مقالات مرتبط

دسته بندی ها

بودپانزر دو درب آرکا

بودپانزر دو درب آرکا

گاوصندوق بایگانی یا بودپانزر عمدتا جهت نگهداری اسناد با اهمیت که نیاز به دسترسی روزانه دارند استفاده می شود. به همین دلیل کمد بایگانی نیز نامیده می شود. اين گاوصندوق ها فاقد بتن داخل بدنه است. بنابراین وزن آن نسبت به یک گاوصندوق بانكی بسيار سبک تر و از نظر قيمت نيز ارزان تر است. بودپانزرهای آرکا در دو نوع تک درب و دو درب ساخته می شوند. در برخی از اماكن كه محدودیت استفاده از صندوق های سنگین وجود دارد بودپانزر دو درب جایگزین بسیار خوبی به حساب می آید. در این مقاله شما را با بودپانزر دو درب آرکا بیشتر آشنا می کنیم.

ویژگی های بودپانزر دو درب

زبانه ها و دستگيره به كار رفته در گاوصندوق مدل بودپانزر آرکا از جنس فولاد و با روكش آبكاری شده از آلياژ نيكل و كروم است و پايداری و مقاومت بالایی دارد. جنس ورق بدنه و درب از ورق گرم SD فولاد بوده و مقاومت زيادی در برابر ضربه دارد.

سيستم ضد سرقت داخل درب ها ايمني صندوق را چند برابر كرده است. اين سیستم باعث می شود درب گاوصندوق هنگام وارد شدن ضربات سنگين متعدد توسط سارق یا افراد غير ذی صلاح ، تمامی زبانه ها از دستگیره جدا شده و در حالت قفل باقی بمانند. رنگ بدنه از نوع روغنی براق بوده و سطوح زیرین رنگ با بتونه سنگی پر شده است كه باعث افزايش ماندگاری رنگ می شود.

به طور کلی کمد بایگانی كاربرد مفيدی برای نگه داری اسناد در بانک ها و ادارات دولتی ، نگه داری نمونه های پزشكی و آزمایشگاهی ، نگه داری دوربین های اندازه گیری در شركت های مهندسی و… دارد.

مشخصات فنی صندوق بایگانی ( بودپانزر ) آرکا طرح MZ

  • یک ردیف صندوقچه با دو درب و قفل مجزا جهت نگهداری اسناد با اهميت ( با قابلیت نصب رمز )
  • دارای دو درب روی هر درب 8 عدد زبانه فولادی با قطر 25 میلی متر ( هر چهار ضلع درب )
  • رمز مکانیکی تایوانی با قابلیت كد گذاری سه شماره ای و تغییر رمز
  • ورق بدنه با ضخامت 2 ميليمتر – ورق درب با ضخامت 3 میلیمتر
  • چهار ردیف قفسه داخلی با گنجايش 15 عدد زونكن
  • دارای دستگیره فولادی سه شاخه – ضد ضربه
  • مجهز به سیستم ضد سرقت داخل درب ها
  • وزن تقریبی 350 کیلوگرم

گاوصندوق نسوز آرکا بیش از 20 سال سابقه خوش نام در صنعت گاوصندوق سازی به عنوان یک تولید کننده داخلی را یدک می کشد. در اینجا با نمونه کمدهای بایگانی نسوز و غیر نسوز ساخته شده در گروه تولیدی صندوق نسوز آرکا بیشتر آشنا شوید.

نگارنده :وحید اورنگ-حسابدار شرکت آرکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *