گاوصندوق بانکها

امنیت در بانک ها به چه صورت تامین می گردد

دو عنصر گاو صندوق و درب خزانه در تامین امنیت پول و اسناد بانکی اهمیت بسیاری دارند. گاوصندوق بانکها معمولا بسیار بزرگ هستند. ارتفاع آنها زیاد ومعمولا  بیش از قد انسان است و عمق و عرض ریادی دارند. به دلیل عرض زیاد آنها را به صورت دو درب می سازند. علاوه بر گاوصندوق ، در بانک ها درب خزانه و صندوق امانات نیز وجود دارند.

همان طور که تا به حال در مراجعه حضوری به بانک ها متوجه شده اید از دور گاوصندوق های بزرگ پشت سر کارمندان بانک و با حداکثر فاصله از پیشخوان مشتری وجود دارد. پیش از این در مقاله ای با عنوان گاوصندوق بانکی چیست به ویژگی و مشخصات  و شاخصه های بارز این دسته از گاو صندوق ها پرداخته ایم.

بایگانی در گاوصندوق بانکها

کمدهای بایگانی زیادی در بیشتر بانکها دیوارها را پوشانده است. جالب اینجاست که در هیچکدام از آنها پول نگهداری نمی شود. نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که علاوه بر نگهداری از وجوهات نقدی مردم ، بایگانی مدارک و پرونده ها و حساب ها نیز از سخت ترین کارهای شعب بانکها به حساب می آید. هرچند بایگانی الکترونیکی در بانکها با شناب خوبی در حال گسترش است اما همچنان به فضای زیاد برای بایگانی دستی در شعب نیاز است.

از این رو سندهای مربوط به بایگانی را از لحاظ محرمانه بودن تقسیم بندی و درجه بندی می کنند. سپس اسنادی که از اهمیت و ببیشتری برخوردار بوده و محرمانه تر است را در گاوصندوق های دو درب بانکی قرار می دهند. مابقی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به اصطلاح دم دستی و پرکاربرد هستند را در کمدها و فایل ها قرار می دهند.

گروه تولید محمدزاده با نام تجاری آرکا با بیش از 20 سال سابقه تولید انواع او صندوق در ایران موفق به تولید چندین مدل صندوق نسوز جهت استفاده در بانکها شده است. از جمله می توان به گاوصندوق بایگانی MZ یک جداره و همچنین می توان به گاوصندوق بایگانی نسوز دو درب آرکا اشاره کرد.

درب خزانه بانک

اسکناس ها و پول های نقد بانک در اتاقی مجزا و دور از چشم مشتریان و ارباب رجوع نگهداری می شود. این اتاق که خزانه بانکی نام دارد بسیار پیشرفته و از لحاظ امنیتی فوق ایمن می باشد. هیچ راهی برای ورود به آن وجود ندارد. مگر درب ورودی آن که در اصطلاح عامیانه درب خزانه نامیده می شود. درب خزانه بانک فقط توسط صاحب آن که معمولا رئیس بانک یا معاون شعبه می باشد باز می شود و به هچ وجه قابل بازگشایی توسط سارقین نیست.

ساخت درب خزانه بانکی همانند ساخت خود گاوصندوق یک کار کاملا تخصصی است. شرکت تولیدی صندوق نسوز آرکا تجارب زیادی در زمینه ساخت انواع درب خزانه برای بانکها و بسیاری از شرکت ها و مجموعه های بزرگ را دارا می باشد. لیست مشتریان آرکا گویای گستره فعالیت تخصصی ما به عنوان یک تولید کننده داخلی می باشد.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

حمل گاو صندوق در اسباب کشی خانه

حمل گاو صندوق در اسباب کشی ها

با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی و فرا رسیدن امتحاانات خرداد و پایان ترم زمان جابجایی ها و اثاث کشی ها و اوج بازار رهن و اجاره نیز شروع می شود. ادامه مطلب …

گاو صندوق در دکوراسیون منزل

نقش گاو صندوق در دکوراسیون منازل

طراحی داخلی خانه ها به یک فن و مهارت تبدیل شده است. به طوری که نقش اساسی در فروش منازل یا رهن و اجاره آنها بازی می کند. از طرفی استفاده از گاوصندوق ها نیز جهت حفظ امنیت وسایل با ارزش خانه رواج یافته است. از این رو گاو صندوق در دکوراسیون منزل به صورت حرفه ای و امروزی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

ادامه مطلب …

قیمت گاوصندوق ضد سرقت

قیمت گاوصندوق ضد سرقت

قیمت گاوصندوق ضد سرقت بر اساس کیفیت و درجه امنیت آن است که تعیین می شود. بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان ادعا دارند که صندوقی که می فروشند کاملا ضدسرقت می باشد. این که چقدر صحت این ادعا مورد تایید است جای بحث دارد. اما خود گاو صندوق های ضدسرقت هم کیفیت بالا و پایین دارند. ادامه مطلب …

گاو صندوق سبک خانگی

انواع گاو صندوق سبک

گروه تولیدی صنعتی صندوق نسوز محمد زاده با نشان تجاری آرکا دارای بیش از 20 سال سابقه درخشان در عرصه تولید ملی و صنعت کشور می باشد. یکی از دسته محصولات آرکا گاو صندوق های سبک می باشد که به صورت انبوه تولید و عرضه می گردد. ابعاد کوچک این صندوق ها سب کاربرد متفاوت آنها می شود. متداول ترین نوع این محصولات می توان به صندوق های هتلی اشاره کرد. همچنین مدل پیشرفته تر آنها به گاو صندوق سبک خانگی مشهورند و در منازل استفاده می شوند. ادامه مطلب …

گاو صندوق سبک مناسب منازل

ایمنی منزل در هنگام سفر

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان ، اگر فکر می کنید داشتن یک گاو صندوق سبک و کوچک و یا پنهان کردن اموالتان می تواند برای در امان ماندن پول و طلا و جواهراتی که دارید در ایام عید به کمکتان بیاید کمی غیر ممکن به نظر می رسد. ادامه مطلب …

گاوصندوق نسوز دیجیتالی اداری آرکا

گاو صندوق مناسب ادارات

در اکثر موسسات و شرکت ها گاو صندوق یکی از ملزومات اساسی محسوب می شود. زیرا اسناد و مدارک و دفاتر مهمترین و ارزشمندترین وسایل و اشیاء موجود در این قبیل مکان ها هستند. بنابراین هر گاو صندوقی نیز به درد چنین اماکنی نمی خورد. عموما از گاوصندوق نسوز دیجیتالی برای این چنین کاربردهای استفاده می شود. ادامه مطلب …

حفاظت از اموال هنگام وقوع سیل

رعایت نکات ایمنی هنگام خطر سیل

وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر شهری یک خطر بالقوه است که متاسفانه همچنان شهرهای مختلف کشور عزیزمان را تهدید می کند. تقریبا از ابتدای سال 98 تمام کشور با این معضل دست و پنجه نرم کرده اند. ادامه مطلب …

نقش گاو صندوق در حوادث طبیعی

نقش گاوصندوق در حوادث طبیعی

حوادث طبیعی همچون آتش سوزی ، سیل ، زلزله و… همیشه در کمین انسان ها هستند. متاسفانه حادثه هیچ وقت خبر نمی کند و در چند لحظه فقط فرصت داریم زندگی خود و اطرافیانمان را نجات دهیم. در واقع باید با مال و اموالمان خداحافظی کنیم. اینجاست که نقش گاوصندق در حوادث طبیعی بسیار پر رنگ جلوه می کند.

در روزهای ابتدایی سال 98 متاسفانه شاهد سیل در اکثر نقاط کشورمان هستیم. مطمئنا آب تمام زندگی کسانی را که توانسته اند جان خود را نجات دهند را با خود شسته و برده است. یا دست کم آسیب جدی به اسباب و وسایل مردم سیل زده وارد شده است. حال تصور کنید در غالب منازل ما ایرانی ها طلا و پول و سکه و حتی اسناد و مدارک شخصی خانواده ها نگه داری می شود. وسایل گران بهایی که پشتوانه مادی هر خانواده هستند اما قطعا توسط سیل از بین رفته اند یا گم شده اند.

چنان چه در آن منازل یک گاو صندوق سنگین و ضد آب وجود داشت که این وسایل از لحاظ مادی ارزشمند در آنها قرار گفته بود چه اتفاقی می افتاد؟ یقینا در این صورت پس از فروکش کردن آب هموطنان مان می توانستند از دارایی مادی خود برای باز سازی زندگی ای که درگیر بلای طبیعی شده استفاده کنند.

صندوق نسوز محمدزاده با نشان تجاری آرکا حدود ربع قرن سابقه درخشان در صنعت گاوصندوق سازی در کشورمان است. از جمله تخصص ها و مهارت های ویژه این شرکت ساخت گاوصندوق های واترپروف یا ضد آب است. در حوادثی مثل سیل که هم اکنون هم میهنانمان با آن دست و پنجه نرم می کنند داشتن این نوع صندوق یک موهبت است. چرا که اسناد و دفاتر و … آسیب نمی بینند. از طرفی آن قدر مستحکم هستند که با جوش و خروش سیل از بین نمی روند و به خوبی از اشیای داخل خود حفاظت می کنند.

در صورت حادثه ی آتش سوزی نیز گاو صندوق نسوز با کیفیت و مستحکم بهترین گزینه برای محافظت از اموال با ارزش هر مکانی به حساب می آید. لذا پیشنهاد ما این است که نقش گاو صندوق در حوادث طبیعی را جدی بگیرید و البته توصیه اکید ما این است که همیشه نکات ایمنی را جدی بگیرید و همواره تمهیدات لازم را بیاندیشید تا در صورت سفر یا مورد سرقت قرار گرفتن یا هرگونه حوادث و بلایا طبیعی دچار خسران و ضرر و زیان اضافه نشوید.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

بهترین گاو صندوق های ایران سال 97


پرفروش ترین گاوصندوق های ایرانی در سال 97

در سال 1397 هموطنان عزیزمان گرایش زیادی به خرید گاو صندوق پیدا کردند و فرهنگ استفاده از این محصول بیش از پیش رواج یافت. نه تنها منازل بلکه ادارات و شرکت ها و به خصوص مغازه ها و فروشگاه ها و مکان های تجاری بیشترین متقاضی این کالای امنیتی را تشکیل می دادند. از این رو پرفروشترین گاوصندوق های ایرانی در سال 97 را می توان در بین مدل های خانگی و فروشگاهی و اداری جستجو کرد.

پرفروشترین گاوصندوق خانگی آرکا

گاوصندوق خانگی همواره از پرفروشترین نوع صندوق ها می باشد. در سال حمایت از کالای ایرانی هم این رویه ادامه داشت و صندوق های ضدسرقت بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفتند. مهمترین علت این استقبال این بود که شرایط خاص اقتصادی بود.

نوسانات ارز و طلا و سکه باعث شده بود مردم زیادی اقدام به خرید و فروش ارز و طلا می کردند و طبیعتا حجم زیادی از آنها در منازل نگهداری می شد. بنابراین گاوصندوق خانگی ضد سرقت نسوز بهترین گزینه برای تامین امنیت این اشیاء گران بها  بود.

بهترین گاوصندوق های ضد سرقت خانگی را می توان در سبد محصولی گروه تولیدی صندوق نسوز آرکا یافت. در سالی که گذشت صندوق های زیر بسیار مورد استقبال قرار گرفتند و به خانه های هموطنان عزیزمان در سراسر کشور راه یافتند:

گاوصندوق خانگی نسوز آرکا مدل 250MZ

گاوصندوق خانگی سفارشی آرکا مدل 250MZ

گاوصندوق خانگی کوچک آرکا مدل 150/1MZ

پر فروش ترین گاوصندوق های ضد سرقت آرکا

در سال 97 با توجه به آمار تاسف بار افزایش 24 درصدی سرقت ها، نقش موثر یک گاو صندوق ضد سرقت در مکان هایی که پر از پول نقد یا اسناد و مدارک و دفاتر بودند بیش از هر زمانی به چشم می آمد. بنابراین تقاضا و سفارش گاوصندوق مناسب موسسات و ادارات و شرکت ها در این سال بسیار بالا بود.

علاوه بر این بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها نیز متناسب با مکانی که دارند اقدام به سفارش گاو صندوق دلخواه خود نمودند. از جمله می توان به صرافی ها ، سکه فروشی ها ، بنگاه ها و مشاورین املاک و ماشین و… اشاره نمود. مدل های زیر پرفروشترین صندوق های آرکا برای مکان های ذکر شده در سال قبل می باشند که همگی ضد سرقت هستند:

گاوصندوق ویژه طلافروشی ها

در اغلب طلا فروشی ها، جواهر فروشی ها و ساعت فروشی ها از گاوصندوق ویترینی یا زیر ویترینی استفاده می شود. دو مدل صندوق ویترینی زیر در خط تولید آرکا تولید و مونتاژ می گردد:

اما گزینه مناسب تر برای چنین مغازه هایی گاوصندوق های آسانسوری هستند. به طور کلی صندوق آسانسوری متناسب با ابعاد ویترین مغازه و به طور کاملا سفارشی ساخته می شوند. به طور پیش فرض دو مدل بسیار با کیفیت زیر توسط مهندسان شرکت ارکا طراحی و ساخته شده است:

تمامی مدل های ذکر شده از پرفروشترین گاوصندوق های ایرانی بوده و از مدل های نسوز ، ضد سرقت و بسیار ایمن هستند که از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند که با نمونه های خارجی رقابت می کنند. ضمن این که از نظر قیمتی به مراتب ارزان تر از گاو صندوق های خارجی می باشند.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید