمولا به صورت سفارشی تولید می شوند.

مرسوم ترین این صندوق های مخفی، گاوصندوق مخفی دیواری می باشد. که به راحتی توسط یک قاب عکس و یا پوششی دیگر قابل استتار می باشند.

گاوصندوق کوچک مخفی

مقدار کم اشیاء و مدارک ارزشمند

برخی تصور می کنند به علت حجم کم کالاهای ارزشمندشان یک گاوصندوق کارشان را راه می اندازد.

در صورتی که زندگی دانشجویی و مجردی دارید می توانید از این استدلال برای خرید صندوق های کوچک استفاده کنید. دانشجویان معمولا با حجم کمی از مدارک و اسناد مهم، گاوصندوق های کوچک را انتخاب می کنند. اما پس از اتمام دوران دانشجویی و نیاز به فضای بیش تر گاوصندوق، به فکر فروش ان می افتند

در نهایت باید بگوییم، بر خلاف دو دلیل قبلی، این مورد نیز توجیه کننده نیست. چرا که در نهایت زحمت بسیار بش تری به گردن خریدار می افتد.

کم بودن اشیاء و مدارک ممکن است برای مدت کوتاهی باشد. دلایلی از جمله تشکیل خانواده و یا تغییر شغل نیاز شما را به یک گاوصندوق ایمن با فضای مطلوب افزایش دهد.

گاو صندوق های ایمن عمری طولانی دارند و می توانند خاطر شما را تا سال های بسیار طولانی از بابت خرید مجدد گاوصندوق آسوده کنند. پس اگر بودجه و فضای کافی دارید، گاوصندوقی تهیه کنید که از میزان استفاده امروزه شما بزرگ تر باشد. چرا که طبیعتا روز به روز نیاز شما به گاوصندوق برای نگهداری از سرمایه با ارزشتان بیش تر می شود.

چک لیستی از اشیاء داخل یک گاوصندوق

حال لیستی از چیزهایی را که می توان در داخل یک گاوصندوق نگه داری کرد تهیه کرده ایم.

1_ اطلاعات بیمه نامه:

اگر خانه یا محل کار شما دچار آتش سوزی، سیل یا زلزله و یا دیگر دخدادهای طبعی شد می توان با داشتن بیمه نامه خسارات را جبران کرد. بهتر است در زمانی که خانه را بیمه می کنید عکس هایی از قسمت های مختلف خانه تهیه کنید و همراه بیمه نامه در گاوصندوق نگه داری کنید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

2_ پرونده ی پزشکی خانواده:

می توان برخی از اسناد پزشکی را به همراه یک سری از داروهای مهم را در گاوصندوق نگهداری کرد. چرا که گاوصندوق ها در کنار اصلی ترین وظیفه خود یعنی محافظت، خاصیت سامان دهی و بایگانی مدارک را نیز دارند.

3_ شناسنامه ها:

در بسیاری از مکان ها مانند ثبت نام مدرسه، رفتن به سربازی، ازدواج، گرفتن گواهینامه  و  بسیاری از کارهای دیگر به شناسنامه احتیاج است پس باید در نگهداری از آن دقت لازم را به عمل آورد. قرار دادن در گاوصندوق بهترین گزینه ی مناسب می باشد.

4_ گذرنامه ها:

برای رفتن به خارج از کشور داشتن گذرنامه لازم است. زمانی که به آن نیاز دارید نباید جایی در خانه افتاده باشد که باعث شود پرواز خود را لغو یا به عقب بیاندازید. در مواقعی که به آن نیاز ندارید بهترین مکان برای نگهداری از آن در گاوصندوق است تا از گم شدن و سرقت یا آتش سوزی در امان باشد.

5_ وصیت نامه:

وصیت نامه ی شما توضیح می دهد که چه تصمیمی برای اموال و دارایی های خود گرفته اید و چه کسانی ذینفع هستند و برای پیشگیری از اختلاف نظر ها باید روشن و واضح باشد. پس باید در گاوصندوق نگهداری شود تا از دسترس افراد سودجو دور بماند.

6_ اسناد مالی:

بهتر است لیستی ازحساب ها و مدارک مربوط به امور مالی را همیشه داشته باشیم و در گاوصندوق خود نگهداری کنیم.

7_ سند مالکیت خودرو:

سندخودروی شخصی شما باید در محلی نگهداری شود که  در دسترس دیگران قرار نگیرد. اسناد مالکیت نیز به طور حتم در گاوصندوقی ایمن جا دارند.

8_ اسناد حقوقی

9_ عکس ها:

ممکن است برخی عکس های خانوادگی و حتی محرمانه ای باشند که ارزش معنوی و مالی بالایی برای شما و خانواده ی تان دارند پس واجب است در گاوصندوق نگهداری شوند.

10_ اسلحه:

اگر در منزل اسلحه دارید حتما باید در مکانی امن مثل گاوصندوق نگهداری شود. گاوصندوق هایی برای نگهداری از اسلحه تولید و به فروش می رسند. گاوصندوق اسلحه آرکا از جمله محصولاتی است که به صورت تخصصی در این شرکت تولید می شوند.

گاوصندوق های اسلحه سفارشی ارگان های دولتی از جمله سفارشات آرکا می باشد.

11_ فلزات گرانبها:

برای امنیت خاطر از نگهداری سکه، طلا، جواهرات، نقره و فلزات گرانبهای دیگر حتما در گاوصندوق قرار داده شوند.

12_ کلید های یدکی:

می توانید برای مواقع ضروری و دسترسی آسان کلید و ریموت های یدکی خانه، ماشین و … را در گاوصندوق گذاشت.

13_ پول نقد:

نگه داشتن پول نقد در منزل فقط در صورتی ایمن است که در گاوصندوق نگهداری شود.

15_ اشیا و اسناد مهم خانوادگی:

شاید اشیا یا مدارکی داشته باشید که قصد دارید آنها را به نسل بعد منتقل کنید که برای شما و خانواده ی تان بسیار مهم است پس کارخوبی است که در گاوصندوق گذاشته شوند.

16_نگه داری فلش ها، سی دی ها و هارددیسک ها:

پشتیبان گیری از اطلاعات و مدارم مهم و نگه داری آنها در هارد دیسک ها برای محافظت از اطلاعات رایانه ای بسیار مهم است. امروزه اکثر افراد عکس های عروسی و مناسبت های خاص خود را در فلش ها نگه داری میکنند پس باید در گاوصندوق قرار داده شوند.

17 _ فاکتور های مهم:

درصورتی که سرقتی رخ بدهد باید مدارک اثبات ارزش آنها را داشته باشید که به بیمه ارائه دهید. فاکتور های خرید طلا و جواهرات و دیگر وسایل گران قیمت خود را حتما در گاوصندوق نگه دارید.

گاوصندوق خانگی یاصندوق امانات بانکی

این برای برخی از افراد سوال است که چرا به جای خرید یک گاوصندوق، از صندوق امانات بانک استفاده نکنند؟ جواب این سوال را این گونه می توان داد که اولا بسیاری از اسناد و مدارکی را که قصد ذخیره کردن آن ها را در صندوق امانات بانک داریم، ممکن است در لحظه به آن ها نیاز پیدا کنیم و از آنجاییکه بانک ها ساعات مشخصی از روز را باز هستن امکان دسترسی به محتویات گاوصندوق امانات در هر ساعتی از شبانه روز وجود ندارد. ثانیا در زمان فوت شخص، امکان دسترسی دیگر افراد به محتویات صندوق امانات وجود ندارد و ممکن است هفته ها طول بکشد تا مراحل قانونی برای دسترسی دیگران طی شود.

اما بهترین راهکار چیست؟ گاوصندوق خانگی یا صندوق امانات بانکی؟ کارشناسان بهترین گزینه برای نگهداری از طلا و جواهرات، پول، اسناد و مدارک را گاوصندوق های خانگی در کنار صندوق های امانات بانکی می دانند. این دو مورد مکمل یکدیگرند و به هیچ عنوان هیچ یک نمی تواند کار دیگری را انجام دهد.

نکات ساخت گاوصندوق های مخفی

سخن آخر

در این مقاله به تحلیل گاوصندوق های کوچک و بررسی مزایا و معایب آن ها نیز پرداختیم علاوه بر این سعی شد لیستی از اشیایی که می توان در یک گاوصندوق نگه داری کرد را تهیه کرد.

شاید در زمان خرید گاوصندوق فکر کنید که فضای داخلی کمی داشته باشد کافی است ولی توصیه می شود گاوصندوقی با فضای داخلی بزرگتر از آن چیزی که مد نظرتان بود خرید کنید چون به زودی چیزهای زیادی دارید که در آن قرار بدهید.

گاوصندوق ها همانند یک کیف مدارک هستند برای شما با این تفاوت که ایمنی بالاتری دارند و همانند یک اتاق حجم بالایی برای نگه داری از وسایل ما دارند.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *