xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

آموزش بازگشایی گاوصندوق

در این مقاله در ابتدا برای آشنایی بیش تر، به معرفی کوتاه انواع گاوصندوق می پردازیم. در ادامه آموزش بازگشایی گاوصندوق را برای شما کاربران عزیز به اشتراک گذاشته ایم.

گاوصندوق را می توان به جعبه ای از جنس فولاد و مجهز به سیستم های امنیتی دانست که وظیفه ی محافظت و نگه داری از اسناد و مدارک و طلا جواهرات و هرچیزی که برای ما از نظر مادی و معنوی دارای ارزش است را به عهده دارد.

گاوصندوق ها معمولا دارای دو لایه ورق فولادی هستند که در فضای داخلی بین دو لایه با مواد مخصوص عایق پر شده است که در صورتی که برند معتبری خریداری کرده باشید، نفوذ از طریق بدنه غیر قابل ممکن و یا بسیار به سختی صورت می گیرد.

معرفی انواع گاوصندوق

 برخلاف تصورعموم گاوصندوق ها از تنوع بالایی در استفاده برخورد دار هستند. در زیر به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

بازگشایی رمز گاوصندوق

گاوصندوق اسلحه

همواره این نوع گاوصندوق طرفداران زیادی در بین کسانی که اسلحه دارند و یا مجموعه دار در این زمینه هستند، دارد.

گاوصندوق های اسلحه دارای مدل های متنوعی در بازار است که مشتری می تواند برحسب استفاده ای که قصد دارد از آن داشته باشد، مدل مورد نیاز خود را انتخاب کند. حتی می توان گاوصندوق اسلحه را به گونه ای انتخاب کرد که علاوه بر اسلحه فضای کافی جهت نگه داری از دیگر وسایل را داشته باشد. در صورتی که گاوصندوق اسلحه ی مد نظر شما در بازار موجود نبود می توانید با مشاوران شرکت گاوصندوق آرکا تماس بگیرید و گاوصندوق مورد نظرتان را سفارش دهید.

گاوصندوق مقاوم در برابر آتش

اگر مدارکی دارید که می خواهید درهر حالتی از آن محافظت کنید حتی در برابر آتش سوزی می توانید از گاوصندوق های نسوز استفاده کنید. این نوع گاوصندوق ها در برابر آتش سوزی ایمن هستند و مانع ازنفوذ حرات به داخل و از بین رفتن محتویات داخلی می شود.

گاوصندوق ها بر حسب مقاومت دمایی به 3 دسته ی نسوز، یک جداره و یک جداره نسوز تقسیم می شوند.

گاوصندوق کوچک کشویی

گاهی پیش می آید که فضای کافی و مناسب برای قرار دادن گاوصندوق در اختیار ندارید در این صورت می توانید از گاوصندوق های کشویی که می توان آن را داخل کشو نگه داشت استقاده کرد. می توان گوشی، اسناد و مدارک، دسته کلید و . . . را درآن نگه داری کرد. این نوع گاوصندوق ها بیشتر مناسب هتل ها و اقامت گاه ها می باشند.

این گاوصندوق های کوچک معمولا یکجداره هستند؛ خوشبختانه در مجموعه آرکا می توان این محصولات را به هر طریقی که مورد پسندتان است سفارش دهید. برای مثال سیف باکس نسوز، سیف باکس قلکی و …

 گاوصندوق اتومبیل  

گاوصندوق اتومبیل را علاوه بر زمانی که قصد رفتن به سفر داشته باشید می توانید استفاده کنید، برای نگهداری پول و اشیاء با ارزش در مسیر رفت و آمد روزانه خود می توانید داشته باشید.

شرکت آرکا با تولید گاوصندوق قابل حمل اتومبیل خیال شما را از بابت نگه داری از مدارکی که به همراه دارید راحت کرده است. تولید گاوصندوق قابل حمل و نگه داری از آن در صندوق ماشین به شما کمک می کند که مدارک تان را در محلی امن و به دور از چشم دیگران نگه داری کنید و می توانید آن را با خود به هتل و یا محل اقامت خود ببرید.

گاوصندوق دیواری یا گاوصندوق مخفی

 یکی از نمونه های گاوصندوق دیواری سیف باکس ها هستند که دارای یک لایه ورق می باشند. علاوه بر سیف باکس ها که عموما یکجداره هستند؛ با گاوصندوق های نسوز نیز می شود گاوصندوق دیواری مقاوم و ایمنی داشته باشید. البته که در این قبیل موارد باید از مشاوران و طراحان مشورت بگیرید تا از خسارات و هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

گاوصندوق های مخفی تنوع بسیاری دارند و جزو ایمن ترین محصولات ایمنی به شمار می روند؛ چرا که همانطور که از اسم آن ها پیداست، در دیوار یا قسمتی از ساختمان مخفی شده اند. به این ترتیب یک گاوصندوق مخفی یک پله از سایر گاوصندوق ها جلوتر می باشد.

می توانید از آن در داخل دیوار، زیر تخت، داخل کمد دیواری و یا هر محلی که به دور از دید عموم باشد استفاده کرد. تنوع مکان هایی که میتوانید از این مدل استفاده کنید زیاد است. توصیه می کنیم در هر محلی که قرار است آن را نگه دارید حتما به وسیله پیچ به محل مربوطه متصل شود تا مانع از جابه جایی توسط دیگران شود.

گاوصندوق های رد گم کنی

گاهی برخی از کیف دستی ها، بطری های نوشیدنی و . . . مانند گاوصندوق هستند که می توان در آن کلید و یا انگشتر قرار داد که برای دیگران دور از ذهن است که یک گاوصندوق باشد. البته که این ترفند فقط برای مواقع ضروری قابل اجراست و در صوتر یکه مداوم این کار را اجرا کنید، سرقت و یا گم شدن اشیاء با ارزشتان گریبان گیر شماخواهد شد.

پیشنهاد می شود، در گاوصندوق های خود از جامخفی گاوصندوق حتما استفاده کنید.

گاوصندوق جواهرات

می توانید برای نگه داری از جواهرات و دیگر وسایل قیمتی خود از این گاوصندوق استفاده کنید. مقاومت در برابر آتش سوزی، مجهز به سیستم های امنیتی و استفاده از معتبرترین نوع قفل و رمز بر روی این نوع از گاوصندوق، آن را ایمن و غیرقابل ورود می سازد. این نوع گاوصندوق در ابعاد متفاوت برای منزل و طلافروشی ها موجود می باشند.

گاوصندوق خانگی

آرکا با تولید انواع گاوصندوق برای هر محلی تنوع محصول خود را حفظ کرده است و طراحی محصولات به گونه ای است که می توان در مکان های مختلف از آن استفاده کرد.

در هر خانه ای برحسب نوع نیازی که مشتری دارد می توان انواع مختلفی از گاوصندوق را انتخاب کرد. از گاوصندوق های دیواری گرفته تا مدل های زمینی مانند گاوصندوق 250MZ که یکی از پر فروش ترین گاوصندوق های خانگی است.

گاوصندوق اداری

با توجه به نیاز کاربران گاوصندوق سازمانی یا اداری، معمولا این محصولات در ابعاد بزرگ تر تولید می شوند.

بدیهی است که امنیت گاوصندوق های اداری قابل قبول است، در برخی موارد که کاربر با وزن سنگین آن با مشکل روبرو می شود، می تواند از نمونه یکجداره یا یکجداره نسوز آن بهره ببرد.

گاوصندوق سازمانی محصول ایمنی مناسب بانک ها، ادارات، سازمان ها، کارخانجات، بنگاه ها و این قبیل مراکز می باشد؛ اکثرا دارای وزن بالا، ابعاد داخلی و طبقه بندی مناسب، نسوز، مجهز به انواع قفل کلیدی و موتور رمز با کیفیت می باشد.

آموزش بازگشایی گاوصندوق

گاوصندوق برحسب نوع رمزی که روی آن  نصب شده است، بازگشایی متفاوتی دارد.

بازگشایی گاوصندوق دیجیتال

در صورتی که رمز نصب شده بر روی گاوصندوق از نوع رمزهای دیجیتالی باشد، می توانید به راحتی با وارد کردن دستور * کد رمز # گاوصندوق خود را بازگشایی کنید. تعداد دفعات وارد کردن رمز، تغییر رمز و سایر مورادی که مربوط به موتور رمزهای دیجیتال می باشد، اطلاعاتی امنیتی می باشند و حتما باید توسط کارشناس فنی و معتمد شرکت مربوطه آموزش های لازمه را دریافت کنید؛ به همین دلیل از توضیح بیش تر در مورد اطلاعات موتور رمزهای دیجیتال پرهیز شده است.

این رمز ها با باتری کار میکنند و اگر در صورت وارد کردن کد، گاوصندوق باز نشد حتما باتری ها را تعویض کنید.

بازگشایی گاوصندوق

بازگشایی گاوصندوق مکانیکی

رمزهای مکانیکی به صورت یک گردونه ی رمز با تعدادی عدد در اطراف آن و یک شاخص عمود است. شما می توانید رمز خود را به صورت تک رقمی و یا سه رقمی انتخاب کنید.

درصورتی که رمز به صورت تک رقمی باشد می بایست گردونه ی رمز را 3 بار به سمت چپ بچرخانید  به این صورت که مثلا اگر رمز شما 0 باشد باید گردونه رمز را به سمت چپ بچرخانید و در برابر شاخص عمود نگه دارید اگر بیشتر از 3 بار از شاخص عمود رد شد باید مجدد انجام دهید. بعد از اینه 3 بار عدد صفر مقابل شاخص عمود قرار گرفت ، گردونه را به سمت راست بچرخانید تا گردونه قفل شود . دستگیره را به سمت پایین بکشید تا زبانه ها باز شوند و درب را به سمت خود بکشید تا درب باز شود.

برای رمزهای 3 رقمی نیز به همین صورت عمل می کنیم برای مثال اگر عدد رمز شما 10 ، 20 ، 30 باشد باید این روش عمل کنید چرخش گردونه ی رمز 3 بار به سمت چپ بر روی عدد 10 ، چرخش گردونه رمز 2 بار به سمت راست برروی عدد 20 ، چرخش گردونه ی رمز 1 بار به سمت راست بر روی عدد 30 و سپس چرخاندن رمز به سمت چپ تا رمز قفل شود و دستگیره را به سمت پایین فشار دهید و درب را باز کنید.

در هنگام چرخاندن مراقب باشید تا از عدد مورد نظر عبور نکنید وگرنه باید دوباره همه ی مراحل را طی کنید.

بازگشایی گاوصندوق های فوق ایمن

گاوصندوق های فوق ایمن معمولا مجهز به موتور رمزهای بیومتریک و یا قفل های ترکیبی هستند. در موتور رمزهای بیومتریک، هر شخص ویژگی های بیومتریک مختص به خود را دارد، برای نمونه بازگشایی موتور رمز دیجیتال اثرانگشتی تنها توسط اثر انگشت صاحب گاوصندوق باز می شود؛ طبیعتا این اثرانگشت در مرحله خرید گاوصندوق، توسط متخصصین شرکت، در حافظه موتور رمز اثرانگشتی ثبت می شود.

حال که توضیح مختصری راجع به انواع گاوصندوق نسوز و نحوه بازگشایی رمز گاوصندوق را دادیم بهتر است در مورد نوع قفل و رمز های به کار رفته در آن نیز صحبتی داشته باشیم .

انواع قفل و رمز های به کار رفته در گاوصندوق

امروزه تنوع قفل و رمز های به کار رفته بر روی گاوصندوق ها بالا رفته است و مانند قدیم که فقط از یک نوع کلید استفاده می شده است نیست. در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

سیستم قفل و کلید

این نوع سیستم یکی از ابتدایی ترن راه های حفاظت از محتویات داخلی گاوصندوق است که در دوران قدیم بسیار کاربرد داشته است و امروزه به صورت ترکیبی با دیگر رمز ها استفاده می شود و کاربرد آن خیلی زیاد نیست.

سیستم دیجیتالی

رمز های دیجیتالی و یا الکترونیکی محبوبیت بالایی در بین کاربران دارند. می توانید به راحتی با شماره گیری *کد رمز# درب گاوصندوق را باز کنید. کد رمز عددی بین 4 تا 8 رقم می باشد که امنیت آن را بالا می برد. این نوع رمز با باتری کار می کند و نیاز دارد بعد از مدتی باتری را تعویض کنید.

سیستم بیومتریک

موتور رمز بیومتریک را می توان ایمن ترین نوع رمز دانست.

یکی از انواع رمزهای بیومتریک، با اثر انگشت کاربر گاوصندوق کار می کند. می توان بر روی آن تعریف کرد که چه کسانی اجازه ی استفاده از آن را دارند. امنیت این نوع رمز ها بالاست زیرا اثر انگشت هر فرد منحصر به فرد است و دیگران نمی توانند به محتویات داخلی گاوصندوق دسترسی پیدا کنند.

سیستم مکانیکی

رمز های گردون مکانیکی نیز امنیت بالایی دارند و با چرخش گردونه ی رمز به چپ و راست درب گاوصندوق را باز می کنند. شاید بتوان گفت ایراد این نوع رمز ها زمان بر بودن بازگشایی به نسبت دیگر رمزها باشد.

سیستم های ترکیبی

 گاهی پیش می آید که شخص برای امنیت بیشتر گاوصندوق خود تمایل داشته باشد تا ترکیبی از رمز ها را بر روی گاوصندوق داشته باشد.در این هنگام می توان ترکیبی از کلید و رمز مکانیکی و یا دیجتالی و یا بیومتریک استفاده کرد.

معرفی مرکز آموزش بازگشایی گاوصندوق

آرکا، شرکت تخصصی تولید، عرضه و خدمات بیش از 150 نوع محصول ایمنی است. برای بهره مندی از مشاوره رایگان، دریافت آموزش تغییر رمز، آموزش بازگشایی انواع گاوصندوق، خرید و یا قیمت گذاری گاو صندوق به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۷ پاسخ

 1. من کلید گاوصندوقمو گم کردم. کلیدساز آوردم نتونست باز کنه. چیکار کنم؟ گاوصندوق آرکا هست مارکش

  1. باسلام
   باید با واحد خدمات آرکا ارتباط بگیرید. به هیچ عنوان از افراد متفرقه و نامربوط به شرکت سازنده گاوصندوق راهنمایی نگیرید.

  1. باسلام
   بله، امکان ارتقاء امنیت گاوصندوق وجود دارد، برای کسب اطلاعات بیش تر با واحد خدمات آرکا ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *