مقالات مرتبط

دسته بندی ها

خرید گاو صندوق بایگانی نسوز

انواع گاو صندوق بایگانی آرکا

یکی از پیشنهادات گروه تولیدی صندوق نسوز آرکابه تمام ادارات و شرکت ها و مدارس و موسسات خرید گاو صندوق بایگانی و بودپانزر است.

اساس طراحی اين مدل از گاوصندوق ، نگهداری مدارک باارزش در محيط کار به صورت موقت است. از مهمترين ويژگی های اين مدل ، وزن سبک آن است. صندوق بايگانی آرکا در دو مدل زیر تولید می شود:

  • گاوصندوق بایگانی یک جداره
  • گاوصندوق بایگانی نسوز

تجربه نشان داده است که در برخی ادارات و شرکتها ، افراد برای استفاده از گاوصندوق های بزرگ که وزن بالای 1 تن دارند ، دچار محدودیت هایی هستند.

اين محدوديت می تواند بدليل ضعف ساختمان ، مهندسی خاص محل و غير ممکن بودن انتقال گاو صندوق به محل نصب و غيره باشد. علاوه بر محدوديت های مکانی ؛ محدوديت زمانی هم در اين عوامل دخيل است.

به عبارتی دیگر برخی شرکت ها و دفاتر اداری ممکن است در طول سال چند بار تغيير مکان دهند که در این صورت جابجایی گاوصندوق بزرگ و سنگين برای آنها ايجاد مزاحمت خواهد کرد.

شرکت های عمرانی پيمانکاری ، راه سازی و جاده سازی از اين دسته محسوب می شوند; البته در برخی موارد هم خريدار به دنبال گاوصندوقی با حجم بالا ولی قيمتی مناسب است و یا اینکه ایمنی محل از ضریب بالایی برخوردار بوده و نيازی به خريد گاوصندوق های نسوز بزرگ نمی بیند که اينها هم از مشتريان اين مدل گاوصندوق محسوب می گردند.

گاو صندوق بایگانی یک جداره

اين مدل دارای ابعاد تقريبی ارتفاع و عرض بيشتر از 1 متر و عمق بيشتر از 0.5 متر است; گاوصندوق بایگانی از نظر ظاهری شبيه صندوق های بزرگ بانکی و بصورت دو درب طراحی گرديده است. يراق بکار رفته از نوع مرغوب و لولای آن از نوع گاوصندوق های متوسط است. ورق بدنه و درب نسبتا ضخيم و مقاوم است.

طراحی داخل گاوصندوق از آنجایی که مصرف اصلی آن برای نگه داری و بایگانی اسناد و مدارک بوده ، طوری است که با قفسه بندی در چند طبقه از کل فضای داخل بهره گرفته شده است.

علاوه بر اين در حالت استاندارد ، دو عدد صندوقچه داخلی در دو طرف گاوصندوق تعبيه شده است تا استفاده مفيد تری بتوان از فضای داخل داشت.

همان طور که از نام محصول پيداست گاوصندوق بایگانی يک جداره خاصيت نسوز بودن را ندارد و صرفا جنبه ی امنيت فیزیکی آن مطرح است. به همين دليل وزن اين محصول نسبت به ابعاد آن بسيار پايين بوده و چيزی حدود 300 کيلو گرم می باشد.

گاو صندوق بایگانی نسوز

از لحاظ ابعاد بیرونی و ظاهر تفاوت چندانی با مدل يک جداره ندارد. اما به دليل به کار بردن يک لايه بدنه ی اضافه و به عبارتی پوسته ی داخلی ، ابعاد درون صندوق از هر طرف حدود 10 الی 15 سانتی متر کم شده است.

بین دیواره ی بیرونی و داخلی گاوصندوق از موادی خاص که عايق ضد حرارتی هستند و وزن سبکی دارند به کار گرفته می شود. موادی مانند پشم شیشه و یا بتن های نسوز با عيار پايين.

گاو صندوق بايگانی نسوز به دليل به کار بردن ورق اضافی نسبت به مدل يک جداره ، از وزن بيشتری برخوردار است و وزنی نزديک به 450 کيلوگرم دارند.

توصیه هایی در مورد خرید گاو صندوق بایگانی

با توجه به قيمت مناسب و وزن پايين اين مدل گاوصندوق و در عين حال ابعاد و گنجايش بالا ، مشتريان رغبت بيشتری جهت خريد اين مدل گاوصندوق نسبت به گاوصندوق های بزرگ مشابه آن دارند.

اما از آنجا که وزن و ضد حرارت بودن یکی از مهم ترين ملاک های تعيين ضريب امنيتی يک گاوصندوق است ، توصيه ی ما اين است که در صورت داشتن قدرت مالی و نيز محدود نبودن محل نصب ، از گاوصندوق های بزرگ نسوز استفاده کنيد.

اما بنا به هر دليل اگر قصد خريد گاوصندوق بايگانی داريد ، می توانيد يک مدل گاو صندوق کوچک نسوز هم جهت نگهداری اسناد بسيار باارزش در کنار صندوق بايگانی خود داشته باشيد.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *