امنیت

دغدغه تعطیلات عید

در این مقاله قصد داریم دغدغه تعطیلات عید و خرید گاوصندوق را بطور مختصر برای شما  بیان کنیم :
خرید گاوصندوق و یا هر ابزار امنیتی ، نمیتواند شامل فصل و یا مقطع زمانی خاصی باشد. نیاز به افزایش امنیت محل کار و محل زندگی، زمان خاصی را نمی شناسد. هر زمان که شما در محل کار یا منزل، بررسی کردید و متوجه شدید که برای نگهداری و حفظ اموال و دارایی و وجوه نقد خود به یک محصول امنیتی نیاز دارید، باید در اسرع وقت ، خرید خود را انجام دهید.

مسئله اینجاست که این احساس نیاز و بررسی وضعیت ایمنی، در برخی اوقات برای افراد جامعه ، بیشتر میگردد. هنگامیکه یک فرد به مدت طولانی، و به دلایل گوناگون، منزل یا محل کار خود را ترک میکند ، بلادرنگ دغدغه ی ذهنی او ، وضعیت حفاظت فیریکی از آن محل میشود. گاوصندوق، یکی از مهمترین لوازم امنیتی و حفاظتی به شمار می رود. ایام نوروز و سال نو در ایران همانند اکثر کشورها، همراه با تعطیلات طولانی مدت است. غیر فعال بودن طولانی مدت یک محل کار و خالی از سکنه بودن منزل، فرصتی بی نظیر برای سارقان می سازد. آمار و گزارشات پلیس، این مسوله را تایید میکند. یک صاحبخانه و یا یک کارفرما، نمی تواند تمامی اسناد و مدارک و اموال با ارزش خود را هنگام تعطیلات با خود جابجا کنند. پس چاره ای جز ارتقای امنیت آن محل نیست. نصب سیستم دزدگیر، دوربین مداربسته و البته تهیه ی یک گاوصندوق استاندارد، از جمله این موارد هستند. افراد باید توجه داشته باشند که مانند تمام ابزارهای حفاظتی، یک گاوصندوق هم باید دارای کیفیت و امنیت مطلوب باشند. صندوق های نسوز و همچنین دربهای خزانه، شاید همگی از لحاظ ظاهری و رنگ و رو شبیه باشند اما مشخصات ظاهری در مورد گاوصندوق، تعیین کننده کیفیت آن نیست.
با توجه به اینکه، ایام نزدیک به پایان سال همراه با التهاب و هیجان در بازار است، خریداران یک گاوصندوق نباید فریب تبلیغات و یا تخفیف های غیر عادی فروشندگان را بخورند. گاو صندوق و صندوق نسوز، وسیله ای خاص است که باید با دقت و احتیاطی خاص تهیه شود. علاوه بر خرید گاوصندوق، میبایست، محل مورد نظر یعنی منزل یا محل کار را به تجهیزات جانبی امنیتی مهجز کرد. یک گاوصندوق مرغوب هرچقدر هم که قوی باشد اما تا حدی می تواند در مقابل تلاش یک سارق مقاومت کند. لذا مکمل هایی مثل دزدگیر، دوربین مداربسته و امثال اینها لازم است. بعد از تهیه گاوصندوق، حتما باید رمز آن را روی یک عدد نسبتا مشکل تنظیم کنید. قبل از شروع تعطیلات ، کلیه امکانات گاوصندوق را چک کنید و از صحت کار آن اطمینان پیدا کنید. گاوصندوق را در محلی نصب کنید که دسترسی به آن و باز و بست کردن دربش مشکل باشد. سعی کنید، کار تهیه ی گاوصندوق را به روزهای پایانی سال محول نکنید، چرا که ممکن است به دلیل کمبود وقت، فرصتی مناسب برای خرید یک صندوق نسوز مرغوب و درجه یک نداشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *