مقالات مرتبط

دسته بندی ها

محافظت از طلا در برابر دستگاه های فلزیاب

محافظت از طلا در برابر دستگاه های فلزیاب

در این مقاله میخواهیم  به یکی از پر تکرارترین سوالات شما عزیزان یعنی “روش از کار انداختن طلایاب” بپردازیم.

در ابتدا و بدون پرداختن به نکات متفرقه و حاشیه، باید خاطر نشان کنیم که بهترین محل برای نگهداری از طلا و جواهرات در خانه ها گاو صندوق است.

یک گاوصندوق ضد سرقت که به منظور محافظت از طلا و سکه در برابر دستگاه های فلزیاب و طلایاب و گنج یاب ساخته شده است. امنیت گاوصندوقی با این قابلیت باید تا اندازه ای بالا باشد که به جز صاحبش کسی نتواند درب آن را باز کند.

گاوصندوق نسوز با وزن مناسب، ابعاد متناسب و مجهز به علائم و ویژگی هایی که سارقین نتوانند به داخل آن نفوذ کنند. چنین گاوصندوقی می تواند محل امن برای نگهداری طلا در خانه شما باشد. علاوه بر این باید طلاها و سکه های داخل خود را در مقابل دستگاه های طلا یاب و فلز یاب را مصون بدارد.

در ادامه با سایر روش های از کار انداختن طلایاب و معرفی انواع دستگاه طلایاب به اختصار می پردازیم.

طلاها را داخل ورق های سربی بپوشانید

در اکثر منازل طلاها و وجوه نقد در اتاق خواب و دراور و… مکان های مشابه مخفی می شوند. دزدان به خوبی جای وسایل با ارزش شما را می دانند. بنابراین نیازی هم به دستگاه های فلزیاب و طلایاب و… ندارند. در نتیجه مهم ترین عاملی که از حریم ما در برابر سرقت محافظت می کند دقت و هوش خود شما در برقراری امنیت منزلتان است.

با وجود این برای امنیت و حفاظت از طلاها در منزل و اگر می خواهید از هر جهت مطمئن باشید که با هیچ دستگاه فلزیابی مکان سکه و طلای شما پیدا نمی شود فقط کافیست طلای خود را با سرب بپوشانید. به این صورت که آنها را داخل ورق های سرب مانند و سپس کاغذهای کاربن بپیچید. با این روش فلزیاب ها قادر به شناسایی آن نخواهند بود.

دقیقا از همین شیوه در ساخت گاوصندوق خانگی ویژه مقابله با دستگاه های فلزیاب و طلایاب استفاده می شود. ساخت این مدل گاوصندوق سفارشی است. لذا جهت سفارش آن حتما باید با مشاوران آرکا مشورت نمایید. برای آشنایی بیشنر با روش مقابله با طلایاب ها و فلز یاب ها، با این دستگاه ها بیشتر آشنا می شویم.

دستگاه های فلزیاب و طلایاب

نکته قابل توجه قبل از هر چیز این است که اصلا دستگاهی به نام طلایاب نداریم و منظور همان فلز یاب است. این که برخی فروشندگان از عنوان طلا یاب استفاده می کنند صرفا به خاطر فروش است که کار صحیحی نیست.

لازم است بدانید که به طور کلی دستگاه های فلزیاب در سرقت مخصوصا سرقت های خانگی هیچ کاربردی ندارند; برای بررسی صحت این موضوع انواع دستگاه های فلزیاب را بررسی می کنیم. دو نوع دستگاه فلزیاب وجود دارد.

  • دستگاه فلزیاب حساس به فلز
  • دستگاه فلزیاب حساس به یون
دستگاه های فلزیاب
Metal detectors

دستگاه های فلزیاب حساس به فلز

این دستگاه ها به محض وجود فلز در اطراف خود هشدار یا به اصطلاح آلارم می دهند. این کار در صورتی به درستی انجام می شود که حداقل تا 3 متر پیرامون دستگاه هیچ فلز دیگری نباشد. بنابراین چنین دستگاهی در خانه ها کاربردی ندارد. زیرا در منازل وسایل فلزی به وفور موجود است.

در فضای کوچک هر خانه ای وسایل مشترکی مثل درب و پنجره ، چاقو ، کابینت و… وجود دارد. چنان چه در خانه ای گاوصندوق هم باشد این دستگاه دیگر هیچ اثری ندارد. زیرا جنس بدنه گاوصندوق سراسر فولاد است. در نتیجه هیچ سارقی از این دستگاه برای پیدا کردن اشیای قیمتی و طلا و سکه در منازل نمی تواند استفاده کند.

دستگاه های فلزیاب حساس به یون

نوع دیگری از دستگاه فلزیاب، به جای فلز به یون های آزاد شده از فلزات حساس است. به عبارتی این دستگاه فقط یون ها را می شناسد. یعنی فلزاتی که در زیر زمین از خودشان یون آزاد می کنند و بر اثر آزاد شدن یون گازی دور و بر فلز ایجاد می شود و این گاز فقط از فلزات قدیمی و زیر خاکی و به اصطلاح عتیقه متصاعد می شود و در مورد طلاهایی که در منازل وجود دارد اصلا مصداق پیدا نمی کند.

بهترین محل برای نگهداری طلا کجاست
بهترین محل برای نگهداری طلا کجاست

 

نگهداری از طلا

امروزه علاوه بر طلافروشان درصد بسیاری از مردم، دغدغه نگهداری از طلا و جواهرات خود را دارند. برای نگهداری از طلا، بهترین پیشنهاد استفاده از گاوصندوق است. اما چه گاوصندوقی؟

گاوصندوق های نگهداری از طلا به سه گروه عمده: صندوق های امانات بانکی، گاوصندوق های خانگی محافظ طلا و گاوصندوق های طلافروشی تقسیم می شوند.

نگهداری از طلا و جواهرات در منزل

  • گاوصندوق خانگی محافظ طلا
  • صندوق امانات بانکی

بهترین پیشنهاد کارشناسان و مشاوران برای نگهداری از طلا های شخصی، بهره بردن از گاوصندوق خانگی محافظ طلا در کنارصندوق امانات بانکی است. لازم به ذکر است که هیچ کدام از گاو صندوق های مذکور نمی تواند جایگزین دیگری باشد و استفاده از هر دوی آن هاست که می تواند خاطر شما را از بابت نگهداری از طلا و جواهراتتان آسوده کند.

صندوق امانات بانکی در هنگامی کاربرد دارد که شما میزان زیاد طلا و جواهرات دارید، همچنین از آن ها در فاصله زمانی های طولانی استفاده می کنید، در نتیجه بایستی آن ها را به صندوق امانات بانیک بسپارید.

و اما گاوصندوق خانگی. گاوصندوق خانگی محافظ طلا حتما باید دارای ویژگی هایی از قبیل ضد سرقت بودن، نسوز بودن، ضد دیلم و ضد برش بودن را داشته باشد.

گاوصندوق خانگی نگهداری از طلا، مواقعی کاربرد دارد که شما به مدام از طلا و جواهرات خود استفاده می کنید و زمان کافی برای مراجعه به صندوق امانات خود در بانک را ندارید. بدیهی است که نمی شود مدام به صندوق امانات مراجعه کرد و این کاری بیهوده است. 

کما اینکه، گاوصندوق خانگی علاوه بر محافظت از طلا و جواهرات، بهترین محافظ و نظم دهنده برای مدارک، اسناد، فایل های محرمانه و اشیاء زینتی است. درنتیجه حضور گاوصندوق خانگی ایمن و با ضمانت نیز از واجبات هر منزلی است.

نگهداری از طلا در طلافروشی

  • گاوصندوق آسانسوری
  • گاوصندوق زیر ویترینی

گاوصندوق نگهداری از طلا در طلافروشی ها، گاوصندوق های آسانسوری و گاوصندوق های زیر ویترینی را می توان نام برد.

پیش از تولید و عرضه صندوق های آسانسوری به بازار، گاوصندوق های زیر ویترینی بیش ترین استفاده در طلافروشی ها را داشتند. اما امروزه صندوق های آسانسوری بهترین پیشنهاد برای طلافروشی ها می باشند. چرا که علاوه بر افزایش راندمان و افزایش درآمد با بالا بردن تایم مفید کاری، محافظی نیرومند وقابل اعتماد برای طلا و جواهرات می باشند.

چرا که با وجود صندوق های آسانسوری دیگر نیاز به جابه جایی روزانه و مداوم قاب های طلا نیست. بدیهی است در این جا به جایی های مداوم احتمال آسیب دیدن و شکستن طلا و جواهرات بسیار زیاد است.

با صندوق آسانسوری، طلا فروش به راحتی و با فشردن یک دکمه ویترین خود می بندد، بدون کوچک ترین، لرزش و آسیب دیدن اجناس.

در بسیاری از طلافروشی ها، علاوه بر صندوق آسانسوری، گاوصندوق زیر ویترینی نیز به چشم می خورد. باید بگوییم این امر بسیار هوشمندانه و سودمندانه است. چرا که تمامی اجناس یکمغازه طلا فروشی در ویترین آن جای نمی گیرند و در ساعت کاری عملا طلا ها و مدارک بلا استفاده در گاوصندوق قرار ندارند و طبیعتا در معرض آسیب دیدن و حتی سرقت هستند.

اما در صورتی که صندوق زیر ویترینی در طلافروشی باشد، این اجناس در گاوصندوق زیر ویترنی قرار میگیرند و دیگر خطری آن ها را تهدید نمی کند.

نگهداری از طلا

 

نتیجه گیری

به طور کلی توصیه کارشناسان فنی این است که برای نگهداری از سکه و طلای خود حتما در منازل خود یک گاوصندوق خانگی ایمن و مخصوص محافظت از طلا و جواهرات داشته باشید. در شرایط فعلی حجم بيشتر نقدینگی به سمت ارز و طلا و سكه سرازیر شده است.

در بسیاری از منازل طلاهای زیادی وجود دارد. به موازات همین اتفاقات است که فروش دستگاه های فلزیاب و طلایاب و گنج یاب… در فضای مجازی رایج شده است. همین موضوع لزوم وجود یک گاوصندوق ضد سرقت  و مجهز به انواع سیستم های امنیتی را منازل اثبات می کند.

در نهایت بهترین پیشنهاد به شما، استفاده از گاوصندوق های ایمن و قابل اعتماد می باشد. گاوصندوقی که ایمنی قابل قبولی داشته باشد، بایستی در ابتدا از شرکتی معتبر تهیه شود، تا شرکت مذکور گارانتی و خدمات پس از فروش برای محصولاتش در نظر گرفته باشد. قدم بعدی بایستی ایمنی آن را بسنجید. گاوصندوق ایمن باید مجهز به سیستم ضدسرقت باشد، نسوز، ضد دیلم، ضد برش و ضد دریل باشد. مجهز به رمز های مکانیکی یا دیجیتال درجه یک باشد. با بتن مسلح نسوز، ورق فولاد ضخیم و زبانه های مقاوم تولید شده باشد.

یکی از برترین شرکت های خدمات دهی و تولید کننده گاوصندوق در ایران، شرکت گاوصندوق آرکا می باشد. آرکا با نیم قرن سابقه درخشان رضایت و محبوبیت بسیاری در بین مردم عزیز ایران دارد. پس بهترین پیشنهاد برای شما، بهره بردن از گاوصندوق ها و محصولات آرکا می باشد.

 

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاو صندوق دیجیتال، گاوصندوق اسلحه، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا، پس از مشاهده قیمت گاوصندوق با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی، گاوصندوقی ارزان و ایمن خریداری کنید.

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

 

 

 

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *