مقالات مرتبط

دسته بندی ها

تشخیص یک گاوصندوق مرغوب

با توجه به اینکه گاوصندوق یک ابزار امنیتی محسوب می شود و هر فردی بنا به اقتضای شرایط شغلی و زندگی شخصی خود به آن احتیاج پیدا می کند باید توانایی تشخیص یک گاوصندوق مرغوب را از دیگر محصولات داشته باشیم.

افراد به طور معمول ، هنگام تهیه یک کالا سعی دارند علاوه بر پرداخت هزینه ی پایین ، کالایی با کیفیت خوب، نصیبشان شود. اما در اغلب اوقات این اتفاق نمی افتد. مهمترین دلیل آن هم، عدم شناخت کافی و وافی از محصول مورد نظر است. در حالت کلی، خریداران یک کالا بیشتر تحت تاثیر گفته ها و تعریف های فروشنده ، خرید خود را انجام می دهد. در مورد خرید گاوصندوق ، این مسئله مانند دیگر خریدها وجود دارد. افراد برای خرید گاوصندوق و یا ابزارهای امنیتی، نیاز به اطلاعات فنی و تخصصی مختصر اولیه دارند تا بتوانند در انتخاب محصول مناسب، موفق باشند.

اولین نکته در خرید یک گاوصندوق، انتخاب محل خرید است. امروزه، کارگاه های فاقد مجوز بسیاری وجود دارند که اقدام به تولید گاوصندوق های غیر استاندارد کرده و محصول خود را از راه های غیرمتعارف به فروش میرسانند. یکی از این راه های غیر متعارف، فروش از طریق فروشندگان سیار است. فروشندگانی که گاوصندوق را با قیمتی نازل و بدون پشتوانه عرضه می کنند. مسلما برای تهیه ی یک کالای استاندارد، باید سراغ بورس و فروشندگان معتبر آن رفت.

 هنگام خرید گاوصندوق علاوه بر توضیحات فروشنده، باید به مارک و امتیازات آن نیز دقت کرد. اطلاعات فنی و تخصصی هم برای خرید لازم است. یکی دیگر از مهمترین موارد خرید گاوصندوق، خدمات پس از فروش است. در طول زمان و هنگام استفاده از گاوصندوق همواره ممکن است مشکلاتی فنی پیش بیاد که برای رفع آن ، نیاز به سرویس کار پیش بیاید. پس باید  دقت داشت که گاوصندوق شما دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد.

کیفیت یراق آلات، از دیگر مواردی است که باید مدنظر داشت. قفل،دستگیره، زبانه ها و رمز باید از جنس مرغوب تهیه شده باشند. در نظر داشته باشید، ضخامت ورق بدنه و درب هم خیلی مهم است. برای تشخیص بهتر این مسئله ، باید از فروشنده بخواهید تا تمام قسمتهای داخلی گاوصندوق را به شما نشان دهد. یکی دیگر از موارد مهم، ضخامت و فاصله ی بین بدنه داخلی و بیرونی گاوصندوق است. یعنی قسمتی که توسط بتن نسوز پر شده است. هر چقدر میزان بتن گاوصندوق بیشتر باشد، امنیت و کیفیت آن به مراتب بیشتر است.

توصیه میشود از گاوصندوق هایی خرید کنید که به روش جدید تولید شده باشند و مجهز یه سیستم ضدسرقت باشند. هنگام توضیحات سیستم ضدسرقت  توسط فروشندگان، از آنها بخواهید که کارکرد آن را برای شما توضیح داده و به نمایش بگذارند.از ديگر مواد مهم در مورد خريد گاوصندوق، وزن آن است. اين مورد رابطه ي مستقيمی با ميزان و درصد بتن بكار رفته در گاوصندوق دارد. مسلما يك گاوصندوق سنگين به مراتب امن تر و بهتر از يك گاوصندوق مشابه سبك است. هميشه قبل از خريد نسبت به ميزان مقاومت و ايستايي ساختمان در برابر وزن گاوصندوق اطمينان حاصل كنيد. سعي نماييد تا جايي كه براي شما از لحاظ قيمت و ميزان ظرفيت ساختمان مقدور است، گاوصندوق هاي سنگين را انتخاب نماييد.

يكي ديگر از مسائل مهم، در تمايز دادن يك گاوصندوق مناسب از غير مناسب، كيفيت ظاهري و رنگ آن ميباشد. شفافيت، مرغوبيت و مقاومت رنگ در مقابل نور آفتاب، حرارت، رطوبت و غيره از جمله پارامترهاي تشخيص يك رنگ مناسب براي گاوصندوق شماست.

در پايان بطور خلاصه و مفيد بايد گفت كه جهت خريد يك گاوصندوق استاندارد و مرغوب ، صرفا به تبليغات و يا گفته هاي فروشندگان، و يا صرفا به قيمت پايين آن توجه نكنيد. سعي نماييد از طريق شبكه هاي مجازي و سايت هاي اينترنتي متعلق به توليدكنندگان مطرح گاوصندوق و درب خزانه در كشور، اطلاعات فني جامع كسب كرده و با ذهني آماده جهت خريد ، به بازار مراجعه نماييد.

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *