Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

آشنایی با گاوصندوق آسانسوری وارونه

در این مقاله به آموزش اقداماتی جهت ایمن سازی طلافروشی ها و فروشگاه های اشیاء زینتی گرانبها می پردازیم. در نهایت ایمن ترین محصولات ایمنی از جمله گاوصندوق آسانسوری وارونه را که به تازگی تولید شده است را معرفی و عملکرد آن را تحلیل می کنیم.

طلا فروشی در آن دسته از مشاغل قرار می گیرد که به طور صد در صد داشتن گاوصندوق از واجبات برای این شغل است و برای محافظت از طلا و جواهرات و سکه ها و دیگر وسایل با ارزش نیاز به داشتن یک گاوصندوق ایمن است که با اطمینان خاطر بیشتری به کار پرداخت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید گاوصندوق آسانسوری درآمد طلافروشان را افزایش می دهد.

برای یک طلا فروشی چندین مدل گاوصندوق نیاز است تا بتوان از هر کدام در محل خود استفاده کرد و سطح ایمنی را بالا برد. گاوصندوق آسانسوری، گاوصندوق زیر ویترینی و گاوصندوق های مدل 550 ، 700، 750 و 1000 که در فروشگاه اینترنتی وبسایت آرکا مشخصات آن ها بطور دقیق ذکر شده است نیز برای یک طلا فروشی مناسب هستند.

گاوصندوق آسانسوری وارونه

اقدامات ایمنی که باید طلافروشان انجام دهند

فروشگاه های طلا فروشی همواره در معرض مشکلاتی مانند سرقت ، تهدید و یا کلاهبرداری هستند و از این رو باید همه ی جوانب احتیاط را در نظر گرفت .

برخی از اقدامات ایمنی به شرح زیر می باشد:

1_ خرید گاوصندوق با ایمنی قابل قبول و مناسب با ابعاد و فضای داخلی طلا فروشی، از جمله گاوصندوق آسانسوری فوق ایمن

2_درب ورودی و ویترین مغازه ی طلا فروشی باید محافظ داشته باشد و از درب های ضد سرقت استفاده شود.

3_بهتر است دیواره ها و سقف بتن ریزی با قطر حداقل 20 سانت شوند.

4_مراقب کانال ها ی کولر و یا دریچه های تهویه هوا باشید . باید دهانه ی آنها از حد طبیعی کوچک تر باشد.

5_کلید ها و یا ریموت های فروشگاه را به هیچ عنوان در اختیار افراد غریبه قرار ندهید و در صورت مفقود شدن در اولین فرصت اقدام به تعویض آن ها کنید.

6_قفل های مناسب فروشگاه طلا فروشی ،گالری ها و یا مغازه ها ، از نوع مخفی هستند  که باز گشایی آنها به روش های نا متعارف به سختی و یا غیر ممکن است.

7_در مواقعی که تعطیلات چند روز متوالی مانند عید نوروز ادامه دارد حتما به فروشگاه سرکشی کنید و یا اینکه دوربین های مدار بسته ی فروشگاه را چک کنید.

8_به هیچ عنوان فروشگاه را با افراد ناشناس تنها نگذارید زیرا احتمال این که سرقتی صورت بگیرد بالا می رود.

9_در هنگام خرید طلا از مشتری حتما فاکتور خرید را چک کنید تا طلا ی تقلبی و یا سرقتی را خریداری نکنید حتی از افراد آشنا هم فاکتور خرید را دریافت کنید.

10_در هنگام چیدن و یا جمع کردن سرویس ها ی طلا و جواهرات سعی کنید این کار را در مقابل رفت و آمد رهگذران انجام ندهید تا از هرگونه احتمال سرقت دور بمانید.

11_اگر نیاز به همکار دارید حتما از افراد آشنا و مورد اعتماد استفاده کنید و همواره جانب احتیاط را رعایت کنید.

12_درصورتی که شخصی مشکوک به فروشگاه وارد شد حتما نیرو های انتظامی را درجریان قرار دهید تا از هرگونه خطری جلوگیری شود.

نکاتی که در بالا به آن اشاره شد،مواردی است که یک فروشگاه طلا و جواهر و یا گالری ها باید حتما رعایت کنند اما بیایم بپردازیم به این نکته که گاوصندوق مناسب برای طلا و جواهر فروشی ها و یا گالری ها کدام است؟

گاوصندوق آسانسوری وارونه

از گاوصندوق های مناسب برای طلا فروشی ها و گالری ها می توان به گاوصندوق آسانسوری و گاوصندوق آسانسوری وارونه اشاره کرد. در اینجا هردو را مورد بحث قرار می دهیم و نکات لازم را عنوان می کنیم.

گاوصندوق آسانسوری

زمانیکه یک فروشگاه طلا فروشی قصد شروع کار در زمینه طلا و جواهرات دارد باید قبل از هرچیزی به دنبال ایجاد امنیت بالا برای فروشگاه خود باشد تا در مواقع خطر آسیب های احتمال به حداقل برسد.

گاوصندوق آسانسوری یا گاوصندوق ویترینی آسانسوری و گاوصندوق زیرویترینی، مناسب جهت فروشگاه های طلا و جواهر فروشی است.

مزایای گاوصندوق آسانسوری

از مزایای گاوصندوق آسانسوری می توان به نکات زیر توجه کرد:

 درگذشته هنگام آغاز به کار فروشگاه ، فروشنده باید زمانی را صرف چیدمان ویترین فروشگاه میکرد و در هنگام پایان ساعت کاری نیز باید زمانی را صرف جمع آوری ویترین و قرار دادن طلا و جواهرات در گاوصندوق میکرد که این کار علاوه بر وقت گیر بودن و همچنین حساسیت این شغل ، برای فروشنده مشکلاتی را مانند آسیب دیدن طلا و جواهرات و . . . می شد.

علاوه بر زمان بر بودن چیدن و جمع آوری ویترین به صورت روزانه ، استهلاک طلا و جواهرات نیز افزایش پیدا می کند اما با داشتن گاوصندوق آسانسوری مناسب برای فروشگاه خود دیگر نیازی به چیدمان هر روزه ی ویتیرین ندارید و تنها با زدن یک دکمه ویترین به داخل محفظه ی گاوصندوق رفته و از هرگونه خطر احتمالی در امان است .

شیشه های ویترین فروشگاه حتما باید از نوع ضد گلوله باشد تا در مواقع بروز خطر ، حداقل آسیب ممکن به فروشگاه وارد شود که در این گونه موقع می توانید با زدن دکمه ی حالت اضطراری گاوصندوق آسانسوری فروشگاه خود به سرعت ویترین را به داخل گاوصندوق انتقال داده و از بروز خسارت جلوگیری کنید.

برای استفاده از گاوصندوق آسانسوری نیازی به حفاری های عمیق برای فروشگاه نیست و به راحتی می توان آن را با گود برداری خیلی کم در محل مورد نظر نصب کرد.

استفاده از ورق های ضد برش و بتن های مخصوص در بدنه ی گاوصندوق آسانسوری و  مخفی بودن بدنه ی آن در داخل کار دست یابی به آن را برای سارقین مشگل می کند .

می توانید با نصب سیستم پیامک بر روی گاوصندوق آسانسوری خود از هر بار باز و بسته شدن درب گاوصندوق مطلع شوید.

می توانید بنا به سفارش خود نوع رمز های به کار رفته بر روی درب گاوصندوق آسانسوری را انتخاب کنید و امنیت آن را ارتقا دهید.

یکی دیگر از مزایای گاوصندوق آسانسوری این است که می توان به راحتی برای هر مکانی و با ابعاد و شکل دلخواه خود آن را سفارش دهید. شرکت گاوصندوق آرکا در زمینه ی گاوصندوق های آسانسوری بسیار موفق عمل کرده است.

گاوصندوق های آسانسوری مجهز به سیستم برق اضطراری هستند تا در زمانهای قطعی برق برای باز و بسته کردن درب گاوصندوق به مشگل برخورد نکنیم.

شما می توانید هر گونه آپشن ایمنی که مد نظرتان است را بر روی گاوصندوق آسانسوری فروشگاه خود اعمال کنید .

شرکت گاوصندوق آرکا ، گاوصندوق های آسانسوری خود را همانند دیگر محصولات خود به صورت نسوز و ایمن در برابر آتش سوزی به مشتریان خود ارائه می دهد.

گاوصندوق آسانسوری برعکس

گاوصندوق های آسانسوری وارونه

این مدل گاوصندوق آسانسوری درست همانند نمونه های آسانسوری معمولی که بر روی زمین نصب می شوند هستند و می توان بیشتر آپشن ها را بر روی ان نصب کرد فقط دارای تفاوت هایی است که در زیر به آن اشاره می کنیم.

گاوصندوق آسانسوری بدون نیاز به حفاری

گاوصندوق های آسانسوری وارونه مناسب مکان هایی هستند که فروشگاه در داخل پاساژ و یا در داخل طبقات قرار دارد و یا اینکه در ورودی فروشگاه پله قرار دارد، هستند.

به این دلیل که مغازه دار نمی تواند در این مکان اقدام به حفاری جهت نصب گاوصندوق آسانسوری بکند چون با داشتن پله ارتفاع کم می شود و در صورت قرار دادن باکس گاوصندوق به این دلیل که فروشگاه دارای پله هست و دید مشتری را از دست می دهد، گاوصندوق آسانسوری وارونه می تواند راه حل مناسبی باشد .

گاوصندوق آسانسوری وارونه دقیقا مشابه گاوصندوق آسانسوری معمولی عمل می کند با این تفاوت که به جای اینکه میز کار از پایین به بالا بیاید به صورت بر عکس عمل می کند و میز کار از بالا به همراه درب به پایین هدایت می شود و پشت ویترین فروشگاه قرار می گیرد.

برای فروشگاه هایی که ارتفاع کف تا ویترین کم است ولی ارتفاع سقف مناسب است نیز می توانند از گاوصندوق آسانسوری وارونه استفاده کنند که در اینصورت نیز دید ویترین فروشگاه از بیرون حفظ میشه و مشتری ها به راحتی می توانند از بیرون ویترین مغازه را ببینند.

درصورتی که فروشگاه شما در شرایطی مشابه به موارد بالا است می توانید با مشاوران شرکت آرکا صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند که گاوصندوق مناسب شما چه شرایطی باید داشته باشد.

گاوصندوق های آسانسوری وارونه به این دلیل که در سقف فروشگاه تعبیه می شوند ، فاقد بتن در دیواره داخلی هستند به این دلیل که وزن گاوصندوق به شدت سنگین می شود و نمی توان در سقف آن را نصب کرد.

گاوصندوق آسانسوری وارنه را به صورت نسوز همراه با الیاف نسوز در بین دو جداره تولید می کنند تا ایمنی لازم در برابر آتش سوزی تا دمای 1000 درجه در یک ساعت  را داشته باشد و وزن آن خیلی بالا نمی رود که برای موتور خطر ساز شود .

موتور استفاده شده در گاوصندوق آسانسوری وارونه به این صورت هست که بسته به ابعاد آن از یک یا دو موتور استفاده می شود و حتی ممکن است از سه موتور استفاده کرد و این به نظر کارشناس مربوطه بستگی دارد که تعداد موتور ها را مشخص می کند.

برق اضطراری و ریموت و هر گونه قفل و رمز و سیستم پیام کوتاه بر روی گاوصندوق آسانسوری وارونه قابل نصب است.

رمز ها می توانند به صورت مکانیکی و یا دیجیتالی و یا اثر انگشتی باشند و همچنین مجهز به سیستم ضد سرقت میباشد.

نوع ورق به کاررقته در بدنه نیز در ایمین تاثیر گذار است ، ورق های 10 میل از نظر ایمنی درجه ی بالاتری از امنیت را دارا می باشد.

شرکت تولیدی گاوصندوق نسوز آرکا این توانایی را دارد که گاوصندوق آسانسوری را با ابعاد و ویژگی های مورد نظر شما و با قیمت مناسب تولید کند .

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *