Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق آسانسوری چیست؟

گاوصندوق آسانسوری آرکا چیست؟

بعضی از مشاغل هستند که نیاز به ویترین دارند تا محصولاتی را که می‌خواهند به فروش برسانند به مشتری های خود نشان بدهند و با این کار توجه افراد را به کالای خود جلب کنند. اما در بعضی از کسب و کارها، کالایی که به فروش می‌رسد و باید در ویترین قرار بگیرد، بسیار با ارزش است و رها کردن آن در پشت شیشه مغازه بسیار خطرناک است چون ممکن است که به سرقت برود.

بسیاری از مغازه های طلافروشی، در طول روز چند نوبت طلاهای موجود در ویترین را می‌چینند و بعد از تمام شدن ساعت کاریشان، طلاها را جمع آوری می‌نمایند و در جای دیگری در گاوصندوق قرار می دهند. با توجه به ارزش بالای این گونه کالاها، امینت در چنین محیط هایی حرف اول را میزند و کوچکترین غفلت از آن در نهایت آسیب های زیادی را به همراه خواهد داشت. به منظور رفع چنین محدودیت هایی، طراحی و تولید گاوصندوق آسانسوری آرکا یا زیر ویترینی صورت گرفته و با استقبال بسیار بالایی مواجه شد. این گروه از گاوصندوق ها از دو بخش تشکیل شده اند و قسمت بالایی به عنوان ویترین استفاده شده و با فشردن یک دکمه، ویترین به قسمت پایینی منتقل شده و درب آن قفل می‌شود. بدنه گاوصندوق آسانسوری از فولاد بوده و میزان ضخامت در آنها به اندازه ایست که با ضربه و آتش سوزی هیچگونه آسیبی به آنها وارد نمی‌شود.

تفاوت گاوصندوق آسانسوری با سایر گاوصندوق ها

نوع طراحی و شکل ظاهری گاوصندوق آسانسوری آرکا با سایر انواع گاوصندوق ها کاملا متفاوت بوده و مکانیزم عملکردی آنها با هم فرق دارد.

اولین تفاوت این گاوصندوق با سایر گزینه ها در ابعاد و اندازه بخش های مختلف آن می باشد. بر خلاف گاوصندوق خانگی و اداری، ابعاد این تجهیزات بسیار بزرگ بوده و وزن آنها نیز سنگین تر است. علاوه بر این، به منظور پیاده سازی مکانیزم باز و بسته شدن آنها از تجهیزاتی مانند موتور و گیربکس استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که مکانیزم های به کار رفته در این گروه از گاوصندوق ها متفاوت بوده و از رایج ترین آنها می توان به استفاده از مکانیزم حرکتی بال اسکرو، سیم بکسل، جک و پیچ و هیدرولیک اشاره نمود.

خروجی تمام مکانیزم های اشاره شده در نهایت حرکت نرم و روان در بالا و پایین رفتن گاوصندوق آسانسوری، بدون صدا و استهلاک می باشد. صندوق آسانسوری بسیار بزرگ و جادار است و در عین حال بسیار مستحکم می باشد. این گاوصندوق همچنین ضد سرقت است. گاوصندوق آسانسوری یک صندوق نسوز می باشد یعنی ضد آتش یا ضد حریق است. علاوه بر آن این گاو صندوق در دسته بندی خانواده صندوق های ضد آب قرار دارد. بنابراین گاوصندوق آسانسوری به خوبی خواسته های صاحبان و کاربران خود را برآورده می کند.

صندوق ویترینی هم از انواع گاوصندوق های صنف جواهرفروشی ها است، اما با وجود تمام مزیت های گاوصندوق ویترینی این گاوصندوق آسانسوری است که گوی سبقت را ربوده است و ویژگی های بیشتر و چشمگیرتری نیز دارد که آن را بسیار محبوب کرده است. گاوصندوق آسانسوری کار را برای طلافروشان بسیار راحت کرده است. تنها کافیست طلا فروش دکمه صندوق آسانسوری خود را فشار دهد. تا ویترین تعبیه شده در صندوق آسانسوری بدون صدا و لرزش بالا بیاید و در یک چشم به هم زدن آماده دیده شدن توسط مشتری شود. در حالی که پیش از این طلا فروش در چند نوبت باید ویترین خود را چیده و جمع می کرد و این کار حداقل هر بار بین 15 تا 20 دقیقه زمان می برد.

مزایای استفاده از گاوصندوق آسانسوری آرکا

با توجه به بدنه بسیار مقاوم و همچنین مکانیزم های به کار رفته برای بالا و پایین رفتن ویترین موجود در گاوصندوق، استفاده از آن مزایای متعددی را برای طلافروشان به همراه دارد.

مقاومت بالا در برابر آتش سوزی یکی از ویژگی های بارز هر گاوصندوق خوب است، اما در مورد گاوصندوق آسانسوری این ویژگی با استفاده از مواد ضد آتش سوزی که با تکنولوژی بسیار پیشرفته تولید شده است، به وجود آمده و یکی دیگر از ویژگی های این گاوصندوق و شاید مهمترین ویژگی آن ضد ضربه بودنش است. با توجه به اینکه کالاهایی که درون این گاوصندوق وجود دارد در معرض دید عموم است، ممکن است کسانی بخواهند با ضربه زدن و شکستن ویترین، به کالاهای درونش دسترسی پیدا کنند. ویژگی ضد ضربه بودن گاوصندوق آسانسوری از این موضوع جلوگیری می کند و در واقع باعث جلوگیری از سرقت کالاها از پشت ویترین می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های گاوصندوق آسانسوری آرکا جلوگیری از ورود آسیب به جواهرات به دلیل تماس زیاد با دست است. زیرا در زمان تعویض دکوراسیون ویترین، کارگران باید کالاهای پشت ویترین را با دست جابجا کنند و این کار ممکن است به آسیب دیدن کالاهای ارزشمند از جمله طلا و جواهرات بیانجامد و این آسیب ها ممکن است جبران ناپذیر باشند. اما با استفاده از گاوصندوق آسانسوری تنها با فشار یک دکمه می توان دکوراسیون ویترین را با جابجا کردن گاوصندوق آسانسوری عوض کرد، بدون این که از کارگر استفاده شود و یا به کالاهای درون گاوصندوق دست زده شود.

گاوصندوق آسانسوری طلافروشی

گاوصندوق آسانسوری آرکا از ویژگی‌ امنیت بالا و سرعت جمع آوری تمام ویترین در مدت زمان کوتاه در لحظه برخوردار است. این ویژگی مهم باعث جلوگیری از سرقت، اغتشاش و به هم ریختگی می‌گردد. گاوصندوق های آسانسوری از موادی ساخته شده‌اند که با تکنولوژی بسیار پیشرفته به دست آمده‌اند. طرز ساخت این گاوصندوق ها به گونه ای است که در برابر هر گونه سرقت و خرابی مقاوم هستند. همچنین جنس این گاوصندوق ها به گونه ای است که در برابر رطوبت و آب و همچنین آتش سوزی از کالاهای درون خود مراقبت و محافظت می‌کنند.

افزایش زمان و راندمان کاری به دلیل حذف زمان چیدن و جمع آوری محتویات ویترین هم از از ویژگی های این گاوصندوق سودمند است. به این ترتیب کسانی که صاحب این فروشگاه‌ها هستند می‌توانند از نظر اقتصادی هم سود بسیار بالایی ببرند و راندمان کاری افراد شاغل در فروشگاه بالا می‌رود و آنها می‌توانند به مشتری‌های خود سرویس بهتری بدهند و در کوتاه ترین زمان مشتری‌های بیشتری را راه بیندازند.

گاوصندوق آسانسوری  دارای تنوع در اندازه و ابعاد متناسب با فضای داخلی فروشگاه است و کسانی که می‌خواهند از این گاوصندوق ها استفاده کنند نباید نگران آن باشند که ممکن است اندازه آنها با اندازه مغازه و یا فروشگاه تطابق نداشته باشد. از این گونه گاوصندوق ها در ابعاد و اندازه های گوناگون ساخته شده است که می‌توان در هر فروشگاهی و با هر اندازه ای یک گاوصندوق آسانسوری تهیه نمود.

با توجه به اینکه گاوصندوق آسانسوری آرکا با انرژی برق کار می کند در صورت قطع برق، دیگر امکان استفاده از این گاوصندوق ها  وجود ندارد. به همین دلیل سازندگان این گاوصندوق ها قابلیت اتصال به ups در شرایط قطع برق برای گاوصندوق آسانسوری را در نظر گرفته اند که اگر به صورت ناگهانی برق در فروشگاه قطع شود گاوصندوق آسانسوری شما از کار نیفتد و امکان باز و بسته کردن ویترین صندوق آسانسوری وجود داشته باشد همچنین فروشنده ها بتوانند سرویس لازم را برای مشتریان خود داشته باشند . بدیهی است این قابلیت باعث می‌شود تا در زمان تعطیل بودن فروشگاه، کالاهای داخل گاوصندوق در امنیت کامل نگهداری شوند.

مشخصات فنی گاوصندوق آسانسوری آرکا

امنیت گاوصندوق ها اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل در طراحی و ساخت آنها به فاکتورهای متعددی توجه می‌شود و تمام آن فاکتورها بر اساس استانداردها تعیین می شوند. یکی از مهم ترین مشخصات فنی گاوصندوق آسانسوری، جنس و متریال به کار رفته برای بدنه آنها است که در استفاده از ورق‌های ضخیم فولادی بهترین گزینه به شمار می روند.

میزان ضخامت این ورق‌ها متفاوت بوده و قطعا هر اندازه این مقدار بیشتر باشد، مقاومت دستگاه نیز در برابر ضربه و آتش سوزی افزایش پیدا می کند. علاوه بر این، برای دیواره‌های داخلی از بتن های مسلح و آرماتور استفاده می‌شود تا کاملا ضد حریق و انفجار باشند. همچنین لازم به ذکر است که سرعت باز و بسته شدن گاوصندوق آسانسوری آرکا قابل تنظیم بوده و بر اساس ویژگی‌های فروشگاه و سایر موارد امنیتی تنظیم می گردد.

گاوصندوق طلافروشی

گاوصندوق‌های آسانسوری دارای ویژگی‌های بسیار زیاد دیگری نیز است که این وسیله را از دیگر گاوصندوق ها متمایز می‌کند. مجموعه ویژگی‌های گاوصندوق آسانسوری یا ویترینی می‌توان به آن اشاره کرده عبارتند از:

رمزهای مکانیکی، الکترونیکی و فینگرپرینت: یکی از قابلیت های مهم گاوصندوق آسانسوری، قابلیت نصب رمزهای مکانیکی، الکترونیکی و فینگرپرینت است. قابلیت ها باعث می شود که امنیت برای کالاهای داخل گاوصندوق بیشتر شود و تنها کسی که که بتواند به کالا ها دسترسی پیدا کند صاحب خود فروشگاه است و تنها با اجازه ی او افراد دیگر می‌توانند به کالاهای داخل گاوصندوق آسانسوری دسترسی پیدا کنند.

امکان نصب UPS: برای زمان‌های اضطراری و قطع برق هم یکی دیگر از قابلیت های گاوصندوق آسانسوری است. به دلیل آن که تمام فعالیت های گاوصندوق آسانسوری به وسیله برق انجام می شود در صورت قطع برق ممکن گاوصندوق آسانسوری از کار بیافتد به همین دلیل طراحان و سازندگان این گونه از گاو صندوق ها قابلیت نصب یو پی اس را برای زمان های اضطراری در نظر گرفته اند که بلافاصله پس از قطع برق، گاوصندوق آسانسوری با برق اضطراری به کار بیفتد.

نصب ریموت کنترل: از قابلیت‌های دیگر گاوصندوق‌های آسانسوری توجه به امکان نصب ریموت کنترل را می توان نام برد. این قابلیت خصوصاً در فروشگاه‌های بزرگ بسیار به کار می آید و افراد می توانند از راه دور گاوصندوق آسانسوری خود را کنترل نمایند.

حسگرهای نوری: نصب حسگرهای نوری برای افزایش امنیت در گاوصندوق‌های آسانسوری است. این قابلیت باعث می‌شود که حتی اگر کسی از نظر فیزیکی بتواند به داخل گاوصندوق آسانسوری راه پیدا کند، این حسگرها با اعلام خطر از سرقت کالاهای داخل گاوصندوق آسانسوری اطلاع می‌دهند و صاحب فروشگاهی تواند از سرقت آنها جلوگیری کند.

سیستم کنترل از راه دور: امکان نصب سیستم کنترل از راه دور بر روی گاوصندوق ویترینی یکی دیگر از از ویژگی های گاوصندوق آسانسوری است. این ویژگی بیشتر در فروشگاه‌های بزرگ بسیار به صرفه است. زیرا با توجه به بزرگ بودن ویترین‌های آن فروشگاه‌ها می‌توان بدون دخالت انسانی ویترین فروشگاه را تعویض کرد.

تابلوی هوشمند: گاوصندوق‌های آسانسوری این امکان را دارند که تابلوی هوشمند و بورد بر روی آن نصب شوند که در کارآیی هر چه بهتر این وسیله کمک می‌کند و به راندمان کاری در فروشگاه کمک زیادی می‌کند. 

حسگرهای حساس: کاربران گاوصندوق آسانسوری با توجه به حساسیت کالاهای موجود درون گاوصندوق، حسگرهای حساس را نیز می‌توانند بر روی گاوصندوق آسانسوری شان نصب کنند.

ویترین های ریلی و متحرک: گاوصندوق آسانسوری به گونه ای طراحی شده است که اجرای ویترین های ریلی و متحرک را ممکن کرده است و به این ترتیب صاحبان فروشگاه ها که از گاوصندوق آسانسوری استفاده می کنند، می توانند به این وسیله کالاهای خود را هر چه بهتر در معرض دید مشتریان و مراجعه کنندگان خود قرار دهند.

شیشه ضد گلوله: گاوصندوق آسانسوری دارای شیشه ضد گلوله روی لبه ی گاو صندوق ویترینی است. به دلیل این که کالاهای ارزشمند درون ویترین قرار دارد باید از هر نظر امنیت این کالاها تامین گردد. با توجه به ارزش بالای این کالاها ممکن است افرادی با اسلحه به ویترین مغازه شلیک کنند تا کالاهای درون ویترین را سرقت نمایند. به همین خاطر شیشه های لبه گاوصندوق از جنس ضد گلوله ساخته شده است.  همچنین امکان نصب شیشه ضد گلوله روی دیواره گاوصندوق طلا و جواهرات نیز وجود دارد و از مواد ضد گلوله ای ساخته می‌شود که در برابر شلیک گلوله مقاوم باشد.

تجهیزات گاوصندوق آسانسوری

تا این جای مطلب دانستیم که گاوصندوق آسانسوری دارای چه ویژگی ها و امکاناتی است. اما علاوه بر تجهیزات مکانیکی موجود در گاوصندوق که برای پیاده سازی مکانیزم حرکتی آنها استفاده می‌شود، به منظور افزایش کارایی و امنیت، از تجهیزات جانبی در این گاوصندوق ها استفاده شود.

به عنوان مثال، گاوصندوق آسانسوری را می توان به سنسورهای حساس به اثر انگشت مجهز نمود. در برخی از این گروه گاوصندوق ها امکان تجهیز دستگاه به ارسال پیام در صورت باز شدن درب آنها برای مالک اصلی وجود دارد و در صورت آن که مالک مورد نظر در فروشگاه حضور نداشته باشد، از دستبرد به داخل گاوصندوق آگاه می‌شود و می‌تواند از سرقت کالاهای داخل آن جلوگیری کند. از دیگر مشخصات فنی گاوصندوق زیرویترینی می توان به امکان قرار دادن ریل حرکتی و متحرک کردن ویترین آنها اشاره نمود. این کار باعث هر چه سریعتر شدن کارها می‌گردد و صاحبان فروشگاه می‌توانند در کمترین زمان ممکن بیشترین کالا را به مشتریان و مراجعه کنندگان نمایش دهند.

تولید و فروش تخصصی گاوصندوق آسانسوری در ایران

صندوق نسوز محمدزاده (امروزه تنها با نام تجاری آرکا) با نیم قرن سابقه در تولید و عرضه انواع محصولات امنیتی فلزی در سراسر ایران و خاورمیانه فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می توانید به صورت اینترنتی، تلفنی و حتی حضوری به راحتی با آرکا ارتباط بگیرید. 

 

 

پبج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *