Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

معرفی بهترین گاوصندوق اسلحه

بهترین گاوصندوق اسلحه خانه

بهترین گاوصندوق اسلحه گاوصندوقی است که در اسلحه خانه ها بتواند مفید باشد. گاوصندوق اسلحه خانه را از نظر اهمیت می توان هم ردیف خود اسلحه ها و حتی مهم تر قلمداد کرد؛ در ابتدا باید گفت اسلحه‌خانه به محل انبار، نگهداری و گرد آوری سلاح ها، ابزار، تجهیزات و مهمات جنگی گفته می شود که این اسلحه ها معمولا در گاوصندوق اسلحه خانه نگهداری می شوتد.

اسلحه و مهمات از اسلحه خانه به آوردگاه ها فرستاده می شوند. اسلحه خانه می‌تواند ساختمانی ویژه برای خودش داشته باشد یا پاره ای از یک ساختمان دیگر باشد. در گذشته بعضی مواقع به جای اسلحه خانه از واژهٔ جُبّه خانه بدین منظور استفاده میشده است؛ جُبّه، ‌واژه ای عربی است. ( در اینجا به معنی زره یا نیزه یا بخشی از سر نیزه )؛ عامه آن را «جُبا خانه» یا «جیبه خانه» هم می گفتند.

در اسلحه خانه ها علاوه بر مسئله امنیت و دست برد، یکی از مسائلی که خیلی به آن توجه می شود جلوگیری از هر گونه فعالیت مسلحانه است تا از هر گونه واقعه ناگوار مانند انفجار و … جلوگیری شود. از این رو امروزه سلاح ها به طور کاملا جداگانه و در قفل و بستی مجزا از مهمات اندوخته می شوند. و از سامانه هشدار دهی و اعلام خطر هوشمندی نیز برخوردار هستند.

لذا اسلحه خانه نیاز به فضای کافی با امنیت بالا دارد. معمولا مرسوم است برای نگه داری اسلحه ها یک اتاق بزرگ تحت عنوان خزانه با تدابیر امنیتی ساخته می شود. این اتاقک نوعی گاو صندوق است که به خزانه موسوم است.

درگاو صندوق های اسلحه معمولا به این صورت است که در درون خود علاوه بر اسلحه و مهمات مکان اضافه تری برای تجهیزات یا طلا و اسناد مهم تعبیه شده است. ابعاد اتاق خزانه بسته به مقدار اسلحه ها و فضای مورد نیاز آن ها متغیر است. به همین دلیل می توان ابعاد استاندارد اتاق خزانه مطابق سفارش مشتری ساخته شود. نمونه مشابه این مدل صندوق را که اغلب برای استفاده های شخصی (تفنگ های شکاری و سایر وسایل گرانبها)کاربرد دارد، می توان به گاوصندوق اسلحهARKA 700mz اشاره کرد.

درب اسلحه خانه

درب یکی از اجزای اصلی گاوصندوق اسلحه خانه ها (خزانه اسلحه خانه ها) است. در ب محافظ از صفحه مشبک فولادی با قفل های چند زبانه ای ساخته می شوند. کاربرد آن ها بسیار آسان است. کاربر بعد از ورد به خزانه این درب را می بندد. چون در این لحظه که مشغول انجام وظیفه اش است و درب اصلی خزانه باز است اتفاق ناگوار یا سرقتی  رخ ندهد.

درب فرار نیز همان درب خزانه است و فقط  ابعاد آن کوچکتر است. معمولا ارتفاع آن 80 سانتی متر است. کاربرد آن هم این است که هرگاه به هر دلیلی درب اصلی خزانه دچار مشکل شدو مسیر ورودی آن مسدود شد و یا بازگشایی آن محقق نبود، بتوان از این درب به تشکیلات داخل خزانه دست یافت. بنابه سفارش مشتری می توان انواع رمزهای مکانیکی و دیجیتالی را برای درب های خزانه استفاده نمود. قطعا نصب سیستم هشدار نیز برای امنیت بیشتر خزانه به شدت توصیه می شود.

گاوصندوق اسلحه آرکا

یکی از پروژه هایی که گاوصندوق نسوز آرکا (محمدزاده) در این راستا به انجام رساند ساخت خزانه ای با ابعاد 3*3 متر بود. به این شکل که دیواره های خزانه با میلگردهای خاص مشبک شد. سپس بتنی با عیار مخصوص و استاندارد در آن تزریق شد. گفتنی است که با توجه به لزوم امنیت بالا در ساخت این خزانه، به همراه درب تک تک مراحل ساخت باید به تایید ناظر پروژه نیز می رسید.

بعد از ساخت اتاقک خزانه نوبت به مرحله نصب درب برای این خزانه می رسید. ورودی خزانه دارای عرض 180 سانتی متر و ارتفاع 200 سانتی متر بود. با رعایت تمام موارد ایمنی و مطابق ابعاد درب خزانه فوق ایمن که مجهز به سیستم ضدسرقت هم بود طراحی و تولید شد و در محل مذکور نصب گردید. بعد از نصب بنا به در خواست مشتری، درب فرار و متعاقب آن درب محافظ هم نصب شد.

خرید گاوصندوق اسلحه

شرکت صندوق نسوز آرکا، با تجربه ای قریب به نیم قرن در تولید انواع محصولات امنیتی فلزی، تجربه همکاری سالانه و مداوم با اکثر ارگان های امنیتی و دولتی کشور را داشته است. از این رو تجربه، پتانسیل، نیروهای متخصص و همین طور توانایی ساخت انواع درب خزانه سفارشی، ساخت خزانه، گاوصندوق های اسلحه غول پیکر، درب های سایت و هر نوع محصول سفارشی را دارا می باشد. لازم به ذکر است یکی از مهم ترین نقاط قوت آرکا، انعطاف و شرایط فروش جذابی است که حتی در پروژه های خاص و انبوه، ارائه می کند.

برای مشاهده بهترین گاوصندوق های اسلحه به فروشگاه آنلاین آرکا مراجعه کنید؛ بدین منظور تنها لازم است کلمه “گاوصندوق آرکا” را در مرورگر گوشی یا سیستم خود سرچ کنید و بر روی آدرس www.safebox.ir  کلیک کنید. همچنین می توانید با کارشناسان فروش آرکا ارتباط بگیرید و از شرایط ویژه خرید گاوصندوق اسلحه بهره مند شوید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *