مقالات مرتبط

دسته بندی ها

چرا باید قبل از خرید طلا و ارز گاوصندوق نسوز و ایمن خرید

چرا باید قبل از خرید طلا و ارز گاوصندوق نسوز و ایمن خرید

آیا می دانید از ابتدای سال 1397 به دلیل افزایش نرخ تورم مردم برای حفظ ارزش پول خود به سراغ خرید طلا و ارز رفتند. حال آنکه غالبا ساز و کار خاصی برای نگه داری آن نیاندیشیده اند. شاید با خواندن مصاحبه زیر اهمیت وجود یک گاوصندوق نسوز و ایمن در منزلتان را بیشتر درک کنید.

سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در گفت‌ و گو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم گفت:” آنچه در سرقت‌ها پر اهمیت و نگران کننده است، سرقت از منازل است که تاثیر بسیار بالایی در احساس امنیت شهروندان دارد و عمدتاً مردم هم برای پیشگیری از این سرقت‌ها چندان نکات ایمنی را رعایت نمی‌کنند. البته من تصور می‌کنم که افزایش سرقت از منازل ناشی از وضعیت اقتصادی کشور است.”

با توجه به جمیع جهات ایمن سازی محل نگه داری طلا قبل از تهیه آن نقش بسزایی در کاهش سرقت ها دارد. در ابتدا باید متذکر شویم که محل نگه داری طلا و ارز خانه نیست. صندوق امانات بانک محل امنی برای نگه داری این قبیل موارد است. اما چنان چه مجبور به نگهداری آنها در خانه هستید حتما این مقاله به دقت مطالعه فرمایید.

ویژگی های یک گاوصندوق نسوز و ایمن

در صورتی که گاوصندوق یا مکان و پناهگاه امنی برای طلاها و ارزهای خود نداشته باشید به راحتی آنها را از دست خواهید داد. چرا که به سادگی آنها به سرقت خواهند رفت. و اما اگر گاوصندوق داشته باشید به این معنی است که محل اختفای طلاها و پول هایتان را به سارقین نشان داده اید. اما با این وجود ما هم مثل همه توصیه می کنیم پیش از خرید طلا و سکه و دلار و… حتما یک گاوصندوق نسوز و ایمن خریداری کنید. حال سوال مهمی که مطرح است این است که چنین گاوصندوق نسوز و فوق ایمنی چطور می تواند از ارز و طلای شما محافظت کند. چنین گاوصندوقی حتما و حتما باید دارای دو ویژگی مهم زیر باشد:

  • غیرقابل حمل باشد
  • ضدسرقت باشد

گاوصندوق غیر قابل حمل

اولین فاکتوری که باید در تهیه گاو صندوق به آن توجه کرد وزن گاوصندوق است .اولین رسالت گاو صندوق همان طور که از نامش پیداست وزین بودن و غیر قابل حمل بودن آن است.صندوق با وزن 300 کیلو گرم به بالا برای مصارف خانگی تا حدودی ایده آل است. عمده وزن گاو صندوق ناشی از ورق استفاده شده در آن و مواد استفاده شده در بین دیواره های آن است. چنانچه بین دیواره ها درونی و بیرونی با بتن مسلح پر شده باشد، گاوصندوق شما وزن سنگین و مطلوبی را خواهد داشت. در این شرایط گاوصندوق شما نسوز است. بنابراین می توان گفت گاوصندوقی که با توجه به ابعادش وزن مناسبی داشته باشد نسوز نیز می باشد.

در صورتی که گاو صندوق شما وزن مورد نظرتان را نداشت می توانید آن را به اتصال به سازه های فلزی اطراف یا زمین محکم کنید و از جابجایی آن جلوگیری کنید. این کار با جوشکاری یا با استفاده از پیچ رول بولت انجام پذیر است. برای این کار فقط کافیست با تکنسین ها و نیروهای با تجربه و زبده آرکا تماس بگیرید. تا صفر تا صد کار را در محل نصب گاوصندوق برای شما انجام دهند.

گاو صندوق ضد سرقت

اگر سارقان نتوانند گاوصندوق را به سرقت ببرند تنها راه چاره ای که دارند باز کردن درب گاوصندوق و خالی کردن محتویات آن است. در گاوصندوق های ضد سرقت آرکا ، سیستم ضد سرقت منحصر به فردی به روی صندوق ها سوار است. این سیستم مجموعه ای از ویژگی هاست که تحت عنوان سیستم ضدسرقت بر روی صندوق ها تعبیه می شود. به عنوان مثال در گاوصندوق های ضدسرقت ، درب از چهار طرف زبانه می خورد. در صورتی که در مدل های معمولی درب ها از دو طرف زبانه دارند.

در مدل ضد سرقت حفره های مخصوصی در دیواره گاو صندوق کار شده است که زبانه ها داخل آن قرار می گیرند. در مدل ضد سرقت یک زبانه غیر فعال وجود دارد که حساس به ضربه بوده و هنگامی که به درب ضربه وارد می شود آن زبانه رها شده و مانع از باز شدن درب گاوصندوق می شود.

علاوه بر این می توان از سیستم هوشیار آرکا هم استفاده کنید و گاو صندوق خود را هوشمند کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله گاوصندوق هوشمند آرکا را مطالعه نمایید.

گاوصندوق نسوز و ایمن جدید آرکا

محصول جدیدی که صندوق نسوز آرکا با هدف تامین امنیت خانه ها تولید کرده است مدل HMZ 530 و 630 HMZ می باشد که تمامی فاکتورهای فوق الذکر در آن لحاظ شده است.این گاوصندوق نسوز و ایمن به سبک گاوصندوق های بزرگ و بانکی تولید شده است. ابعاد مدلHMZ530 بدین گونه است که ارتفاع 80سانت و عرض و عمق 60 سانتی متر است.در مدل HMZ630 ارتفاع 20 سانتی متر از مدل 530 بیشتر است. اما عرض و عمق برابرند. قطر زبانه ها در این مدل 50 میلی متر بوده است. ضخامت ورق درب نسبت به مدل های معمولی بیشتر است. وزن این مدل ها حدود 500 کیلوگرم می باشد. فضای داخلی آنها به گونه ایست که علاوه بر طلا و ارز برای نگه داری هر گونه پوشه مدارک هم مناسب است.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

نگارنده : زیبندی مسئول کنترل کیفیت آرکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *