Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید

در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق کره ای سعی داریم محصولات کشور کره جنوبی در حوزه سازه های امنیت و گاوصندوق را که امروزه استقبال زیادی از آن ها می شود مورد بررسی قرار دهیم.

در بازار داخلی ایران در کنار تولیدات و برند های داخلی، ورود رقبای خارجی همانند سایر حوزه های اقتصادی، امری اجتناب ناپذیر است. در عرصه گاوصندوق و کالای مشابه آن، رقابت در سطوح مختلف؛ اعم از کیفیت محصول، جلوه های ظاهری، خدمات پس از فروش، امکانات جانبی و افزایش پارامتر های امنیتی، از مهمترین موارد بشمار می آیند.

واردات محصولات گاوصندوق از کشور های همجوار مانند ترکیه و امارات، شامل برندها و کارخانجات مختلفی است. بررسی ها نشان میدهند که بیشترین امار واردات گاوصندوق به ایران از مبدا کشورهای کره جنوبی، ترکیه، امارات، روسیه و آلمان است.

گاوصندوق کره ای

 

یکی از کشورهایی که فعالیت خود را در سال های اخیر بشدت افزایش داده و سهم خود را در بازار ایران و حتی کشورهای منطقه چشمگیر کرده است، کره جنوبی می باشد. شکوفایی اقتصادی در کره، علاوه بر صنعت خودرو و محصولات الکترونیکی، در بخش صنایع فلزی مانند گاوصندوق و سازه های امنیتی، رخ داده است. یکی از بزرگترین برندهای کره ای که به ایران وارد شده ست مربوط به گروه کارخانجات سان سیف است که مالک برند هایی نظیر ایگل و لوسل می باشد. سابقه این شرکت به سال 1973 میلادی (1352 شمسی) میرسد که توانسته است کره‌جنوبی را از یک کشور واردکننده صندوق‌ نسوز به یک کشور صادرکننده در این زمینه تبدیل نماید.

شرکت سان‌سیف از برندهای مطرح جهانی و دارای بیش از ۱۰۰ شعبه بین‌المللی فروش صندوق‌نسوز در دنیا است. در نمونه‌های عادی برای استاندارد حریق بالا و در محصولات امنیتی برای وجود آلیاژهای خاص در دنیا شناخته می‌شود.

بررسی گاوصندوق های کره ای

در این بخش بصورت خلاصه به بررسی گاوصندوق های کره ای، به ویژه برند های گاوصندوق ایگل، گاوصندوق لوسل و گاوصندوق نیکا می پردازیم. مزایا و در ادامه نیز معایب گاو صندوق های کره ای را برای شما آورده ایم.

گاوصندوق کره ای ایگل و لوسل

مهمترین مشخصات فنی محصولات گاوصندوق ایگل و لوسل شامل: ضدحریق بودن با زمان نسبتا مطلوب، بکارگیری قفل های دیجیتالی، استفاده از تکنولوژی سیستم ضدسرقت با استاندارد اروپایی، بکارگیری طرح های منحنی و اشکال خاص، استفاده از رنگ های متنوع و چشم پسند و غیره.

قفل های الکترونیکی این گاوصندوق تحت لیسانس شرکت سامسونگ تولید می شوند و کیفیت مطلوبی دارند. نصب چرخ های روان در زیر گاوصندوق و استفاده از عایق های سبک، باعث شده که حمل و نقل این محصول را آسان سازد.

گاوصندوق کره ای نیکا

یکی دیگر از محصولات پرفروش کره ای  در بازار گاوصندوق، برند نیکا متعلق به شرکت بویل کره است. این برند بطور کلی و بطور تخصصی در زمینه تولید و عرضه سیف باکس های هتلی و قابل حمل فعالیت میکند. با توجه به اینکه این شرکت مطلقا در این حوزه فعال است، توانسته با طرح های خلاقانه و امکانات جدید، یک رقیب بسیار جدی برای تولیدات داخل ایران باشد. استفاده از مکانیزم دیجیتالی برای درب سیف باکس که اغلب مجهز به آلارم و سیستم های هشدار دهنده هستند و نیز بکار گیری رنگ های مرغوب و با کیفیت و بهره گیری از طرح های ظاهری زیبا، مهمترین امتیازات سیف باکس های شرکت نیکا است.

معایب گاوصندوق های کره ای

تولیدکنندگان کره ای، با درنظر گرفتن اهمیت محصولات امنیتی، سعی دارند تا در بازاریابی های خود، تمرکز ویژه ای بر ظاهر گاوصندق، و نیز امکانات الکترونیکی آن داشته باشند. آن ها گاوصندوق را تقریبا به یک محصول دکوراتیو و زینت دهنده دکور یک ساختمان تبدیل کرده اند. این امر باعث شده تا خریداران محصولات کره ای بدون در نظر گرفتن سایر پارامترها همچون درصد امنیت، استقامت در مقابل سرقت و آتش سوزی، بر روی امکانات ظاهری گاوصندوق تمرکز کنند.

در این مقاله علاوه بر شرح مختصری از ویژگی ها و امکانات گاوصندوق های کره ای، برخی از ایرادات و نقاط ضعف آن را نیز ارزیابی خواهیم کرد. همانطور که بیان شد، محصولات کره ای، فوکوس زیادی بر روی جلوه های ظاهری و امکانات دیجیتال آن دارند. امری که تولید کنندگان گاوصندوق های ایرانی تا حد زیادی از آن غافل هستند.

گاوصندوق خارجی

نکات خرید گاوصندوق های خارجی

بطور کلی میتوان گفت اگر شما قصد خرید یک گاوصندوق خارجی دارید و تمایل به تهیه یک محصول کره ای دارید، باید این نکات را درنظر بگیرید:

  • گاوصندوق های خارجی بطور کلی از نظر ارائه خدمات فنی پس از فروش، درگیر محدودیت های زیادی هستند. هنگام خرید گاوصندوق کره ای، حتی با وجود زمانبر بودن پروسه خدمات یا ضمانت، حتما برگه های گارانتی و نیز تاییدیه شرکت سرویس دهنده آن خدمات در ایران را استعلام گرفته و با اطمینان صد در صدی خرید کنید.
  • با توجه به نرخ برابری دلار و ریال، شما برای  خرید یک گاوصندوق کوچک کره ای، میبایست مبلغ ریالی هنگفتی را پرداخت کنید. پس قبل از خرید، باید برآوردی از بودجه و ارزش فنی آن محصول داشته باشید چراکه ممکن است در قبال پرداخت هزینه های بالا، محصولی با امکانات متوسط، ظرفیت فیزیکی کم و حتی درجه امنیت پایین نصیب شما گردد. بدیهی است با مبلغی معادل صندوق های خارجی، گاوصندوقی  از برندهای ایرانی معتبر با درجه امنیت بسیار بالا، مجهز به بروزترین سیستم های امنیتی روز دنیا و حتی به صورت پرسونال و شخصی سازی شده می توانید تهیه کنید.
  • گاوصندوق های کره ای به آن اندازه که روی نکات ظاهری کار کرده اند، روی امکانات امنیتی تمرکز ندارند. شرکت های کره ای برای سهولت و کاهش هزینه صادرات و ترانزیت گاوصندوق های خود، مجبور به کاهش وزن محصول شده اند. وزن پایین یک گاوصندوق به معنای استفاده کمتر از سازه های فلزی مقاوم و مستحکم است. آنها سازه های غیر فلزی و یا آلیاژ های سبک را در دستور کار قرار داده اند. این امر باعث کاهش امنیت فیزیکی گاوصندوق شده است که البته این ضعف را در پشت ظاهر زیبای آن مخفی کرده اند.
  • مکان تقلب و جعل برند در محصولات خارجی به مراتب بیشتر از تولیدات داخلی است. اگر گاوصندوق خارجی ، از مبادی غیر قانونی وارد شده باشد، این فرض وجود دارد که گاوصندوق مورد نظر اصل نبوده و با جعل لوگو، آن را به بازار داخلی وارد کرده باشند. در این حالت احتمال اشتباه از سوی خریداران بسیار زیاد است. پس میبایست خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید.

راهنمایی بیشتر برای خرید گاوصندوق کره ای

درصورتی که برای خرید هرنوع گاوصندوق کره ای یا خارجی دیگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، بایستی از مشاوران فنی مجرب راهنمایی بگیرید. مشاورانی که تنها با درنظر گرفتن شرایط و سلایق شما بهترین پیشنهاد را به شما ارائه کنند و تنها مزایای مشتری را سرلوحه کار خود قرار دهند. بدین منظور می توانید از تیم واحد مشاوره رایگان گروه صنعتی آرکا، که اولین و بزرگ ترین شرکت تولیدی انواع محصولات امنیتی به صورت تخصصی هستند بهره ببرید.

 

گردآوری شده توسط واحد تحقیق و توسعه بازار آرکا

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

  1. درسته، قیمت گاوصندوق های کره ای نسبت به گاوصندوق های مطرح ایرانی بسیار گرون تر و در عین حال مشخصه که ایمنی کمتری هم دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *