مقالات مرتبط

دسته بندی ها

نقاط ضعف و قوت گاوصندوق ها

آشنایی با نقاط ضعف و قوت گاوصندوق ها کمک زیادی به شما در هنگام خرید گاوصندوق می کند. هر گاوصندوقی ویژگی های منحصر به فرد خودش را دارد. برای مثال يک گاوصندوق مناسب منزل است و گاو صندوق ديگر در بانک کارآیی دارد و….همه اینها با توجه به ایمنی و ابعاد صندوق ها و نوع استفاده از آن انتخاب می شوند.

در حقیقت آشنایی بیشتر با آپشن ها و ویژگی ها و نحوه توليد و مراحل ساخت گاوصندوق اطلاعات بیشتری به دست می آورید و به شما کمک می کند تا بتوانيد انواع گاو صندوق ها و ایمنی آنها را تشخیص دهید و خریدی عالی داشته باشید.

آشنایی با نقاط ضعف و قوت گاوصندوق ها

نبود هر کدام از مواردی که در اینجا مطرح می شود برای یک گاوصندوق یک ضعف بزرگ به حساب می آید و تعبیه هر کدام از آنها روی یک صندوق به عنوان برتری و ویژگی آن به حساب می آید.

  • بدنه گاوصندوق
  • وزن گاو صندوق
  • نسوز بودن گاوصندوق
  • زبانه گاوصندوق
  • ضدسرقت بودن گاوصندوق
  • هوشمند بودن گاوصندوق
  • سیستم gps گاوصندوق

بدنه گاوصندوق

همانطور که می دانيد در گاو صندوق های دو جداره ، ديواره ها از دو ورق با قطر مناسب تشکيل شده اند و بسته به نوع گاوصندوق از 4 تا 15 سانتی متر با یکدیگر فاصله دارند که اين جداره با بتن و يا بتن مسلح پر می شود.

از طرفی به خاطر قطری که گاوصندوق پيدا می کند دسترسی به محتويات داخل صندوق به راحتی امکان پذير نمی باشد. پس همين طورکه که گفته شد متوجه شديد نوع ورق و بتن چقدر در مقاوم سازی گاو صندوق نقش محوری دارد.

از آنجایی که در هنگام فرآیند تولید گاوصندوق در کارخانه حضورندارید نمی توانید مطمئن باشید که بین جداره ها بتن مسلح ریخته شده است یا نه. یا چیز دیگری در آن فضای کوچک ریخته شده است.

برای تشخیص خالی بودن بین دیواره ها کافیست به دیواره ها با دست ضربه بزنید . با دست زدن به بدنه گاوصندوق به راحتی متوجه پر و خالی بودن فضای مذکور می شوید.

وزن گاوصندوق

در صورتی که بین دیواره ها بتن مسلح تزریق شده باشد وزن گاوصندوق بسیار سنگین خواهد بود. وزن گاو صندوق يکي ديگر از مواردي است که بايد مد نظر خريدار باشد . بسيار مهم است که گاوصندوق سنگين باشد تا به راحتی از مکان مورد نظر خارج نشود. و اين منظور به دست نمی آید مگر با همان بتنی که داخل بدنه گاو صندوق ها تزريق می گردد.

نسوز بودن گاوصندوق

نسوز بودن گاو صندوق ها هم بسيار مهم است. از آنجا که معمولا مدارک و اسناد و اوراق بهاءدار در گاو صندوق ها نگهداری می شود پس بايد گاوصندوقي تهيه کنيم که در برابر حرارت و آتش سوزي مقاومت بالايي داشته باشد. و اين هم با بتن ریزي که در بالا به آن اشاره شد انجام می شود.

زبانه های گاوصندوق

یکی دیگر از عواملی که جزو نقاط ضعف و قوت گاوصندوق ها به حساب می آید زبانه های گاوصندوق است. زبانه ها در ايمنی درب گاو صندوق نقش بسزایی دارند . قطر و تعداد آنها و چگونگي مهار کردن درب که از دو طرف مهار شود يا از چهار طرف کمک می کند تا درب گاوصندوق در حالت بسته بودن به راحتی باز نشود و در برابر فشار بیرونی مقاوم باشد.

زبانه ها به دو شکل درب را از داخل گاوصندوق مهار می کنند:

  • درب را از دو طرف مهار کنند و پشت يک خم بتونی قرار بگيرند.
  • از چهارطرف درب را مهار کرده و هر زبانه حفره ای مخصوص خود داشته باشد.

ضدسرقت بودن گاو صندوق

سیستم ضدسرقت یکی از عواملی است که نصب بودن یا نبودن آن روی گاوصندوق به عنوان نقطه تمایز و ضعف یا قوت آن صندوق به حساب می آید. سيستم ضد سرقت داخل درب صندوق تعبيه شده که هر گاه درب را به طور غير متعارف بخواهند باز کنند ضامنی دارد که مجدد باعث می شود درب گاو صندوق قفل شود.

اين سيستم روی گاو صندوق هایی نصب می شود که درب آنها به وسيله زبانه ها از چهار طرف مهار می شود. اين سيستم بسيار قوی بوده و مانع سر سختی برای سارقين به حساب می آيد.

هوشمند بودن گاوصندوق

نصب سيستم هوشیار همراه با جی پی اس می تواند هر گاو صندوقی را به یک گاوصندوق هوشمند تبدیل کند. درباره سیستم هوشیار پیشنهاد می کنیم حتما مقاله گاوصندوق هوشیار آرکا را مطالعه نمایید. اسم دیگری که می شود روی این سیستم گذاشت نگهبان هميشه بيدار است. تعجب نکنيد!!! بله . نگهبان!!!

سيستم هوشيار در هر لحظه می تواند شما را از زمان باز شدن گاو صندوق و مکان آن آگاه سازد; مثلا شما در محل حاضر نيستيد; و شخص دیگری به هر ترتیب  می خواهددرب گاوصندوق شما را بتواند باز کند،در چنین شرایطی سيستم هوشيار همزمان به همراه شما پيامک می دهد و اطلاع رسانی می کند; تا شما به راحتی و به سرعت بتوانيد اقدامات لازم را انجام دهید.

سیستم gps گاوصندوق

عملکرد سیستم جی پی اس (gps) به این شکل است که اگر کسی بتواند گاو صندوق شما را به سرقت برده و از محل خارج کند شما با مکان ياب همراهتان می توانيد به راحتی از مکان گاو صندوق خود اطلاع پيدا کنيد.

در واقع جای دزد را به شما نشان می دهد. به نوعی می توان گفت با چنین امکاناتی از دزدیده نشدن گاوصندوق خود مطمئن خواهید بود. و با آرامش کامل می توانید مدارک و اشیاء مهم خود را به گاوصندوق امن خود بسپارید.

وجود هر یک از این امتیازات در هر گاوصندوقی اطمینان خاطر شما را بیشتر و امنیت وسایل شما را بالاتر می برد. صندوق نسوز آرکا با توجه به سفارش و سلیقه مشتری هر کدام یا حتی تمامی اینها و چندین ویژگی منحصر به فرد دیگر را را به طور همزمان در گاوصندوق خریداران تعبیه و نصب می کند.

فقط کافیست تماس بگیرید و پس از استفاده از مشاوره رایگان با مشاورین مجرب آرکا اقدام به سفارش یا خرید یا بروز رسانی گاوصندوق خود نمایید.

 

نگارنده : منفرد مدیر فروش آرکا

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *