xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

ساخت گاوصندوق نسوز آرکا با استفاده از سوپر آلیاژ ها

سوپر آلیاژ چیست

سوپر آلیاژها مقاومت خوبی در برابر شوک مکانیکی و حرارتی، خستگی حرارتی و مکانیکی، خوردگی، خزش و سایش در دمای بالا دارند. در سوپر آلیاژها از آهن ، نیکل و روی به عنوان فلز پایه استفاده می شود و فلزاتی از قبیل نیکل، کروم ، کبالت و مولیبدن به عنوان ترکیبات عمده به آنها اضافه می شود. ویژگی های اساسی سوپر آلیاژ را می توان در موارد اساسی زیر خلاصه کرد.

  • دارای استحکام بسیار بالا (برش نخوردن با هوا برش ، مقاومت زیاد در برابر ضربه ، سوراخ نشدن با دریل)
  • دارای مقاومت بالا در برابر حرارت
  • دارای مقاومت در برابر اکسیده شدن و خستگی

اغلب سوپر آلیاژها دارای حداکثر دمای کاری 1000 درجه سانتی گراد هستند که برای ساخت قسمت های داغ توربین های گاز (پره های توربین و محفظه احتراق) ، یاتاقان ها ، درب برخی انبارهای مهم و همچنین صندوق های نسوز که در اصطلاح به آنها گاوصندوق می گوییم استفاده می شوند.

ویژگی های گاوصندوق های سوپر آلیاژی

در صورتی که بدنه گاوصندوق با سوپر آلیاژ ساخته شود و بین دیواره های درونی و بیرونی آن با بتن مسلح پر شده باشد دارای ویژگی های زیر خواهد بود.

  • با هوا برش سوراخ نمی شود.
  • با مته و دریل هم نمی توان به آن راه یافت.
  • وزن سنگین تری نسبت به مدل های مشابه خود پیدا می کند.
  • مقاومت آن در برابر حرارت بیشتر از سایر گاوصندوق های نسوز مشابه خود خواهد شد.

در حقیقت چنین گاو صندوق کاملا غیر قابل نفوذ خواهد بود. و فقط باید درب آن باز شود تا بتواند آن را سرقت کند. در صورتی که سیستم هوشیار ، سیستم ضدسرقت و رمز مرغوبی مثل رمز دیجیتال یا رمز اثر انگشتی یا حتی رمز مکانیکی با کیفیت روی درب این گاو صندوق نصب گردد، می توانید با آرامش کامل اشیاء مورد نظر خود را در آن قرار دهید.

صندوق نسوز آرکا (محمدزاده) آمادگی دارد تا در صورت سفارش مشتریان ، گاوصندوق ها را از جنس سوپر آلیاژ ساخته و با بهترین کیفیت طراحی ، تولید و به مشتری تحویل دهند. فقط با یک تماس می توانید از مشاوره های رایگان مشاورین آرکا نهایت استفاده کنید.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *