Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

ویژگی های گاوصندوق ضد سرقت

گاوصندوق ضد سرقت چیست و چه مشخصاتی دارد؟

در این مقاله در ابتدا به معرفی گاوصندوق ضد سرقت، ویژگی ها و علت اهمیت آن می پردازیم. و در بخش پایانی به معرفی بهترین گاوصندوق ضد سرقت می پردازیم.

قیمت گاوصندوق ضدسرقت بر اساس کیفیت و درجه امنیت آن و بالا و پایین بودن کیفیت آن تعیین می شود. پیش از هر چیز باید بدانیم که بهترین گاوصندوق ضد سرقت باید دارای چه ویژگی هایی باشد.

گاوصندوق ضدسرقت به گاو صندوقی گفته می شود که مجهز به تجهیزات و امکانات خاصی باشد تا مانع از سرقت لحظه ای صندوق شود. این تجهیزات متنوع و مختلف و در هر برندی متفاوت است.

ضد سرقت بودن یک گاو صندوق به این معنی نیست که به هیچ عنوان نمی توان آن را سرقت نمود بلکه گاوصندوقی که سرقت را تا حد امکان به تعویق بیاندازد و مقابل سارق بیشتر دوام می آورند.

به جهت رعایت مسائل ایمنی و خدمات رسانی، تولید کنندگان همیشه راهی برای باز کردن گاو صندوق ها باقی می گذارند تا بتوان در مواقع ضروری با استفاده از تجهیزات خاص  آن را بازگشایی کرد.

بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان ادعا می کنند صندوقی که می فروشند کاملا ضدسرقت می باشد. اینکه چقدر صحت این ادعا مورد تایید است را در اینجا مورد بررسی قرار می دهیم.

بهترین گاو صندوق ضد سرقت آن است که تقریبا توسط هیچ کسی جز صاحبش باز نشود و آن قدر دزد را به دردسر بیاندازد که از سرقت صرف نظر کند یا این که زمان وی تمام شده و مجبور به فرار شود.

در این گاوصندوق باید تجهیزات ایمنی متعدد و متفاوتی نصب باشد و هرگونه سرقت را در مقابل سارقان ببندد. به طور کلی سرقت از گاوصندوق از چند طریق قابل انجام است:

  1. دزدیدن خود گاو صندوق
  2. باز کردن درب گاو صندوق
  3. استفاده از فرز یا هوا برش
  4. سوراخ کردن بدنه گاو صندوق
  5. آتش زدن گاوصندوق غیر نسوز

ویژگی های گاوصندوق ضد سرقت

گاوصندوق ضدسرقت به این معنی است که سارق به هیچ عنوان نمی تواند به محتویات گاوصندوق دسترسی پیدا کند. در حقیقت یک گاو صندوق ضد سرقت باید برای کلیه حربه های سارقان راهکار داشته باشد.

بارزترین و شاخص ترین ویژگی های بهترین گاوصندوق ضد سرقت را می توان به قرار زیر برشمرد:

1. قابل حمل نباشد

به طور کل هیچ یک از گاوصندوق های سبک را نمی توان ضدسرقت نامید. زیرا به راحتی قابل حمل بوده و سارق خود صندوق را به سرقت  می برد و در فرصتی مناسب درب آن را باز می کند.

بنابراین یک صندوق ضد سرقت حتما باید سنگین وزن باشد. یا حداقل این که به زمین یا دیوار با پیچ متصل گردد تا نتوان آن را تکان داد.

2. بدنه آن غیر قابل نفوذ باشد

جنس بدنه صندوق بسیار مهم است. در ساخت بدنه گاوصندوق های ضد سرقت آرکا از سوپر آلیاژ استفاده می شود. ضمن اینکه بین دیواره درونی و بیرونی آن صندوق ها توسط بتن مسلح و آرماتوربندی شده ( و بعضا رابیتز ) پر می شود تا هیچ گونه نفوذی به درون آن ها ممکن نباشد.

طبیعتا در چنین شرایطی وزن صندوق هم بالا رفته و قابل حمل نیز نمی باشد. همچنین این بتن ها سبب نسوز شدن گاوصندوق می شوند. که اصلی ترین ویژگی این محصول امنیتی می باشد. در نتیجه از این صندوق ها می توان به عنوان گاو صندوق نسوز ضد سرقت هم نام برد.

در هنگام خرید گاوصندوق ضد سرقت حتما از مراکز و برندهای مشهور و خوش نام خرید کنید. زیرا اینکه در هنگام ساخت درون بدنه ی صندوق از گچ به جای بتن استفاده شده است یا خیر برای خریداران مشخص نیست و متاسفانه چنین اقدامی هم توسط برخی انجا می پذیرد.

لذا خواهشمندیم نهایت دقت را به عمل آورید. در این زمینه پیشنهاد می کنیم حتما مقاله تشخیص یک گاوصندوق با کیفیت عالی را مطالعه نمایید.

صندوق نسوز آرکا افتخار دارد اعلام کند که تمامی خریداران گاوصندوق هر زمان که بخواهند می توانند با هماهنگی با کارخانه به محل کارخانه و خط تولید آمده و فرآیند ساخت گاو صندوق سفارشی خود را مشاهده نمایند تا از صحت و سقم استفاده از بتن مسلح بین دیواره های صندوق خود اطمینان حاصل نمایند.

3. درب آن باید مجهز به بهترین قفل ها و رمزها باشد

وقتی گاوصندوق قابل حمل نباشد و بدنه آن هم غیر قابل نفوذ باشد تنها یک راه برای سرقت آن باقی می ماند. آن هم باز کردن درب آن است.

دزدها با یک نگاه متوجه استحکام ظاهری صندوق شده و بلافاصله به سراغ بازگشایی درب گاوصندوق می روند. کلید روی درب به تنهایی نمی تواند امنیت گاوصندوق را تامین کند.

باز کردن گاوصندوق کلیدی توسط یک کلید ساز حرفه ای و باتجربه به راحتی انجام پذیر است. اینجاست که قیمت گاوصندوق های ضدسرقت با هم دچار تمایز می شوند.

معمولا از قفل های مکانیک ، رمز دیجیتالی و رمز دیجیتال اثر انگشتی روی درب در کنار کلید استفاده می کنند. امن ترین گزینه استفاده از رمز های اثر انگشتی است زیرا فقط با اثر انگشت صاحب صندوق باز می شود و به هیچ عنوان قابل سرقت نیست.

عموما در سفارش گاوصندوق ضد سرقت طلا فروشی ها، مشتریان رمز دیجیتالی برای صندوق خود سفارش می دهند. در ساخت گاوصندوق ضد سرقت خانگی از رمز های دیجتالی اثرا نگشتی یا رمز مکانیکی تایوانی استفاده می شود.

4. مجهز به سیستم های هشدار دهنده باشند

سیستم پیامکی هوشمند معروف به سیستم هوشیار و همین طور سیستم جی پی اس یا ردیاب که محل گاوصندوق را همواره نشان می دهد و در صورت سرقت صندوق و جابجایی آن برای صاحبش قابل رویت خواهد بود، از جمله مواردی هستند که می توان به عنوان سیستم های هشدار دهنده ی گاوصندوق نصب نمود.

5. دارای سیستم ضد سرقت مکانیکی باشند

در حقیقت در کنار داشتن قفل و رمز و سایر یراق آلات، تجهیز به سیستم ضدسرقت هم از موارد مهم به حساب می آید. این سیستم مهمترین امتیاز برای گاوصندوق های ضد سرقت است.

سیستم ضدسرقت چیست و چگونه عمل می کند

یکی از امکانات جدید و مدرن در تولیدو ساخت گاوصندوق بکارگیری سیستم ضدسرقت مکانیکی و یا قفل ضد سرقت است.

خریداران گاوصندوق معمولا به اشتباه موتور رمز مکانیکی را همان سیستم ضدسرقت می دانند. اما هر یک ابزاری جداگانه هستند که وجود همزمان آنها ضریب ایمنی گاو صندوق را به شدت افزایش می دهد.

رمز مکانیکی یک قفل است که به نوعی کار قفل کلیدی را روی درب گاوصندوق انجام می دهد و دارای ضامن مهار کننده بر روی صفحات دستگیره گاوصندوق است.

اما سیستم ضدسرقت سیستمی مستقل از قفل و رمز است. این سیستم بسته به سلیقه تولیدکننده در روش های مختلف روی گاوصندوق نصب می شود.

تجربه ثابت کرده که سارقان با توجه به عدم اطلاعات فنی و نیز کمبود وقت به زور متوسل شده و اقدام به شکستن قفل و دستگاه رمز گاوصندوق می کنند.

در گاوصندوق های معمولی اگر خسارت وارد شده به درب خیلی شدید باشد، احتمال باز شدن آن وجود دارد و سارق به هدف خود خواهد رسید.

اما سیستم ضد سرقت ، با مکانیزمی که دارد هنگام ضربه شدید به گاوصندوق ، فعال شده و بدون ارتباط با قفل و یا رمز ، درب را به حالت بسته نگه می دارد. در این صورت کار سارق بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن خواهد شد.

هنگامی که سیستم ضدسرقت گاوصندوق عمل می کند بازگشایی درب آن تنها توسط تولیدکننده آن میسر خواهد بود چرا که به نوع طراحی آن و روش غیرفعال کردنش مسلط است.

این سیستم هوشمند و بسیار قدرتمند در داخل صندوق تعبیه شده و از بیرون قبل رویت نمی باشد. به همین دلیل از کار انداختن آن برای دزدها غیر ممکن است.

سیستم ضد سرقت منحصر به فرد آرکا تشخیص می دهد که درب گاوصندوق توسط صاحب آن در حال باز شدن است یا این که یک سارق در حال تلاش برای گشودن آن است.

به همین دلیل در زمان سرقت، درب را از داخل قفل می کند بدون آنکه کاری از دست سارق بر بیاید. در چنین شرایطی دیگر هیچ دزدی نمی تواند آن درب را باز کند.

تک تک گزینه هایی که مطرح شد سبب می شود قیمت گاوصندوق ضد سرقت تغییر کند. خرید چنین محصولی به مراتب بهتر از مدل هایی است که ایمنی و امنیت کامل را ندارند و خرید آن به صرفه تر از خرید مدل های ارزان و غیر ایمن است.

توجه: در مورد خصوصیات و نحوه کار کردن سیستم ضد سرقت گاوصندوق به دلیل رعایت مسائل امنیتی نمی توان به جزئیات پرداخت.

تفاوت گاوصندوق های ضد سرقت با معمولی

  • در مدل های ضد سرقت درب از 4 طرف زبانه دارد ولی در مدل های معمولی از 2 طرف.
  • در مدل های ضد سرقت حفره هایی را  داخل کم قرار دادیم که زبانه ها داخل آنها قرار گرفته و ثابت و محکم می شوند. اگر درب را به بیرون هل بدهند چون زبانه ها داخل این کم ها اسیر هستند به هیچ وجه امکان باز شدن درب وجود ندارد. اما در مدل های معمولی زبانه ها پشت کم جا میخورند و جایگاه خاصی برای آنها در نظرگرفته نشده است.
  • در گاوصندوق های ضد سرقت کوچک ( تا مدل های کوچکتر از مدل 500mz )، ضامنی پشت یکی از زبانه ها قرار داده شده است (معمولا زبانه پایینی) که حساس به ضربه می باشد. این زبانه غیر فعال است. در صورت وارد شدن ضربه به درب این ضامن عمل می کند و باعث می شود تا زبانه حرکت کند و در حفره مقابل خود قرار بگیرد.
  • در گاوصندوق های ضدسرقت بزرگ چون ابعاد درب بزرگ است و برای مهار آن به تعداد بیشتری زبانه نیاز است، پشت تمامی زبانه ها ضامن حساس به ضربه تعبیه می شود. تا به محض اینکه رمز یا قفل را با دریل یا هوا برش بخواهند باز کنند این ضامن ها فعال شده و مانع از عقب رفت زبانه ها نمی شود.

مقایسه گاوصندوق ضد سرقت با معمولی

گاو صندوق ضد سرقت خانگی آرکا

عمده ترین دلیل خرید گاوصندوق خانگی محافظت از اموال با ارزش منزل در مقابل سرقت است. چنانچه قرار باشد در خانه وسایل گران بهایی مثل اواق بهادار ، اسناد و مدارک ، طلا و سکه ، پول و ارز و مجموعه های کلکسیونی و…نگهداری کنید باید امنیت آنها را نیز تامین کنید.

اگر یک گاو صندوق بی کیفیت در منزل داشته باشیم  به منزله این است که همه آنچه را که دزد به دنبال آن است یک جا جمع کرده ایم  و در واقع به وی هدیه داده ایم.

به همین دلیل است که می گوییم نخریدن گاوصندوق بهتر از خریدن گاو صندوق غیر ایمن است. در حقیقت تنها یک گاو صندوق ضد سرقت خانگی می تواند این نیاز شما را برآورده کند.

در منازل بیشتر از هر جا نیاز به یک گاوصندوق ضدسرقت احساس می شود. زیرا معمولا دوربین مداربسته نگهبان 24 ساعته و مسائل ایمنی دیگری که در اداره ها،شرکت ها، کارخانه ها و مغازه ها و جود دارد در خانه ها یافت نمی شود.

گاوصندوق ضد سرقت آرکا پرفروش ترین محصول این شرکت می باشد. چرا که تعداد و تنوع گاوصندوق های ضدسرقت آرکا بسیار انبوه است. علاوه بر این و مهم ترین نکته، کیفیت و ایمنی بالای این محصولات می باشد.

آرکا، با به کارگیری از متریال و مواد اولیه مرغوب، انواع محصولات ایمنی را به صورت تخصصی تولید می کند.

تیم طراحان، مشاوران، کارشناسان فنی، مهندسین و نیروهای آموزش دیده تلاش در ساخت محصولات ایمنی با کیفیت و ایمن را به جهت حفظ و ایجاد آرامش کامل دارند.

با توجه به اعتمادی که آرکا به محصولات خود دارد، 2سال گارانتی، 100 سال خدمات پس از فروش و پشتیبانی 24 ساعته را برای محصولات ایمنی خود به خصوص گاوصندوق های ضد سرقت در نظر گرفته است.

جهت بررسی انواع صندوق های ضدسرقت، قیمت، مشخصات و تمامی نکات مربوط به گاوصندوق های ضد سرقت آرکا به صفحه محصولات و فروشگاه وبسایت آرکا مراجعه کنید.

“راهنما: تمامی مدل های آرکا با ورژن MZ و HMZ ضدسرقت می باشند.”

نتیجه گیری

در پایان به کسانی که قصد خرید و یا ارتقای گاوصندوق خود را دارند توصیه می شود که حتما گاوصندوق ضد سرقت تهیه کنند. تا با آرامش کامل اشیای گران بهای خود را در آن قرار دهند.

سیستم ضد سرقت به معنای غیر قابل سرقت بودن گاوصندوق نیست. و فروشندگان باید این نکته را به مشتریان متذکر گردند.

در واقع سیستم ضد سرقت عاملی است که کار سارقان برای باز کردن درب گاوصندوق را چند برابر می کند و سارق باید زمان بیشتری را برای رسیدن به هدف خود صرف کند.

این در شرایطی است که برای یک سارق حرفه ای ثانیه ها و لحظات هم قابل اهمیت هستند. تجربه ثابت کرده است که دزدها معمولا سراغ گاو صندوق های ضد سرقت نمی روند.

به همین دلیل می توانید با آرامش کامل وسایل گران قیمت و با ارزش خود را به آن بسپارید. شاید به همین دلیل است که فروش گاوصندوق ضد سرقت به مراتب بیشتر از گاو صندوق های معمولی است.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *