مقالات مرتبط

دسته بندی ها

جا مخفی در گاوصندوق

گاوصندوق به مانند سایر ابزارهای امنیتی یک کالای خاص با پیچیدگی های منحصر به فرد به شمار می رود; اين پیچیدگی یکی از ویژگی های یک كالای امنيتی است; در هنگام توليد یک صندوق نسوز ، توليد كننده سعی می كند كه به پیچیدگی ها و ابزار های امنیتی گاوصندوق اضافه كند. اين امر باعث بالا رفتن ضريب ايمنی و به همان نسبت افزايش آرامش خاطر خريدار است. یکی از قسمت های خاص گاوصندوق كه معمولا به عنوان یک آپشن امنيتی و مزیتی خاص به مشتريان ارائه می شود ، تعبيه جا مخفی در گاوصندوق است.

اگر فضای داخلی یک گاوصندوق را مشاهده كنيد اين فضا به دو بخش صندوقچه و محفظه ی اصلی تقسيم می شود. معمولا خريداران از گاوصندوق برای نگه داری وجوه نقد ، طلا و جواهرات ، اسناد و مدارک و اشيای گران بها استفاده می كنند. به همين دليل ، فضای داخل گاوصندوق برای نگه داری اين موارد تقسيم بندی می شود. مثلا افراد برای نگه داری اشیای با حجم كوچک ترجیح می دهند از فضای صندوقچه استفاده كنند.

مزایای جا مخفی در گاوصندوق

در برخی موارد مشتريان دوست دارند كه برخی اقلام داخل گاوصندوق را در قسمتی با دسترسی دشوار نگه داری كنند. یا این که شیء یا کالایی  دارند که می خواهند با سایر محتویات گاوصندوق قاطی نشود و به صورت جداگانه نگه داری گردد. مثلا سنگ های قیمتی و گران بها نمونه ای بارز برای این موضوع است.

در اين مواقع توليد كننده پيشنهاد تعبيه جامخفی داخل صندوق را به مشتری می دهد; در واقع جا مخفی ، فضایی است كه در حالت عادی از ديد افراد پوشيده است; اين قسمت در بخشی از فضای داخلی صندوق ایجاد می شود; و شخص مالک صندوق به راحتی به آن دسترسی دارند ، اما اين دسترسی برای ديگر اشخاص بسیار دشوار است.

مهمترين خاصيت امنيتی جا مخفی ، مخفی بودن آنست; در حالی كه از لحاظ فيزيكی ، قدرت مقاومت بالایی در مقابل ضربه يا صدمه را ندارد; اين محفظه به نوعی فضای امنی برای برخی اقلام بسيار كوچک و خاص است كه فرد می خواهد حتی الامکان دور از دسترس و دید باشد. پیچیدگی در طراحی یک گاوصندوق در کنار زیبایی و راحتی در استفاده برای کاربر مزیت خاص گاوصندوق های آرکا به حساب می آید

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

نگارنده: اورنگ حسابدار آرکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *