Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

چگونه با خانه ای ایمن به استقبال سفرهای نوروزی برویم

چگونه با خانه ای ایمن به استقبال سفرهای نوروزی برویم؟

در این مقاله به موضوع، خانه ای ایمن به استقبال سفرهای نوروزی می پردازیم.

برای جلوگیری از ورود سارقان به حریم منزل خود، نیاز نیست آن را به یک  دژ ضخیم تبدیل کنید. راههای متعددی وجود دارند که خرجی ندارند، کافی است کمی‌ منطق به خرج دهید. در ادامه چند روش کم هزینه و سریع برای تبدیل منزل آرزوهایتان به پناهگاهی امن‌تر را به شما معرفی می‌کنیم.

خانه ای ایمن به استقبال سفرهای نوروزی

روش نخست: قفل و بست ایمن فراموش نشود.

اگر درب منزلتان به قفل شب بند یا در محافظ مجهز است، حتماً آن را ببندید. همچنین از بسته بودن در‌های بالکن و در و پنجره‌های کشویی اطمینان حاصل کنید ممکن است جهت ایمن‌سازی بیشتر منزل، نیاز به تعویض قفل‌ها و خریداری قفل‌های مقاوم‌ تر و بهتر داشته باشید. حتماً این کار را بکنید، چراکه وسایل منزلتان بسیار باارزش‌تر از قیمت یک یا چند قفل مقاوم هستند.

روش دوم: هوشیار باشید

اگرچه این خبر خوبی است که بدانید هم‌ محله‌ ای ‌هایتان مراقب منزل شما هستند، اما شما نیز باید مراقب خود باشید. اگر مراقب عملکرد خود نباشید، ممکن است ناآگاهانه فرش قرمزی برای جلب توجه سارقان پهن کنید.
اگرچه ممکن است از نشانه‌های ابتلا به پارانویید باشد، اما مشخصات و برنامه‌های سفر خود را محرمانه نگه دارید..

روش سوم: همسایگان خود را بشناسیشن

افرادی که در مجاورت آنان زندگی می‌کنید، یکی از مهمترین  گام‌های امنیتی  است که می‌توانید بردارید. از محله‌هایی که در آنها افراد همدیگر را می‌شناسند، کمتر گزارش سرقت دریافت می‌شود. دلیل آن این است که افراد یکدیگر را می‌شناسند و افراد غریبه بیشتر به چشم می‌خورند..

در صورتی که اجاره ‌نشین هستید، شما دلایل بیشتری برای شناخت همسایگان هم محله خود دارید، چراکه آمار نشان می‌دهد احتمال سرقت از اجاره‌نشینان 85درصد بیشتر از مالکان است. شاید علت آن باشد که اجاره‌ نشینان کمتر همسایگان و هم محله ‌ای‌های خود را می‌شناسند و کمتر برای امنیت محله اهمیت قایلند، چراکه دیر یا زود باید از آن محله کوچ می‌کنند.

روش چهارم: قبل از سفر آماده باشید

آمار سرقت از منازل در ایام عید نوروز و تعطیلات تابستان افزایش می‌یابد. اگر قصد سفر دارید، قبل از سفر همسایگان یا دوستان و آشنایان مورد اعتمادتان را مطلع سازید تا حواسشان به منزل شما باشد.مهمتر از همه، زمانی که شهر را ترک می‌کنید، آثاری از عدم حضورتان به جای نگذارید. این عمل فقط سارقان را به سمت منزل شما جذب می‌کند. به عنوان مثال روی منشی تلفن خود پیام «ما مسافرت هستیم، لطفاً بعد از شنیدن بوق پیغام بگذارید» و از این قبیل قرار ندهید. همچنین از انبار شدن اقلام پستی در صندوق پستیتان جلوگیری کنید. همچنین اگر در خانه ویلایی زندگی می‌کنید، پیش از سفر در صورت وجود چمن‌ها را کوتاه کنید.

 روش پنجم: از پلیس کمک بخواهید

پلیس می‌تواند به عنوان یک نیروی پیشگیرانه قبل از اینکه جرمی ‌صورت پذیرد، شما را یاری کند. به عنوان مثال در ایام عید نوروز به عنوان یک تمهید پیشگیرانه، در تهران بزرگ حمل و نقل اسباب و اثاثیه تنها با مجوز کلانتری محل امکانپذیر است. در کشورهای پیشرفته نیز افراد قبل از رفتن به سفر، می‌توانند از پلیس درخواست کنند که درطول سفر گشت خودرویی خود را در ساعات مختلف شبانه‌روز به دور و اطراف منزل آنها بفرستد. یکی دیگر از تمهیدات پلیس به کارگیری پلیس پیاده به جای پلیس سواره است. از دیگر خدمات پیشگیرانه پلیس در کشورهای پیشرفته اعزام مأمور پیشگیری از جرم جهت بررسی سطح امنیتی اماکن و ایراد روش‌هایی جهت افزایش ضریب امنیتی اماکن است.

روش ششم: کلید را زیر گلدان و… قرار ندهید

ممکن است نگه داشتن کلید یدک زیر گلدان، پادری یا درون کفش یا جاکفشی در مواقعی که کلیدهای خود را فراموش کنید، فکر بکری به نظر برسد، اما با این کار دعوتنامه رسمی‌ برای ورود بی ‌دغدغه سارقان به منزل خود صادر کرده‌اید. همچنین بسیار محتمل است که شخصی هنگام درآوردن کلید از مخفیگاه، شما را ببیند و بدین ترتیب مخفیگاه لو رود

روش هفتم: در و پنجره‌های کشویی را ایمن سازید

نفوذ به در و پنجره‌های کشویی‌ قدیمی ‌با خارج کردن آنها از قابشان حتی زمانی که قفل هستند به راحتی امکان‌پذیر است. انجام این عمل با درب و پنجره‌های کشویی جدید مشکل تر است، اما در هر صورت بهتر است آنها را ایمن سازید، چراکه منظره وسوسه‌انگیزی برای سارقان هستند. میله یا قطعه چوب محکمی‌ را در ریل پشت پنجره قرار داده و ثابت کنید، به گونه ‌یی که حتی اگر قفل شکسته شد، باز هم پنجره یا در مسدود مانده و حرکت نکند.
اگرچه باید قبل از خروج از منزل از بسته بودن تمامی پنجره‌ها اطمینان حاصل کنید، اما برای محکم‌کاری می‌توانید پین یا میخی را به گونه‌یی در مجاورت آنها نصب کنید که پنجره بیشتر از حد مشخصی باز نشود. این عمل ضریب امنیت بیشتری را هنگامی ‌که سارق شیشه را درآورده یا شما پنجره را قفل نکرده باشید، فراهم می‌کند

روش هشتم: اگر تمام راه های فوق موثر واقع نشد چه؟

بالاخره اگر تمام راه های بالا موثر واقع نبود و سارق به خانه نفوذ کرد باید یک عامل بازدارنده قوی داشته باشیم تا سرمایه هایمان به یغما  نرود. گاوصندوق نسوز ایمن یکی از عوامل موثر در جلوگیری از سرقت است.گاوصندوقی که دارای وزن ایده آل ابعاد استاندارد، یراق آلات ایمن و همچنین آلارم بازگشایی درب باشد.گاو صندوق علاوه بر موارد بالا باید دارای بیمه نامه سرقت و آتش سوزی نیز باشد که چنان چه با تمام تمهیدات، باز هم سرمایه ها در معرض سرقت قرار گرفت بیمه پاسخگو بوده و جبران خسارت نماید. شرکت صندوق نسوز آرکا با چند دهه فعالیت در تولید و عرضه انواع گاوصندوق های نسوز و سیف باکس ها، به نیاز امروز مشتریان در این حیطه  کاملا واقف بوده و صندوق هایی ایمن و مطمئن را تولید میکند تا امنیت خاطر هر چه بیشتری را به جامعه هدیه دهد.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *