مقالات مرتبط

دسته بندی ها

قفل های گاوصندوقی آرکا

قفل های گاوصندوقی

گاوصندوق از مجموعه ای از قطعات ریز و درشت و همین طور مواد اولیه متنوع تشکیل شده است; بارزترين قطعات و مواد اولیه یک گاوصندوق را می توان ورق، فولاد، بتن نسوز، یراق آلات، لولا و رنگ دانست; البته باید گفت كه قطعات جزئی و ریز بسیار دیگری هستند كه هر كدام نقشی در ساختار گاوصندوق دارند. قفل های گاوصندوقی یکی از اصلی ترین قطعات مربوط به یراق آلات گاوصندوق هستند.

تولیدكنندگان گاوصندوق ، صندوق های نسوز و درب های خزانه همیشه به دنبال افزایش ضریب ایمنی و كیفیت محصول خود هستند. از این روی سعی دارند كه برای تهیه و نصب قفل گاوصندوق ، از بهترین و مرغوب ترین مارک آن استفاده كنند. زیرا امنیت گاوصندوق نسبت مستقیمی با قفل و رمز آن دارد. در این مقاله قصد داریم قفل های گاوصندوقی و موارد مهم در مورد حفاظت از آن ها را به طور مختصر بیان کنیم.

سخت کار کردن

علاوه بر كیفیت و استحكام ، قفل گاوصندوق باید برای مصرف كننده راحت و روان كار كند; تا هم استهلاک آن پایین باشد و هم كاربری آن بدون مشكل و ایراد باشد. استفاده كنندگان از گاوصندوق ، معمولا از سختی و گیر داشتن قفل های آن گله مند هستند. باید در نظر داشت كه با توجه به ماهیت یک گاوصندوق و قطعات تشكیل دهنده آن، بخشی از این سخت كار كردن یراق آلات گاوصندوق طبیعی است. قفل گاوصندوق به خاطر این كه از فلز محكم و ضخیم تهیه شده و دارای صفحات و زبانه های بزرگ می باشد، ممكن است در ابتدای نصب ، كمی سخت كار كند. اما به مرور زمان و باز و بسته شدن های مكرر، اين مسئله تا حد زیادی مرتفع می شود.

جنس قفل گاوصندوق

قفل های گاوصندوقی به لحاظ ساختار و جنس، با سایر قفل ها تفاوت هایی دارند; مهم ترین تفاوت، آلیاژ آن است; فلز به كار رفته برای توليد قفل گاوصندوق می بایست در مقابل رطوبت ، ضربه و گذر زمان دارای استحكام و عمر مفید بالا باشد; كلیدهایی که برای قفل گاوصندوق استفاده می شود هم به همین صورت باید  چنين خصوصیاتی داشته باشد.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *