Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

درب ریلی چیست و چه کاربردی دارد؟

درب ریلی سایت

درب ریلی یک درب ورودی غول پیکر است که در بسیاری از مکان ها، به خصوص در مراکز امنیتی کاربرد دارد. سهولت در نصب، قیمت مناسب و نیاز به فضای کم  و امنیت بالای این درب ها از عواملی است که باعث شده مورد استقبال قرار گیرند.

درب ریلی

درب ریلی یکی از محصولات ایمنی سفارشی است. چرا که معمولا این درب ها برای جایگاه های خاص و برای اصناف خاص تولید و نصب می شوند. باید توجه داشته باشید که درب ریلی سایت با درب خزانه، درب ضد سرقت و این قبیل محصولات تفاوت بسیاری دارد.

با توجه به کاربرد این درب های فوق ایمن، آن ها را نیز درب ریلی سایت می نامند.

مکان های مورد استفاده از درب ریلی سایت

درب ریلی سایت، در مکان هایی که رفت و آمد برای عموم مجاز نیست و باید تحت نظارت باشد، بیش ترین استفاده را دارد. برای مثال در ارگان های دولتی مانند درب ورودی زندان ها، درب ورودی پادگان ها، درب ورودی انبار ها و سوله های بزرگ، مناطق حفاظت شده و محرمانه و بسیاری از مکان های دیگر که نیاز به امنیت بالایی دارند استفاده می شود.

علاوه بر مراکز امنیتی، از درب ریلی سایت برای ورودی آشیانه های هواپیما نیز استفاده می شود. برخی کارخانجات نیز برای درب های ورودی و همچنین درب های ورودی انبار های خود از درب ریلی بهره می برند.

7 فایده درب ریلی سایت

درب ریلی سایت به نسبت هزینه زیادی که در ابتدا بابت آن پرداخته می شود، مزایای چشم گیری دارد که چندین برابر قیمت آن ارزش دارد. در این بخش به برخی از این فواید درب ریلی سایت می پردازیم:

1_ بی صدا بودن درب در هنگام باز و بسته شدن

برخی تصور می کنند که درب به این عظمت و سنگین وزنی در هنگام جا به جایی سر و صدای بسیاری تولید می کند، اما چنین نیست چرا که درب در هنگام باز و بسته شدن روی ریلی روان حرکت می کند و مکانیزم آن بدون اصطکاک طراحی شده است، کاملا بی صدا بوده و آلودگی از نظر صوتی ایجاد نمی کند.

2_ استفاده از فضای حداکثری جلوی درب

با استفاده از درب ریلی دیگر دغدغه ی خالی بودن فضای جلوی درب برای باز و بسته شدن را ندارید؛ چرا که این درب ریلی، به صورت کشویی و افقی جا به جا می شود. در نتیجه می توانید حداکثر استفاده را از فضای خود داشته باشید.

3_ زیبایی در طراحی متناسب با محلی که قرار است نصب شود

این درب ها را می توان در رنگ و ویژگی های دلخواه ظاهری سفارش داد تا در زیبایی محل مورد استفاده مشکلی پیش نیاید.

در این مورد حتما از طراحان و مشاوران شرکت تولید کننده مشورت بگیرید.

4_ ایمنی بالا

درب ریلی سایت، توسط حجم عظیمی از ورق های قطور فولادی که به صورت قاب خم خوردند تا مقاومت در برابر ضربه را به حداکثر ممکن برسانند، تولید می شوند.

در برخی موارد، طبق سفارش مشتری، درب های ورودی نفر رو، در بخشی از این درب ریلی طراحی می شود. می توان این درب های نفر رو را به انواع قفل از جمله موتور رمز مکانیکی و دیجیتال مجهز کرد.

5_ گزینه ی مناسبی برای محل هایی که رفت و آمد زیاد است

در کارخانجات و یا پادگان ها و مکان های پر رفت و آمد به جای باز و بسته کردن درب به صورت دستی و توسط افراد، می توان از این درب ها استفاده کرد که به وسیله ی ریموت یا اهرم به راحتی باز و بسته می شوند و نیاز به حضور فیزیکی شخص جهت بازگشایی نیست.

درب_امنیتی

6_قابلیت استفاده در زمان قطعی برق

این امکان وجود دارد در زمان قطع برق به وسیله ی دست، باز و بسته شوند. پس هیچ گونه محدودیتی در هنگام قطعی برق وجود ندارد.

7_ دارا بودن سنسور جهت جلوگیری از برخورد درب با مانع

گاهی ممکن است در محل ریل شخص یا شیء قرار بگیرد که داشتن سنسور مانع از بسته شدن درب و بروز خسارت می شود.

اما در مکان هایی که به شدت مورد محافظت قرار می گیرند ممکن است داشتن سنسور از نظر امنیتی خطرناک باشد. توصیه می شود در این مکان ها از سنسور استفاده نشود تا در مواقع ضروری درب به سرعت بسته شود.

نحوه عملکرد درب ریلی سایت

نیروی حرکتی این درب ها توسط موتور گیربکس تامین می شود و به وسیله ی ریموت یا اهرم می توان فرمان باز و بسته شدن درب را صادر کرد. سرعت باز و بسته شدن درب از طریق جعبه ی فرمان قابل تنظیم است.

برای طراحی و ساخت این درب معمولا از ورق دوبل 3 میل استفاده می شود. موتور به کار رفته موتوژن تبریز و گیربکس از نوع چینی است.

برای این که ایمنی درب بالا باشد و یا در زمان برخورد جسمی با درب ریلی، جهت خارج نشدن درب از محل خودش و حفظ ظاهر، فضای خالی بین دو ورق 3 میل استفاده شده را با یکسری قوطی کشی های مخصوص، انجام می دهند که با پر کردن این فضای خالی استحکام درب بالا می رود.

درب کشویی یا درب ریلی سایت از قسمت بالا و پایین مهار می شود و وزنی معادل 1700 کیلوگرم دارد.

با استفاده از درب ریلی می توان، تمام استفاده را از فضایی که در اختیار دارید داشته باشید. دیگر نیاز نیست فضایی در مقابل درب خالی باشد تا در هنگام باز و بسته کردن به مشکل بر نخورید مخصوصا در زمستان ها که حتما باید جلوی درب ورودی همیشه تمیز باشد و ممکن است، چرا که ممکن است بارش برف و باران مشکل ساز باشد.

برای داشتن یک درب ریلی، شما فقط به یک دیوار آزاد نیاز دارید که بعد از نصب درب ریلی برای باز و بسته کردن به سمت آن دیوار هدایت شود. درب قابلیت حرکت به سمت چپ و راست را دارد و به صورت افقی حرکت می کند.

نکته ی منفی که ممکن است برای این گونه درب ها وجود داشته باشد این است که درب ریلی بزرگ تر از دیوار آزاد باشد؛ یعنی برای بازگشایی فضایی معادل اندازه ی خود درب را نداشته باشیم . توصیه می شود پیش از خرید و ثبت سفارش این نکته را لحاظ کنید و از کارشناسان مشورت بگیرید.

درب ریلی دستی و اتوماتیک

به درب ریلی، درب کشویی هم گفته می شود. این درب های کشویی به دو صورت باز و بسته می شوند:

  1. روش اتوماتیک: این درب های کشویی، توسط یک فرمان دهنده که می تواند ریموت یا اهرم باشد باز و بسته می شوند.
  2. روش دستی: در هنگام قطعی برق و نبود برق اضطراری، می توان به روش دستی درب ریلی را باز و بسته کرد. بدیهی است با توجه به وزن بسیار سنگین این محصولات ایمنی، باز و بسته کردن این درب ها توسط نیروی انسانی کار آسانی نیست و نمی شود همیشه به این روش اکتفا کرد.

درب ریلی سایت

آماده سازی محل نصب درب ریلی سایت

قبل از اینکه درب ریلی در مکان مورد نظر نصب شود، نیاز به انجام یکسری زیر کاری ها داریم؛    

به این دلیل که محل قرار گرفتن ریل برای درب های سنگین بعد از گذشت زمان نشست نکند و درب از محل خودش خارج نشود آماده سازی هایی همانند حفاری جلوی درب ورودی به عمق نیم متر، آرماتور بندی کردن و بتن ریزی کردن محل حفر شده و مواردی از این قبیل اعمال می شود.

درب سایت آرکا

آرکا، شرکت تولید کننده انواع محصولات ایمنی با نیم قرن تجربه می باشد.

آرکا با تولید تخصصی درب ریلی با بهترین کیفیت و نصب در محل توسط مهندسین مجرب و آموزش دیده شرکت، در تلاش است بهترین محصول و خدمات را ارائه دهد.

خوش نامی و رضایت مشتریان این شرکت،گواه این ادعاست.

درب ریلی آرکا، در متریال متفاوت و دلخواه مشتری در کم ترین زمان و بهترین کیفیت تولید می شود، مشخصات برخی از مشتریان درب ریلی آرکا را می توانید در پیج اینستاگرام آرکا مشاهده کنید.

 

آرامش کامل، آرکا

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۳ پاسخ

  1. سلام آیا میشه از این در برای سوله های کارخونه استفاده کرد؟ هزینه ش چقدره و چقدر زمان میبره تا تولید بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *