xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاو صندوق شرکتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

آیا می دانید یک گاوصندوق شرکتی چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟ به عبارتی بهترین گاو صندوق برای شرکت ها و موسسات چه طرح و مدلی می تواند باشد؟ در این مقاله سعی داریم خصوصیات صندوق شرکتی مناسب را بررسی کنیم و نمونه های مناسب برای این کار را معرفی نماییم.

اسناد و مدارک محرمانه شرکت ها رمز بقا و میزان رشد و موفقیت آنها به شمار می رود. به همین دلیل مدیران و روسای شرکت ها همیشه این دغدغه را دارند که اسرار محرمانه شرکت را به شکل مطلوبی حفظ و نگه داری نمایند. بنابراین وجود محلی امن جهت محافظت از آنها و تامین امنیت اسرار شرکت ها به عنوان یک نیاز اولیه مطرح شد. وجود این نیاز سبب شد سازندگان و تولیدکنندگان گاو صندوق شروع به طراحی و ساخت صندوق هایی برای تامین آن نمایند.

مهم ترین ابزار و امکاناتی که یک گاوصندوق شرکتی می بایست داشته باشد را می توان موارد زیر نامید:

هر صندوق شرکتی باید یک گاوصندوق ضدسرقت باشد

پر واضح است که مدارک و اسناد سری هر شرکتی فقط باید در دسترس رئیس و افراد ذیصلاح آن مجموعه انجام پذیرد. بنابراین چه سایر افراد و چه سارقین نباید بتوانند درب گاوصندقی را که مدارک شرکت در آن نگهداری می شود را بدون اجازه باز کنند. لذا گاوصندوق های شرکتی باید بسیار ایمن و به سیستم ضدسرقت مجهز باشند تا هیچ کس نتواند به داخل آن نفوذ کند.

گاوصندوق های شرکتی حتما باید نسوز و ضد زلزله باشند

از آنجایی که در اکثر دفاتر و موسسات شرکت ها سیستم های گرمایشی و سرمایشی استانداردی وجود ندارد احتمال آتش سوزی تا حدودی زیاد  است.

دست کم می توان گفت به مراتب از خانه ها و هتل ها و ادارات دولتی بزرگ محتمل تر است. لذا اسناد و پول و هر کاغذی که در شرکت ها وجود دارد در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

لذا گاوصندوقی که برای شرکت ها استفاده می شود حتما باید نسوز باشد. ضمن این که حادثه غیر قابل پیش بینی است و در صورت حوادثی مثل زلزله و سیل گاو صندوق باید بتواند وظیفه خود را در قبال حراست از اسناد شرکت انجام دهد.

گاو صندوق های شرکتی باید مجهز به علائم هشدار دهنده باشند

علاوه بر سیستم ضدسرقت ، وجود علائم هشدار دهنده نیز امری ضروری به نظر می رسد. از جمله می توان به دو نمونه زیر اشاره کرد:

  • سیستم هوشیار پیامکی
  • سیستم آژیر

سیستم پیامکی هوشیار سیستمی است که وقتی درب گاو صندوقتان باز می شود همزمان یک اس ام اس هم به گوشی شما ارسال می شود. آژیر خطر هم باعث می شود هر بار که درب صندوق بازشود صدای آژیر بلند شود. در واقع با این دو آپشن همیشه ازبازشدن نا به هنگام درب گاوصندوقتان آگاهید.

طراحی و ظاهر یک صندوق شرکتی بسیار مهم است

شرکت ها و موسسات ، مدارک و اسناد زیادی دارند که نمی توان همه را کنار هم نگهداری کرد. از این رو نیازمند یک گاو صندوق طبقاتی هستند که هم بسیار جادار باشد و هم بتوان تفکیک اسناد را به خوبی و به راحتی انجام داد.

صندوق نسوز آرکا طرح ها و مدل های زیر را برای استفاده موسسات و دفاتر و شرکت ها پیشنهاد می نماید. جهت آشنایی بیشتر می توانید به توضیحات محصولات مراجعه نمایید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *