Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق ویلا و پلاژ آرکا

آیا می دانید چه گاو صندوقی برای ویلاهای کنار دریا پلاژها و خانه باغ های بیرون از شهر مناسب است؟ یک گاوصندوق ویلا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ آیا چنین مکان هایی که در بعضی روزها و ماه های سال خالی هستند نیاز به گاو صندوق دارند؟

ویلاهای کنار دریا در فصل های تعطیلات و خوش آب و هوا مسافر پذیر هستند. در این فصل ها روز و شب پر از مسافر هستند و معمولا خالی نمی مانند. و معمولا در سرما و بوران به طور کامل خالی می مانند.

اما باغ های بیرون از شهر معمولا در آخر هفته ها و تعطیلی ها پر می شوند و صاحبان آن ها از فضای داخل شهر بیرون آمده و به باغ هایشان در دل طبیعت روی می آورند. بنابراین چند روز خالی و چند روز پر هستند.

در نگاه اول وجود یک گاوصندوق در ویلا خیلی امری ضروری نیست. با این وجود بسیاری از ویلاها امنیت ویلایشان را با تهیه گاو صندوق بالاتر می برند.

شاید به این دلیل که در زمان های مسافرخیز سال که ویلاها همیشه پر هستند و عملا امکان سرقت از آنها وجود ندارد. در فصل های خلوت هم می توان وسایل ضروری را در آنجا قرار نداد.

رسیور ماهواره مجسمه های زینتی و… از جمله وسایلی هستند که به راحتی به سرقت می روند. کار سختی است که صاحب ویلا در زمانی که ویلا اجاره نمی شود بخواهد این چنین وسایلی را از به مکان دیگری منتقل کند.

در صورت وجود یک گاو صندوق در ویلا یا پلاژ که ضد سرقت و ایمن باشد می توان این وسایل را با آرامش کامل در آن قرار داد. بر خلاف ویلاها در باغ ها یک گاو صندوق ضد سرقت و ایمن بسیار ضروری است. باغ ها معمولا در یک مجتمع نیستند و نگهبان ندارند. از طرفی در بیشتر روزهای هفته خالی هستند.

بنابراین چنانچه سارقی بخواهد از یک باغ دزدی کند به اندازه کافی فرصت این کار را خواهد داشت. ضمن اینکه معمولا قفل درب و حفاظ پنجره و… برای سارقی که زمان زیادی داشته باشد به هیچ وجه نمی تواند عامل نگهدارنده و بازدارنده باشد.

بنابراین تنها چیزی که می توان به آن تکیه کرد و وسایل با ارزش و قابل سرقت در خانه باغ را به آن سپرد یک گاو صندوق امن است. گاو صندوقی که سارق نتواند درب آن را باز کند و خود آن را هم نتواند به سرقت ببرد.

در بسیاری از موارد به خصوص در خارج از کشورمان از گاو صندوق های زیر زمینی در ویلاها و باغ ها و خانه های مجلل استفاده می شود تا وقتی که ویلا خالی است گاوصندوق از دسترس و دید به دور باشد.

به طور خلاصه می توان گفت گاوصندوق ویلا و باغ باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

  • نسوز و بتنی باشد
  • سنگین وزن و غیر قابل حمل باشد
  • قابلیت اتصال به زمین را داشته باشد
  • مجهز به سیستم ضد سرقت و رمز قوی باشد

یکی از بهترین گزینه هایی که می توان برای استفاده در ویلاها پلاژها و خانه باغ ها پیشنهاد کرد گزینه های زیر می باشند که تمام خصوصیات لازم برای این نوع کاربرد را دارند:

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *