xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق مناسب حسابداری آرکا

گاوصندوق مناسب حسابداری آرکا

واحد حسابداری مغز متفکر هر مجموعه ای به حساب می آید. به همین دلیل نزدیکترین فرد به رئیس و مدیریت هر شرکت یا اداره ای حسابدار آنجاست. معمولا خود روسا به طور مستقیم نظارت بر کار آنها را بر عهده دارند. حتی در بعضی شرکت های کوچک خود مدیران کارهای حسابداری را انجام می دهند. گاو صندوق به نوعی عصای دست حسابداران محسوب می شود. در این مقاله ویژگی های گاوصندوق مناسب حسابداری را بررسی می کنیم.

مهم ترین اسناد یک شرکت در دست حسابداران و حسابرسان شرکت است. قراردادها ، فیش های بانکی ، دسته چک ها و … همگی توسط حسابدار روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. پس می توان دریافت که تنوع اسناد موجود در حسابداری یک اداره بسیار بالاست. از طرفی حسابداران با اسناد مالی مجموعه خود سر و کار دارند لذا ارزش آن اسناد بسیار بالاست و امنیت آنها حتما باید لحاظ گردد. بنابراین ایده آل ترین گاو صندوقی که به درد حسابداری یک شرکت می خورد صندوقی است که بتواند نیازهای مطرح شده را برطرف کند.

بهترین گاوصندوقی که برای برطرف کردن نیازهای بالا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد صندوقی است که دو ویژگی زیر را داشته باشد:

  • طراحی مخصوصی برای این نوع کاربری داشته باشد
  • کاملا ایمن و غیرقابل نفوذ باشد

طراحی گاوصندوق ویژه حسابداری چگونه باید باشد

با توجه به تنوع بالای اسناد موجود در حسابداری ها ، تفکیک این اسناد جهت سهل الوصول بودن آنها در مواقع نیاز بسیار ضروری است. بنابراین لازم است یک گاوصندوق با طبقات داخلی زیاد برای این کار در نظر گرفته شود. بهتر است صندوقچه داخلی و حتی صندوقچه مخفی نیز در داخل آن تعبیه شده باشد تا بشود دسته چک های شرکت یا پول های نقد را از سایر اسناد جدا نمود.

موضوع مهم دیگری نیز در طراحی این مدل صندوق باید رعایت شود. تعداد اسناد حسابداری بالاست. اما از لحاظ فضای اشغال شده فضای زیادی نمی گیرند. زیرا غالبا دسته چک و کاغذ و نهایتا پوشه هستند. به همین دلیل  طراحی داخلی گاوصندوق مناسب برای حسابداری باید طوری باشد که فاصله طبقات از هم زیاد نباشد زیرا نیازی به ارتفاع زیاد بین طبقات نیست. در عوض سطح طبقات باید بزرگ باشد و حداقل پوشه خور باشد تا حسابدار بتواند به راحتی از پوشه های خود استفاده کند.

گاوصندوق ویژه حسابداری باید کاملا ایمن باشد

با توجه به کاغذی بودن اسناد و مدارک ، نسوز بودن گاو صندوق واحد حسابداری واجب است. در صورت بروز هر گونه آتش سوزی یا حادثه مشابه آسیبی به محتویات ارزشمند گاوصندوق نرسد. اگر چه اکثر موسسات شرکت ها و ادارات از تجهیزات ایمنی و ضد سرقتی مثل نگهبان ، دوربین مداربسته و… برخوردارند اما ضدسرقت بودن گاو صندوق یک حسابدار نیز اهمیت ویژه ای دارد. سندهای مالی هر اداره فقط باید در اختیار حسابدار و نهایتا مدیریت هر شرکت باشد. برای همین است که دسترسی به محتویات داخل آن غیر از افراد نامبرده باید حتی الامکان غیر ممکن باشد.

رمز مکانیک و رمز دیجیتال گاو صندوق ، رمز اثر انگشتی ، سیستم هوشیار پیامکی ، سیستم ضدسرقت داخلی ، سیستم آژیر ، درب هوشمند و … از جمله تجهیزاتی هستند که می توان روی یک گاو صندوق نصب نمود. صندوق  نسوز آرکا با حدود ربع قرن سابقه درخشان در تولید انواع گاوصندوق نسوز تمامی تجهیزات گفته شده را به تناسب و سلیقه مشتریان گرامی نصب و تعبیه می کند. همچنین مهندسین آرکا چندین مدل گاوصندوق ویژه حسابداری را طراحی و تولید نموده اند که در زیر به برخی از آنها شاره می کنیم. جهت آشنایی بیشتر با این مدل ها فقط کافیست تماس بگیرید تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر بتوانید از مشاوره های رایگان آرکا نیز بهره مند شوید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *