Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

ساخت و تجهیز ماشین حمل پول برای بانک ها

ساخت و تجهیز ماشین حمل پول یک کار کاملا تخصصی است. بانک ها برای انتقال پول از شعبه مرکزی به شعبه های سطح شهر باید دارای ماشین های تجهیز شده و مخصوص این کار باشند. همچنین بسیاری از شرکت ها هستند که تامین کننده پول نقد برای خودپردازهای سطح شهرهای بزرگ هستند. برای انتقال وجه از بانک به عابر بانکهای شخصی نیز وجود این خودروی مجهز قطعا الزامیست.

ماشین حمل پول ضد سرقت

ویژگی های ماشین مجهز حمل پول برای بانک ها

برای تبدیل یک خودرو سواری معمولی به یک ماشین حمل پول ضد سرقت و مناسب، دو ابزار تخصص و تجربه ضروری است. یک خودرو حمل پول الزاما باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • ظاهر بیرونی متفاوتی نداشته باشد
  • کاملا ضد سرقت و رسوخ ناپذیر باشد
  • فضای داخلی به صورت تخصصی طراحی شده باشد

ظاهر بیرونی متفاوتی نداشته باشد

خودرو حمل پول در سطح شهر تردد می کند. بنابراین همیشه در معرض سرقت و دستبرد قرار دارد. به همین دلیل باید تا حد امکان جلب توجه نکند و ظاهر چشمگیر و خاصی نداشته باشد. این کار برای افزایش هر چه بیشتر امنیت و جلوگیری و پیشگیری از هر گونه خطر احتمالی سرقت می باشد.

انواع ماشین حمل پول، کاربرد ها و مشخصات خودرو حمل پول را در اینجا ببینید(کلیک کنید)

به همین دلیل برای تجهیز این خودرو به هیچ عنوان به ظاهر بیرونی آن کاری ندارند. به طوری که تا درب آن باز نشود به هیچ عنوان مشخص نمی شود که این یک ماشین حمل پول مخصوصا نقل و جابجایی حجم زیادی از پول نقد است.

کاملا ضد سرقت و رسوخ ناپذیر باشد

مهمترین شاخصه یک ماشین حمل پول  ضدسرقت بودن آن است. بهترین ابزارها و تکنولوژی های امنیتی به انتخاب خود بانک یا مشتری روی این ماشین نصب می گردد. تا کنترل عبور و مرور آن در نقاط مختلف تحت کنترل باشد. همچنین درب های ضدسرقت ویژه خودرو حمل پول ساخته و در داخل ماشین تعبیه می گردد.

فضای داخلی به صورت تخصصی طراحی شده باشد

فضای داخلی این خودروها باید به گونه ای باشد که مقدار زیادی وجه نقد را بتواند در خود جای دهد. معمولا یک صندوقچه عمودی در گوشه اتاقک داخلی تعبیه می کنند که درب مجزایی دارد. همچنین دو طرف اتاقک سکوهای کوچکی ایجاد می کنند تا کیسه های مخصوص حمل پول یا کست (cassette) های حاوی پول نقد را که در شعبه مرکزی بانک پر شده است، در زیر و روی آن قرار دهند.

ماشین حمل پول ضد سرقت

نتیجه گیری:

ماشین حمل پول کاملا ضد سرقت ویژه بانکها بدون تغییر در ظاهر بیرونی خودرو و با قابلیت تردد عادی در سطح شهر یکی از ابزارهای لازم سیستم بانکی کشور برای انتقال حجم زیاد وجه نقد است.

ساخت این خودرو مخصوص و تجهیز تخصصی آن توسط تکنسین ها و مهندسان با تجربه شرکت صندوق نسوز آرکا انجام می پذیرد. لذا چنان چه هر گونه پرسشی درباره چگونگی انجام این کار دارین، فقط کافیست تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان آرکا نهایت استفاده راببرید.

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »

۶ پاسخ

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر
    کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *