Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

امنیت خودرو با گاوصندوق اتومبیل

امنیت خودرو با گاوصندوق

اتومبیل ها به گونه ای طراحی شده اند که آسایش و راحتی ما را در انجام کارها و سفرهای درون شهری و برون شهری تامین کنند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که راهکاری برای بالا بردن امنیت خودرو تان وجود دارد یا خیر؟  

هیچ وقت نمی توان گفت که اتومبیل من مورد سرقت قرار نمی گیرد و این اتفاق فقط برای دیگران رخ می دهد باید تا حد امکان تدابیر لازم برای پیشگیری صورت بگیرد. اتفاق فقط یک بار رخ می دهد.

شاید این پاسخ را بدهید که با نصب دزدگیر و استفاده از قفل فرمان و قفل پدال، ایمنی وسیله ی نقلیه ی خود را بالا برده اید. باید خاطر نشان کرد که این ها  فقط تا حدودی باز دارنده هستند و آن هم فقط در برابر سرقت ماشین، پس ایمنی وسایل داخل آن را چگونه تامین کنیم؟

ماشین حمل پول بزرگ بانکی

در صورت شکسته شدن شیشه ی اتومبیل و سرقت وسایل داخل خودرو، خسارت وارد شده به چه میزان است؟

زمانی که لازم باشد مقداری پول نقد همراه داشته باشید برنامه تان برای نگهداری از آن ها در داخل خودرو و امنیت آن چیست؟

 یا هنگامی که در سفر هستید برای حفظ مدارک شناسایی، طلا، گوشی موبایل، فلش، وجه نقد و بسیاری از اشیاء گران قیمت و شخصی که مجبور به حمل آن ها هستید و حتی در صورت همراه داشتن اسلحه آن ها را در کجا نگهداری می کنید؟

در این مقاله سعی بر این شده که نکات و راه حل هایی برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات ناخوشایند و بهترین راه برای حفظ و ایجاد امنیت خودرو را ذکر کنیم و امیدواریم که حتما به کارگرفته شود.

توصیه می شود که حتما از یک دزدگیر با برند معتبر و با کیفیت استفاده کنید زیرا دزدگیرها نقش مهمی در حفاظت از اتومبیل تان را ایفا می کنند.

7 راهکار پیشگیری از سرقت اتومبیل

1_ جلب توجه نکنید

سعی کنید داخل ماشین چیزی نباشد که مورد توجه دیگران قرار نگیرد؛ این کار ساده ترین راه برای جلوگیری از سرقت از اتومبیل تان است. هرگز وسایل با ارزش و گران قیمت خود را مانند گوشی، کیف پول، چمدان، عینک آفتابی، لپ تاپ و پول نقد یا هر چیز دیگری را در اتومبیل رها نکنید و حتما با خود همراه داشته باشید و یا اینکه در صندوق عقب اتومبیل قرار دهید.

می توانید با خرید یک گاوصندوق اتومبیل و مخفی کردن آن در صندوق عقب بدون اینکه قابل رویت باشد از وسایل خود محافظت کنید درغیر این صورت سارقین در کمترین زمان با شکستن شیشه ها و یا باز کردن درب به هدف خود می رسند و حتی کم ارزش ترین چیزها نیز ممکن است آن ها را وسوسه کند در نتیجه وقتی چیزی داخل اتومبیل نباشد، پس دزدیده هم نمی شود.

امنیت خودرو

2_ حتما از قفل بودن درب ها اطمینان حاصل کنید

وقتی اتومبیل خود را ترک می کنید، چک کنید که درب ها قفل شده اند و دزدگیر درست عمل کرده است.

گاهی افراد فراموش می کنند که دزدگیر را فعال کنند و کار را برای سارقین آسان می کنند هر چند که داشتن دزدگیر بر روی اتومبیل دلیل بر رها کردن وسایل داخل خودرو نمی باشد.

3_ شیشه های اتومبیل حتما بالا باشد

در هنگام پیاده شدن دقت کنید که شیشه ها بالا باشند حتی زمانی که برای مدت کوتاهی اتومبیل خود را ترک می کنید مانند رفتن به پمپ بنزین و یا خرید از سوپر مارکت و یا هر کاری که در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد. توصیه می شود زمانی که در ترافیک هستید نیز شیشه ها بالا باشند شاید توسط افرادی تحت نظر باشید و مورد سرقت قرار بگیرید.

چرا که بسیار دیده شده که هنگامی که تمام یا بخشی از شیشه ماشین پایین است، سارقین با سرعت گوشی موبایل یا اجناس روی داشبورد را به راحتی ربوده و می گریزند.

4_خودداری از پارک کردن در هر مکانی

سعی کنید در هنگام پارک کردن اتومبیل تان محل مناسبی را در نظر بگیرید و از پارک کردن در محل هایی که خلوت است و در هنگام تاریکی شب فاقد نور کافی است حتما اجتناب کنید.

 بیایم مثل یک سارق فکر کنیم، به نظرتان اتومبیلی که در محل شلوغ و پر رفت و آمد پارک شده باشد، هدف مناسبی است یا اتومبیلی که در محل خلوت و دارای رفت و آمد پایین و بدون هیچ گونه دوربین مدار بسته در محل؟

پس در صورت امکان حتما در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد و دارای دوربین امنیتی  پارک کنید. توصیه میکنیم که حتی الامکان در پارکینگ هایی که بسیار تاریک و یا خلوت است و یا در نقاط کور که دید خوبی ندارند نیز پارک نکنید و اینکه هیچ وسیله ای داخل خودرو در معرض دید دیگران قرار نداشته باشد. حتی کوچک ترین چیزها می تواند افراد را وسوسه کند.

5_ شارژرها و کابل ها را نیز مخفی کنید

وقتی تلفن همراه تان را در اتومبیل قرار نمی دهید، سعی کنید شارژ ها را نیز از دید دیگران دور نگه دارید. شارژ و یا کابل های تلفن همراه می تواند به عنوان وسایل با ارزش تلقی شوند و سارق را ترقیب به دزدی کند.

6_ مراقب تصادف های ساختگی باشید

گاهی پیش می آید که برخی به صورت ساختگی با شما تصادف می کنند و عده ای برای کمک به شما به  محل می آیند. حتما در این گونه مواقع  بعد از خروج از خودرو درب ها را قفل کنید و شیشه ها بالا باشد و حواس تان به محتویات داخل اتومبیل باشد. این می تواند یک راه برای پرت کردن حواس شما از محتویات داخلی و اقدام به سرقت آنها توسط دیگران باشد.

7_ استفاده از گاوصندوق اتومبیل

گاوصندوق اتومبیل محصولی است که می تواند به تمامی سوالاتی که در ابتدای مقاله پرسیده شده بود، پاسخ بدهد. داشتن یک گاوصندوق در داخل اتومبیل برای نگهداری از پول نقد، تلفن همراه، مدارک مهم، اشیاء قیمتی، اسلحه و یا هر چیزی که تمایل به حفاظت از آن را دارید به شما کمک می کند.

بسیاری از افراد از داشبورد اتومبیل خود به عنوان محلی برای نگهداری از وسایلی که برایشان با ارزش است استفاده می کنند اما با به روز شدن راهکارها و مهارت سارقین این کار بسیار اشتباه است.

هستند کسانی که به راحتی هرچه تمام تر درب اتومیبیل را باز می کنند و یا با شکستن شیشه ی آن اقدام به سرقت محتوای داخل داشبورد اتومبیل می کنند پس داشتن دزد گیر و قفل فرمان و قفل پدال فقط مانع از سرقت اتومبیل می شود پس محتوای داخلی چه می شوند؟ در صورتی که در سفر باشید، حمل همه ی وسایل با ارزش کار درستی نیست و احتمال به خطر افتادن جان و مال شما بسیار زیاد است.

داشتن یک گاوصندوق داخل اتومبیل می تواند ایده ی مناسبی برای افزایش ایمنی باشد. ممکن است وسایلی داشته باشید که نیاز باشد آن ها را در گاوصندوق نگهداری کنید، پس یک گاوصندوق مسافرتی سبک می تواند به شما در نگهداری از وسایل تان کمک کند. بهتر است گاوصندوق اتومبیل تان را در زیر صندلی و یا در صندوق عقب پنهان کنید و آن را به وسیله ی کابل به ماشین متصل کنید.

گاوصندوق اتومبیل برای افرادی که زیاد مسافرت می روند نیز ایده ی بسیار خوب و نابی است. به راحتی قابل حمل است و در صورت نیاز می توانید آن را با خود به داخل هتل ببرید و یا اینکه در مواقعی که نمی توانید آن را با خود همراه داشته باشید در صندوق عقب پنهان کنید.

در صورتی که اقدام به خرید گاوصندوق برای ارتقا امنیت خودرو خود را دارید حتما از یک شرکت معتبر سازنده مشاوره بگیرید که چه نوع گاوصندوقی برای اتومبیل شما مناسب است و ابعاد و وزن آن چقدر باشد.

گاوصندوق اتومبیل آرکا

شرکت صندوق نسوز آرکا، به تولید و نصب تخصصی انواع محصولات امنیتی مشغول می باشد.

گاوصندوق ماشین یکی دیگر از محصولات ایمنی سفارشی است؛ که در صورت نیاز به درخواست و سفارش مشتری، گاوصندوق شما را مجهز به یک گاوصندوق می کنند.

برتری که گاوصندوق اتومبیل آرکا دارد این است که در خودرو شما نصب و ثابت می شود؛ در نتیجه سارق نمیتواند آن را حمل و با خود ببرد.

علاوه بر این؛ گاوصندوق اتومبیل شما، توسط پوشش و کاوری مشابه با سایر قسمت ها مخفی می شود.

نتیجه گیری

تمامی موارد فوق که به آن ها پرداختیم بسیار کمک کننده است و شاید ساده بنظر بیاید ولی با رعایت همین نکات ساده می توانید از رخ دادن یک اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنید و سعی کنید همواره تنها وسایلی را به همراه داشته باشید که لازم و ضروری است. سبک سفر کردن کمک می کند بهتر بتوانید محافظت از وسایل تان را مدیریت کنید.

گاوصندوق اتومبیل نیز یکی از بهترین تجهیزات برای امنیت خودرو به شمار می رود، چرا که از اشیاء با ارزش شما در ماشین محافظت می کند. علاوه بر این در صورت نیاز می توانید اتصال آن را با ماشین قطع کرده و آن را به هتل، مسافرخانه و محل کار خود ببرید.

جهت خرید و نصب گاوصندوق اتومبیل حتما از طراحان، مشاوران و کارشناسان فنی راهنمایی بگیرید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۴ پاسخ

    1. سلام
      بهتر است عملیات نصب اولیه توسط شرکت صورت گیرد. در مراحل بعدی کاربر می تواند به روش آموزش داده شده گاوصندوق اتومبیل خود را جا به جا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *