Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق مدارک قابل حمل چیست؟

گاوصندوق مدارک قابل حمل

مهمترین وظیفه ای که بر عهده ی گاوصندوق ها قرار دارد محافظت از اسناد و مدارک و اشیاء گرانبها است. در حقیقت گاوصندوق ها به همین منظور شکل گرفتند و تا به امروز که تکامل یافته اند، محلی امن برای نگه داری از دارایی اشخاص به شمار می آیند.

در گذشته اعتقاد بر این بود که وزن گاوصندوق باید آنقدر سنگین باشد که نتوان به تنهایی یا به کمک دیگران به راحتی آن را جابه جا کرد البته هنوز هم فاکتور وزن برای نمونه هایی از گاوصندوق که برای مصارف خانگی، اداری و سازمانی و یا هر مکانی که نیاز به جابه جایی گاوصندوق نیست مهم است اما امروزه تنوع این محصول تولیدی بسیار بالا رفته است و می توان گفت برای هر نوع سلیقه و مکانی، محصولی وجود دارد.

گاوصندوق قابل حمل

گاوصندوق مدارک قابل حمل یکی از نمونه های تولیدی از گاوصندوق است که تنوع زیادی در بازار ندارد. امروز تصمیم گرفتیم تا در مورد گاوصندوق مدارک قابل حمل صحبت کنیم.

در اکثر منازل انواع و اقسام وسایل با ارزش مانند یخچال فریزر، لباسشویی، فرش، مبلمان،تلویزیون و . . . وجود دارد که سعی میکنید در هنگام استفاده از آنها آسیبی نبینند و خراب نشوند اما آیا با مدارک موجود در خانه هم همین رفتار را دارید؟ آیا برای جلوگیری از گم شدن و یا آسیب دیدن توسط دیگران آن ها را در گاوصندوق مدارک قرار می دهید؟

گاوصندوق مدارک کمک بزرگی در نگه داری از مدارک به شما می کند. همواره مدارک در محلی امن قرار دارند و در هر ساعت از شبانه روز که نیاز به آن ها پیدا کردید به راحتی قابل دسترسی هستند.

بنگاه ها و دفاتر املاک، از جمله کاربران گاوصندوق مدارک می باشند. ادارات، سازمان ها و بخش اداری کارخانجات به شدت به این محصول نیاز دارند. البته که با توجه به حجم زیاد اسناد و مدارک، گاوصندوق مدارک برای این کاربری ها در ابعاد بزرگ تر می باشد.

علاوه بر اماکن کاری، داشتن یک گاوصندوق مدارک مخصوص شناسنامه ها، پاسپورت ها، وصیت نامه، اسناد ملکی حقیقی و حقوقی، دفترچه های حساب بانکی و . . . در هر خانه ای لازم است. گاهی سارقین به دنبال به دست آوردن مدارک شما هستند نه وسایل منزل تان پس در نگه داری از مدارک خود نهایت دقت را داشته باشید.

ضرورت حضور گاوصندوق مدارک در محل کار و منزل امری واضح و بدیهی است. اما در هنگام جابجایی مدارک بسیار مهم و یا در سفر، نیاز به گاوصندوق مدارک حس می شود. اما چگونه می توان یک گاوصندوق مدارک را جابجا کرد؟!

علت نیاز به داشتن گاوصندوق مدارک قابل حمل چیست؟

وقتی به سفر می روید حال چه کاری باشد و چه تفریحی، مطمعنا مدارکی به همراه خواهید داشت که برای تان مهم و با ارزش هستند. لپ تاپ، تلفن همراه، مدارک شناسایی، کارت های اعتباری و . . . در سفر حتما لازم می شود.

درست است که باید این مدارک را در سفر همراه خود ببرید اما لازم نیست هر جایی که رفتید مدارک همراه تان باشد زیرا ممکن است مورد حمله ی سارقین قرار بگیرید و همه یا بخشی از مدارک تان را از دست بدهید. راه حل نگه داری از مدارک در سفر استفاده از گاوصندوق مدارک قابل حمل می باشد.

گاوصندوق مدارک قابل حمل

یکی از مهمترین دلایل استفاده از گاوصندوق مدارک قابل حمل نگه داری از همه ی آن چیزهایی که برای شما مهم است در برابر سرقت سارقین می باشد.

در زمان های گذشته افراد بسیار سبک سفر می کرند اما امروزه وسایل گران بها مانند گوشی های هوشمند، دوربین، لپ تاپ که این ها نیز حامل بسیاری از اطلاعات و مدارک شخصی و با ارزش می باشند، ساعت های مارک و … نیز علاوه بر مدارک همراه مسافرین است. پس داشتن یک گاوصندوق مدارک قابل حمل می تواند برای زمان هایی که نیاز به همراه داشتن مدارک و وسایل مان نیست بسیار کمک کننده باشد.

حال به این بپردازیم که چه نوع گاوصندوق مدارکی را باید تهیه کنیم؟ باید در ابتدا وسایلی را که برای رفتن به سفر به آن ها احتیاج دارید را مد نظر قرار دهید و گاوصندوق مدارکی را تهیه کنید که فضای داخلی آن برای قرار دادن وسایل مان کافی باشد.

هتل ها اغلب خود دارای گاوصندوق مدارک هستند که معمولا آن ها را صندوق هتلی می نامند. با وجود صندوق های هتلی موجود در  هتل ها و مسافرخانه ها، می توانید گاوصندوق مدارک قابل حمل خود را در گوشه ای از اتاق هتل پنهان کنید و در صورت نیاز آن را با خود حمل کنید. به چه دلیل؟!

چرا که احتمال دارد اتاق های برخی هتل ها، سوئیت ها، مسافرخانه ها و … مجهز به صندوق هتلی نباشند. و اینکه امکان دارد شما قصد اقامت در این قبیل اماکن نداشته باشید و بخواهید در چادر یا اقامتگاه های بومگردی اسکان داشته باشید.

لازم است بدانید گاوصندوق مدارک قابل حمل فقط برای این که در سفر مورد استفاده قرار بگیرد، ساخته نشده است. شما می توانید از این نوع گاوصندوق در منزل و یا محل کار نیز استفاده کنید. این نوع گاوصندوق ها به دلیل این که فضای کمی را نیاز دارند و به راحتی در هر مکانی قابل نصب هستند طرفداران خود را دارند. می توان زیر تخت، داخل کمد دیواری و یا حتی در داخل دیوار از گاوصندوق مدارک قابل حمل استفاده کرد.

حتی می توانید زمانی که مقدار زیادی پول از بانک برداشت کرده اید و یا مقداری طلا و جواهر، ارز و اشیاء و مدارک با ارزش را حمل کنید، از گاوصندوق مدارک قابل حمل برای جابه جایی این موارد گران بها استفاده کنید.

به طور کلی کاربرد این نوع گاوصندوق بسیار بالاست و در هر مکانی قابل استفاده است و بنا به درخواست مشتری نوع رمز به کار رفته در آن متفاوت می باشد و می تواند مکانیکی، دیجیتال، اثرانگشتی و یا قفل های ترکیبی باشد.

انواع گاوصندوق قابل حمل

شرکت آرکا دارای سابقه ی درخشان در تولید انواع گاوصندوق های نسوز و محصولات ایمنی، این بار توانسته با تولید انواع گاوصندوق های قابل حمل (سیف باکس safe box) و همچنین گاوصندوق اتومبیل نیز خدمتی در خور به مشتریان خود ارائه دهد.

سیف باکس آرکا Arka Safe box

این شرکت با تولید انواع سیف باکس ها در ابعاد و وزن های مختلف توانسته است تا آن چه را که مد نظر مشتری است را تولید کند.

گاوصندوق اتومبیل آرکا

گاوصندوق اتومبیل نیز یکی از تازه ترین تولیدات شرکت آرکا می باشد که می توانید در قسمت صندوق عقب یا قسمت های دیگر اتومبیل بدون این که قابل دیده شدن باشد آن را تعبیه کنید و مدارک و وسایل گرانبهای خود را در آن نگه داری کنید.

 گاوصندوق اتومبیل آرکا به راحتی قابل جابه جایی است و هنگامی که در صندوق عقب خودرو قرار دارد به صورت مخفی است.

ماشین حمل پول آرکا

خودرو حمل پول آرکا را می توان بزرگ ترین گاوصندوق با قابلیت جابجایی دانست.

ماشین حمل پول

مزایا ومعایب گاوصندوق قابل حمل 

گاوصندوق قابل حمل به این دلیل که به راحتی قابلیت جابه جا شدن دارد و در هر مکانی قابل استفاده است، گزینه ی خوبی برای منزل و محیط کار می باشد و علاوه بر این از نظر قیمت نیز به صرفه تر است برای مشتری.

گاوصندوق مدارک قابل حمل آرکا قابلیت اتصال به زمین و دیوار را دارد. پس اگر قصد استفاده از این نوع گاوصندوق را دارید باید در محلی به دیوار و یا زمین متصل شود تا توسط دیگران جابه جا نشود.

برخی مزایای گاوصندوق مدارک قابل حمل:

 • سبک و قابل حمل
 • قابلیت اتصال به دیوار و زمین
 • قابلیت دوجداره کردن و نسوز ساختن گاوصندوق مدارک قابل حمل آرکا
 • رنگ استاتیک
 • مجهز به انواع موتور رمز مکانیکی، دیجیتال، اثرانگشتی، بیومتریک، قفل های ترکیبی
 • قابلیت قلکی ساختن گاوصندوق
 • قابلیت ارتقاء صندوق و ضدبرش ساختن آن
 • قیمت مناسب
 • قابلیت نصب و اتصال در خودرو
 • قابل استفاده در مکان های متفاوت

در ادامه معایب گاوصندوق مدارک قابل حمل را بررسی می کنیم. خوشبختانه در شرکت آرکا برخی معایب این محصولات قابل رفع می باشد.

با توجه به این که سیف باکس ها یکجداره هستند، به راحتی قابل سوراخ شدن است. اما در گاوصندوق مدارک قابل حمل آرکا، این امکان وجود دارد که آن را ضدبرش ساخت.

این نوع گاوصندوق ها در برابر آتش سوزی مقاوم نیستند و در صورت بروز حریق نمی توانند به خوبی از محتویات داخل محافظت کنند.

معایب گاوصندوق مدارک قابل حمل:

 • گاوصندوق های قابل حمل یکجداره می باشند و مقاومت دمایی بالایی ندارند.
 • این محصولات ضدبرش نیستند.
 • وزن سبک گاوصندوق مدارک قابل حمل گاها خطرناک می باشد و باید جوانب احتیاط را رعایت کرد.
 • فضای داخلی این گاوصندوق های قابل حمل کم می باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی باید گفت هر شخصی باید مراقب اموال و مدارک خود باشد. حتی با وجود خرید گاوصندوق نیز باید تمامی نکات ایمنی را رعایت کند تا خدای ناکرده مورد سرقت قرار نگیرند. گاوصندوق ها باعث می شوند که مدارک مهم همواره در دسترس باشند و به علاوه از قرار گرفتن در دسترس افراد غریبه جلوگیری می کنند.

گاوصندوق مدارک قابل حمل، از جمله محصولاتی است که با توجه به قیمت مناسب کاربرد بسیار زیادی دارد. ضمنا این محصول توسط شرکت آرکا قابلیت ارتقاء و بروزرسانی دارد و تا حد زیادی معایب این محصولات را پوشش می دهد.

بسیاری از کاربران با محبت آرکا، علاوه بر گاوصندوق خانگی یا گاوصندوق شرکتی خود، یک نمونه از گاوصندوق های مدارک قابل حمل آرکا را برای سفر و یا مسیر رفت و آمد روزانه خود تهیه می کنند.

این نمونه گاوصندوق مدارک آرکا، دارای 2 سال ضمانت،  100 سال خدمات پس از فروش و پشتیبانی تلفنی 24 ساعته می باشد.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۳ پاسخ

  1. باسلام
   در صفحه مربوطه به گاوصندوق اتومبیل اطلاعات به صورت کامل درج شده است. می توانید به محصولات آرکا > گاوصندوق اتومبیل مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *