Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق جواهرات

گاوصندوق جواهرات گاو صندوقی است که به قصد نگهداری از طلا و سکه و جواهرات طراحی می شود. طراحی فضای داخلی آن با گاو صندوق های دیگری که تاکنون دیده ایم متفاوت است.

این گاو صندوق برای کسانی مناسب است که به دنبال جمع کردن کلکسیون های طلا و جواهر هستند. یا افرادی که در منزل خود حجم زیادی طلا نگهداری می کنند.

چگونگی مخفی کردن طلا از دستگاه طلایاب و سارق تنها به کمک یک گاو صندوق ایمن و مناسب نگهداری جواهرات امکان پذیر می باشد. بنابراین اگر به دنبال گاوصندوقی برا نگهداری از طلا وجواهرات خود هستید حتما به دنبال گاو صندوق نگهداری طلا باشید و هر محصول غیر ایمن یا ارزانی را نخرید.

خصوصیات گاو صندوق‌های جواهرات

همان طور که می دانید گاو صندوق ها فلزی هستند. اما فضای درونی گاوصندوق جواهرات را با پارچه ای خاص می پوشانند و آسترکشی می کنند.

سطح نرم این آستری باعث می شود تا طلا و جواهرات آسیب نبینند. علاوه بر این یک گاو صندوق مناسب برای جواهرات ویژگی های دیگری نیز باید داشته باشد که در اینجا آنها را بررسی می کنیم:

گاوصندوق جواهرات باید ضد سرقت باشد

ارزش ریالی بالای جواهرات باعث می شود تا هر سارقی وسوسه شود تا آنها را بدزدد. بنابراین گاو صندوق مناسب برای جواهرات باید در مقابل سرقت ایمن باشد

در واقع ضد سرقت بودن شرط لازم و ضروری برای گاوصندوق های جواهرات است. از این رو این گاو صندوق ها را مجهز به سیستم ضد سرقت مکانیکی از داخل می سازند.

به این معنی که اگر کسی به جز صاحبش خواست درب آن را باز کند این سیستم متوجه شده و از داخل درب را قفل کند. بدون آنکه دزد بخواهد آن را ببیند. بنابراین نمی تواند آن را از کار بیاندازد.

گاوصندوق نگهداری جواهرات باید نسوز باشد

به 3 دلیل باید گاو صندوق مناسب جواهرات نسوز باشد:

  • در هنگام وقوع آتش سوزی احتمالی آسیبی به جواهرات با ارزش و قیمتی نرسد.
  • بتنی بوده و وزن بالایی داشته باشد تا نتوان خود گاوصندوق را به سرقت برد.
  • سارقان نتوانند بدنه آن را سوراخ کرده و محتویات داخل آن را به سرقت ببرند.

ایمنی فوق العاده بالایی داشته باشد

تا حد امکان نباید کسی بتواند درب گاوصندوق جواهرات را باز کند مگر صاحب آن. برای این منظر علاوه بر سیستم ضد سرقت که اشاره کردیم نیاز به یک درب قدرتمند هستیم.

درب گاوصندوق جواهرات باید کاملا بتنی و نسوز باشد تا نتوان آن را سوراخ کرد. همچنین باید درز بین آن و بدنه بسیار ناچیز باشد تا مانع از دیلم شدن بشود.

علاوه بر این ها باید انواع رمزهای قوی هم روی آن نصب باشد. معمولا در گاوصندوق جواهرات از سیتم ایمنی ترکیبی استفاده می شود.

به این صورت که روی درب آن هم از کلید استفاده می شود و هم از قفل های ترکیبی که از بارزترین این قفل ها می توان به قفل دیجیتال اثر انگشتی درجه 1 اشاره کرد.

به غیر از قفل می توان از سیستم هوشیار پیامکی هم استفاده کرد تا وقتی درب گاو صندوق باز شد به صاحبش پیامک دهد. در واقع آن را به یک گاوصندوق هوشمند تبدیل کرد.

طراحی داخلی مخصوصی داشته باشد

فضای داخلی گاوصندوق های جواهرات را به قسمت های مختلف زیادی تقسیم می کنند. در واقع تمام فضای داخلی آن پوشیده از کشوها مختلف است که کنار هم چیده شده اند.

گاوصندوق جواهرات آرکا

یک کشو برای نگهداری انگشترها، یک کشو برای قراردادن سکه ها، کشوهای بزرگتر برای نگهداری النگو و سرویس و نیم ست و…

فرق عمده گاوصندوق جواهرات با گاو صندوق های خانگی و اداری و… در همین طراحی فضای داخلی خاص و منحصر به فرد آن است. چنانچه به دنبال گاو صندوقی مختص نگهداری جواهرات خود هستید فقط کافیست تماس بگیرید و ابعاد لازم و موارد مورد نظر خود را اعلام کنید تا از مشاوره های رایگان مشاوران آرکا بهره مند شوید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

گاوصندوق روز پدر

بهترین کادو روز پدر

معرفی بهترین کادو برای روز پدر گروه صنعتی آرکا، ضمن تبریک روز پدر و ولادت امام علی (ع) تخفیف ویژه ای را برای عزیزانی که

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *