xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاو صندوق هتلی چه مزایایی دارد

گاوصندوق هتلی ارزان ترین نوع گاو صندوق به حساب می آید و به نام سیف باکس هم مشهور است. اما آیا می دانید چرا این محصولات از مدل های بسیار پر فروش گاوصندوق به شمار می روند؟ در ادامه به مزایای فوق العاده آنها اشاره می کنیم.

1. گاو صندوق های هتلی کاربرد فراوانی دارند

در نگاه اول به نظر می رسد وظیفه این گاوصندوق کوچک حفظ و حراست از مدارک و وسایل مهم مسافران در هتل ها و مسافرخانه ها می باشد. گاوصندوق های هتلی بهترین گاوصندوق برای هتل ها و مسافرخانه ها هستند.

بنابراین داشتن یک گاوصندوق داخل اتاق هتل و یا مسافر خانه می تواند یک امتیاز ویژه محسوب شود. همین امر باعث استقبال مسافران از هتل هایی با اتاق های مجهز به گاوصندوق می شود. چون در صورت داشتن صندوقی امن مسافران می توانند با آرامش کامل به گردش و کارهای خود بپردازند.

اما جالب است بدانید این صندوق سبک در بسیاری از مکان های دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیمارستان ها و درمانگاه ها : در بخش پذیرش بیمارستان ها به وفور دیده ایم که یک گاو صندوق هتلی کوچک به دیوار نصب شده است. نگهداری دستورالعمل ها و نسخه های بیماران و… از جمله کاربرد این صندوق ها در مراکز درمانی به شمار می رود.  آرایشگاه ها، باغ ها و ویلاها و حتی منازل هم از صندوق های سبک مثل هتلی استفاده می شود.
  • آرایشگاه ها : در موارد متعددی آرایشگرها برای نگهداری ابزار ظریف و مهم و بعضا قیمتی خود در زمان بسته بودن آرایشگاهشان اقدام به سفارش و خرید گاوصندوق کوچک هتلی می نمایند.
  • منازل و ویلاها : از آن جا که این صندوق ها خیلی سبک می باشند، تحت شرایط خاص می توان از آن ها به عنوان گاوصندوق خانگی استفاده کرد.

2. قیمت گاو صندوق هتلی ارزان تر از سایر صندوق هاست

در حقیقت می توان گفت که عمده ترین دلیل محبوبیت این محصولات ارزان بودن آنهاست. در کنار کاربری زیاد، قیمت پایین هم یک امتیاز عالی برای گاو صندوق های هتلی به حساب می آید.

لازم به ذکر است علت این ارزانی به هیچ وجه بی کیفیت بودن این صندوق ها نیست. بلکه دلایلی دیگری مثل سبک بودن یا کوچک بودن است که سبب می شود بهای تمام شده آن پایین بیاید.

در ساخت این گاوصندوق ها از بتن استفاده نمی شود. به همین دلیل نسوز یا ضد آتش نیستند ( لازم به ذکر است که به زودی صندوق نسوز آرکا در سری محصولات جدید خود گاو صندوق هتلی نسوز هم تولید خواهد نمود).

از طرفی حجم کوچکی دارند و در ساخت آنها به اندازه مدل های دیگر گاو صندوق از ورق و فولاد استفاده نمی شود. به همین دلیل قیمت تمام شده آنها کمتر از سایر مدل هاست. 

3. سبک و کوچک ، بسیار زیبا و تزئینی است

یکی دیگر از مزایای گاوصندوق های هتلی این است که کوچک هستند. این کوچک بودن به دلیل نحوه کاربرد و استفاده از آنهاست. غالبا جهت نگهداری از شناسنامه و کارت ملی مسافران و یا پول و دسته چک و سند  از این صندوق استفاده می شود.

نوع خاصی از صندوق هتلی نیز وجود دارد که در هتل های لوکس استفاده می شود. کاربری این صندوق نگهداری از تبلت و لپتاپ می بیاشد. ابعاد این صندوق بزرگتر از سایر گاو صندوق های هتلی است. و به آنها گاوصندوق هتلی لپ تاپیمی گویند.

گاو صندوق هتلی باکس یا جعبه ای فلزی و فاقد بتن یا عایق نسوز است. در واقع نسوز نیست. البته جهت ایمن شدن در برابر آتش راه هایی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

این صندوق ها دارای وزن تقریبی 15 تا 20 کیلوگرم که بسته به سایز گاوصندوق متغیر است. لذا سبک ترین نوع گاوصندوق می باشد.  صندق نسوز آرکا نیز 3 طرح از گاوصندوق های هتلی را به طور پیش فرض طراحی کرده و تولید می نماید که صندوق هتلی 25MS سبک وزن ترین مدل آنها هستد.

6 مزیت چشمگیر خرید گاوصندوق هتلی آرکا

گاو صندوق هتلی عموما یک جداره است. این صندوق از یک لایه ورق نسبتا ضخیم ساخته شده است. البته بعضی صندوق ها را با ورق نازک هم می سازند. توصیه می شود در هنگام سفارش یا خرید گاوصندوق هتلی به این موضوع حتما توجه کنید.

با توجه به مزیت سبک وزن بودن این صندوق ها به راحتی حمل و نقل می شوند. در جابجایی ها و اسباب کشی ها یا تغییر چیدمان و دکوراسیون نیاز به ابزار و تجهیزات و نیروی متخصص برای حمل آن وجود ندارد.

در واقع مزیت صندوق هتلی اینجا نمایان می شود. شما با خرید گاوصندوق هتلی مطمئن هستید که در هیچ گونه اسباب کشی یا تغییر و جابجایی داخل منزل یا شرکت خود دچار مشکل نخواهید بود.

از طرفی طراحی فوق العاده زیبایی نیز دارند. بنابراین قابلیت چیدمان در فضای اتاق هتل را دارد. بنابراین گاو صندوق هتلی قطعا می تواند یک خرید و انتخاب پر سود و منطقی باشد.

4. قابلیت استتار بسیار بالایی دارد

ابعاد کوچک صندوق های هتلی باعث شده است بتوان آنها را به راحتی استتار نمود. معمول ترین مکان هایی که یک گاو صندوق هتلی را مخفی می کنند در داخل کمد یا حتی دیوار می باشد.

شگرد جاسازی گاوصندوق هتلی در داخل دیواره های ساختمان ، علاوه بر حفظ پوشش و استتار باعث بالا بردن ضریب امنیتی آن در مقابل حرارت و آتش سوزی نیز می گردد.

5. قابلیت نصب شدن و اتصال را دارد

همان طور که در بالا اشاره کردیم یکی از ویژگی های گاوصندوق های هتلی قابلیت نصب به دیوار یا زمین است. به این صورت که صندوق ها را با پیچ های مخصوص و از داخل به دیوار و یا زمین متصل می کنند.

پیچ ها داخل محفظه صندوق هستند و سارقین به آنها دسترسی ندارند. بنابراین نمی توانند آنها را باز کنند و صندوق را با خود ببرند. برای تحقق این موضوع باید مثل شکل زیر در بدنه صندوق دو سوراخ کوچک ایجاد شود.

نصب گاو صندوق هتلی

لازم به ذکر است که هتل ها و مسافرخانه ها به خودی خود دارای امنیت نسبی هستند. بنابراین دغدغه دزدیده شدن خود صندوق به دلیل سبک وزن بودن تا حدود زیادی رفع شده است.

6. صندوق هتلی دغدغه جابجایی ندارد

قابلیت حمل و نقل آسان از دیگر مزایای این محصولات است. این صندوق ها به دلیل وزن سبک و ابعاد کوچکی که دارند به راحتی جابجا می شوند. بعضی مواقع این یک امتیاز مثبت به حساب می آید و بعضی وقتا هم یک امتیاز منفی. در تغییر دکوراسیون منزل یا محل کار قطعا گاوصندوق سنگین و بزرگ یک مشکل بزرگ به حساب می آید.

برای حمل گاوصندوق یا جابجایی آن باید به نیروهای حمل بار کمک بگیرید. چرا که آنها چرخ حمل دارند و در کنار تجربه ای که دارند به راحتی از پس کار بر می آیند. در حقیقت این کار بدون امکانات و تجربه امکان پذیر نیست.

مزیت صندوق هتلی اینجا نمایان می شود. شما با خرید گاو صندوق هتلی مطمئن هستید که در هیچ گونه اسباب کشی یا تغییر و جابجایی داخل منزل یا شرکت خود دچار مشکل نخواهید شد.

7. زیبایی و تنوع رنگ گاوصندوق های هتلی بسیار بالاست

زیباترین نوع گاوصندوق همین مدل هتلی می باشد. زیرا تنوع رنگ آنها بالاتر از بقیه صندوق هاست. ظرافت و کوچکی در کنار تنوع رنگ بالا باعث شده در بسیاری از مواقع به عنوان یک وسیله تزئینی از آنها استفاده شود و حتی آنها را مخفی هم نکنند.

در هنگام خرید گاو صندوق هتلی  قطعا آنها را در رنگ های زرد ، قرمز ، آبی ، سپید ، مشکی ، سدری ، فیلی و… خواهید دید. به همین دلیل غالبا زیبایی مغازه های گاوصندوق فروشی هم به خاطر همین محصولات می باشد.

این صندوق ها می توانند دارای رنگ استاتیک و یا روغنی باشند. رنگ استاتیک علاوه بر تنوع بالاتر، شکیل تر هم می باشد. همچنین مقاومت فوق العاده ای در مقابل ضربه و خش دارد.

ابعاد گاو صندوق هتلی آرکا

8. قابلیت طراحی انحصاری برای هر هتل را دارند

در بسیاری موارد هتل داران و صاحبان مسافرخانه ها و مهمان پذیرها مایل به خرید گاوصندوق هتلی با طرح یا لوگوی انحصاری هتل خود هستند. چرا که این متمایز بودن، کمک زیادی به جذب مسافر و برند شدن آن هتل خواهد کرد.

به همین دلیل بسیاری از هتل های چند ستاره اقدام به سفارش گاو صندوق های هتلی با رنگ متناسب با تم رنگی هتل خود می کنند. حتی یک شکل خاص را سفارش می دهند تا صندوق هایشان منحصر به فرد و متمایز با هتل های دیگر باشد. یا اینکه سفارش می دهند اسم برند و لوگوی هتلشان روی صندوق ها طراحی گردد.

در این صورت در هر اتاق هتل یک گاوصندوق منحصر به فرد وجود خواهد داشت که برند آن هتل را به بهترین شکل تبلیغ می کند. صندوق های هم شکل جلوه ویژه ای به یک هتل می دهد. حتی می توان برای اتاق های لاکچری و بزرگتر طرح متمایز و ویژه ای از صندوق هتلی را سفارش داد.

9. گاو صندوق هتلی دیجیتالی امن است

اگر کلمه گاوصندوق هتلی دیجیتالی را شنیدید اصلا تعجب نکنید. امتیاز ویژه این گاوصندوق ها این است که علیرغم کوچک بودن قابلیت این را دارند که روی درب آنها رمز دیجیتالی یا مکانیکی نصب شود. در حقیقت می توان درب آنها را تا اندازه ای ضدسرقت نمود. به طوری که سارق نتواند درب آنها را باز کند.

رمز های دیجیتالی بهترین گزینه برای صندوق های هتلی هستند. چرا که علاوه بر ظاهر و شکل زیبا کار با آن فوق العاده آسان است. همچنین تغییر رمز آن تنها با صرف زمان بسیار کمی امکان پذیر است.

گاوصندوق هتلی دیجیتالی آرکا مدل 35MS یکی از صندوق هایی است که با استفاه از رمز کره ای با کیفیت ساخته می شود. و بسیار هم مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.

10. تعمیر گاو صندوق هتلی آسان است

تعمیر گاوصندوق های هتلی بسیار آسان و تقریبا کم هزینه است. تقریبا تنها مشکلی که برای آنها پیش می آید این است که صاحب آن رمز گاو صندوق را فراموش کند و نتواند درب آن را باز کند.

در این صورت فقط کافیست تماس بگیرید تا پس از احراز هویت مبنی بر مالکیت آن گاوصندوق راهنمایی های لازم توسط مشاوران آرکا به شما داده شود و بتوانید درب آن را بازکنید.

چنان چه نتوانستید هم به راحتی می توانید صندوق خود را به نزدیک ترین مرکز فروش گاوصندوق برده و از فروشنده بخواهید درب را برای شما باز کند.

اگر هم نمی توانستید صندوق را به فروشگاه گاوصندوق فروشی ببرید، فقط با یک تماس تکنسین های باتجربه آرکا با ابزار و تجهیزات مورد نیاز به محل آمده و درب آن را برای شما باز می کنند.

نتیجه گیری

گاو صندوق های هتلی همان طور که اشاره کردیم و از اسم آنها پیداست بیشترین استفاده را در هتل ها و مسافرخانه ها و مراکز امن دارند. بنابراین اگر به خاطر مزایای زیادی که دارند بخواهبم از آنها برای استفاده در منزل و مغازه محل کار استفاده کنیم بزرگترین اشتباه ممکن را مرتکب شده ایم.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *