Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

5 روش کاربردی در شناسایی یک گاوصندوق با کیفیت از روی ظاهر

نحوه تشخیص کیفیت گاوصندوق

اینکه تشخیص دهیم یک گاوصندوق با کیفیت است یا نه کار چندان سختی نیست. اما شناخت کافی از این محصول در بین عموم مردم زیاد نیست. معمولا مردم نمی دانند از کجا بفهمند کیفیت یک گاوصندوق در چه حد است.

به طور کلی به دو صورت زیر می توان از کیفیت یک گاو صندوق آگاه شد.

  • توضیحات فروشنده در فروشگاه های رسمی
  • ظاهر گاوصندوق

مشاوره از فروشنده در فروشگاه های معتبر

در حالت کلی، خریداران یک کالا بیشتر تحت تاثیر گفته ها و تعریف های فروشنده، خرید خود را انجام می دهد. در مورد خرید گاوصندوق، این مسئله مانند دیگر خریدها وجود دارد. 

بهترین مرجع برای شما توضیحات فروشنده است. این مطمئن ترین و بهترین راه است. به همین دلیل است که حتما باید از مراکز معتبر و بهترین برندهای تولید گاوصندوق خرید کنید. زیرا برندهای مشهور و معتبر و با سابقه دارای دفاتر فروش رسمی و نمایندگی های مجاز در سراسر کشور هستند.

یکی از بهترین راه های شناسایی معتبر بودن برند در صنعت گاوصندوق ایران سایت رسمی آن شرکت است. درست همانند سایت آرکا که با جستجوی واژه گاوصندوق یا سایر واژه های مشابه به راحتی در دسترس کاربران خواهد بود. و مقالات آموزشی فراوانی را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا انتخابی آگاهانه داشته باشند.

اطلاعات فنی و تخصصی هم برای خرید لازم است. یکی دیگر از مهمترین موارد خرید گاوصندوق خدمات پس از فروش است. در طول زمان و هنگام استفاده از گاوصندوق همواره ممکن است مشکلاتی فنی پیش بیاد که برای رفع آن، نیاز به سرویس کار پیش بیاید.

پس باید دقت داشت که گاوصندوق شما دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. کیفیت یراق آلات، از دیگر مواردی است که باید مد نظر داشت. قفل، دستگیره، زبانه ها و رمز، باید از جنس مرغوب تهیه شده باشند.

در نظر داشته باشید، ضخامت ورق بدنه و درب خیلی مهم است. برای تشخیص بهتر این مسئله، باید از فروشنده بخواهید تا تمام قسمت های داخلی گاوصندوق را به شما نشان دهد.

یکی دیگر از موارد مهم، ضخامت و فاصله بین بدنه داخلی و بیرونی گاوصندوق است. یعنی قسمتی که توسط بتن نسوز پر شده است. هر چقدر میزان بتن گاوصندوق بیشتر باشد، امنیت و کیفیت آن به مراتب بیشتر است.

ظاهر گاوصندوق

یک گاوصندوق با کیفیت باید تمام ویژگی های مثبت و ایده آل را در ظاهر خود داشته باشد. چنانچه برخی شاخصه های بارز در ظاهر یک گاو صندوق مشاهده نشود، پیشنهاد می کنیم به آن صندوق اعتماد نکنید و آن را نخرید.

به غیر از اعتماد به فروشنده و ظاهر گاوصندوق، مطالعه مقالات آموزشی موجود در اینترنت و استفاده از تجربیات اطرافیانمان که گاوصندوق داشته یا دارند نیز می تواند کمک مناسبی جهت تشخیص میزان مرغوبیت این کالا دارد.

5 راه شناسایی گاوصندوق با کیفیت از روی ظاهر

خرید گاوصندوق با کیفیت عالی کار آسانی است. فقط کافیست بدانید مشخصه های یک گاوصندوق کیفیت بالا چیست. در این صورت می توانید کیفیت گاوصندوق را از روی ظاهر آن تشخیص دهید. در این مقاله قصد داریم در این باره اطلاعاتی را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهیم.

عوامل زیادی وجود دارند که در میزان کیفیت گاو صندوق موثر هستند. همه آنها به راحتی قابل تشخیص نیستند. بنابراین بعضی از آنها را صرفا باید با مشاوره گرفتن از فروشنده یا یک فرد با تجربه متوجه شد. اما تعدادی از آنها را می توان با کمی بررسی ظاهری به خوبی مشاهده کرد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نسوز بودن
  • درز بین درب و بدنه
  • ضدسرقت بودن
  • دستگیره ها
  • لولاها

حتما به دنبال گاوصندوق نسوز باشید

همان طور که بارها شنیدید از عبارت صندوق نسوز به جای گاوصندوق به کرات استفاده می شود. بارزترین مشخصه یک گاوصندوق ضد آتش بودن یا ضد حریق بودن آن است. هرچه مقاومت گاوصندوق در برابر دما بیشتر باشد بهتر است.

گاو صندوقی را نسوز می گویند که با توجه به اندازه ای که دارد در برابر دما و حرارت مقاومت بالایی داشته باشد. مثلا یک گاوصندوق خانگی باید بتواند در دمای 700 درجه در حدود یک ساعت مقاومت کند.

برای ساخت چنین گاوصندوقی باید دو جداره بیرونی و درونی آن بتن مسلح تزریق شده باشد. و جنس دیواره های آن هم از فولاد نسوز باشد.

از آن جا که شما در کارخانه گاوصندوق سازی حضور ندارید نمی توانید این موضوع را متوجه شوید. از این رو تعدادی از تولید کنندگان گاوصندوق از گچ به جای بتن استفاده می کنند که اصلا نسوز نیست.

یکی از بهترین راه های تشخیص نسوز بودن یک گاو صندوق دانستن وزن آن است. بتن چندین برابر از گچ سنگین تر است. حتما در زمان خرید از فروشنده وزن گاوصندوق را بپرسید.

به عنوان نمونه گاو صندوقی با ارتفاع 40 سانتی متر باید حدود 60 کیلوگرم وزن داشته باشد. یا یک گاوصندوق 70 سانتی متر باید بالای 200 کیلوگرم وزن داشته باشد.

در نتیجه هیچ یک از گاوصندوق های سبک وزن نسوز نیستند. از جمله گاوصندوق های هتلی یا سیف باکس ها نسوز نیستند. در واقع گاوصندوق نسوز قابل حمل است و امنیت زیادی ندارد.

چرا که سارقین می توانند به راحتی آن را سرقت کنند. برای آگاهی بیشتر از این موضوع به فروشگاه سایت مراجعه کنید و ابعاد و وزن گاوصندوق های نسوز را دیده و مقایسه کنید.

یکی دیگر از راه ها این است که به پشت گاوصندوق ضربه بزنید. صدایی که می شنود باید کمی بم تر از زمانی باشد که به دیواره های کناری گاو صندوق ضربه می زنید. این راه کمی تجربی است و معمولا انتظار است که فقط افراد اهل فن بتوانند از آن استفاده کنند.

باید بهترین رمز روی درب گاوصندوق نصب شده باشد

یک گاوصندوق با کیفیت الزاما باید ضد سرقت باشد. توصیه ما این اسنت که فقط گاوصندوقی بخرید که زبانه های درب آن به سیستم ضد سرقت مجهز باشد.

استفاده از بهترین نوع رمز چه از نظر امنیت و چه از نظر کیفیت می تواند تا اندازه زیادی ضدسرقت بودن گاوصندوق را تضمین کند. ترجیحا به دنبال رمز دیجیتال یا رمز دیجیتال اثر انگشتی باشید. بنابراین کیفیت قفل ها و رمزها و زبانه های نصب شده از اهمیت به سزایی برخوردار است.

بهترین رمز مکانیکی برای گاو صندوق در بازار ایران در حال حاضر رمزهای تایوانی مشکی رنگ وریبل است که به صورت چرخشی می باشد. علاوه بر گاو صندوق از این رمزها در ایمن سازی درب درستگاه های خودپرداز بانک ها ( عابر بانک ها ) استفاده می شود.

بهترین رمزهای دیجیتال مورد استفاده در گاو صندوق ها رمزهای دیجیتالی کره ای هستند. رمزهای دیجیتالی چینی با کیفیت و بی کیفیت زیادی هم در بازار موجود است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم چنانچه رمز دیجیتال بی کیفیتی روی گاو صندوقی نصب شده بود از خرید آن گاو صندوق امتناع کنید.

گاوصندوق اثر انگشتی چه گاو صندوقی است
گاوصندوق اثر انگشتی چه گاو صندوقی است

علاوه بر رمز حتما از فروشنده درباره سیستم ضد سرقت گاو صندوق سوال کنید. گاو صندوقی که مجهز به سیستم ضد سرقت نیست به هیچ عنوان نخرید. 

به درز بین درب و بدنه گاوصندوق دقت کنید

یک گاوصندوق با کیفیت گاو صندوقی است که بین درب  گاوصندوق و بدنه آن نباید فاصله افتاده باشد. تا حد امکان باید چفت باشد. زیرا در هنگام آتش سوزی یا سیل ، حرارت و آب به داخل گاوصندوق نرود. این مورد با نگاه به راحتی مشخص می شود.

همین درز یکی از مهمترین معیارهای تشخیص کیفیت گاوصندوق است. زیرا مانع از سرقت به وسیله دیلم می شود. رایج ترین روش سرقت از گاوصندوق استفاده از دیلم است.

چنانچه درز بین بدنه گاو صندوق و درب دارای فاصله زیادی باشد سارقان به راحتی می توانند دیلم را در آن فضا قرار داده و با فشار حداکثری به درب فضایی برای نفوذ به داخل پیدا کنند.

اما اگر یک گاو صندوق ایده آل و با کیفیت را ببینند که درز بین درب و بدنه پوشیده شده است از انجام این حرکت عاجز می شوند. راه بازگشایی این درب ها به گونه ای دیگر است.

دزدها برای این کار در ابتدا با جسمی سخت ضربه های مهلکی به این درزها وارد می کنند تا کمی در گوشه درب تورفتگی ایجاد شود و بین درب و بدنه فاصله ایجاد شود. در این شرایط  با دیلم به جان درب افتاده و سوراخ و شکافی ایجاد می کنند و محتویات داخل گاوصندوق را خالی می کنند.

بنابراین جنس ورق استفاده شده در ساخت درب و بدنه گاو صندوق بسیار اهمیت دارد. همچنین میزان بتون استفاده شده و عیار آن و همچنین مسلح بودن یا نبودن آن نیز تاثیر مستقیمی در بالا و پایین و بدنه یک گاو صندوق دارد.

به دستگیره و لولاها دقت کنید

در ساخت یک گاوصندوق با کیفیت باید از بهترین یراق آلات استفاده شده باشد. کیفیت یراق آلاتی مانند دستگیره و کلید و سرپوش کلید و…گویای کیفیت سایر مواد مورد استفاده در فرآیند تولید آن گاو صندوق می باشد. 

همچنین چگونگی و نحوه نصب این ابزارها بسیار با اهمیت است. دستگیره ها هر چه به سطح درب نزدیک تر باشند ایمن تر است. معمولا دستگیره های گرد برای مدل های کوچک تر و دستگیره های 3 پره یا 3 شاخه برای مدل های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که مدل های MZ در گاو صندوق های آرکا دارای دستگیره های بسیار عالی و امنی هستند. در هنگام خرید لولاها را با ریزبینی نگاه کنید.

باید رد و اثر جوشکاری در اطراف آن پوشانده شده باشد. مطمئن باشید گاوصندوقی که در ساخت آن مورد ریزی مثل این رعایت نشده باشد بسیاری از مسائل دیگر هم در آن رعایت نشده است.

حتما توصیه می کنیم قبل از خرید گاوصندوق با فروشنده و مشاور معتبری صحبت کنید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشد. فقط با یک تماس می توانید از مشاوره رایگان مشاوران آرکا نهایت استفاده را ببرید.

طراحی و رنگ گاوصندوق

یکی دیگر از مسائل مهم در تشخیص کیفیت گاو صندوق با نگاه و از روی ظاهر آن کیفیت ظاهری و رنگ آن می باشد. شفافیت، مرغوبیت و مقاومت رنگ در مقابل نور آفتاب، حرارت، رطوبت و غیره از جمله پارامترهای تشخیص یک رنگ مناسب برای گاوصندوق شماست.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزشی تنوع رنگ در گاوصندوق های نسوز آرکا را که راهنمای جامعی در این زمینه می باشد را حتما مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

برای  اینکه متوجه میزان کیفیت گاوصندوق بشوید باید اطلاعات خود را بالا ببرید. این کار از طریق مشاوره با فروشنده  و مطالعه مقالات آموزشی به خوبی انجام پذیر است. در اینصورت انتخاب و خرید یک گاو صندوق ایده آل و باکیفیت کار آسان ولذت بخشی است.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

تاریخ به روزرسانی: 1399/04/09

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *