مقالات مرتبط

دسته بندی ها

چگونه با خانه ای ايمن به استقبال سفرهای نوروزی برویم

چگونه با خانه ای ايمن به استقبال سفرهای نوروزی برویم؟

در این مقاله به موضوع، خانه ای ايمن به استقبال سفرهای نوروزی می پردازیم.

برای جلوگيری از ورود سارقان به حريم منزل خود، نياز نيست آن را به يک  دژ ضخيم تبديل كنيد. راههای متعددی وجود دارند كه خرجی ندارند، كافي است كمی‌ منطق به خرج دهيد. در ادامه چند روش كم هزينه و سريع برای تبديل منزل آرزوهايتان به پناهگاهی امن‌تر را به شما معرفی می‌کنیم.

خانه ای ايمن به استقبال سفرهای نوروزی

روش نخست: قفل و بست ايمن فراموش نشود.

اگر درب منزلتان به قفل شب بند يا در محافظ مجهز است، حتماً آن را ببنديد. همچنین از بسته بودن در‌های بالكن و در و پنجره‌های كشويی اطمينان حاصل کنید ممكن است جهت ايمن‌سازی بيشتر منزل، نياز به تعويض قفل‌ها و خريداری قفل‌های مقاوم‌ تر و بهتر داشته باشيد. حتماً اين كار را بكنيد، چراكه وسايل منزلتان بسيار باارزش‌تر از قيمت يك يا چند قفل مقاوم هستند.

روش دوم: هوشيار باشيد

اگرچه اين خبر خوبی است كه بدانيد هم‌ محله‌ ای ‌هایتان مراقب منزل شما هستند، اما شما نيز بايد مراقب خود باشيد. اگر مراقب عملكرد خود نباشيد، ممكن است ناآگاهانه فرش قرمزی برای جلب توجه سارقان پهن کنید.
اگرچه ممكن است از نشانه‌های ابتلا به پارانویيد باشد، اما مشخصات و برنامه‌های سفر خود را محرمانه نگه داريد..

روش سوم: همسايگان خود را بشناسيشن

افرادی كه در مجاورت آنان زندگی می‌كنيد، يكی از مهمترين  گام‌های امنيتی  است كه می‌توانيد برداريد. از محله‌هايی كه در آنها افراد همديگر را می‌شناسند، كمتر گزارش سرقت دريافت می‌شود. دليل آن این است كه افراد يكديگر را می‌شناسند و افراد غريبه بيشتر به چشم می‌خورند..

در صورتی كه اجاره ‌نشين هستيد، شما دلايل بيشتری برای شناخت همسايگان هم محله خود داريد، چراكه آمار نشان می‌دهد احتمال سرقت از اجاره‌نشينان 85درصد بيشتر از مالكان است. شايد علت آن باشد كه اجاره‌ نشينان كمتر همسايگان و هم محله ‌ای‌های خود را می‌شناسند و كمتر برای امنيت محله اهميت قایلند، چراكه دير يا زود بايد از آن محله كوچ می‌كنند.

روش چهارم: قبل از سفر آماده باشید

آمار سرقت از منازل در ايام عيد نوروز و تعطيلات تابستان افزايش می‌يابد. اگر قصد سفر داريد، قبل از سفر همسايگان يا دوستان و آشنايان مورد اعتمادتان را مطلع سازيد تا حواسشان به منزل شما باشد.مهمتر از همه، زمانی كه شهر را ترك می‌كنيد، آثاری از عدم حضورتان به جای نگذاريد. اين عمل فقط سارقان را به سمت منزل شما جذب می‌كند. به عنوان مثال روی منشی تلفن خود پيام «ما مسافرت هستيم، لطفاً بعد از شنيدن بوق پيغام بگذاريد» و از اين قبيل قرار ندهيد. همچنين از انبار شدن اقلام پستی در صندوق پستيتان جلوگيری کنيد. همچنين اگر در خانه ويلایی زندگی می‌كنيد، پیش از سفر در صورت وجود چمن‌ها را كوتاه كنيد.

 روش پنجم: از پلیس كمک بخواهید

پليس می‌تواند به عنوان يك نيروی پيشگيرانه قبل از اينكه جرمی ‌صورت پذيرد، شما را ياری كند. به عنوان مثال در ايام عيد نوروز به عنوان يك تمهيد پيشگيرانه، در تهران بزرگ حمل و نقل اسباب و اثاثيه تنها با مجوز كلانتری محل امكانپذير است. در كشورهای پيشرفته نيز افراد قبل از رفتن به سفر، می‌توانند از پليس درخواست كنند كه درطول سفر گشت خودرويی خود را در ساعات مختلف شبانه‌روز به دور و اطراف منزل آنها بفرستد. يكی ديگر از تمهيدات پليس به كارگيری پليس پياده به جای پليس سواره است. از ديگر خدمات پيشگيرانه پليس در كشورهای پيشرفته اعزام مأمور پيشگيری از جرم جهت بررسی سطح امنيتی اماكن و ايراد روش‌هايی جهت افزايش ضريب امنيتی اماكن است.

روش ششم: کلید را زیر گلدان و… قرار ندهید

ممكن است نگه داشتن كليد يدک زير گلدان، پادری يا درون كفش يا جاكفشی در مواقعی كه كليدهای خود را فراموش كنيد، فكر بكری به نظر برسد، اما با اين كار دعوتنامه رسمی‌ برای ورود بی ‌دغدغه سارقان به منزل خود صادر کرده‌ايد. همچنین بسيار محتمل است كه شخصی هنگام درآوردن كليد از مخفیگاه، شما را ببيند و بدين ترتيب مخفیگاه لو رود

روش هفتم: در و پنجره‌های كشويی را ايمن سازيد

نفوذ به در و پنجره‌های كشويی‌ قديمی ‌با خارج کردن آنها از قابشان حتی زمانی كه قفل هستند به راحتی امكان‌پذير است. انجام اين عمل با درب و پنجره‌های كشويی جديد مشكل تر است، اما در هر صورت بهتر است آنها را ايمن سازيد، چراكه منظره وسوسه‌انگيزی برای سارقان هستند. ميله يا قطعه چوب محكمی‌ را در ريل پشت پنجره قرار داده و ثابت كنيد، به گونه ‌یی كه حتی اگر قفل شكسته شد، باز هم پنجره يا در مسدود مانده و حركت نكند.
اگرچه بايد قبل از خروج از منزل از بسته بودن تمامی پنجره‌ها اطمينان حاصل كنيد، اما برای محكم‌كاری می‌توانيد پين يا ميخی را به گونه‌یی در مجاورت آنها نصب كنيد كه پنجره بيشتر از حد مشخصی باز نشود. اين عمل ضريب امنيت بيشتری را هنگامی ‌كه سارق شيشه را درآورده يا شما پنجره را قفل نكرده باشيد، فراهم می‌كند

روش هشتم: اگر تمام راه های فوق موثر واقع نشد چه؟

بالاخره اگر تمام راه هاي بالا موثر واقع نبود و سارق به خانه نفوذ كرد بايد يك عامل بازدارنده قوي داشته باشيم تا سرمايه هايمان به يغما  نرود. گاوصندوق نسوز ايمن يكي از عوامل موثر در جلوگيري از سرقت است.گاوصندوقي كه داراي وزن ايده آل ابعاد استاندارد، يراق آلات ايمن و همچنين آلارم بازگشايي درب باشد.گاو صندوق علاوه بر موارد بالا بايد داراي بيمه نامه سرقت و آتش سوزی نيز باشد كه چنان چه با تمام تمهيدات، باز هم سرمايه ها در معرض سرقت قرار گرفت بيمه پاسخگو بوده و جبران خسارت نمايد. شركت صندوق نسوز آركا با چند دهه فعاليت در توليد و عرضه انواع گاوصندوق هاي نسوز و سیف باکس ها، به نياز امروز مشتريان در اين حيطه  كاملا واقف بوده و صندوق هايي ايمن و مطمئن را توليد ميكند تا امنيت خاطر هر چه بيشتری را به جامعه هديه دهد.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *