Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

آموزش باز کردن درب گاوصندوق مجهز به رمز مکانیک

بازکردن درب گاوصندوق

وقتی برای اولین بار بعد از خرید گاو صندوق می خواهید درب آن را باز کنید، باید خیلی دقت کنید. چون هنوز کار با رمز آن را به خوبی نمی دانید. همچنین تغییر رمز گاوصندوق برای اولین بار می تواند برای شما پیچیده باشد.

هر چند فروشنده و نصاب به خوبی آموزش کامل رمز گاوصندوق را به شما یاد می دهند. اما نگران نباشید. در اینجا برای اولین بار و به صورت گام به گام آموزش تصویری باز کردن رمز مکانیک گاوصندوق را ارائه می دهیم.

آموزش باز کردن گاوصندوق دیجیتال آرکا
آموزش باز کردن گاوصندوق دیجیتال آرکا

آموزش تصویری بازکردن درب گاوصندوق مجهز به رمز مکانیکی

در ابتدا باید با شاخص ها آشنا شویم. صفحه مدرج، شاخص عمود و شاخص مورب ابزاری هستند که برای تغییر رمز مکانیکی و بازکردن درب گاوصندوق به آنها نیاز داریم.

شاخص عمود

از این شاخص به منظور باز کردن درب گاوصندوق استفاده می شود و در تغییر رمز کاربرد ندارد.

باز کردن درب گاوصندوق با رمز مکانیکی
شاخص عمود

شاخص مورب

از شاخص مورب به منظور تغییر رمز استفاده می شود و در باز کردن درب گاو صندوق نقشی ندارد. به این شاخص شاخص تغییر رمز هم می گویند.

آموزش باز کر دن درب گاوصندوق با رمز مکانیکی

صفحه مدرج

به جز دو شاخص بالا در این آموزش از واژه صفحه مدرج هم استفاده می کنیم. صفحه مدرج هم همان صفحه ای است که  اعداد رمز بر روی آن درج می شود و تقریبا تمام کار با آن انجام می شود.

باز کردن درب گاوصندوق با رمز تک رقمی

برای باز کردن یک گاوصندوق برای اولین بار در ابتدا باید عدد رمز دقیقا زیر شاخص عمود قرار بگیرد. در اصطلاح می گوییم صفحه مدرج روی درب گاوصندوق را به سمت چپ بچرخانید تا عدد مورد نظر در راستای شاخص عمود قرار بگیرد.

این کار باید چهار مرتبه انجام شود و در پایان دور چهارم عدد صفر باید در راستای شاخص عمود قرار بگیرد. درست مثل حالتی که قبل از چرخیدن بود; هر مرتبه چرخش یعنی صفحه مدرج به اندازه ای بچرخانید که عدد صفر زیر شاخص عمود قرار بگیرد.

آموزش تصویری بازکردن درب گاوصندوق مجهز به رمز مکانیک

حالا صفحه مدرج را به سمت راست بچرخانید تا به طور کامل متوقف شود. با گردش حدود نیم دور به سمت راست صفحه مدرج می ایستد. با اندک فشار مضاعفی به سمت راست از عدم حرکت صفحه مدرج می توانید اطمینان پیدا کنید.

آموزش تصویری بازکردن درب گاوصندوق مجهز به رمز مکانیک

با این عمل سیستم زبانه بندی آزاد می شود و می توانید با چرخاندن دستگیره از باز شدن درب گاوصندوق خود برای اولین بار لذت ببرید.

مراحل باز کردن درب گاوصندوق با رمز سه رقمی

برای این کار باید با دقت و حوصله هر سه عدد رمز را به صورت جداگانه وارد نمایید.

وارد کردن رمز اول

برای باز کردن رمز 3 رقمی کار آسانی است. فقط کمی دقت می خواهد. پس با توجه به جزئیات دقت کنید. فرض کنیم رمز سه رقمی شما اعداد 10-20-30 باشد. برای باز کردن این رمز در ابتدا باید صفحه مدرج در ابتدایی ترین عدد یعنی صفر زیر شاخص عمود قرار بگیرد.

سپس صفحه مدرج را به سمت چپ بچرخایند تا عدد اول رمز ( که در اینجا عدد 10 است ) دقیقا زیر شاخص عمود قرار بگیرد.

در این حالت چرخاندن صفحه مدرج به سمت چپ را ادامه دهید تا 3 مرتبه دیگر عدد 10 در راستای شاخص عمود قرار بگیرد. و در مجموع چهار مرتبه عدد اول رمز که در اینجا عدد 10 است در راستای شاخص عمود واقع شود. این حالت به این معناست که رمز اول را به گاوصندوق داده اید.

وارد کردن رمز دوم

حال نوبت وارد کردن عدد دوم است. برای این کار باید 3 مرتبه عدد رمز دوم را زیر شاخص عمود قرار بدهید. توجه کنید این بار بر خلاف دفعه قبل جهت چرخش صفحه مدرج به سمت راست است.

به عبارت ساده تر صفحه مدرج را به سمت راست بچرخانید تا 3 مرتبه عدد دوم رمز ( که در اینجا عدد 20 است ) دقیقا زیر شاخص قرار بگیرد. وقتی برای سومین بار عدد 20 زیر شاخص عمود قرار گرفت یعنی شما موفق شده اید عدد دوم رمز را وارد کنید.

فیلم آموزش باز کردن درب گاوصندوق آرکا با رمز مکانیک در آپارات
فیلم آموزش باز کردن درب گاوصندوق آرکا با رمز مکانیک در آپارات
آموزش تصویری نحوه تغییر رمز مکانیک گاوصندوق آرکا
فیلم آموزش باز کردن درب گاوصندوق آرکا با رمز مکانیک در یوتیوب

 

برای دیدن تمام ویدئوهای آموزشی آرکا به صفحه ویدئوها مراجعه فرمایید

وارد کردن رمز سوم

در مرحله سوم عدد سوم رمز ( که در اینجا عدد 30 است ) را  اعمال کنید. به این صورت که صفحه مدرج را این بار و مشابه عدد اول به سمت چپ بچرخانید تا عدد سوم رمز 2 مرتبه زیر شاخص عمود و دقیقا در راستای آن قرار بگیرد. در این حالت عدد 30 زیر شاخص عمود قرار دارد. این یعنی عدد سوم را هم به رمز داده اید.

حال صفحه مدرج را مجددا به سمت راست بچرخانید تابه طور کامل متوقف گردد. پس از توقف با فشار کمی به سمت راست می توانید از عدم حرکت صفحه مدرج اطمینان پیدا کنید.

با این عمل سیستم زبانه بندی آزاد می شود. حال می توانید با دستگیره را بچرخانید و باز شدن درب گاو صندوق خود را تماشا کنید.

واحد خدمات شرکت تولیدی گاوصندوق نسوز آرکا به عنوان یکی از قوی ترین خدمات گاوصندوق در ایران، آماده پاسخ گویی و مشاوره رایگان به هر گونه سوال در زمینه رمز گاو صندوق ها برای شما عزیزان است. بنابراین به هیچ وجه نگران نباشید.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *