مقالات مرتبط

دسته بندی ها

ویژگی های گاوصندوق ضدزلزله آرکا

ویژگی های گاوصندوق ضدزلزله آرکا

حوادث طبیعی مخصوصا زلزله در چشم به هم زدنی می آیند بدون آن که بتوان آن ها را به راحتی پیش بینی نمود. و وقتی تمام می شوند جز ویرانه ای از خود باقی نمی گذارند. در هنگام وقوع زلزله ممكن است خانه ها براثر فرسودگی و عدم مقاومت كافی دچار آسیب و فروریختگی شوند. در این شرایط بهترین اتفاق ممکن این است که وجه نقدینگی پول یا اشیاء با ارزش شما سالم مانده باشند. در اينجاست كه نیاز به وجود یک گاوصندوق مقاوم و ایمن احساس می شود. بر این اساس صندوق نسوز آرکا اقدام به تولید گاوصندوق های بسیار ایمن و محکم تحت عنوان گاوصندوق ضدزلزله نموده است.

نكته تامل برانگیز این است كه چه گاوصندقی ازسرمايه های ما در مقابل زلزله محافظت می كند؟ آیا گاوصندوق ضدزلزله وجود دارد تا بتوانید پس از نجات جان خود مدارک و اسناد و وجه خود را نیز نجات دهید ؟ در این شماره از مقاله قصد داریم به صورت موردی به ویژگی های یک گاوصندوق ایمن در مقابل زلزله اشاره كنیم كه در هنگام خرید باید حتما بدان توجه شود.

جنس گاوصندوق ضد زلزله

مورد اول اين كه گاوصندوق بايد از جنس سختی ساخته شده باشد تا هنگام ريزش آوار دچار شكستگی نشود. بنابراین جنس ورق آن بايد فولاد ضد برش باشد. حتما برای ساخت یک گاو صندوق ضد زلزله باید از سوپر آلیاژها استفاده شود.

گاوصندوق ضدزلزله بتنی

مورد دوم اين كه گاوصندوق بايد بتواند فشارها را تا حد زيادی تحمل كند; برای این كار بايد بين دوجداره گاوصندوق حتما بتن مسلح به همراه شبكه های آرماتور بندی شده استفاده شود; بتن مسلح استفاده شده در گاوصندوق های نسوز آرکا می تواند وزنی معادل 40 پراید را تحمل کند.

نسوز بودن گاوصندوق

مورد سوم اين است كه با توجه به اين كه در هنگام زلزله احتمال وقوع آتش سوزی به دليل اختلال درشبكه گاز و برق وجود دارد طبيعتا گاوصندوق بايد نسوز باشد پس دقت به نسوز بودن گاوصندوق هم بايد لحاظ شود.

ضدسرقت بودن گاوصندوق

مورد چهارم اين كه در اين گونه مواقع به دليل ضربه هایی كه به اجسام وارد می شود لزوما باید گاوصندوق ضدسرقت باشد تا بر اثر ورود ضربه به درب آن مجددا قفل گردد. گاوصندوق ضدزلزله آرکا مجهز به سیستم ضدسرقت آرکا می باشد.

استفاده از سیستم هوشیار در گاوصندوق ضدزلزله

آخرين مورد این است كه بعد از وقوع زلزله یافتن گاوصندوق برای دسترسی به اسناد و مدارک داخل آن كار دشواری است. لذا داخل گاوصندوق های ضدزلزله آرکا سیستم هوشیار نصب شده و روی آن مكان ياب نصب می گردد. تا زیر آوار به راحتی قابل پیدا شدن باشد. در گاوصندوق های ضد آب هم این سیستم نصب می گردد. تا در صورت وقوع سیل و گم شدن گاوصندوق بتوان آن را ردیابی کرد.

در انتها بايد متذكر شويم كه حادثه هیچ گاه خبر نمی کند; و پیشگیری  قبل از وقوع شرط عقل است; مخصوصا زلزله که وقتی بیاید همه چیز را در لحظه ای کوتاه ویران می کند; و فرصتی برای جمع آوری مایحتاج یا پول و اشیا مهم زندگی به هیچکس نمی دهد; بنابراین حفظ و نگه داری اسناد و مدارک مهم زندگی واجب عقلی به شمار می رود.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *