xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

انواع گاوصندوق رمزی

نسل ابتدایی گاو صندوق های مدرن امروزی فاقد رمز بودند و سیستم ایمنی آنها تنها با استفاده از کلید و زبانه ها ساخته می شد. با پیدایش انواع قفل ها و رمزها خیلی زود گاوصندوق های رمزی هم ساخته شدند.

اهمیت دستگاه رمز روی گاوصندوق

از جمله مزایای چشمگیر یک گاوصندوق رمزدار نسبت به مدل های کلیدی و بدون رمز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار با آنها ساده است
 • امنیت بسیار بالایی دارد
 • رمزها معمولا ظاهر زیبایی دارند
 • ساخت گاوصندوق رمزی ساده است

شما با داشتن دستگاه رمز علاوه بر امنیت بیشتر، کاربری راحت تری با گاو صندوق خواهید داشت. دیگر دغدغه ای برای نگهداری کلیدها ندارید و فقط باید عدد رمز را در ذهن خود داشته باشید. این یعنی بدون میل و اراده شما درب گاوصندوق تان باز نمی شود.

بازکردن گاوصندوق رمزی به همان اندازه که برای صاحب آن راحت است برای سارقان بسیار دشوار است. در حقیقت می توان گفت هیچ گاوصندوق ایمن و ضد سرقتی وجو ندارد که در آن از رمز استفاده نشده باشد.

این یکی از ویژگی های یک گاو صندوق با کیفیت است. این که هم ضد سرقت باشد و به راحتی نشود آن را باز نمود و هم این که برای کاربر خودش قابل دسترسی باشد. برای همین نقش رمزها در گاو صندوق ها بسیار پر رنگ است.

تولید و ساخت گاوصندوق رمزی تفاوت زیادی با مدل های کلیدی ندارد. تمام فرآیند ساخت آنها مشابه هم است. تنها تعبیه کردن یک رمز ( قفل گاوصندوقی ) روی درب به مراحل ساخت اضافه می شود که کار چندان سختی در فرآیند تولید به حساب نمی آید.

جالب اینجاست که گاوصندوق رمزدار کوچک هم به راحتی قابل تولید است. زیرا رمز حجم فیزیکی زیادی نمی گیرد و به راحتی روی درب نصب می گردد.

ضمن اینکه علاوه بر افزایش امنیت، از نظر ظاهری تاثیر به سزایی هم در زیباتر شدن گاو صندوق ها دارند. این تاثیر گذاری در مدل های کوچک تر به مراتب بیشتر است.

انواع رمز گاوصندوق

در صنعت گاو صندوق سازی از دو نوع رمز استفاده می شود:

 • رمز مکانیک (چرخشی)
 • رمز دیجیتال (دکمه ای)

رمز مکانیک گاوصندوق

منظور از رمزهای مکانیکی همان رمزهای گرد و مشکی رنگی است که به صورت چرخشی کار می کنند و دو نوع هستند: 

رمزهای سارجنت

این رمزها آمریکایی هستند. کیفیت بسیار بالایی دارند و بهترین رمز در بین رمزهای مکانیک محسوب می شوند. اما در بازار کمیاب هستند.

رمزهای variable

این رمزها تایوانی می باشند. از کیفیت مرغوبی برخوردار هستند. کار با آن ها راحت است. توجه داشته باشید پس از خرید حتما آموزش روش تغییر رمز قفل گاوصندوق variable را از فروشنده بخواهید. هم می توان از رمز تک رقمی برای گاوصندوق تان استفاده کنید و هم از رمز 3 رقمی. توصیه ما استفاده از رمز 3 رقمی می باشد. چرا که امنیت آن بالاتر است. و سارق به زمان خیلی بیشتری برای باز کردن رمز گاوصندوق 3 رقمی نیاز دارد.

رمز دیجیتال گاوصندوق

گاوصندوق دیجیتال قابلیت های زیادی دارند و انواع متنوعی از آن در بازار موجود هست. انواع رمز به کار رفته در گاوصندوق های دیجیتالی در محصولات تولیدی صندوق نسوز آرکا سه نوع هستند.

مزایا و معایب بهترین قفل گاوصندوق | مقایسه انواع رمز گاو صندوق

رمز دیجیتال کره ای

رمز دیجیتال کره ای رمزی بسیار مرغوب و با استانداردهای جهانی است که از لحاظ کیفیت و کارایی مورد تایید شرکت آرکا می باشد. کار با این رمز بسیار ساده است به طوری که در صورت استفاده از این نوع رمز، فراموشی رمز گاوصندوق دیجیتال دیگر مشکل و دغدغه ای برای شما به حساب نمی آید. جهت آموزش تغییر رمز گاوصندوق دیجیتال با رمز کره ای اینجا کلیک کنید.

رمز دیجیتال چینی

رمز دیجیتال چینی مورد استفاده در گاوصندق های نسوز آرکا رمز مدل TL-313 می باشد. این رمز هم از کیفیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است. کار با این نوع رمز هم بسیار راحت است. فقط کافیست جزوه آموزشی یا حتی دستورالعمل آن را مطالعه نمایید. کار با این نوع رمز هم بسیار راحت است. نحوه تغییر رمز گاوصندوق دیجیتال مجهز به رمز دیجیتالی چینی در اینجا شرح داده شده است.

گاوصندوق دیجیتال اثر انگشتی

فروش گاوصندوق اثر انگشتی بسیار بالاست. بیشترین استقبال از گاوصندوق خانگی اثر انگشتی به عمل آمده است. علت عمده آن هم این است که نیازی به حفظ کردن کد رمز دیجیتال نیست. و همیشه رمز گاوصندوق در دستانتان است. خرید گاوصندوق اثر انگشتی همواره توصیه اول مشاوران ما به شماست. زیرا در حال حاضر به روز ترین و بهترین نوع رمز دیجیتال به حساب می آید.

برای این که بدانیم چگونه رمز گاوصندوق دیجیتال را عوض کنیم نیازمند آموزش هستیم. این آموزش در سایت گاوصندوق نسوز آرکا و در قالب فایل pdf در اختیار شما قرار گرفته است. برای دانلود این فایل می توانید اینجا کلیک نمایید.

با پیشرفت تکنولوژی همه کسب و کارها با شتاب زیادی به سمت الکترونیکی شدن و به عبارت موشکافانه تر دیجیتالی شدن پیش می رود. چون خصوصیت بارز دنیای الکترونیک امنیت بالا در کنار سهولت کار است. بیشتر وسایل مورد استفاده ما دارای قفل و رمز دیجیتالی و الکترونیکی می باشد. در نتیجه صنعت گاوصندوق نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به همین دلیل است که صندوق سازان گرایش زیادی به استفاده از رمز های دیجیتالی پیدا کرده اند. استفاده از رمزهای جدید را می توان تحولی شگرف در صنعت تولید گاو صندوق دانست. چرا که این رمزها خصوصیات بارزی دارند که در زیر به شاخص ترین آنها اشاره می کنیم:

 • یک رمز دیجیتالی مصرف برق ندارد به طوری که با باتری هم به راحتی کار می کند.
 • رمزهای دیجیتالی معمولا کمتر تحت تأثیر نویز هستند.
 • کار با این نوع از رمزها بسیار آسان است.
 • یک رمز دیجیتال در عین سادگی از امنیت فوق العاده ای برخوردار است.
 • تعمیر و نگهداری رمزهای دیجیتال بسیار راحت است در عین حال دانش فنی لازم را می طلبد.

گاوصندوق رمزدار و مقایسه آن با گاوصندوق بدون رمز

یک خریدار گاوصندوق هنگام مراجعه به بازار و خرید یک صندوق نسوز به یکی از مهم ترین فاکتورهایی که دقت می کند قیمت گاوصندوق است. گاوصندوق بنا به دلایل متعددی دارای قیمت های متغیر است. به طور مثال قیمت گاوصندوق رمز دار با بدون رمز بسیار متفاوت است. در مجموع سطوح قیمت این محصول بستگی به عوامل زیادی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • ابعاد
 • کیفیت
 • وزن
 • میزان تجهیزات امنیتی
 • شرایط بازار و قیمت ارز

نسبت بالایی از قیمت و هزینه یک گاوصندوق مربوط به قیمت رمز آن می باشد. قیمت گاوصندوق های رمزی کوچک با توجه به نوع رمز نصب شده در آن تغییر قابل توجهی می کند.

رمزها تاثیر زیادی بر امنیت و زیبایی صندوق ها دارند. به همین دلیل عامل رقابتی بین تولیدکنندگان و برندها به حساب می آیند. مخصوصا رمز دیجیتالی که علاوه بر امنیت بالاتر ظاهر گاوصندوق شما را به طور شگفت انگیزی جذاب هم می کند.

در بین رمزهای دیجیتالی هم رمزهای دیجیتالی اثر انگشتی به روز ترین نوع رمز هستند که به جرات می توان گفت امنیت گاوصندوق را تضمین می کنند.

قیمت رمز گاوصندوق ها نیز به نوبه خود متنوعند. رمز های خارجی که توسط برندهای معتبر دنیا تولید می شوند قیمت بالایی دارند. از آنجا که این کالا به طور خام و کامل وارد کشور می شود لذا قیمت آن ارتباط مستقیمی به وضعیت بازار ارز دارد.

یک تولید کننده گاوصندوق باید رمز و یراق آن را از طریق شرکت های بازرگانی بین المللی وارد کشور کرده و آن را با بهای نسبتا بالایی خریداری کند.

بنابراین قیمت گاوصندوق رمز دار شامل خود گاوصندوق و قیمت رمز آن به علاوه هزینه های واردات یراق آن می باشد. حال گاوصندوق دو طبقه رمز دار را درنظر بگیرید که هر طبقه شامل رمز مجزایی است.

با این وجود خرید این نوع صندوق با توجه به امنیت بالایی که دارد به صرفه بوده و توصیه می شود. زیرا گاوصندوق حافظ مهم ترین دارایی های شماست. همچنین کالایی است که یکبار برای یک عمر و سال های متمادی خریده می شود، پس خرید گاوصندوق با رمز زیبا و ایمن صرفه جویی به حساب می آید.

نکات مهم در خرید گاوصندوق رمزدار

در اینجا بیان چند نکته برای خرید یک گاو صندوق رمزی ضروری به نظر می رسد:

 • از فروشنده گاوصندوق، ضمانت دستگاه رمز را بخواهید.
 • سعی کنید اعداد رمز را از رقم های ساده و قابل حدس انتخاب کنید.
 • در صورت بروز هرگونه ایراد از دستکاری و تعمیر دستگاه رمز جدا خودداری نمایید.
 • حتما توجه داشته باشید که رمز گاوصندوق شما از نوع مرغوب و شناخته شده باشد.
 • کار کردن با هر یک از این رمزها نیاز به یک آموزش ساده دارد که می توانید آن را از فروشگاه گاوصندوق تقاضا کنید.

صندوق نسوز آرکا به عنوان تولید کننده ای با سابقه بیست ساله همواره تلاش داشته تا گام های ترقی را جلوتر از حرکت رو به رشد زمان برداشته و اهداف بلندی در سر دارد. لذا تولید انواع گاو صندوق نسوز دیجیتالی را در دستور کار خود قرار داده است.

با توجه به این پس از راه اندازی واحد R&D اقدام به ساخت انواع رمزهای دیجیتالی و گاوصندوق های جدید نموده است تا بتواند به زودی و در آینده نزدیک در این زمینه خودکفا شده و نه تنها واردات این رمزها را متوقف کند بلکه به تامین نیاز رقبای تجاری خود در کشور عزیزمان بپردازد. در همین جا به تمامی شما عزیزان مژده می دهیم که به زودی خبرهای بسیار خوبی در این زمینه به شما خواهیم داد.

نتیجه

در این نوشته به معرفی انواع رمزهای استفاده شده در صنعت ساخت گاو صندوق سازی پرداختیم. پر واضح است که با پیشرفت روز افزون فن آوری انواع رمزهای جدید هم مدام به بازار عرضه می شوند.

از این رو دوران گاو صندوق های کلیدی سر آمده و آنها جای خود را به گاوصندوق های رمز دار داده اند. پیشنهاد ما این است که چنانچه به دنبال تهیه یک گاو صندوق برای خود هستید حتما به دنبال مدل های رمز دار آن باشید و به روز باشید. چرا که سارقان به خوبی با علم روز دنیا جلو می روند.  

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *