گاوصندوق مناسب منازل

نحوه کار با گاوصندوق و انواع رمزها

نحوه کار با گاوصندوق و انواع رمزها

نحوه کار با گاوصندوق ساده است. درواقع برای مالک در صورتی که آموزش دیده باشد کاری بسیار راحت است. اما نیاز به آموزش دارد. این یکی از خصوصیات یک گاو صندوق مناسب است. این که هم ضد سرقت باشد و به راحتی نشود آن را باز نمود و هم این که برای کاربر خودش قابل دسترسی باشد. برای همین نقش رمزها در گاوصندوق ها بسیار پر رنگ است.

در گاوصندوق هایی که دارای قفل هستند باید دقت کنید که کلید را برعکس و یا حتی جا به جا در قفل جای ندهید. برای اطمینان از استفاده از کلیدها حتما هنگام خرید از فروشنده آموزش ببینید. اما گاوصندوق هایی که مجهز به رمز است بسته به اینکه چه نوع دستگاه رمز بر روی گاوصندوق نصب شده متفاوت خواهد بود به طور مثال رمزهای مکانیکی و دیجیتال و یا حتی اثر انگشت با یکدیگر در باز شدن تفاوت خواهند کرد.

انواع رمز گاوصندوق

رمزهای دیجیتال برای باز شدن غالبا به این صورت است که در ابتدا دکمه ستاره و سپس اعداد رمز و در نهایت دکمه مربع را باید وارد نمود و چنان چه هنگام وارد کردن اعداد رمز اشتباه کنید مشکلی پیش نمی آید و باید دوباره اینکار را  انجام دهید فقط بعضی از رمزها طوری طراحی شده که درصورتی که چند بار به اشتباه رمز را وارد کنید دیگر رمز عمل نخواهد کرد که این موضوع را هنگام خرید باید از فروشنده سوال کنید. اما در اتباط با رمزهای مکانیکی کار مقداری دشوارتر است.

تغییر رمز مکانیک تایوانی گاوصندوق

رمزهای مکانیکی قابلیت تنظیم رمز به صورت یک عدد و یا سه عدد خواهد بود که غالبا برای امنیت بیشتر توصیه می کنیم دستگاه رمز را بر روی سه عدد تنظیم کنید. چنان چه دستگاه رمز بر روی یک عدد تنظیم شد شما برای باز کردن در ابتدا باید اولین عددی که تنظیم شده بر روی علامت عمودی که روی رمز حک شده گذاشته و سپس به سمت چپ 4 مرتبه گذارانیده به طوری که هر یک بار که عدد مورد نظر از آن علامت می گذرد یک بار بشمارید و هنگامی که به دور چهارم رسید در مقابل همان علامت عمودی توقف کنید.

سپس بصورت بالعکس  یعنی به سمت راست دوباره می چرخانیم و هنگامی که عدد رمز از علامت عمود گذشت یک بار شمارش می کنیم. این کار سه بار باید انجام شود و بار سوم که عدد مقابل علامت عمود رسید توقف می کنیم و باز به همین ترتیب بالعکس. یعنی به سمت چپ دو بار گردش می دهیم و هنگام رسیدن به علامت عمود توقف می کنیم و رمز را بالعکس به سمت راست می گردانیم. مهم نیست چه مقدار. تا زمانی که رمز قفل شود و دیگر گردش نکند چنان چه رمز روان باشد یا اعداد رمز را اشتباه وارد کردید و یا این مراحل را درست انجام ندادید. آن گاه به راحتی رمز را باز کرده اید، کلیدها را هم در قفل ها چرخانیده و آن ها را نیز باز کنید، دستگیره را چرخانیده تا درب صندوق باز شود. برای آموزش بیشتر و جامع تر مطلب آموزش باز کردن درب گاوصندوق مجهز به رمز مکانیک را مطالعه فرمایید.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *