Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

بهترین گاوصندوق مدارک چه ویژگی هایی دارد؟

گاوصندوق مدارک

در زندگی های امروزی و با بزرگ شدن جوامع، مدارک نقش مهمی را برای افراد ایفا می کنند. ادارات، سازمان های مختلف، بیمارستان ها، مراکز دولتی و حتی در خانواده ها مدارک به صورت های مختلف مانند مدارک کاغذی، CD، عکس ها، فلش مموری ها و … وجود دارد.

در بین این همه مدارک باید بدانیم کدام ها مهم و قابل نگه داری هستند و کدام ها را باید بعد از مدتی دور انداخت.

گاوصندوق مدارک

مدارکی که باید در گاوصندوق نگهداری شوند

مدارک مهم شامل چند بخش می شود:

1_مدارک شناسایی قانونی

شناسنامه ها: شناسنامه یکی از مهمترین مدارک شناسایی برای هر فرد است که در بدو تولد برای هر شخص صادر می شود. پس باید در نگهداری از آن دقت لازم را داشته باشیم.

کارت ملی : یکی دیگر از مدارک شناسایی که کاربرد بالایی در همه جا دارد و باید همیشه همراه شخص باشد کارت ملی است.

پاسپورت : درصورتی که قصد خروج از کشور را داشته باشید پاسپورت از جمله مدارک ضروری برای خروج از کشور است. پس باید در نگه داری از آن نهایت دقت را داشته باشید.

دفترچه های بیمه : در صورتی که دارای دفترچه بیمه ی درمانی هستید، سعی کنید آن را در محلی قرار دهید که در مواقع بیماری به راحتی بتوان به آن دسترسی داشت.

2_مدارک مربوط به پرداخت مالیات

رسید های پرداخت حق مالیات از زمانی که مالیات خود را پرداخت می کنید سعی کنید رسید های پراختی را نگه دارید تا اگر در پرداخت های بعدی با مشکل مواجه شدید قابل پیگیری باشد.

3_ اسناد دارایی ها

اسناد مربوط به هر چیزی که دارید را باید در محلی مورد اطمینان قرار دهید. سند  خانه، اتومبیل، اسناد مربوط به حساب های بانکی، سهام ها و …  

اجاره نامه ها: درصورتی که محلی را اجاره کرده اید و ماهانه مبلغی را برای آن پرداخت می کنید سعی کنید حتما رسید های پرداختی را نگه دارید.

سند خانه : سند خانه در دسته ی اسناد مهم قرار می گیرد و توصیه می شود در نگه داری آن نهایت دقت صورت گیرد.

سند ماشین : در صورتی که دارای وسیله ی شخصی هستید سعی کنید در نگه داری از مدارک آن کوتاهی نکنید و آن را در محلی مناسب قرار دهید.

بیمه نامه ها : بیمه ی اتومبیل، خانه، بیمه های درمانی و دیگر بیمه نامه ها را همیشه در دسترس قرار دهید و حواس تان به تاریخ اعتبار آن ها باشد که در صورت نیاز حتما تمدید کنید.

4_ سوابق پزشکی

پرونده های پزشکی : اگر بیماری خاصی دارید سعی کنید حتما مدارک مربوط به بیماری خود را نگه داری کنید که در صورت نیاز در دسترس باشد.

وصیت نامه : وصیت نامه یکی از مدارک مهمی است که هر شخصی باید در طول زندگی خود داشته باشد تا در زمان فوت تکلیف اموال آن مشخص شود.

نسخه ی دارو های مصرفی: برخی از افراد بیماری های خاصی دارند که باید هر دوره دارو های مخصوص را مصرف کنند پس بهتر است نسخه را در مکانی مشخص نگه داشت.

5_ پرونده ی مالی

چک های برگشتی : اگر در بازار فعالیت داشته باشید حتما با مشکل چک های برگشتی نیز سرو کار داشته اید. بهتر است حتما آن ها را در محلی مطمئن نگه داری کنید که دور از دسترس دیگران باشند.

دفترچه های بانکی : اگر دفترچه ی افتتحاح حساب دارید، آن را در محل مدارک خود نگه داری کنید.

مدارک سرکایه گذاری: مدارک مربوط به سرمایه گذاری های مختلف را باید همواره با تمام جزئیات نگه داشت تا بعدا با مشکل روبه رو نشویم.

مدارک مربوط به از کار افتادگی یا بیکاری : اگر در محلی مشغول به کار هستید و دارای بیماری یا مصدومیتی هستید که باعث از کار افتادگی شما می شود. حتما مدارک مربوطه را جمع آوری و نگه داری کنید.

 

گاو صندوق مدارک

مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد تنها بخشی از مدارکی است که هر فرد در منزل یا محل کار خود سعی در نگه داری از آن ها را دارد. درست است که امروزه فضای کمتری برای نگه داری از مدارک لازم است و بیشتر همه چیز به سمت الکترونیکی شدن پیش رفته است اما گاهی پیش می آید که نیاز به نسخه های چاپی داریم در این صورت می توان از نسخه های نگه داری شده استفاده کرد.

این نکته نیز وجود دارد که حضور فیزیکی بسیاری از اسناد و مدارک واجب و ضروری است. در بسیاری از امور اداری، بانکی، ازدواج، صدورپاسپورت، تحصیل و بسیاری از امور دیگر احتیاج به اصل مدارک و اسناد می باشد؛ بدین جهت است که به نگهداری از اسناد در گاوصندوق مدارک توصیه فراوان می شود.

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر کسی رخ دهد، گم شدن و در دسترس نبودن مدارک مهم در زمان مورد نیاز می باشد. گم شدن نمونه اصلی مدارک مهم می تواند ضررهای مالی و حتی جانی بسیاری را برای افراد به وجود بیاورد. به خصوص که زمان اثبات کردن گم شدن مدارک و صدور نمونه المثنی مدارک طبق روش های اداری بسیار زمان بر و دشوار می باشد.

مزایای گاوصندوق مدارک

برای نگه داری از این همه مدارک باید به دنبال فضایی باشیم که بتواند امنیت و آرامش خاطر را به ما بدهد. داشتن یک گاوصندوق مدارک می تواند بهترین پیشنهاد برای این کار باشد. نگه داری از مدارک در داخل گاوصندوق چندین مزیت دارد :

1- در دسترس بودن مدارک در داخل گاوصندوق

2- حفظ ایمنی و دور بودن مدارک از دسترس دیگران

3- نگه داری تمامی مدارک در محلی مشخص

4- محافظت از مدارک در برابر آتش سوزی و رطوبت

5- سازمان دهی و ایجاد فضایی مناسب جهت نظم دادن به اسناد و مدارک

ویژگی های گاوصندوق مدارک

با توجه به نام این محصول، گاوصندوق مدارک بایستی دارای فضای داخلی مفید بسیار باشد. پس تعداد طبقات، محفظه های داخلی و صندوقچه های داخلی که اکثرا مجهز به قفل مجزا می باشند مهم ترین ویژگی بارز یک گاو صندوق مدارک است که باید داشته باشد.

در صورتی که از گاوصندوق مدارک برای نگه داری از اسناد و مدارک مهم خود استفاده می کنید، باید آن را در محلی به دور از دید دیگران پنهان کنید تا از دسترس دیگران دور باشد. یکی از مکان های مناسب برای گاوصندوق مدارک، که عموما در اختیار همه است داخل کمد دیواری می باشد.

اما اگر می خواهید امنیت گاوصندوق خود را ارتقا دهید؛ علاوه بر جایگذاری آن در داخل کمد و یا مکانی مخفی، صندوق مدارک خود را به محلی که هست متصل کنید. پس یکی دیگر از ویژگی هایی که یک گاوصندوق مدارک می تواند داشته باشد، قابلیت اتصال به زمین و دیوار است.

در هنگام خرید گاو صندوق مدارک از نسوز، ضد دیلم، ضدبرش و ضدسرقت بودن آن اطمینان حاصل کنید. گاوصندوق مدارک باید در برابر آتش سوزی مقاوم بوده باشد و در برابر رطوبت و نفوذ آب نیز عایق باشد تا در صورت بروز اتفاقات احتمالی مدارک کمترین آسیب را ببینند. گاوصندوق های ضدسرقت ایمنی بسیار بالاتری نسبت به سایر گاوصندوق ها دارند. با این که قیمت تمونه های ضدسرقت بیش تر از گاوصندوق های فاقد سیستم ضد سرقت هست، حتما گاوصندوق مدارک ضدسرقت خریداری کنید. 

تمامی مواردی که در بالا از آن ها با عنوان مدارک مهم جهت نگه داری در گاوصندوق مدارک نام برده شدند، جزء مهمترین ها به شمار می روند. ممکن است همه افراد تمامی این مدارک را در اختیار نداشته باشند ولی بازهم توصیه می شود یک گاوصندوق مدارک جهت سازمان دهی و محافظت از اسناد و مدارک وعلاوه بر آن سایر اشیاء با ارزش در محل کار و منزل خود داشته باشید.

گاوصندوق مدارک آرکا

گاوصندوق آرکا با تولید انواع گاوصندوق های نسوز می تواند به شما در نگه داری از مدارک و اسناد مهم تان کمک کند. اگر گاوصندوق مدارک با طراحی داخلی و خارجی خاصی مد نظرتان هست، می توانید با مشاوران این شرکت صحبت کنید تا بهترین مدل را بر حسب نیاز های شما، معرفی کنند.

با سفارش دادن طبقات متحرک داخلی برای گاوصندوق مدارک خود می توانید در دسته بندی مدارک بر حسب اولویتی که برای تان دارد، بهتر عمل کنید.

شرکت ها و ادارات و سازمان ها همگی به گاوصندوق مدارک نیاز دارند، بهتر است از برندی خرید کنند که دارای سابقه ی درخشان ، گواهینامه های استاندارد و دارای محبوبیت در بین مردم است.

نکته ای که وجود دارد این است که، به هر گاوصندوقی نمی شود اعتماد کرد چرا که نمونه های غیر ایمن و تقلبی گاوصندوق ها در بازار بسیارزیاد شده اند؛ لذا نیاز است در خرید گاوصندوق نهایت دقت را داشته باشید و بدون تحقیق و عجله ای اقدام به خرید گاوصندوق نکنید.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »

۵ پاسخ

 1. یک گاوصندوق مدارک برای خونه چه مدلیو پیشنهاد می کنید که قیمتشم خیلی زیاد نباشه؟!

  1. مدل های ۲۵۰MZ و ۳۵۰.۱mz گاوصندوق آرکا، فضای داخلی نسبتا مناسب برای نگهداری از مدارک و حتی اشیاء گرانبها دارند. قیمت این گاوصندوق ها با ایمنی بسیار بالایی که دارند نسبت به سایر نمونه ها مناسب تر است.
   گاوصندوق های با ایمنی کم تر نیز با قیمت کمتر موجود می باشد.

  2. گاوصندوق مدارک دو درب بزرگ مثل گاوصندوق های بایگانی برای طبقه چهارم می خوام. وزنش زیاد نیست برای طبقات؟

   1. باسلام
    با توجه به این که گاوصندوق های بایگانی یکجداره هستند و سنگین وزن نیستند، برای طبقات مشکلی ایجاد نمی کنند.
    در صورتی که به ضدحریق بودن محصول تاکید دارید، می توانید گاوصندوق بایگانی نسوز سبک آرکا را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *