دسته‌ها
مقالات

کشف صندوق رمزدار اسرارآمیز سلجوقیان

کشف صندوق رمزدار اسرارآمیز سلجوقیان

در اکتشاف به عمل آمده، پیشرفت ایرانیان در زمینه امنیت و نگهداری از اشیاء با ارزش و دارایی ها برداشت می شود. صندوق رمزدار پیشرفته ای که مربوط به هزار سال قبل می باشد توسط یک ایرانی طراحی شده است.

جالب است بدانید در هزار سال قبل، چنین گاوصندوق های رمزدار پیشرفته ای مورد استفاده قرار می گرفته است. این گاو صندوق رمزدار متعلق به دوران سلجوقیان بوده است و توسط یک اصفهانی طراحی شده.

مشخصات صندوق رمزدار عصر سلجوقیان

در ادامه به شرح مشخصات این گاوصندوق رمزدار پیشرفته می پردازیم.

طراح

نام و نشانی از طراح اصفهانی این شاهکار فوق العاده به دست ما نرسیده است و تنها می دانیم این صندوق رمز دار عجیب منسوب به محمد بن حمید اصفهانی است و مربوط به 1000 سال پیش می باشد.

محمد بن حمید اصفهانی که بود؟

از زندگی نامه و مشخصات محمد بن حمید اصفهانی اطلاعات بیشتری ثبت نشده است.

جنس

 • برنج سرب دار
 • چوب
 • طلا
 • نقره
 • خاتم کاری (خلق چند ضلعی های منظم و زیبا بر اساس طرحی هندسی یا موزاک وار. شیراز زادگاه خاتم کاری معرفی شده و هم اکنون اصفهان نیز پایگاه تولید و ترویج این هنر برجسته می باشد.)

قفل

امروزه قفل گاوصندوق ها دارای تنوع بسیاری است. میزان امنیت این قفل ها بسته به حساسیت شان متفاوت است. برای مثال قفل های کلیدی از جمله قدیمی ترین قفل های گاوصندوق ها می باشند و قفل های بیومتریک از دقیق ترین قفل های امروزی بشمار می روند.

همانطور که در تصویر زیر پیداست. قفل ترکیبی گاوصندوق رمزدار کشف شده از چهار صفحه که دارای دو سطح می باشد نیز طراحی شده. در نهایت این قفل ترکیبی کد 8 رقمی را نیز ایجاد کرده است.

 

شاید برایتان جالب باشد که در مورد کلید انگشتری گاوصندوق های رومیان باستان بدانید؛ رومیان باستان از اختراع جالبی به نام کلید انگشتری استفاده می کردند. این کلید های انگشتری در عین مکانیسم امنیتی جالبی که داشتند، میزان ثروت صاحبان خود را نیز به نمایش اطرافیان می گذاشتند.

سلجوقیان

تاسیس حکومت ترکان سلجوقی از قرن پنجم آغاز شد. معماری در عهد سلجوقیان به جایگاه والایی رسید و استحکام و زیبایی بناها در آن زمان دارای اعتبار خاصی بود. به طور کل دوره سلجوقیان از دوره های درخشان هنر بود. مدارسی که اغلب دارای چهار ایوان بودند، مساجد، آرامگاه ها و کاروانسرا ها در این دوره توسعه یافتند.

جالب است که تقریبا از همین دوران بود که دیگر از مساجد برای تدریس و علم آموزی استفاده نمی شد و علنا مساجد و مدارس از یکدیگر جدا شدند.

سلجوقیان، با بهره بردن از نقوش تزیینی و ترکیبی(انسان-خط) در کتیبه نویسی آثار فلزی تحول عظیمی را مشمول شدند. نقوش مذکور، شامل اتصالات جالبی از سر ها و نیم تنه های انسانی و ترکیب خطوط رایج آن زمان بودند. هر یک کاربرد خاصی داشت و دارای مفاهیم و حاوی پیام های باطنی بود.

گاوصندوق در گذشته و پیدایش اولین صندوق ایمنی

اولین گاوصندوق ها در زمان رومیان باستان بوده است. و باستان شناسان از مقبره فرعون گاوصندوقی را یافتند که جنسی از چوب و قفلی سنجاق مانند داشت.

جهت آشنایی با تاریخچه گاوصندوق و پیدایش گاوصندوق های مدرن اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

دسته‌ها
مقالات

گاوصندوق غیر ایمن و خر صندوق چه گاوصندوقی است؟

خر صندوق چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله به تفسیر گاوصندوق های غیر ایمن و خر صندوق ها می پردازیم.

خریدن یک گاوصندوق، تصمیمی است که حتی برای چندین سال بعد از خرید آن درصورتی که درست انتخاب کرده باشید از خرید خود راضی خواهید بود.

در دوران گذشته گاوصندوق ها بیشتر در اختیار افراد ثروتمند و مرفه جامعه بودند، اما با گذشت زمان و نیاز به امنیت هر چه بیش تر، شاهد افزایش تعداد تولیدکنندگان گاوصندوق و افزایش تنوع و قیمت صندوق های ایمنی بوده ایم و در نتیجه افراد زیادی تمایل به خرید گاوصندوق پیدا کردند. با این حال همه ی گاوصندوق ها با یک کیفیت ساخته نمی شوند .

اگر نگاهی به صنعت بیاندازید، گاوصندوق هایی خواهید یافت که چیزی بیشتر از یک جعبه ی فلزی نازک نیستند. اگر مقداری تحقیق در این زمینه داشته باشید متوجه می شوید که انواع مختلفی گاوصندوق با کیفیت ها و ویژگی های متفاوت در بازار وجود دارد.

بسیاری از شرکت هایی که در زمینه ی خرید گاوصندوق به شما مشاوره می دهند از تجربه ی کافی در این زمینه برخوردار نیستند و با کمی تحقیق می توان فهمید که محصول معرفی شده متعلق به شرکت آنها هست یا خیر و یا اینکه شرکت آنها وجود خارجی دارد یا خیر.

خر صندوق یا گاوصندوق غیر ایمن، محصولی است که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست. این گاوصندوق های غیر ایمن، از درجه امنیت پایینی برخوردار هستند و گاها با ادعای کاذب فروشندگان ضدسرقت و نسوز تلقی می شوند. اما حوادثی از جمله آتش سوزی ساختمان پلاسکو گواهی است بر این امر. گاوصندوق های ساختمان پلاسکو با فرض نسوز بودن، در آتش سوختند و متلاشی شدند. اما علت چه بود؟

 

نمونه ای از گاوصندوق های غیر ایمن که در برابر آتش سوزی مقاومت نداشته است.

5ویژگی گاوصندوق های غیر ایمن

گاوصندوق های غیر ایمن که از کیفیت پایینی برخوردار هستند مشکلات بسیاری را برای خریداران خود به وجود می آورند. پس باید در هنگام خرید گاوصندوق اصل و ایمن به نکات بسیار مهمی توجه کرد.

1_ افزایش رطوبت می تواند باعث ایجاد مشکل برای گاوصندوق شما بشود.

گاوصندوق هایی که برای محافظت در برابر آتش سوزی ساخته شده اند، مستعد جمع شدن رطوبت در داخل آن ها هستند. در مناطق مرطوب احتمال این امر بیشتر می شود .

یکی از نشانه های واضح وجود رطوبت در داخل گاوصندوق این است که با باز کردن درب آن بوی کپک می آید به این دلیل که گاوصندوق های مقاوم در برابر آتش به گونه ای طراحی شده اند که مانع از ورود هوای تازه به داخل می شوند و همین امر باعث تجمع رطوبت در داخل می شود.درصورتی که در گاوصندوق های مقاوم در  برابر آتش از فلز مناسب استفاده نشود ، حرارت زیاد باعث ذوب شدن بدنه یا بخشی از آن می شود که باعث از بین رفتن محتویات داخل صندوق می گردد.

2_ دست کم گرفتن سارقان

یک سارق ممکن است بیشتر زندگی خود را به فعالیت های غیر قانونی اختصاص بدهد و ما به هیچ عنوان نباید آنها را دست کم بگیریم و گمان کنیم آنها بی تجربه هستند چرا که آن ها نیز بهتر از هر کسی جا مخفی ها و روش های بازکردن صندوق های ایمنی را می دانند. باید بدانیم که صرف خرید یک گاوصندوق بدون درنظر داشتن کیفیت و تایید های مجاز فقط کار را برای سارقان راحت تر کرده ایم .

در گاوصندوق های غیر ایمن ورق های به کار رفته در بدنه و درب صندوق به قدری بی کیفیت هستند که به راحتی می توان بدنه را با یک دریل یا شیِء نوک نیز شکافت و به محتویات داخل دسترسی پیدا کرد. اگر گاوصندوقی با قفلی خریداری کنید که از نظر امنیتی مورد تایید و آزمایش قرار نگرفته است و گواهی های ایمنی لازم را دارا نیست پس انتظار محفوظ ماندن محتویات گاوصندوق در برابر سارقان را نداشته باشید.

3_ شیوه های ساخت ضعیف

چیزی که در درجه ی اول مهم است این است که هدف شما از خرید گاوصندوق برای چه کاری است. باید در ابتدا هدف خود را مشخص کنید و سپس متناسب با آن گاوصندوق خود را خریداری کنید .

بعضی از تولید کنندگان، برای تولید ارزان با استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و روش های ساخت غیر استاندارد، گاوصندوق هایی غیر ایمن تولید می کنند.

ساختار درب گاوصندوق نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به فلز کار شده در آن توجه کرد. استفاده از ورق های ضعیف و بی کیفت در بدنه، استفاده از قفل های بی کیفیت و با ایمنی پایین، استفاده از گچ یا ماسه به جای بتن در داخل بدنه ی گاوصندوق، تعدادی از مواردی است که در هنگام خرید باید حتما مد نظر داشته باشید .

4_ وزن را در هنگام خرید گاوصندوق در نظر داشته باشید

اگر برای خرید گاوصندوق مناسب خود لیستی تهیه کرده اید، وزن را باید در اولویت قرار دهید. ممکن است در خانه یا آپارتمانی که زندگی می کنید اجازه ی پیچ کردن به کف یا قرار دادن گاوصندوق به دیوار را نداشته باشید پس مطمعن باشید که علاوه بر وزن سنگین که مانع از جابه جایی راحت گاوصندوق شما می شود، بدنه ی گاوصندوق هم از ایمنی کافی برخوردار است تا عاملی باشد برای بازماندن سارقان در جابه جایی یا پاره کردن بدنه گاوصندوق.

در طبقه های هم کف توصیه می شود که حتما از گاوصندوق های سنگین استفاده شود که امکان جا به جا شدن کم باشد.

5_ استفاده از فولاد برای بدنه و درب ها ضروری است

هیچ جایگزینی برای درب ها و بدنه های فولادی برای محافظت در برابر سرقت وجود ندارد. از آنجایی که تولید فولاد هزینه بر است و قیمت آن گران است، بعضی از تولید کنندگان برای تولید گاوصندوق هایی با قیمت پایین، از فلزهایی با کیفیت پایین در بدنه و درب استفاده می کنند که ایمنی لازم را برای محافظت از محتویات گاوصندوق دارا نیستند. استفاده از ورق های فولادی بی کیفیت یا ورق های فولاذی با ضخامت کمتر باعث می شود امنیت گاوصندوق تحت تاثیر قرار بگیرد.

متاسفانه امروزه بسیاری از گاوصندوق های موجود در بازار کابینت های فلزی نازکی هستند بدون اینکه توانایی محافظت در برابر آتش یا سرقت را داشته باشند. این نوع گاوصندوق ها را معمولا با وانت و در کنار خیابان می فروشند و بدلیل قیمت پایینی که دارند مشتریان خاص خود را دارند. اشخاصی که از این گاوصندوق ها خرید می کنند در صورت بروز مشکل، کاری از دست شان بر نمی آید چون این گونه تولید کنندگان هیچ خدمات پس از فروشی برای مشتریان خود ندارند و دسترسی به آنها غیر ممکن یا بسیار دشوار است. ضرب المثل هر چقدر پول بدهی به همان مقدار آش میخوری برای این افراد مصداق دارد.

در پایان جمع بندی کوتاهی داریم که با یک سوال مطرح میکنیم ، چگونه یک گاوصندوق مناسب انتخاب کنیم ؟

برای خرید گاوصندوق باید ساختار، ضخامت فلز و جنس آن، نوع قفلی که روی آن نصب می شود و مقاومت در برابر آتش سوزی، رطوبت را مد نظر داشت. در صورتی که از یک برند معتبر خرید خود را انجام دهید می توانید بابت تمامی موارد گفته شده اطمینان خاطر داشته باشید و از خرید خود راضی باشید.

در نهایت باید بدانیم، در هنگام خرید گاوصندوق باید به نکات بسیار مهمی توجه کرد. چرا که از یک گاوصندوق مرغوب، معتبر و ایمن می توان سالیان دراز از آن استفاده کرد. به نکات خرید گاوصندوق ایمن و قابل اعتماد در وبسایت آرکا به تفسیر پرداخته شده است.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 

 

 

دسته‌ها
اخبار و رویداد ها

جشنواره پاییزه خرید گاوصندوق آرکا

جشنواره پاییزه فروش ویژه گاوصندوق های آرکا+اهداء جوایز نقدی

جشنواره خرید گاوصندوق به مناسبت فرارسیدن فصل زیبای پاییز، برای عزیزانی که قصد خرید هر گونه گاوصندوق را دارند به مدت یک ماه آغاز شد.این جشنواره پاییزه با شرایط فوق العاده ویژه و جوایز نقدی که دارد بهترین فرصت برای هموطنان گرامی است که قصد خرید هریک از گاوصندوق های نام برده در ذیل را دارند، می باشد.

گاوصندوق خانگی، گاوصندوق اداری، گاوصندوق فروشگاهی، گاوصندوق هتلی و انواع سیف باکس، گاوصندوق آسانسوری طلافروشی، گاوصندوق اسلحه، بلاکر یا راهبند، درب های غول پیکر ریلی، درب خزانه و انواع گاوصندوق سفارشی

جشنواره پاییزه خرید گاوصندوق های آرکا، با بهترین شرایط، برای تمامی مشتریان و نمایندگان محترم آرکا در نظر گرفته شده است.

جوایز جشنواره پاییزه آرکا

در جشنواره پاییزه آرکا، علاوه بر تخفیفات و شرایط فوق العاده ای که برای کاربران آرکا در نظر گرفته شده، جوایز نقدی به تمامی عزیزانی که در طول این جشنواره، هر یک از گاوصندوق های آرکا را خریداری می کنند اهداء می شود.

این جوایز نقدی به صورت کارت هدیه و به همراه گاوصندوق شما به شما تحویل می شود.

کارت های هدیه ای که برای خریداران این جشنواره در نظر گرفته شده است تا سقف 5میلیون می باشند. این کارت های هدیه 3 نوع اند که بسته به خرید شما، کارت هدیه مربوطه به همراه گاوصندوقتان تحویل می گردد.

جوایز نقدی جشنواره پاییزه آرکا

 1. کارت هدیه مخصوص گاوصندوق های خانگی و هتلی(کارت هدیه 200 هزار تومانی)
 2. کارت هدیه مخصوص گاوصندوق های اداری و فروشگاهی(کارت هدیه 500 هزار تومانی)
 3. کارت هدیه مخصوص گاوصندوق های آسانسوری طلافروشی(کارت هدیه 4 میلیون تومانی)

شرایط بهره مندی از جشنواره پاییزه خرید گاوصندوق آرکا

یکی از بهترین ویژگی هایی که این جشنواره خرید گاوصندوق دارد این است که هیچ شرایط خاصی ندارد و تمامی کابران آرکا می توانند از آن بهره ببرند و از جوایز نقدی بهره مند شوند.

علاوه بر جوایز نقدی این جشنواره،خدماتی از جمله تخفیف های فوق العاده، شرایط پرداخت، ارسال فوری، تحویل فوری محصولات سفارشی، نصب رایگان صندوق های آسانسوری و … تقدیم می شود. برای دریافت کارت هدیه خود، کافی است فرم زیر را پر کنید و کارت هدیه خود را درب منزل دریافت کنید.

 

فرم بهره مندی از جوایز نقدی جشنواره پاییزه آرکا

آرکا

آرکا، شرکت تولید کننده انواع محصولات ایمنیاست که با بهره بردن از مهندسین، طراحان، کارشناسان فنی و نیروهای جوان متعهد، آموزش دیده و معتمد به تولید محصولات ایمن و ضمانتی با هدف حفظ و ایجاد آرامش کامل در میان مردمان عزیز ایران مشغول می باشند. فروشندگان و نمایندگان آرکانیز در سراسر ایران، در حال خدمت رسانی و ارائه محصولی برتر نیز می باشند.

تیم بزرگ آرکا، تنها با در نظر گرفتن منافع مشتری، گاوصندوق و انواع محصولات ایمنی را تولید و عرضه می کند. خدمات از جمله عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در هر خریدی می باشد. خدمات رسانی آرکا نیز از جمله عوامل اصلی محبوبیت آن می باشد.

خدمات پس از فروش مادام العمر(اعزام نیرو در محل)، پشتیبانی 24 ساعته تلفنی(پاسخدهی کارشناسان فنی)، مشاوره رایگان تیم طراحان (به خصوص در محصولات سفارشی) و ارائه دفترچه ضمانت نامه گاوصندوق از جمله خدمات آرکا می باشد.

در نهایت، با توجه به نکات ذکر شده در بخش های قبل، آرکا نیز بهترین پیشنهاد می باشد و جشنواره پاییزه خرید گاوصندوق آرکا، بهترین فرصت برای بهره مندی از گاوصندوقی ایمن، قابل اعتماد و ضمانتی تلقی می شود. علاوه بر خرید گاوصندوق دریافت جایزه نقدی نیز از دیگر نکات مثبت این خرید می باشد.

آرکا، آرامش کامل

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

دسته‌ها
مقالات

راهبند (بلاکر) چیست؟

راهبند یا بلاکر امنیتی

راهبند وسیله‌ای است که برای در اختیار گرفتن نحوه تردد وسایل نقلیه در محیط‌های مختلف استفاده می‌شود. سیستم ایمنی و مدیریت پارکینگ در تمام مکان‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای اینکار معمولا از راهبند استفاده می‌کنند. راهبند‌ها به عنوان یک سد در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ برای کنترل تردد خودرو و وسایل نقلیه استفاده می‌شوند، اینکار باعث می‌شود تا هر کسی نتواند به راحتی به پارکینگ وارد و یا از آن خارج گردد و تنها افراد مجاز حق ورود به آن را دارند.

از این راهبند‌ها می‌توان در اماکن مختلف و برای کاربرد‌های متنوع استفاده کرد مانند: پارکینگ‌های عمومی و یا اختصاصی، ورودی پارکینگ هتل، فروشگاه و همچنین در بزرگراه‌ها برای سد عوارضی، علاوه بر این موارد، از این وسیله می‌توان در مکان‌های سر پوشیده نیز استفاده کرد. بلاکرهای امنیتی در ارگان های دولتی به خصوص در پایگاه های امنیتی کاربرد دارند.

امروزه راهبند‌های اتوماتیک جای خود را به دروازه‌های سنتی و قدیمی داده است، به این صورت که وقتی یک خودرو به راهبند نزدیک می‌شود در حالت معمول به صورت افقی قرار دارد و زمانی که اجازه ورود به محل را پیدا کند، نگهبان با زدن دکمه دستی آن را به سمت بالا هدایت می‌کند. در واقع زمانی که راهبند به صورت عمودی قرار گرفته باشد اتومبیل می‌تواند وارد شود و تا زمانی که خودرو به طور کامل عبور نکرده است به حالت اولیه بازنمی گردد.

جهت مشاهده 5 گاوصندوق امنیتی دنیا اینجا کلیک کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را به طورکامل با این ابزار ارزشمند و مفید در تقویت و بالا بردن امنیت مکان مورد نظر، بیشتر آشنا کنیم.

چرا راهبند از اهمیت بالایی برخوردار است؟

اگر راهبند در مقابل درب ورودی اماکن مختلف به خصوص مکان های تحت حفاظت وجود نداشته باشد، هر کسی می‌تواند به سادگی و بدون هیچ اجازه‌ای وارد آن مکان خصوصی شود. این وسیله که به آن بلاکر نیز گفته می‌شود، این امکان را برای نگهبان به وجود می‌آورد تا ابتدا ماشین مورد نظر را به صورت کامل بررسی کرده و در صورت تایید، اجازه ورود به آن بدهد. اما اگر فرد مشکوک باشد و یا حق ورود به مکان مورد نظر را نداشته باشد با کمک این راهبند از ورود وی به آن جا جلوگیری می‌شود.

بخش‌های تشکیل‌دهنده راهبند

این وسیله و یا همان بلاکر امنیتی از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به توضیح مختصری از آن‌ها پرداخته‌ایم:

بدنه: جنس بدنه در این وسیله از ورق فولاد و گالوانایزه است که آن را در برابر ضربه و رطوبت مقاوم می‌کند و باعث می‌شود تا ماندگاری بیشتری داشته باشد و طول عمر آن افزایش یابد.

میله: میله که به آن بوم نیز می‌گویند، جنس آن از آلیاژ آلومینیوم است تا از استحکام بالا و همچنین وزن پایین‌تر برخوردار باشد.

سیستم محرک: از این سیستم در راهبند‌های برقی استفاده می‌شود، که نیروی لازم برای بالا بردن میله از طریق واحد هیدرولیک منتقل می‌شود و حرکت آن را سریع‌تر می‌کند.

فنر تعادل: فنر در این وسیله می‌تواند حکم تعادل را داشته باشد، که بر اساس طول و وزن‌های متفاوت از این میله‌ها می‌تواند آن را به حرکت در آورد.

مرکز کنترل: این مرکز می‌تواند مسئولیت انتقال برق به قسمت‌های مختلف راهبند را برعهده داشته باشد و دستوراتی که به راهبند منتقل می‌شود را در مدت زمان کوتاهی اجرا کند.

چگونگی انتخاب یک بلاکر مناسب

انتخاب یک راهبند مناسب باید بر اساس یکسری ویژگی‌های خاص باشد که در هنگام خرید بایستی به آن‌ها توجه کنید. این نکات می‌تواند به صورت موارد زیر باشند:

 • طول و یا متراژ فضا و مکانی که می‌خواهید با این وسیله آن را محدود کنید.
 • میزان رفت و آمد و تردد در آن محیط.
 • میزان اهمیت و امنیت فضای مورد نظر.

سرعت جابه‌جایی راهبندها

این وسیله برای جابه جایی سرعت بسیار پایینی دارد و به آهستگی جابه جا می‌شود. این راهبند‌ها در زمان قطعی برق به یک سیستم یو پی اس و باتری مجزا هس

تند که می‌تواند برای چندین ساعت آن را به حرکت در آورد. زمانی که برق دوباره به جریان بیفتد این سیستم یو پی اس توسط برق شارژ می‌شود تا در زمان قطعی برق دوباره مورد استفاده قرار بگیرد. مدت زمان مورد نیاز برای باز و بسته شدن راهبند چیزی در حدود ۶ الی ۸ ثانیه است، اما راهبند‌ها با موتور‌های قوی‌تر می‌توانند این زمان را تا ۴ ثانیه نیز کاهش دهند.

انواع مختلف راهبندها

راهبند‌ها را می‌توانید در اشکال مختلفی در بازار بیابید که هر کدام بر اساس نیاز هر فرد طراحی و تولید شده اند. به عنوان مثال در مکان‌هایی که طول درب ورودی بلند است، باید از راهبند‌های طولانی‌تری استفاده کرد و یا برای مکان‌هایی که دارای عرض بیشتری هستند از دو راهبند مجزا استفاده کرد به صورتی که، یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست قرار گیرند و همزمان با کمک یک ریموت کنترل شوند.

در اینجا به معرفی کوتاهی از انواع مختلف راهبند می پردازیم:

راهبند میله‌ای

راهبندهای میله ای متداول‌ترین نوع راهبند هستند.

ستونی یا بولارد

راهبند های ستونی یا بولارد برای موارد امنیتی و مکان‌هایی با محدودیت ارتفاع استفاده می‌شوند.

زنجیری

راهبند های زنجیری برای پوشش مکان‌هایی با متراژ بالا کاربرد دارند.

دفنی

راهبندهای دفنی برای موارد امنیتی و نظامی استف

اده می شوند.

راهبند میله‌ای با بازوی تاشونده

این راهبندها برای مکان‌های مسقف و دارای محدودیت ارتفاع و. . . تولید و استفاده می شوند.

علاوه بر این موارد، هر یک از این وسیله‌ها می‌تواند به دو دسته الکتروهیدرولیکی برای تردد‌های بسیار بالا و الکترومکانیکی برای تردد‌های پایین‌تر تقسیم‌بندی شود. نحوه کار در هر کدام از راهبند‌های این دو دسته با دیگری نیز متفاوت است.

سیستم هیدرولیک می‌تواند به صورت چشمگیری در تولید راهبند‌ها تفاوت ایجاد کند، زیرا باعث از بین رفتن استحکاک قطعات می‌شود و عمر دستگاه را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، نیاز به سرویس‌های دوره‌ای را به حداقل می‌رساند. البته به این نکته باید توجه داشته باشید که برای استفاده از چنین راهبند‌هایی تردد در شبانه روز بایستی بالاتر از ۵۰۰۰ مرتبه باشد.

کاربردهای راهبند

از این وسیله می‌توان برای در اختیار قرار گرفتن تردد وسایل نقلیه استفاده کرد. علاوه بر این می‌توان از آن‌ها برای کنترل ترافیک، گرفتن عوارض در پارکینگ‌ها و یا حتی اتوبان‌ها، بالا بردن امنیت مکان‌های با اهمیت بسیار بالا مانند مکان‌هایی همچون ساختمان اداری، تجاری و یا مسکونی، مکان‌های دولتی و نظامی، فرودگاه‌ها و یا‌ ایستگاه‌های راه آهن استفاده کرد.

از دیگر کاربرد‌های آن می‌توان به قابلیت اتصال انواع تجهیزات کنترل تردد مانند دوربین تشخیص پلاک، تگ RFID، دستگاه کارتخوان و. . . اشاره کرد که می‌توان با کمک چنین تجهیزاتی، این وسیله را کاملا هوشمند کرد تا در صورتی که نگهبان در محل مورد نظر حضور نداشته باشد بتواند به درستی کار خود را انجام دهد.

تجهیزات جانبی راهبند

تجهیزات جانبی هر راهبند شامل موارد زیر می‌شود:

درجه حفاظتی IP

بسیاری از تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در روزمره باید در مقابل رطوبت، مواجه شدن با آلاینده‌ها و یا وارد شدن ضربه به آن از خود مقاومت کنند. در واقع این درجه حفاظتی بیانگر همین موضوع است که دستگاه تا چه حد می‌تواند در مقابل چنین مواردی بدون در نظر گرفتن امنیت از خود مقاومت نشان دهد.

IPشامل یک کد دو رقمی است که دو رقم آخر آن نشان دهنده میزان حفاظت بدنه در برابر نفوذ آب، اجسام خارجی و دسترسی کاربر می‌باشد. اولی رقم در این کد می‌تواند میزان درجه حفاظتی در مقابل تماس و نفوذ اجسام خارجی و دسترسی به قسمت‌های خطرناک را نشان دهد و رقم بعدی نیز میزان درجه محافظت از آن در مقابل نفوذ آب و مایعات است.

باتری پشتیبان‌گیری

باتری پشتیبان می‌تواند در زمان قطعی برق مانع از قطع شدن راهبند گردد و برق دستگاه را تا مدت زمان مشخصی تامین می‌کند. وسیله‌هایی که این ویژگی را ندارند دارای خلاص کن دستی هستند تا در صورت نیاز بتوان آن ها را حرکت داد.

لوپ دیتکتور

این ابزار نام سنسوری است که از آن برای تشخیص تغییر میدان مغناطیسی استفاده می‌شود. لوپ دیتکتور به تنهایی قابل استفاده نیست و برای استفاده از آن بایستی یک رشته سیم که به صورت یک حلقه در آمده است را به سنسور متصل کرد. مکانیزم عملکرد در این سنسور بر پایه اصل الکترومغناطیس می‌باشد. وجود دو عدد حسگر از نوع لوپ دیتکتور امکان ورود و خروج وسایل نقلیه را به صورت اتوماتیک فراهم می‌کند.

اینکودر

این نیز یک دستگاه الکترونیکی است که اطلاعات دریافتی را به صورت کد ارسال می‌کند و در نهایت این اطلاعات توسط دستگاه دیگری با نام دیکودر رمزگشایی می‌شود و در صورت نیاز پردازش می‌گردد.

این دستگاه‌ها در راهبندها دارای چشم حسگر مانع می‌باشد تا از برخورد احتمالی آن با شخص و یا وسیله نقلیه جلوگیری گردد. به این صورت که کلاچ هوشمند در سیستم زمانی که با مانعی برخورد داشته باشد آن را به سرعت تشخیص می‌دهد و عکس‌العمل مناسبی را در مقابل آن از خود نشان می‌دهد.

مزیت استفاده از راهبندها

زمانی که شما از یک راهبند برای حفاظت از هر مکانی استفاده می‌کنید، این تصور را برای خود ایجاد کرده‌اید که هر کسی نمی‌تواند به محیط خصوصی شما تجاوز کند، در نتیجه احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهید داشت. علاوه بر این وجود یک وسیله این چنینی و یا هر گونه سیستم حفاظتی می‌تواند ارزش ملکی محیط شما را افزایش دهد. اما به علاوه بالا رفتن ارزش ملکی می‌توان به کنترل ترافیک در محدوده شما به عنوان یکی دیگر از مزیت‌های این سیستم حفاظتی اشاره کرد.
در ابتدا وسایل نقلیه برای عبور از این وسیله باید به صورت منظم و در یک صف قرار بگیرند که این خود باعث کاهش ترافیک در آن محدوده می‌گردد و پس از آن راهبند به سرعت باز می‌شود و هیچ گونه وقفه‌ای برای ورود خودرو‌ها ایجاد نمی‌کند. یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های این وسیله، قابل اعتماد بودن آن است که می‌توان با خیالی آسوده پارکینگ و‌ نقاط شلوغ و پر رفت و آمد را کنترل و مدیریت کرد تا از هرگونه اتفاق ناگوار مانند سرقت و یا تجاوز به حریم شخصی جلوگیری شود.

راهبند آرکا

گاوصندوق آرکامجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاو صندوق دیجیتال، گاوصندوق اسلحه، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. یکی از محصولات امنیتی آرکا، راهبند یا بلاکر امنیتی آرکا است. آرکا با بهره بردن از مهندسین، طراحان مجرب، کارشناسان فنی و نیروهای آموزش دیده به تولید تخصصی محصولات امنیتی به خصوص بلاکر یا راهبند می پردازد. از جمله بلاکر های آرکا، بلاکر یا راهبند ارگان های دولتی است که به گیلان ارسال شد.

به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا و محصولات امنیتی سفارشی را با دو سال گارانتی، خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا و پشتیبانی 24 ساعته کارشناسان فنی تهیه کنید.

آرامش کامل، آرکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوزآرکا

gavsandogh_arka@

 

 

دسته‌ها
مقالات

گاو صندوق فایلی مناسب چه کسانی است؟

گاو صندوق فایلی مناسب چه کسانی است؟

صندوق های فایلی که اصطلاحا به آن ها گاوصندوق امانات نیز گفته می شود، در ابعاد و انواع مختلف تولید می شوند در ادارات، هتل ها، دفاترپستی و بانک ها قابل استفاده هستند.

این مدل گاوصندوق را می توان برحسب مکانی که قصد استفاده از آن را دارند، طراحی و تولید کرد. در این مقاله تصمیم داریم درباره ی استفاده از گاو صندوق های فایلی (امانات) در مکان های مختلف صحبت کنیم و به این نتیجه برسیم که این نوع گاوصندوق مناسب چه افراد  و مکان هایی است.

جهت مشاهده ویدئویی از بهترین گاوصندوق فایلی ایرانی اینجا کلیک کنید.

کاربرد گاوصندوق فایلی در ادارات:

در ادارات به دلیل استفاده از اسناد کاغذی و مدارک مهم، ملزم به استفاده از صندوق فایلی متناسب با نیاز آن اداره وجود دارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که این صندوق های فایلی باید نسوز باشند چرا که ورق فولادی رسانای خوبی برای گرما می باشند و به تنهایی نمی توانند در برابر حرارت مقاومت کنند.  بنابراین صندوق فایلی با ویژگی مقاوم در برابر آتش باید حاوی لایه ای از عایق نسوز بین لایه های دیواری گاوصندوق باشند چرا که این لایه های عایق سرعت افزایش دمای داخلی را کاهش می دهند و زمان بیشتری برای خاموش کردن آتش قبل از گرم شدن گاوصندوق فراهم می کنند. میزان دمایی را که گاو صندوق فایلی در برابر آتش تحمل می کند نیز مهم است و همچنین باید در برابر ورود آب هم مقاوم باشد که اگر آتش سوزی اتفاق افتاد و آبپاش ها فعال شدند، اسناد و مدارک آسیبی نبینند.

لازم به ذکر است، صندوق های فایلی، به صورت نسوز و ضد آب تولید نمی شوند؛ اما برخی از شرکت های تولیدکننده، صندوق فایلی ضدحریق و ضد آب را به صورت سفارشی برای درخواست کنندگان تولید می کنند.

کاربرد گاوصندوق فایلی در هتل ها:

امروزه اکثر هتل ها برای حفاظت بیشتر از اموال و اشیاء قیمتی مهمانان خود در طول اقامت آن ها در هتل، تسهیلاتی در اختیارشان قرار می دهند که استفاده از گاوصندوق یکی از آنهاست. هتل ها ممکن است این کار را با گرفتن هزینه یا به صورت رایگان در اختیار میهمان های خود قرار دهند.

گاوصندوق هایی که در هتل ها کاربرد دارند، دو نوع می باشند؛ سیف باکس و صندوق فایلی. سیف باکس های هتلی، گاوصندوق هایی یک جداره هستند که به صورت تکی در اتاق میهمانان قرار داده می شوند تا از دارایی و اموال مسافران محافظت کنند. صندوق فایلی یا صندوق اماناتی که در هتل ها و مسافرخانه ها کاربرد دارند تحت محافظت مسئولین هتل می باشند و هر کاربر برای دسترسی به صندوقچه مربوط به خود، علاوه بر کلیدی که در اختیار دارد نیاز به کلید مادر که در اختیار مسئول مربوطه می باشد دارد.

مشتریانی که قصد استفاده از صندوق فایلی را دارند بعد از پر کردن فرم درخواست، می توانند برای نگه داری از مدارک مهم خود، در طول اقامت در هتل از آن استفاده کنند.

کاربرد گاوصندوق فایلی در دفاتر پستی :

در دفاترپستی نیز تسهیلاتی همچون گاوصندوق فایلی در اختیار اشخاصی که تمایل دارند از آن استفاده کنند قرار داده می شود.

این نوع از گاوصندوق ها به محافظت از اموال شما کمک می کنند. افراد ممکن است پول کافی جهت خرید گاوصندوق برای منزل خود را نداشته باشند در این صورت می توانند با پرداخت مبلغ کمی یک صندوق فایلی در یک اداره پست  اجاره کنند و نامه ها، مدارک و هر آن چه که برایشان با اهمیت هست را در آنجا نگه داری کنند.

توصیه می شود در صورتی که تمایل به استفاده از این نوع گاوصندوق را دارید حتما آن را و محتویات داخلش را بیمه کنید، در اینصورت اطمینان خاطر بیشتری دارید.

حتما از مقاوم بودن گاوصندوق اجاره شده در برابر آتش سوزی، سیل  و زلزله اطمینان پیدا کنید.

کاربرد گاوصندوق فایلی در بانک ها:

می توان گفت بانک ها یکی از مطمئن ترین مکان ها برای ذخیره ی اشیاء و مدارک با ارزشی است که مردم می توانند از آن بهره ببرند.

بعضی از بانک ها با استفاده از صندوق های فایلی در مکانی که از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار است، اشخاص را ترغیب می کنند تا محافظت از دارایی شان را بر عهده ی آنها بگذارند. که به این صندوق های فایلی، صندوق امانات بانکی می گویند.

گاوصندوق های فایلی که در بانک ها استفاده می شوند ساختاری متفاوت از دیگر گاوصندوق ها دارند. هنگامی که صندوقی در بانک اجاره می کنید بانک،کلیدی در اختیار شما قرار می دهد تا همزمان با استفاده از« کلید محافظ » که دست کارمند بانک است، بتوانید از گاوصندوق استفاده کنید.

بعضی از بانکها به جای کلید از سیستم اسکن انگشت یا کف دست استفاده می کنند.

هر فرد می تواند به صورت شخصی یا خانواده و یا همکارانش گاو صندوق فایلی را ازبانک اجاره کند و از آن استفاده کند.

گاو صندوق فایلی مکان خوبی برای نگهداری اسناد و مدارک قابل تعویض شما مانند قراردادها و اوراق تجاری، و اوراق بهادار و اوراق بهادار فیزیکی به همراه مجموعه های کوچک کلکسیون و میراث خانوادگی است.

دسترسی به صندوق فایلی در بانک به صورت 24 ساعته امکان پذیر نیست و فقط در ساعات اداری میتوانید از آن استفاده کنید بنابراین با در نظر گرفتن این نکته مدارکی را برای نگه داری در گاوصندوق خود انتخاب کنید که نیاز به دسترسی مداوم به آن نداشته باشید.

همانطور که گفتیم، صندوق امانات بانک یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری از اشیاء با ارزش است؛ اما بهترین روش نیست. علاوه بر این بدیهی است که همواره به صندوق امانات بانکی دسترسی نداریم. بهترین روش محافظت از دارایی های با ارزش بهره بردن از دو ابزار فوق العاده ایمن می باشد.

 

 

لیستی از مدارکی که می توان در گاوصندوق بانک نگهداری کرد :

 1. سند خانه و زمین
 2. کپی وصیت نامه ها و وکالت نامه ها.( در نظر داشته باشید به هیچ عنوان تنها نسخه ی موجود را در صندوق نگه داری نکنید)
 3. برخی از اسناد و مدارکی که تمایل ندارید دیگران از آن مطلع شوند.
 4. قرارداد های مهم
 5. مموری ها و cd هایی که حاوی اطلاعات مهم هستند و حتما از آنها پشتیبان گیری شده باشد.
 6. جواهرات و یا مجموعه های تمبر یا عکس های خانوادگی و . . .

همچنین توصیه می شود پول نقد، گذرنامه، مدارک شناسایی و مدارکی که در زمان کوتاهی به آنها احتیاج پیدا می کنید را در گاو صندوق فایلی بانک قرار ندهید.

در پایان می توان گفت که صندوق های فایلی (امانات) کاربرد های زیادی دارند که در اکثر مکان ها قابل استفاده هستند.

گاوصندوق فایلی آرکا

شرکت صندوق نسوز آرکا، از جمله محبوب ترین شرکت های تخصصی تولید صندوق فایلی یا صندوق امانات و انواع فایل بایگانی می باشد. محبوبیت این شرکت برخواسته از خوش قولی و خدمات پس از فروش آرکا می باشد. حضور تیم کارشناسان، مشاوران و طراحان مجرب و آموزش دیده آرکا نیز یکی دیگر از عوامل محبوبیت این شرکت می باشد. اما مهم ترین دلیل، هدف آرکا است.

شرکت صندوق نسوز آرکا، با شعار آرامش کامل، تنها قصد حفظ و ایجاد امنیت و در نهایت آرامش را دارد. کارشناسان فروش آرکا نیز با در نظر گرفتن شرایط مشتری، بهترین یشنهاد را ارائه می دهند و تنها رضایت مشتری را می طلبند نه فروش محصول.

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوزآرکا

gavsandogh_arka@

 

 

 

دسته‌ها
مقالات

کلید انگشتری گاوصندوق های رومیان باستان

کلید انگشتری گاوصندوق ها در زمان رومیان باستان

در این مقاله به بیان بخشی از تاریخچه ی جالب کلید های گاوصندوق های رومیان می پردازیم.

دانشمندان با حفاری هایی که در پمپئی و هرکولانوم داشتند به اکتشافات جالبی در مورد رومیان باستان دست یافتند. این اکتشافات به قدری دقیق بود که دانشمندان توانستند به درک بهتری از زندگی روزمره رومیان باستان برسند.

خانه های رومیان که در خاکستر آتشفشانی نیز محفوظ مانده اند؛ حتی به نحوی که در دکوراسیون خانه هایشان، تعداد کثیری از اشیاء باستانی را می توانید مشاهده کنید. در این خانه های باستانی، جعبه و صندوقچه های چوبی وجود داشت که برای نگهداری از جواهرات و وسایل گرانبها استفاده می شدند. جالب است که این صندوقچه ها دارای قفل های کلید داری بودند که برای امنیت بیش تر به کار می رفتند.

 

ظهور کلید در روم باستان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید؛ رومیان باستان اولین تمدنی بودند که استفاده از کلید را آغاز کردند. و نکته جالب تر این است که، این کلید های باستانی بسیار شبیه به کلید های مدرن می باشند. البته که با انواع کلید گاوصندوق های امروزی بسیار تفاوت دارند.  این کلید های روم باستان در اجناس متفاوت ساخته شده اند، از جمله: برنز، آهن و یا ترکیب این دو. در میان این کلید های برنزی یا آهنی، کلید هایی از جنس چوب یا استخوان قوی نیز کشف شده است.

یکی از نوآوری های شگفت انگیزی که رومیان باستان به کار بردند، تلفیق کلید با انگشتری است. آن ها نیز کلید را به شکل حلقه ای می ساختند که در انگشتان قرار می گرفت. که معمولا برای انواع صندوق ها و جعبه های جواهرات کاربرد داشت.

گاوصندوق رومیان باستان و کلید های انگشتری

رومیان ثروتمند، اشیاء خود را در گاوصندوق های کوچکی قفل می کردند و حلقه های کلید معمولا فلزی، همانند انگشتری، در دور انگشتان آن ها بسته می شد. بدین طریق ثروت آن ها را برای دیگران نشان می داد.

زنان روم باستان نیز، از این کلید های کوچک موجود در حلقه انگشت، برای جعبه های جواهرات خود استفاده می کردند.

 

تفسیر تاریخچه گاوصندوق و انواع گاوصندوق های قدیمی

 

آشنایی بافروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاو صندوق دیجیتال، گاوصندوق اسلحه، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا، پس از مشاهده قیمت گاوصندوق با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی، گاوصندوقی ارزان و ایمن خریداری کنید.

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

 

 

 

 

 

دسته‌ها
مقالات

5 ویژگی بهترین گاوصندوق خانگی ایرانی

ویژگی های یک گاوصندوق خانگی ایمن چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی های بهترین گاوصندوق خانگی صحبت کنیم و به این نتیجه برسیم که آیا گاوصندوق برای هر خانه ای لازم هست یا خیر؟

سیل ،آتش سوزی ،زلزله ،سرقت و … تعدادی از خطراتی هستند که  شما و خانه واموال شما را تهدید میکنند که می توان با خریدن یک گاوصندوق مناسب ،از دارایی ها و اموال مورد علاقه تان محافظت کرد.

در هنگام خرید گاوصندوق برای خانه باید به ویژگی هایی که در زیرگفته شده دقت کنیم تا بتوانیم گاوصندوقی را خریداری کنیم که نیاز ما را رفع کند.

1_ انتخاب گاوصندوق برحسب وزن :

وزن گاوصندوق یکی از مهمترین عواملی است که باید مد نظر قرار داده شود به این صورت که وزن انتخابی ما بستگی به مکانی دارد که برای نصب گاوصندوق در نظر گرفته ایم.

یک گاوصندوق خوب برای خانه یا محل کار، باید آنقدر سنگین باشد که یک یا چند نفر نتوانند به راحتی آن را جا به جا کنند.

توصیه می شود گاوصندوق هاییکه وزن آنها کمتر از 90 کیلوگرم است را به وسیله ی سوراخ هایی در کف گاوصندوق به زمین متصل کرد تا کسی نتواند آنها را جا به جا کند. حتی برای گاوصندوق هایی که وزن بسیار سنگین تری دارند، برای ایجاد امنیت بیش تر، اتصال به زمین یا دیوار انجام می شود.

اگر برای طبقه بالای خانه قصد خرید گاوصندوق دارید، باید وزنی را انتخاب کنید که خیلی سنگین نباشد و سعی کنیم خطر آسیب سقف را به حداقل برسانیم و نکات ایمنی را رعایت کنیم ولی گاوصندوق سبکی را هم انتخاب نکنید که جا به جایی آن برای سارقان آسان باشد.

در نهایت نکته ای که وجود دارد و حتما باید به آن توجه کرد این است که؛ بنا به هر دلیلی گاوصندوقی که انتخاب کردید سبک بود، باید آن را به وسیله پیچ و مهره در محلی که قرار دارد به زمین محکم کنید و موارد ایمنی را رعایت کنید.

2_ انتخاب سایز مناسب :

در هنگام خرید باید ظرفیت فضای داخلی گاوصندوق هم مد نظرقرار گیرد. می توان لیستی ازاشیایی که قراراست داخل گاوصندوق گذاشته شوند تهیه کرد تا بتوانیم سایز مناسبی تهیه کنیم سپس فضایی که قراراست گاوصندوق در آن محل قرار داده شود را اندازه بگیرید . این اقدامات به شما کمک می کند تا تصمیم خوبی در رابطه با گاوصندوق و فضای مورد نیاز آن بگیرید.

این نکته بسیار مهم است که اگر فضای کافی دارید، می توانید گاوصندوقی بزرگتر از آنچه فکر میکنید خریداری کنید زیرا ممکن است زمانی برسد که دارایی ارزشمندی و یا سند و مدارکی داشته باشید که نیاز به نگهداری در گاوصندوق داشته باشد.

3_ انتخاب مدل اشتباه گاوصندوق:

عبارت« گاوصندوق برای همه مناسب نیست » وجود ندارد و شما می توانید با درنظر گرفتن اشیاء و مدارکی که قرار است در گاوصندوق نگهداری شود، گاوصندوق مناسب خود را خریداری کنید. پیرو این موضوع به موارد زیر دقت کنید:

 • گاوصندوق خانگی دیواری

همانطور که در قبل تر به آن پرداختیم، وزن گاوصندوق خانگی بایستی طبق استاندارد و به نحوی باشد که قابل جا به جایی توسط سارقان نباشد. در نتیجه گاوصندوق خانگی باید حداقل 150 کیلوگرم وزن داشته باشد.

برای داشتن گاوصندوق خانگی دیواری، طبیعتا نمی توان از صندوقی با وزن 150 کیلوگرم استفاده کرد چرا که دیوار به تنهایی تحمل این وزن سنگین را ندارد و مواردی از جمله بتن ریزی و زیر سازی نیاز است.

مهم ترین ویژگی گاوصندوق خانگی دیواری، وزن کم و در عین حال سبک بودن است.

در این زمینه حتما با کارشناسان فنی شرکتی معتبر مشورت کنید. آن ها نیز با توجه به نیاز شما، گاو صندوق خانگی دیواری یک جداره سبک و یا گاوصندوق خانگی دیواری نسوز با مواد عایق سبک و مواردی از این قبیل پیشنهاد می دهند.

 • گاوصندوق خانگی مخفی

گاوصندوق هایی که بر روی زمین قرار داده میشوند گزینه ی خوبی برای نگهداری از جواهرات، فلزات گران بها، فلش مموری ها و هارد دیسک ها هستند. برای داشتن گاوصندوق خانگی مخفی، آسان ترین کار، تعبیه گاوصندوق در کمد، زیر راه پله و مخفی گاه هایی از این قبیل است.

 • گاوصندوق خانگی اسلحه

اگر در خانه اسلحه یا تپانچه دارید می توانید از گاوصندوقی استفاده کنید که مختص این کار است و مجهز به موارد ضد ضربه، ضد حریق و دارای قفل رمز مطمئن برای کاهش دسترسی دیگران یا موارد احتمالی باشد. گاوصندوق اسلحه، گاوصندوق های تخصصی هستند که به منظور نگهداری از انواع اسلحه تولید می شوند. این صندوق ها دارای طبقات و قفسه بندی های مختص انواع اسلحه می باشند و در صورت نیاز به صورت سفارشی تولید می شوند.

 • گاوصندوق خانگی ضد سرقت

گاوصندوق های خانگی فوق ایمن، مجهز به سیستم ضد سرقت می باشند. این گاوصندوق ها علاوه بر تجهیز بودن به سیستم ضدسرقت نیز با فولاد نسوز قطور، بتن مسلح و قفل های درجه یک تولید می شوند.

این گاوصندوق های ضد سرقت که با بالا ترین کیفیت طراحی شده اند تا احتمال دسترسی هر فردی به محتویات گاوصندوق شما را به حداقل برساند نیز گزینه ی مناسبی برای نگهداری از اشیا بسیار با ارزش در خانه هستند.

 • گاوصندوق خانگی نسوز، ضد دیلم و ضد برش

گاوصندوق باید در برابرآتش سوزی، آب گرفتگی، نفوذ رطوبت، ضربه، برش، گرما و دود و سرقت از مدارک و وسایل گران بها شما محافظت کند. در هنگام خرید در نظر داشته باشید گاوصندوقی که میخرید کدام یک ازاین ویژگی ها را دارد.

مدل های مختلفی از گاوصندوق های خانگی در بازار موجود است و اگر دارایی های مختلفی دارید می توانید چند گاوصندوق را متناسب با دارایی خود برای منزل خریداری کنید.

گاوصندوق های خانگی معتبر با فضای عالی

4_ هزینه ی کافی برای خرید گاوصندوق خانگی خود درنظر بگیرید

این مسأله مهم است که تمایل شما برای پس انداز کردن باعث شود گاوصندوقی را خریداری کنید که از امنیت کافی در برابر دارایی شما بر خوردار نباشد به این معنی که جنس بی کیفت بخرید و تمایل به پرداخت بیش تر پول نداشته باشید.

شکسته شدن یا بازشدن یک گاوصندوق با کیفیت خیلی دشوار است و ممکن است آپشن هایی مانند مقاومت در برابر آتش سوزی، ضربه و برش نیز داشته باشد. این مصداق ضرب المثل هرچقدر پول بدهی همان قدر آش میخوری است.

قیمت یک گاوصندوق با کیفیت و ایمن و دارای خدمات پس از فروش با توجه به مواد اولیه درجه یکی که در تولید صندوق به کار می رود کم نیست و ارزش مالی و معنوی بسیاری دارد؛ پس برای خرید گاوصندوق ایمن به هیچ عنوان از پرداختن بهای بیش تر نهراسید.

5_ از برند های معتبر خرید کنید

زمانی که گاوصندوقی از یک برند معتبر خرید میکنید این اطمینان را دارید که گواهی نامه های معتبر را گرفته و مراحل ایمنی را به خوبی پشت سر گذاشته است.

انتخاب یک گاوصندوق متناسب با نیازهای شما می تواند در بدست آوردن آرامش خاطر در محافظت از اشیاء گرانبها و پول و مدارک و … کمک کند.

در پایان این نکته را خاطر نشان میکنیم در هنگام خرید گاوصندوق علاوه بر وزن باید به نکات دیگری همانند امنیت و مکانی که قرار است گاوصندوق در آنجا قرار بگیرد و نوع کاربرد آن و برندی که از آن خرید میکنید دقت کنید و سعی کنید گاوصندوق در مکانی باشد که قابل رویت توسط افراد غریبه نباشد.

در نهایت، حضور حداقل یک گاوصندوق در هر خانه ای ضروری است. دقیقا به همان میزانی که اگر یخچال، گاز و مواردی از این قبیل در خانه ای نباشد آن خانه ناقص محسوب می شود. این نکته بسیار بدیهی است اما متاسفانه هنوز عده ای به اهمیت گاوصندوق در منزل پی نبرده اند.

پس اگر به اهمیت حضور گاوصندوق در منزل پی برده اید و قصد خرید یک گاو صندوق ایمن دارید، حتما نکات فوق را که حول موضوع ویژگی های بهترین گاوصندوق خانگی است، بررسی و به کار بگیرید.

 

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکامجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاو صندوق دیجیتال، گاوصندوق اسلحه، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد.محصولاتاین شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی وخدمات پس از فروش مادام العمر آرکا، پس از مشاهده قیمت گاوصندوق با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی، گاوصندوقی ارزان و ایمن خریداری کنید.

 

پیج صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

دسته‌ها
مقالات

قیمت گاو صندوق و عوامل تاثیر گذار در آن

قیمت گاو صندوق ایمن

در سراسر ایران تولید کنندگان گاوصندوق بسیاری در حال فعالیت می باشند. اما قیمت گاو صندوق در همه جا یکسان و مشابه نیست.

قیمت گاو صندوق به ویژگی ها، نحوه ساخت، مواد اولیه به کار رفته در گاوصندوق و خدمات شرکت تولید کننده بستگی دارد.

در این مقاله، هر یک از نکات موثر فوق به صورت کامل بررسی می شوند. و در ادامه به نقد گاوصندوق های بی کیفیت ارزان و قیمت می پردازیم.

نکات موثر در قیمت گاو صندوق

همانطور که دربالا به صورت خلاصه به آن پرداختیم، قیمت گاو صندوقی ایمن و قابل اعتماد به ویژگی های بسیار مهمی بستگی دارد. در اینجا به شرح این نکات می پردازیم.

امکانات گاوصندوق

هر گاو صندوق، امکاناتی دارد که در قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. چرا که این امکانات در حفظ و ایجاد امنیت گاوصندوق از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشند.

سیستم ضد سرقت گاوصندوق

یکی از مهم ترین امکانات گاوصندوق، سیستم ضد سرقت می باشد. این سیستم در برابر افرادی که قصد باز کردن درب صندوق را به روش های نا متعارف دارند عمل می کند. اهمیت سیستم ضدسرقت بسیار بالاست در نتیجه ارزش زیادی دارد. در نتیجه گاوصندوقی که مجهز به سیستم ضد سرقت است در برابر گاوصندوقی که فاقد آن می باشد، ارزش معنوی، مالی و در نهایت قیمت بیش تری نیز دارد.

مقاومت دمایی گاو صندوق

عبارت “گاوصندوق نسوز” بارها و بارها به گوش شما خورده است. پس نسوز بودن یک گاوصندوق، حداقل ویژگی است که ما از آن انتظار داریم. اما این نکته وجود دارد، که هیچ کس نمی تواند ادعا کند که گاوصندوق او صددرصد نسوز است. نسوز بودن یا ضد حریق بودن، اصطلاحی است که برای گاوصندوق ها به کار می برند.

تفاوتی که در صندوق های نسوز با سایر صندوق ها وجود دارد این است که؛ تنها مقاومت دمایی آن ها نیز متفاوت است. گاوصندوق های فوق ایمن که بها بسیار زیادی بابت آن ها پرداخته می شود، 1000_1200 درجه سانتی گراد مقاومت دمایی دارند. پس شما باید گاوصندوقی تهیه کنید که مقاومت دمایی بالایی داشته باشد.

حداقل مقاومت دمایی که یک گاوصندوق ایمن در برابر حرارت و آتش باید داشته باشد، 500 درجه سانتی گراد در یک ساعت می باشد. در نهایت هر چه مقاومت دمایی یک گاو صندوق بیش تر باشد، قیمت آن نیز بیش تر است.

موتور رمز گاوصندوق

قفل برای گاوصندوق بسیار حیاتی است. در گذشته، اکثر گاوصندوق ها مجهز به قفل کلیدی ساده بودند. اما امروزه قفل هایی روی کار آمدند که تنوع بسیار زیادی در نحوه عملکرد و میزان ایمنی آن ها وجود دارد. به ترتیب، قفل های دیجیتال و مکانیکی از استقبال بسیار بالایی برخوردار می باشند. قفل های مکانیکی قدیمی تر هستند و برخی هنوز معتقدند که موتور رمز های مکانیکی چرخشی از موتور رمز های دیجیتال امروزی نیز بهتر هستند. اما چنین نیست و قفل دیجیتال برتری های بسیاری نسبت به قفل مکانیکی دارد.”

گاوصندوق های ایمن امروزی معمولا علاوه بر قفل کلیدی دارای موتور رمز دیگری می باشند. این موتور رمز می تواند دیجیتال یا مکانیکی باشد. در نتیجه گاوصندوق بایستی مجهز به موتور رمزی درجه یک باشد. چرا که تنوع بسیار زیای در قفل ها وجود دارد.

امروزه در میان قفل ها، قفل های دیجیتال با توجه به امنیت و تنوع بسیار بالایی که دارند از محبوبیت زیادی بهره مند می باشند. در نهایت قیمت قفل ها به ترتیب از کم به زیاد به این صورت می باشد: قفل کلیدی، قفل مکانیکی، قفل دیجیتال

*نکته: در مواردی استثنا وجود دارد، برای مثال ممکن است در سایر شرایط مشابه، قیمت یک گاو صندوق با موتور رمز مکانیکی با کیفیت، از گاوصندوقی با موتور رمز دیجیتالی معمولی نیز گران تر باشد.

زبانه ها ی گاوصندوق

یک گاوصندوق ایمن بایستی دارای زبانه های مقاوم باشد. تعداد و قطر زبانه های یک صندوق، بسته به ابعاد و ضخامت درب بایستی طبق استاندراد باشد.

زبانه های یک گاوصندوق با ایمنی قابل قبول، در حفره ای که داخل بدنه گاوصندوق ایجاد شده است فرو می رود. این حفره ها در صندوق هایی که ایمنی کمتری دارند وجود ندارند و به جای آن ها ، زبانه ها توسط خم بتنی مهار می شوند و در مدل های ضعیف تر، قطر ورق و بتن تزریق شده این نبشی نیز کم تر می باشد.

در نتیجه قیمت گاو صندوقی که دارای زبانه های قطور تر و با کیفیت بهتر می باشد. گران تر است. همچنین اگر در گاوصندوقی برای مهار کردن زبانه ها از حفره استفاده کرده باشند قیمت آن به نسبت صندوقی که به جای حفره، نبشی (خم ورق یا بتنی) دارد نیز بیش تر است.

زبانه های دو مدل متفاوت گاوصندوق

مواد اولیه و نحوه ساخت گاوصندوق

در تمامی محصولات، هر چه ارزش مواد اولیه و در نهایت قیمت آن ها بیش تر باشد، طبیعتا آن محصول به عمل آمده نیز گران تر است. نحوه ساخت گاوصندوق بسیار مهم است. چرا که برخی نکات به جهت مقاوم سازی هر چه بیشتر گاوصندوق وجود دارد که حتما باید رعایت شود. در اینجا به تشریح برخی از مواد اولیه گاوصندوق می پردازیم.

جنس ورق گاوصندوق

با توجه به اینکه تولید کنندگان گاوصندوق بسیاری در حال فعالیت می باشند. هر تولید کننده می تواند از جنس ورق متفاوتی در تولید محصولاتش استفاده کند. برترین جنس ورق برای گاوصندوق که مورد تایید کارشناسان است، ورق فولادی می باشد. ضخامت ورق فولادی در گاوصندوق های متفاوت، متفاوت است و همچنین در قیمت آن ها نیز تاثیر گذار است.

در گاوصندوق های فوق ایمن از ورق های فولادی با قطر زیاد یعنی 1cm استفاده می کنند، و در گاوصندوق های با ایمنی قابل قبول از ورق فولادی با قطر 0/7_0/9 میلی متر استفاده می کنند. حداقل قطر ورق برای یک گاوصندوق 0/5 mil می باشد.

در حالت استاندارد، گاو صندوقی که ورق فولادی آن قطور تر باشد، قیمت بیش تری دارد.

*نکته: هر گاوصندوق با ورق قطور ایمن نیست. چراکه قطر ورق فولادی گاوصندوق بایستی طبق استاندراد باشد. اگر این میزان بیش تر از میزان استاندارد باشد. ممکن است ورق به راحتی دچار شکستی و خرابی هایی از این قبیل بشود.

جنس عایق گاو صندوق

عایق مورد تاییدی که در گاوصندوق ها استفاده می شود. معمولا بتن می باشد. و در صورتی که قرار باشد، وزن صندوق کم باشد از مواد نسوز خاص سبک استفاده می شود.

این عایق که جنس بتنی یا مواد نسوز دارد، بین دو جداره ورق فولادی قرار می گیرد. ضخامت بتن تزریق شده در بدنه و درب متفاوت است.

در گاوصندوق های غیر ایمن و غیر اصل، به جای بتن از گچ و یا مواردی این چنین استفاده می شود. در نتیجه قیمت گاوصندوقی که با بتن عایق شده باشد از گاوصندوقی که با موادی غیر از بتن و مواد نسوز سبک پر شده است گران تر است.

جنس دستگیره ها و زبانه ها ی گاوصندوق

دستگیره ها و زبانه های یک گاوصندوق بایستی آبکاری شده باشد. دستگیره ها و زبانه های آبکاری شده نیکل کروم، ضد رنگ هستند و مقاومت زیادی دارند. پس حتما به جنس زبانه ها و دستگیره ها توجه کنید. که آبکاری شده باشند.

خدمات گاوصندوق

شرکتی که برای محصولاتش خدمات در نظر گرفته باشد، مطمئن تر است چرا که به کیفیت تولیدات خود اطمینان دارد و برای مشتریان خود احترام و ارزش قائل است؛ در نتیجه برای کسب رضایت کاربرانش، خدمات در نظر می گیرد.

برخی از خدماتی که برای گاوصندوق ضروری است و حتما باید به آن ها اهمیت داد عبارتند از:

ضمانت گاوصندوق

گاوصندوق آرکا، از جمله شرکت هایی است که گاوصندوق های خود را ضمانت می کند و در هنگام تحویل صندوق به مشتری، دفترچه ضمانت نامه محصول مورد نظر نیز ارائه می گردد. در گاوصندوق هایی که مجهز به موتور رمز هستند، موتور رمز نیز به صورت مجزا توسط این مجموعه ضمانت می شود.

خدمات پس از فروش گاوصندوق

گاوصندوق نیز همانند اکثر محصولات، نیاز به خدمات پس از فروش دارد. به خصوص این که گاو صندوق کالایی است که سالیان طولانی مورد استفاده شما و حتی نسل های پس از شما قرار می گیرد.

اجتناب ناپذیر است که گاو صندوق هم دچار برخی مشکلات و خرابی بشود. در هنگام بروز مشکل در گاو صندوق، باید شرکت تولید کننده در صدد رفع خطایا برآید. علاوه بر خرابی ها، مشکلات، نواقص و مواردی این چنین، گاوصندوق هر چند وقت یک بار، نیاز به بروزرسانی دارد. برای مثال ارتقاء موتور رمز، رنگ مجدد، افزودن طبقه و … . که تمامی این خدمات فقط توسط شرکت تولید کننده صورت می گیرد.

در نتیجه طبیعی است، قیمت گاوصندوق های شرکتی که برای محصولاتش خدمات پس از فروش در نظر گرفته است از گاوصندوقی بدون خدمات بیش تر باشد. چرا که شرکتی که خدمات ارائه می کند، برای شما وقت زیادی، نیروی انسانی و گاها هزینه می پردازد.

پش حتما توجه داشته باشید، گاوصندوقی که تهیه می کنید، حتما دارای خدمات پس از فروش و گارانتی باشد. حتی اگر نیاز باشد هزینه بیش تری کنید.

ارسال و بسته بندی گاوصندوق

ارسال گاوصندوق، با توجه به وزن سنگین و حجم زیادی که اشغال می کند. هزینه زیادی دارد. به خصوص اگر نیاز باشد گاو صندوق از شهری به شهری دیگر منتقل شود.

اما این نکته بسیار مهم است که خرید گاوصندوقی معتبر حتی از شهری دیگر با هزینه نسبتا زیاد ارسال، ارجعیت دارد به خرید گاوصندوقی غیر ایمن و نامعتبر و با قیمتی بسیار کم تر. چرا که این محصولات طبیعتا از خدمات پس از فروش بهره مند نیستند و ایمنی طلوب شما را به ارمغان نمی آورند.

بسته بندی گاوصندوق نیز باید به نحوی صورت گیرد که در صورت ضربه خوردن، گاوصندوق دچار رنگ پریدگی یا مواردی این چنین نشود.

برخی از شرکت ها، ارسال گاوصندوق را به عنوان تخفیف و خدمتی برای مششتریان به صورت رایگان انجام می دهند. آرکا نیز یکی از این نمونه شرکت هاست. پس از ثبت سفارش، گاوصندوق را بسته بندی و به همراه دفترچه ضمانت نامه ارسال می کند. هزینه ارسال گاوصندوق تا شهر مقصد بر عهده شرکت آرکاست.

پشتیبانی گاوصندوق

پشتیبانی برای گاوصندوق بسیار ضروری است. برای مثال هنگامی که شما در باز کردن درب گاوصندوق یا تعویض رمز صندوقتان به مشکل خوردید، کارشناسان فنی شرکت تولید کننده موظف اند راهنمایی های لازمه را به انجام رسانند. این پشتیبانی باید در وهله اول به صورت تلفنی یا تماس تصویری و در صورت نیاز با اعزام نیرو صورت پذیرد.

خدمات آرکا

آرکا جزو بهترین شرکت های تولید و عرضه خدمات گاوصندوق در ایران می باشد. صندوق نسوز آرکا با شعار آرامش کامل و هدف رضایت مشتری با ایجاد امنیت و آرامش کامل برای آن ها در حال فعالیت است.

گاوصندوق های آرکا دارای 2 سال گارانتی می باشند. تمامی محصولات آرکا دارای 100 سال خدمات پس از فروش هستند. این خدمات توسط نیروهای معتمد و آموزش دیده آرکا صورت می گیرد. در گاوصندوق های سفارشی با اعزام مهندسین مجرب عملیات نصب صورت می گیرد.

پشتیبانی 24 ساعته تلفنی کارشناسان فنی به جهت آسوده خاطر بودن کاربران آرکا در نظر گرفته شده است. علاوه بر این تیم مشاوران آرکا، با ارائه بهترین پیشنهاد، با در نظر گرفتن تمامی شرایط مشتری در حال فعالیت می باشند. تا مشتری گاوصندوق، بهترین خرید را انجام دهد.

 

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکامجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاوصندوق دیجیتال، گاوصندوق اسلحه، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد.محصولاتاین شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداریرا در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی وخدمات پس از فروش مادام العمر آرکا، پس از مشاهده قیمت گاوصندوق با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی، گاوصندوقی ارزان و ایمن خریداری کنید.

 

 

gavsandogh_arka@

دسته‌ها
مقالات

تاریخچه گاوصندوق

تاریخچه گاوصندوق

قدیمی ترین گاوصندوق ها کی، کجا و توسط چه کسانی اختراع شدند؟ ویژگی های گاوصندوق های باستانی چه بود؟ مخترعین گاوصندوق های مدرن چه کسانی بودند؟ گاو صندوق های امروزی اولین بار در کجا و چگونه تولید شدند؟ اگر می خواهید پاسخ این سوالات را بدانید و به طور کامل با تاریخچه گاوصندوق آشنا شوید، در این مقاله با ما همراه باشید.

گاوصندوق در دوران باستان

جالب است بدانید که تاریخچه گاوصندوق مربوط به زمان رومیان باستان می باشد و برای بررسی این تاریخچه بایستی به قرن 13 قبل از میلاد بازگردیم.

در نهایت باستان شناسان کشف کردند که اولین گاوصندوق، متعلق به فرعون رامسس دوم بوده است. در آرامگاه فرعون، گاوصندوقی پیدا شد که از چوب ساخته شده بود و دارای سیستم قفل سنجاق مانندی بود. عملکرد این سیستم قفل به نحوی بوده است که سنجاق متحرک که زبانه ای تلقی می شود، به داخل سوراخ و یا شکافی جهت قفل شدن وارد می شده است و این نیز شگفتی عجیب برای بیش از سه هزار سال پیش است.

در قرن 16 همان طور که ساخت و ساز های معماری نسبت به گذشته توسعه عظیمی یافته بود، و همچنین خواسته و استقبال مردم از ارتقا هر چه بیشتر سیستم های امنیتی قفل ها باعث شد که نوآوری های فوق العاده ای در طراحی سیستم ها و کلید های قفل ها بوجود بیاید.

نتیجه این شد که در طول قرن 18 ایده های امنیتی جالبی به وجود آمد. یکی از این ایده های چشمگیر، قفل هایی بودند که با اعداد و یا حروف کد گذاری شده بودند و بدون نیاز به کلید باز می شدند. زنگ هشدار که یکی دیگر از ایده های جالب آن زمان بود، در صورتی که کسی سعی کند صندوقچه را باز کند عمل می کرد.

گاوصندوق مدرن

ویلیام مار (William Marr)، سیروس پرایس ( Cyrus Price)، توماس میلنر (Thomas Milner) از جمله مهندسانی اند که پایه و اساس صنعت ایمنی انگلستان را بنا نهادند.

در اواسط قرن 19، این مهندسین مشهور مشاغل و کسب و کاری را توسعه دادند تا آنچه را که مردم برای امنیت بیش تر نیاز داشتند ارائه دهند. و این گونه شد که انگلستان در تولید گاوصندوق پیش رفت. به خصوص که تقریبا هیچ کشور دیگری دانش و منابع صنعتی لازمه جهت برآوردن این خواسته سنگین را نداشتند. در ادامه به توضیح مفصل پیدایش گاوصندوق های مدرن می پردازیم.

ویلیام مار، مهندس انگلیسی بود که اولین گاوصندوق نسوز را طراحی کرد. این اختراع مار در اوایل سال 1834 به ثبت رسید.

ایده ی کم یاب و جدیدی که ویلیام مار در طراحی گاوصندوق ضد حریق بکار برده، استفاده از دو دیواره ی فولادی است که در بین آن ها عایق حرارتی قرار می گرفت. این عایق حرارتی که Marr از آن استفاده می کرد شامل: سنگ مرمر خرد شده به همراه خاک رس و پرسلن (نوعی سرامیک) بود.

توماس میلنر، یکی از مخترعان معاصر شفیلد (Sheffield) است که عایقی بهتر در برابر مقاومت ایجاد کرد. میلنر نیز از ترکیب زاج سفید و سایر نمک های قلیایی لایه عایق جدیدی را برای گاوصندوق به وجود آورد.

پس از ایده های ارائه شده حول تولید گاوصندوق های امنیتی در نهایت از گاوصندوق های مدرن امروزی رو نمایی شد.

حضور گاوصندوق در اولین نمایشگاه جهانی

جالب است بدانید که در سال 1851، در یک کاخ کریستالی ویژه واقع در هاید پارک، اولین نمایشگاه جهانی (به نام Great Exhibition) در لندن برگزار شد.

در این نمایشگاه تمامی دستاورد های جهان صنعت به نمایش گذاشته شد. در کنار سایر صنایع، چندین مدل متفاوت گاوصندوق، که از تولیدات مختلف از سراسر اروپا بودند به نمایش گذاشته شدند.

پیدایش گاوصندوق مدرن در سوئد

در اوسط قرن نوزدهم، در سوئد که صنعت و تجارت از رونقی خوبی برخوردار شده بود؛ تاجران و تولید کنندگان ارزش استفاده از گاوصندوق را درک کرده بودند. علاوه بر این بانک ها، شرکت ها، ریخته گران، صاحبان کارخانه و صنعتگران نیز به اهمیت حضور گاوصندوق در کسب و کار خود نیز پی برده بودند.

شاید برایتان جالب باشد که در قرن 19 نیز، علاوه بر تجار و کاسبان مردم عادی نیز ارزش گاوصندوق را درک کرده بودند و عده ای که توان تهیه گاوصندوق را نداشتند اسناد و پول نقد خود را در مکانی ایمن و قفل شده مخفی می کردند. برخی از مردم از درهای مقاوم شده یا در های زره دار استفاده می کردند.

سایر تولید کنندگان گاوصندوق

هاگلینس کاساسکاپس فابریک (Hagelins Kassaskåpsfabrik)، کارخانه ای بود که در آن گاوصندوق تولید می شد. این کارخانه در سال 1857 توسط هانس هاگلین (Hans Hagelin) تأسیس شد. پس از مرگ هاگلین، در سال 1899 پسر او به نام تئودور هاگلین (Theodor Hagelin) کارخانه تولید گاو صندوق پدرش را تحت کنترل گرفت.
پس از مرگ تئودور، این کارخانه به مدت کوتاهی (سال1980_1990) تحت مالکیت روزنگرنس (Rosengrens) قرار گرفت.
پس از روزنگرنس، در دهه 1930 این کارخانه به Tann Värdeskydd A فروخته شد.
این شرکت در سال 1895 تاسیس شد. که در سال 1934 با 125 نفر پرسنل و 360.000 کرون سرمایه به صورت شرکتی حقوقی ثبت شد.
در سال 1944 تولید گاوصندوق در سوئد، در شهر های اسکیلستونا و مورا آغاز شد.

 

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاوصندوق دیجیتال، گاوصندوق اسلحه، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا، پس از مشاهده قیمت گاوصندوق با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی، گاوصندوقی ارزان و ایمن خریداری کنید.

 

صفحه اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

دسته‌ها
مقالات

برتری قفل اثر انگشتی به سایر رمزها

قفل اثر انگشتی

در این مقاله به آشنایی با انواع قفل گاوصندوق و مفصل به مزایا و مضرات قفل اثر انگشتی می پردازیم.

هنگام خريد يك گاوصندوق ، بايد به اين نكته توجه داشته باشید كه تجهيز صندوق مورد نظر به سيستم ضدسرقت و سيستم رمزنگاری، تاثير بسزايي در افزايش كيفيت و امنيت آن دارد.

سيستم رمزنگاری درب گاوصندوق به دو بخش مكانيكی و ديجيتالی تقسيم ميشود. رمزهاي مكانيكي، از مدلهاي باسابقه و البته قديمي هستند كه حتی در حال حاضر، برای برخی رايج تر و قابل اعتماد تر تلقی می شوند و اما سیستم های رمزنگاری دیجیتال، تنوع زیادی دارند و به گونه های دیجیتال کیبوردی، دیجیتال اثر انگشتی، قفل ها دیجیتال کارتی، مغناطیسی و …

اما در سال هاي اخير، با ظهور ابزارهاي ديجيتال و پيشرفت تكنولوژي، پای سيستم های امنيتی جديد به صنعت توليد گاوصندوق و درب هاي ضدسرقت باز شده است. رمزهاي ديجيتال به مرور زمان ، كيفيت و دقت بالاتري پيدا كرده اند و نقطه ضعف هاي قبلي خود را برطرف نموده اند. برخي از اين نقاط ضعف عبارت بودند از آسيب پذير بودن برد الكترونيك در مقابل رطوبت و حرارت، تعويض زودهنگام باتري، ضعف در مقابل ميدان مغناطيسي بيروني، امكان هك و مواردی از این قبیل. اما با گذر زمان و تعديل نقص ها، امروزه قفل های ديجيتالي و الكترونيكي مرغوب و با كيفيتي در توليد گاوصندوق عرضه مي شود.

اثر انگشت منحصر به فرد است

همه ما می دانیم که اثر انگشت هر شخص را می توان کلید منحصر به فردی تلقی کرد که در هر زمان و هر مکان می توانید با خود حمل می کنید. طبق تحقیقات به عمل آمده، هیچ کس اثر انگشت مشابه شما را ندارد.

و اما نحوه به وجود آمدن اثر انگشت چیست؟ جالب است بدانید که اثرانگشت با فرایندی تصادفی و با توجه به کدی که در DNA شما وجود دارد ایجاد می شود. اثر انگشت به قدری منحصر به فرد است که حتی در دو قلوهای همسان که محیط داخل رحمی که در آن وجود داشتند نیز یکسان است، اثر انگشت متفاوتی دارند.البته که در همه چیز استثنا وجود دارد و در این امر هم ممکن است دو نفر پیدا شوند که دارای اثر انگشت یکسانی باشند، احتمال پیدایش این تشابه آن قدر کم است که عملا قابل اغماض می باشد.

قفل اثر انگشتی و گاوصندوق

قفل رمز اثر انگشتي (Finger print) نسل جديد قفل هاي الكترونيك است كه در سالهاي اخير رايج شده اند.

قفل اثر انگشتی یکی از انواع قفل های بیومتریک است. همانطور که از اسم قفل های بیومتریک مشخص است، این قفل ها از ویژگی های فیزیولوژیکی و رفتاری هر فرد که مختص به آن شخص است، همانند اسکن اثر انگشت یا قرنیه چشم استفاده می کنند.

قفل های اثر انگشتی امكان تعريف چند كاربر، حساسسيت بالا و امنيت بسيار خوبي در زمينه قطعات الكترونيك دارند. امكان هك شدن آنها بسيار پايين است. كاربري آن راحت است و به نسبت كارايي آن هزينه مقرون به صرفه اي دارد.

برند هاي مختلفي در زمینه تولید قفل اثر انگشتی فعالیت می کنند كه در ايران برند هاي كره اي و بعضا چيني، رايج تر هستند. پيشنهاد ميشود هنگام خريد يك گاوصندوق يا درب ايمني ضدسرقت ، به گزينه رمز الكترونيكي اثر انگشتي هم توجه داشته باشيد و از فروشنده در مورد قابليتها و مشخصات فني آن راهنمايي بگيريد. مسلما يك قفل رمز درجه يك و مرغوب روي گاوصندوق شما، امنيت و كيفيت آن را به طور مضاعف افزايش مي دهد.

برتری قفل اثر انگشتی به قفل مکانیکی و کلیدی

همانطور که گفتیم قفل اثر انگشتی یکی از انواع قفل های بیومتریک است. پیرو این موضوع که هیچ کس دارای ویژگی های بیومتریک یکسان و مشابه نیست بیان گر این است که هیچکس غیر از شما نمی تواند قفل اثر انگشتی تان را با توجه به عدم تطابق اثر انگشت وی با شما بازگشایی کند.

علاوه بر ایمنی بیشتر قفل اثر انگشتی نسبت به سایر رمز ها، این قفل بیومتریک برتری های دیگری نیز دارد. استفاده از رمزهای اثر انگشتی، کار شما را نیز بسیار راحت تر می کند. با توجه به این که رمز اثر انگشتی نیاز شما را به کلید و اجسامی از این قبیل که حضوری فیزیکی دارند برطرف می کند.

رمزهای اثر انگشتی که در گاوصندوق ها به کار می روند، معمولا دارای کیبورد هستند، چرا که بعضا علاوه بر حسگر اسکن اثر انگشت می خواهند با وارد کردن کدی که شامل معمولا 6تا8 رقم اعداد است، درب گاوصندوق شان باز شود. کما اینکه اغلب گاوصندوق ها جهت ارتقاء امنیت علاوه بر قفل دیجیتال دارای قفل کلیدی نیز هستند.

گاوصندوق اثر انگشتی ایرانی یا خارجی؟

خوشبختانه امروزه تولید کنندگان داخلی در عرصه گاوصندوق به خوبی عمل می کنند. گاوصندوق های داخلی از  ایمنی و کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

برخی استفاده از محصولات خارجی را با توجه به قیمت نجومی آن ها به محصولات داخلی ترجیح می دهند. اما در زمینه خرید گاوصندوق اثر انگشتی، این موضوع به شدت رد می شود و بهترین پیشنهاد، بهره بردن از گاوصندوق های داخلی است چرا که علاوه بر حمایت از تولید ملی و تشویق تولیدکنندگان داخلی، گاوصندوقی با قیمتی بسیار کم تر از نمونه های خارجی و با ایمنی و کیفیت بسیار بالا خریداری کرده اید.

اما نکته مهم تری که در مورد ارجعیت گاو صندوق به خصوص گاوصندوق اثر انگشتی داخلی به نمونه خارجی وجود دارد، خدمات است.

این امر بدیهی است که تمامی محصولات، به خصوص آن هایی که عمری دراز دارند و در بلند مدت استفاده می شوند نیاز به پشتیبانی و خدمات دارند. گاو صندوق نیز از نمونه اقلامی است که به خدمات پس از فروش و پشتیبانی نیاز دارد و حال نیز تصور کنید که گاوصندوق خارجی با قیمتی زیاد خریداری کرده اید، در صورتی که نیاز به تغییر رمز، تعمیر، بروزرسانی و یا حتی در هنگام فراموشی رمز به مشکل بر خوردید، شرکت تولد کننده خارجی پاسخگوی شماست؟ و حتی در صورت پاسخ دهی آیا جهت اعزام نیرو اقدام می کند؟

بهترین گاوصندوق اثر انگشتی ایرانی

پیرو مطالب فوق، گاوصندوق های ایرانی به گاوصندوق های خارجی ارجعیت دارند.

در ایران تولید کنندگان گاو صندوق، با برند ها و عناوین بیشماری در حال فعالیت هستند. در میان انبوه تولید کنندگان گاو صندوق تنها تعداد کمی از آن ها محصولاتی با کیفیت و قابل اعتماد عرضه می کنند.

گاوصندوق هایی که به قفل اثر انگشتی مجهز هستند، حتما باید از شرکتی معتبر تهیه شوند تا موتور رمز و گاوصندوق را ضمانت کنند که در صورت بروز هر گونه مشکل پاسخگو باشند.

از برترین شرکت های تولید کننده و خدمات رسانی گاوصندوق در ایران، می توان صندوق نسوز آرکا را نام برد.

گاوصندوق آرکا، علاوه بر تولید تخصصی انواع گاوصندوق اثر انگشتی، در زمینه تولید و فروش انواع محصولات امنیتی از جمله؛ بلاکر، درب های ریلی، انواع گاوصندوق، سیف باکس و … در حال فعالیت می باشد.

گاوصندوق اثر انگشتی آرکا

گاوصندوق اثر انگشتی آرکا مجهز به سیستم ضد سرقت و قفل اثر انگشتی درجه یک می باشد. این صندوق علاوه بر مقاومت دمایی بالا، ضد دیلم و ضد برش می باشد.

خدمات شرکت صندوق نسوز آرکا با هدف ایجاد و حفظ آرامش کامل ارائه می گردد. برخی از خدمات آرکا به شرح ذیل است:

 • ارسال رایگان به سراسر کشور
 • ارائه دفترچه ضمانت به همراه محصول
 • خدمات پس از فروش مادام العمر توسط نیروهای معتمد شرکت آرکا
 • نصب در محل توسط مهندسین آرکا
 • پشتیبانی 24 ساعته تلفنی کارشناسان فنی آرکا
 • مشاوره رایگان تیم طراحان مجرب آرکا
 • تولید محصولی با کیفیت و ایمن با استفاده از مواد اولیه مرغوب

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@