مقالات مرتبط

دسته بندی ها

انواع گاوصندوق رمزدار و نحوه حمل آن ها

گاوصندوق

این مقاله، یکی از مفیدترین مطالبی است که پیرو گاو صندوق نگاشته شده است. چرا که در این مقاله به دو موضوع مهم که دغدغه بسیاری از مشتریان راجب گاوصندوق ها می باشد پرداخته ایم:

  1. گاوصندوق رمزدار و انواع رمز گاوصندوق
  2. نحوه حمل گاوصندوق توسط متخصص و آموزش حمل گاوصندوق توسط مشتری.

گاوصندوق رمزدار

انواع مختلفی از رمز گاوصندوق در بازار وجود دارد. امروزه رمز های به کار رفته در گاوصندوق ها بسیار متنوع شده اند و هر شخصی میتواند انتخاب کند که گاوصندوقی با چه مدل رمزی را خریداری کند.

شما می توانید انتخاب کنید که گاوصندوق تان دارای یک قفل کلیدی ساده باشد، دارای رمز گاوصندوق مکانیکی باشد، رمز گاوصندوق الکترونیکی یا مجهز به رمز بیومتریک (اثر انگشتی) باشد. حتی گاهی هم میتوانید برای بالا بردن ایمنی گاو صندوق خود، آن را مجهز به دو عدد رمز (قفل) کنید به صورتی که در هنگام باز کردن درب گاوصندوق به  دو نفر نیاز باشد یا اینکه هر دو کلید پیش خودتان باشد.

هر رمزی ممکن است یکسری مزایا و معایبی داشته باشد. مهم این است که انتخاب شما کدام نوع رمز گاوصندوق باشد و با آن احساس راحتی می کنید و می توانید به آسانی به گاو صندوق خود دسترسی پیدا کنید.

رمز-گاوصندوق

انواع رمز ها و کاربرد آن در گاوصندوق

در تصویر بالا، 3عدد گاو صندوق رمزدار را مشاهده می کنید که از چپ به راست، به ترتیب عبارتند از: گاوصندوق مجهز به قفل کلیدی، گاوصندوق مجهز به رمز مکانیکی، گاوصندوق مجهز به رمز دیجیتال

گاو صندوق با کلید ساده

می توان گفت بیشتر گاوصندوق ها به صورت استاندارد قفل کلیدی را دارا هستند و این نمونه از قفل ارزان ترین نوع می باشد که میتوان نسبت به دیگر قفل ها یک مزیت به حساب آورد. گاوصندوق هایی با این نوع قفل هم از امنیت تا حدودی بر خوردار هستند ولی باید در پنهان کردن کلید مدیریت کافی را داشته باشید تا به دست افراد متفرقه نیافتد.

قفل های کلیدی بر خلاف رمزهای مکانیکی و الکترونیکی در برابر تغییراتی که ممکن است در شرایط آب و هوایی برای قفل ها اتفاق بیافتد، کمتر آسیب پذیر هستند. همچنین می توان گفت این گونه قفل ها برای کسانی که نمی توانند رمز را به خاطر بسپارند مناسب هستند.

اما حقیقت این است که این قفل های کلیدی، از رده خارج شدند و به هیچ عنوان با امنیت قفل های امروزی قابل مقایسه نیستند.

گاوصندوق با رمز مکانیکی

قفل های مکانیکی پس از قفل های کلیدی روی کار آمدند. ایمنی قابل قبول این موتور رمز ها به اندازه است که حتی امروزه طرفداران بسیاری دارند و برخی این رمز های مکانیکی را به قفل های دیجیتال ترجیح می دهند.

نحوه ی کار با رمز های مکانیکی به این صورت است که با انتخاب چند عدد و چرخش کامل رمز به راست و چپ، در صورتی که چرخش ها به درستی انجام شود، قابل بازگشایی است.

این نوع رمز گاوصندوق از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند که تنها کسی که رمز را در اختیار دارد می تواند درب گاوصندوق را باز کند. این نوع رمز ها تقریبا گران قیمت هستند و طبیعتا با توجه به ایمنی بالایی که برای گاو صندوق به وجود می آورند، ارزش ریالی بیش تری نسبت به قفل های کلیدی دارند. ممکن است در روز های اول در هنگام بازگشایی کمی به مشکل بر خورد کنید. باید سعی کنید تا قلق چرخش ها بدست تان بیاید تا به راحتی بازگشایی را انجام دهید.

گاوصندوق با رمز الکترونیکی

قفل های دیجیتال یا الکترونیکی پس از قفل های کلیدی و مکانیکی روی کار آمدند. تنوع این نوع قفل بسیار زیاد می باشد. رایج ترین نوع قفل الکترونیکی که در گاو صندوق ها کاربرد دارند، قفل های دیجیتال کیبوردی می باشند. این نوع قفل نسبت به سایر مدل های قفل دیجیتال قیمت مناسب تری دارد.

یکی دیگر از برتری های این نوع رمز ها این است که؛ برعکس قفل های مکانیکی کاربر به راحتی می تواند با رمز دیجیتال کار کند و تنها با فشردن چند دکمه درب صندوق را باز کند.

رمز های الکترونیکی برای شرکت های تجاری بسیار کاربرد دارند، به جای اینکه چندین کلید برای کارمندان تولید شود که خطر گم شدن کلید ها در بین اعضا همیشه وجود دارد با استفاده از رمز الکترونیکی این مشکل تقریبا از بین می رود. ناگفته نماند که این مدل رمز گاوصندوق برای خانه هم کاربرد دارد و طرفداران زیادی دارد. این نوع رمز ها با باطری کار می کنند و در صورت اتمام باطری با تعویض آن مجدد قابل استفاده هستند.

گاو صندوق با رمز اثر انگشتی

چند سالی هست که این رمز ها بر روی برخی از گاو صندوق ها نصب میشوند. این نوع قفل ها قیمت بسیار بالاتری نسبت به قفل های کلیدی و مکانیکی دارند.

رمز اثر انگشتی گاوصندوق، از خانواده رمز های بیومتریک محسوب می شوند. ویژگی بارزی که این قفل ها دارند؛ با اثر انگشت شخص باز می شوند و همچنین قابل برنامه ریزی برای استفاده از چند نفر هستند.

در نهایت، بهترین پیشنهاد کارشناسان استفاده از گاوصندوق هایی با رمز اثر انگشتی و بیومتریک است. پس از آن رمز های دیجیتال. و در صورتی که برای خرید گاوصندوق، محدودیت مالی دارید، گاو صندوق های با قفل مکانیکی نیز گزینه خوبی برای شما می باشد.

حال که نوع قفل های به کار رفته در یک گاوصندوق را بررسی کردیم بهتر است به این مقوله بپردازیم که اگر زمانی بعد از خرید یک گاوصندوق با رمز دلخواه مان، تصمیم به جا به جایی داشتیم چگونه آن را حرکت دهیم.

گاوصندوق رمزدار
برتری قفل اثر انگشتی به سایر رمزها

حمل گاوصندوق

به تفسیر انواع گاوصندوق رمزدار پرداختیم و در این بخش به نحوه صحیح حمل گاوصندوق و ذکر نکاتی جهت جا به جایی گاوصندوق توسط کاربر می پردازیم.

هر بار که تصمیم به نقل مکان به خانه یا محل کار دیگری را داریم، یکسری وسایل سنگین مانند یخچال، کمد ها، لباس شویی و . . . که باید جابه جا شوند. اگر تصمیم گرفتید که خودتان این کار را بدون کمک گرفتن از افراد متخصص انجام دهید باید حداکثر دقت را به خرج دهید و نکات ایمنی را رعایت کنید. ممکن است در بین وسایلی که قصد جابه جایی آنها را دارید گاوصندوق نیز وجود داشته باشد و بخواهید که خودتان آن را جابه جا کنید.

گاوصندوق ها، به خصوص نوع ضدسرقت آن ها وزن بسیار بالایی دارند تا به راحتی توسط افراد غریبه قابل حمل نباشند و همچنین از وسایل با ارزش ما محافظت کنند. باید تاکید کنیم که باید کار را به کاردان سپرد. حمل و جا به جایی گاوصندوق مهارت می خواهد و باید توسط متخصصین که این مهارت را کسب کرده اند صورت گیرد. اگر شما نیز برای جا به جایی گاوصندوق اقدام کنید، ممکن است با فشار اضافه ای که به خود وارد می کنید، آسیبی جدی را متحمل شوید.

اما شاید با وجود شرایطی بخواهید خودتان برای حمل گاوصندوق اقدام کنید، چند راهکار در این مقاله برای این کار ارائه می شود که می تواند شما را در این امر یاری کند.

آموزش حمل گاوصندوق

برای حمل گاوصندوق در ابتدا باید ببینید که وزن آن چند کیلو است. در گاوصندوق های خانگی وزن آن ها از 90 کیلو شروع می شود و حتی ممکن است تا 500 کیلو هم برسد.

گاو صندوق های با وزن و ابعاد زیاد از جمله گاوصندوق آسانسوری طلافروشی، صندوق های زیرویترینی، گاوصندوق های بایگانی توسط جرثقیل جا به جا و حمل می شوند. اما وقتی وزن گاوصندوق به نسبت کم باشد می توان آن را راحت تر جابه جا کرد. برای حمل گاوصندوق، شما نیاز دارید به یک چرخ دستی مخصوص این کار، اگر محل جدید پله دارد باید از چرخ دستی های سه چرخ برای بالا بردن از پله ها استفاده کرد.

برای این کار گاوصندوق را بر روی چرخ دستی قرار دهید و با تصمه آن را به چرخ دستی محکم کنید و با نهایت دقت و آرامش آن را جابه جا کنید توصیه میشود حتما از یک نفر کمکی نیز استفاده کنید.

اگر میخواهید گاوصندوق را داخل کامیون حمل وسایل قرار دهید باید از کامیونی استفاده کنید که مجهز به رمپ باشد که بتوان به تنهایی یا با کمک یک نفر گاوصندوق را داخل کامیون قرار داد.

باید قبل از حمل گاوصندوق به دقت همه چیز را مورد بررسی قرار دهید. فضایی که قرار است به آنجا انتقال پیدا کند، پله دار بودن یا مسطح بودن، باز بودن فضا برای راحتی در جابه جایی یا کم بودن فضا. همه چیز باید در هنگام حمل گاوصندوق لحاظ شود که به مشکلی برخورد نکنید.

برای حمل گاوصندوق هایی با وزن 500 کیلوگرم، به 3 یا 4 نفر نیروی قدرتمند به علاوه یک چرخ دستی احتیاج است. گاوصندوق بایستی به وسیله یک تسمه به چرخ دستی محکم شود که در هنگام جا به جایی مشکلی به وجود نیاید و راحت تر بتوان کار را پیش برد.

می توانید از مکنده ها برای حرکت دادن گاوصندوق بر روی زمین و قرار دادن آن در جای مناسب کمک بگیرید.

حتما قبل از حمل گاوصندوق محتویات آن را در مکان امنی قرار دهید و آن را در صورت امکان با پتو یا پلاستیک های حباب دار به خوبی بپوشانید که بدنه، رنگ، دستگیره ها، رمز و کلید ها آسیب نبینند. علاوه بر آن دیوار ها و وسایل منزل یا محل کارتان از صدمه دیدن در امان باشند.

مجددا توصیه می شود در صورت امکان از افراد متخصص برای حمل گاوصندوق استفاده کنید. سلامتی و ایمنی شما از هرچیزی واجب تر است پس بهتر است این کار را به شرکت های معتبر در این زمینه بسپارید بدون هیچ استرس و دلهره از بابت آسیب دیدن گاوصندوق و محیط اطراف خود.

حمل گاوصندوق

آرکا

آرکا، شرکت تولیدی و خدماتی انواع محصولات ایمنی می باشد. تمامی محصولات آرکا توسط انواع رمز های کلیدی، مکانیکی، دیجیتال و بیومتریک ایمن شده اند. این شرکت با بهره بردن از اجزاء با کیفیت و درجه یک، محصولی ایمن و قابل اعتماد را تحویل کاربران خود می دهد.هدف این شرکت حفظ و ایجاد آرامش کامل می باشد و تنها منافع مشتری را سرلوحه کار خویش قرار داده است؛ نه فروش محصول و یا تولید محصولی بی کیفیت و ارزان.

لازمبه ذکر است یکی از دلایل محبوبیت این برند به نام، خدمات آرکا می باشد. خدمات پس از فروش مادام العمر، گارانتی، پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و مشاوره رایگان تیم طراحان از جمله خدمات این مجموعه می باشد.

خدمات پس از فروش شامل مواردی از جمله؛ حمل و جا به جایی توسط نیروهای آموزش دیده، تغییر رمز، بروزرسانی گاوصندوق، باز کردن درب گاوصندوق در صورت فراموشی رمز و مواردی از این قبیل می باشد.

آرکا، با شعار آرامش کامل تیمی است پر قدرت به جهت حفظ و ایجاد امنیت هر چه تمام تر.

آرامش کامل، آرکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

  1. یک گاوصندوق ۴۰۰کیلویی از طلقه دوم بدون آسانسور میخواییم جا به جا کنیم. آرکا انجام میده برامون؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *