Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

بررسی کامل گاوصندوق اثر انگشتی

گاوصندوق اثر انگشتی چه گاوصندوقی است؟

گاوصندوق اثر انگشتی مدرن ترین نوع از گاوصندوق های دیجیتالی می باشد. به همین دلیل از آن به عنوان گاو صندوق دیجیتال اثر انگشتی هم یاد می شود. علاوه بر مکان های امنیتی مثل بانک ها و خزانه های بزرگ و مهم، در منازل هم استفاده از گاو صندوق خانگی اثر انگشتی رو به افزایش است. گاوصندوق های اثرانگشتی را می توانید از ⇐آرکا، بزرگ ترین تولیدکننده محصولات امنیتی ایران، که به صورت تخصصی انواع گاوصندوق های برقی و هوشیار را طراحی و تولید می کند تهیه و از مشاوره رایگان افزایش امنیت منزل و محل کار استفاده کنید.

گاوصندوق اثر انگشتی

همان طور که از اسم این صندوق پیداست، رمز آن با شناسایی اثر انگشت صاحبش کار می کند. یعنی قفل این صندوق ها شامل سنسور اثر انگشت می باشد.

طراحی بسیار زیبا نقش بسزایی در جلوه ظاهری گاوصندوق های آرکا ایفا می کند. از طرفی دیگر نیاز به حمل کلید های بزرگ و نسبتا سنگین ندارید. همچنین دغدغه نگهداری و مخفی کردن کلید را برای همیشه فراموش خواهید کرد. کلید شما همیشه در دستان شما و در هر حالتی همراه شماست.

قفل اثر انگشت بر روی درب گاوصندوق به سادگی نصب می گردد. نصب رمز اثر انگشتی روی درب گاوصندوق شما توسط نیروی متخصص آرکا انجام می پذیرد. چرا که این کار نیازمند مهارت و تجربه و همین طور ابزار مخصوص است.

در ابتدای نصب صندوق، اثر انگشت از انگشت صاحب آن توسط سنسور رمز اسکن گرفته می شود. سپس اطلاعات اسکن شده را به عدد تبدیل می کند. با این کار اثرانگشت صاحب گاو صندوق برای سنسور تعریف می شود و به صورت یک الگو ذخیره می گردد. از این به بعد فقط کافیست فرد صاحب گاوصندوق با یک حرکت انگشت درب صندوقش را باز کند.

این یک راهکار فوق العاده است. زیرا دیگر نیاز به حمل و نقل کلیدهای بزرگ گاوصندوق های قدیمی نیست. همچنین دیگر  نیاز به حفظ کردن رمز دیجیتال هم نیست.در عصر تکنولوژی هر کسی صاحب انواع و اقسام رمزهاست. به خاطر اهمیت پیدا کردن هر چه بیشتر امنیت، همه چیز شخصی و رمزی شده است. بارها برای شما پیش آمده که رمزی را فراموش کنید. مخصوصا اگر فرد پر مشغله ای باشید.

گاوصندوق دیجیتال اثر انگشتی نیاز به حفظ کردن رمز را از گردن شما خارج می کند. فقط کافی است انگشت خود را روی سنسور بگذارید. در این صورت به راحتی درب گاوصندوق برای شما باز خواهد شد. در حقیقت انگشت شما رمز شما خواهد بود. و همیشه همراه شما خواهد بود. بدون آنکه نیاز باشد آن را حفظ کنید. یا در نگهداری از رمز خود تلاش خاصی انجام دهید.

مزایای گاوصندوق اثر انگشتی آرکا

سیستم رمز اثر انگشتی یک رمز بسیار پیشرفته است و شکل جدیدتر و به روزتر رمزهای دیجیتالی به حساب می آید. از جمله امتیازات گاوصندوق مجهز به رمز دیجیتال اثر انگشتی می توان به 4 مورد زیر اشاره کرد:

 • بالاترین میزان امنیت در بین تمامی رمزهای موجود در دنیا
 • قابلیت بازکردن گاو صندوق اثرانگشتی برای تمام افراد خانواده
 • کاربری راحت برای همه حتی افراد مسن یا کم سواد
 • ظاهر زیبای گاوصندوق دیجیتال اثر انگشتی

بالاترین میزان امنیت در بین تمامی رمزهای موجود در دنیا

از مزایای گاوصندوق اثر انگشتی این است که اثر انگشت هر فرد در دنیا منحصر به فرد است. بنابراین این نوع صندوق امنیت بسیار بالایی دارد. و هیچ کس نمی تواند با انگشت دیگری جز انگشت صاحب صندوق، درب آن را باز کند.

 همان طور که می دانیم اثر انگشت تمام افراد دنیا حتی دوقلوها با یکدیگر فرق دارد. به این معنی که جعل اثر انگشت غیر ممکن است. بنابراین امکان بازگشایی آن جز برای صاحب آن برای هیچ کس ممکن نیست. زیرا تنها با اسکن کردن اثر انگشت کسی که به عنوان صاحب گاو صندوق است باز می شود و با آزمون و خطا هم نمی توانند از این گاوصندوق سرقت کنند.

قابلیت بازکردن گاو صندوق اثرانگشتی برای تمام افراد خانواده

می توان اثر انگشت نفراتی را که مجازند به محتویات گاوصندوق دسترسی داشته باشند را برای رمز تعریف نمود. با این کار هر تعداد فردی که مایل هستید می تواند درب گاوصندوق را باز کند. اما هیچ کس دیگری جز آن افراد نمی توانند به داخل صندوق دسترسی داشته باشند. این ویژگی سبب می شود گاوصندوق خانگی اثر انگشتی به بهترین گاو صندوق برای منازل تبدیل شود. زیرا به راحتی می توان اثر انگشت اعضای خانواده را برای رمز تعریف کرد.

کاربری راحت حتی برای افراد مسن یا کم سواد

کار با این رمزها بسیار آسان است. در واقع برای باز کردن یک گاوصندوق اثر انگشتی دیگر نیاز به حفظ کردن رمز دیجیتالی ندارید. همچنین دیگر لازم نیست مراحل باز کردن رمز مکانیکی را برای هر بار باز کردن درب صندوق طی کنید. از طرفی دیگر نیاز ندارید برای اطمینان بیشتر هر از گاهی رمز خود را تغییر دهید. یا اینکه آن را در جای مخفی یادداشت کنید.

در حقیقت رمز شما همیشه همراه شماست بدون آنکه مثل کلید نیاز باشد آن را در جیب یا کیف خود قرار دهید. انگشت شماست که رمز منحصر به فرد و امن شماست و این برترین مزیت این نوع رمز است. چرا که گاو صندوق اثر انگشتی فقط زمانی باز می شود که شما کنار آن باشید و لاغیر.

ظاهر زیبای گاوصندوق اثرانگشتی

ظاهر جذاب این رمزها باعث شده است که گاو صندوق اثر انگشتی دیجیتالی زیباترین نوع گاو صندوق ها باشد. از نظر زیبایی ظاهری این رمزهای اثرانگشتی به مراتب شکیل تر و زیباتر از رمز های مکانیکی و رمزهای دیجیتالی هستند.

جهت کسب آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد رمز اثر انگشتی و قابلیت های گاوصندوق اثر انگشتی آرکا دو مقاله زیر را که در همین رابطه به رشته تحریر در آورده ایم مطالعه نمایید. همچنین جهت کسب اطلاعات تکمیلی فقط کافیست تماس بگیرید و به طور رایگان از مشاوران زبده آرکا نهایت استفاده را ببرید.

گاوصندوق خانگی اثر انگشتی

استفاده از رمز اثر انگشتی در گاوصندوق های خانگی بسیار مفید و پر کاربرد است، به عبارت دیگر بهترین گاوصندوق خانگی، گاو صندوق اثر انگشتی می باشد، زیرا می توان اثر انگشت تک تک اعضای خانواده را در ابتدای نصب گاوصندوق تعریف نمود.

در این صورت تک تک اعضای خانواده دارای رمز صندوق منزل خود هستند. بدون آن که لازم باشد رمز را در جایی نگهداری کنند یا آن را حفظ کنند. جالب تر این که هر کدام رمز منحصر به فرد خود را دارند. و می توانند مستقل از هم درب گاو صندوق منزل را باز کنند.

در ابتدا از این محصول فوق امن بیشتر در مکان های خاصی مثل بانک ها، اداره جات، مکان های امنیتی استفاده شد. اما کم کم فروشگاه های بزرگ مثل قنادی های بزرگ، فروشگاه های زنجیره ای، قنادی های بزرگ، پارچه فروشی ها و…نیز به سفارش این محصول روی آوردند. به تازگی شاهد افزایش سفارش گاوصندوق خانگی اثر انگشتی روبرو هستیم.

یک گاوصندوق خانگی اثر انگشتی دیجیتالی می تواند یک نقطه امن و قابل اتکا برای اعضای خانواده باشد. به این دلیل که مهم ترین وسایل ریز و کوچک و در عین حال با ارزش هر خانه ای با این گاوصندوق به طور کامل در امان است. در واقع اعضای خانواده با آرامش کامل می توانند منزل را ترک کنند بدون آن که هراسی از سرقت آن وسایل داشته باشند.

آشنایی با رمز اثر انگشتی

رمز اثر انگشتی نوع جدیدی از رمزهای دیجیتالی است که امنیت بسیار بالایی دارد. ضمن این که کار با آنها بسیار ساده است. از این رو کاربردهای فراوانی دارد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

از جمله در صنعت ساخت گاوصندوق استفاده از قفل های دیجیتال اثر انگشتی کمک شایانی به امنیت گاوصندوق کرده است. همان طور که از اسم این نوع رمز پیداست، اثر انگشت صاحب قفل تنها چیزی است که باعث باز شدن آن می شود. از جمله مزایای رمزاثر انگشتی این است که:

 • به راحتی قابل حمل است
 • برای هر فرد کاملا منحصر به فرد است
 • جعل آن بسیار سخت و کاری در حد محال است
 • نیازی به حفظ کردن و کد یا عددی ندارد و فراموش نشدنی است
 • اصلا و ابدا گم نمی شود چرا که شما هیچ وقت اثر انگشت خود را در محل کار یا خانه جا نمی گذارید

با توجه به چنین خصوصیاتی که استفاده از قفل کلیدی و رمزهای مکانیکی و قدیمی کاری اشتباه به نظر می رسد. در این مقاله با حسگرهای اثر انگشتی و نحوه عملکرد قفل اثرانگشتی آشنا می شویم.

رمز اثر انگشتی چگونه عمل می کند

رمز های اثر انگشتی دارای سنسور یا حسگرهای خاصی هستند که انگشت انسان را اسکن می کنند. عملکرد حسگرهای اثر انگشتی بسیار جالب است. الگوریتم و الگوی خاصی جهت اسکن کردن سطح انگشت هر فرد برای این رمزها تعریف شده است.

زمانی که انگشت خود را روی رمز می گذارید حسگرها شروع به اسکن کردن سطح انگشت شما می کنند. آنها خطوط انگشت و فاصله بین خطوط را بررسی می کنند. در واقع این خطوط و فاصله بین آنها را مثل یک سطح نا هموار دارای پستی و بلندی در نظر می گیرند.

برای این کار از آنالیز تصویر و رنگ استفاده می شود. نقاط روشن تر را بر آمدگی یا روی خطوط و نقاط تاریک تر را به عنوان فاصله بین خطوط شناسایی می کند. قفل یا رمز اثر انگشتی تصاویر اسکن شده از خطوط و تو رفتگی های سطح انگشت را به دیتا و داده های عددی تبدیل می نماید. برای هر انگشت این داده های عددی با انگشت دیگر متفاوت است. زیرا خطوط سطح انگشت هر فرد در انحصار خودش است و با بقیه مردم فرق دارد.

زمانی که برای اولین بار می خواهید انگشت خود را برای ماژول سنسور اثر انگشت تعریف کنید و انگشت خود را روی اسکنر آن می گذارید اطلاعات انگشت شما به داده های عددی تبدیل شده و الگوی اثر انگشت شما تهیه شده و مطابق با دستور العملی که آن قفل دارد ثبت می گردد.

از این به بعد هر بار که انگشت خود را روی اسکنر می گذارید اسکن اثر انگشت شما با داده های عددی از قبل ثبت شده چک می شود. در صورت تطابق رمز عمل می کند و قفل باز می شود. بنابراین اگر فرد جدیدی بخواهد با اثر انگشت خود رمزگشایی انجام دهد هرگز موفق نخواهد شد.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۴ پاسخ

 1. Hi,
  Are you still in business?
  I found a few errors on your site.
  Would you like me to send over a screenshot of those errors?

  Regards
  Jacob

  1. باسلام
   بستگی به موتور رمزهای انتخابی شما دارد. تنوع رمز در محصولات آرکا بسیار بالاست. برای دریافت پاسخ دقیق تر می توانید از کارشناسان فروش آرکا راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *