مقالات مرتبط

دسته بندی ها

تولید گاوصندوق استاندارد با سیستم 5s

سیستم استاندارد 5s در گاوصندوق

سیستم مدیریت 5s بعد از جنگ جهانی دوم  توسط ژاپنی ها با الگو برداری از مدیریت صنایع آمریکایی ابداع شد. پس از ژاپن کشورهای اروپایی و آمریکا و سپس سایر کشورها از این سیستم استاندارد سازی پیروی کردند. صندوق نسوز آرکا هم در جهت تولید بهترین گاوصندوق استاندارد اقدام به پیاده سازی این سیستم کرده است.

استاندارد 5s محدود به یک صنعت یا یک زمینه کاری نیست و می تواند به عنوان پیش زمینه ای برای رشد و پیشرفت هر مجموعه ای باشد. مهمترین هدف این نظام مدون و دقیق پیشگیری از هدر رفت زمان و افزایش بازدهی می باشد.

به طور کلی می توان مهم ترین فواید پیاده سازی نظام آراستگی 5s در تولید گاو صندوق را به شرح زیر دانست:

  • ایمنی و بهداشت
  • بهره وری بسیار بالا
  • صرفه جویی در هزینه ها
  • بالا رفتن کیفیت محصولات تولید شده
  • پیشگیری از خرابی و افزایش ایمنی در کار

صندوق نسوز آرکا هم سعی بر آن دارد تا با رعایت این نظام قانونمند و منظم گام موثر و بلند دیگری در جهت تولید گاوصندوق استاندارد بردارد. گاو صندوقی با بالاترین و کیفیت و قیمت مناسب که بالاترین نرخ تامین نظر مشتری را به همراه داشته باشد.

موارد رعایت استاندارد 5s

  1. تفکیک کردن (seiri): این مرحله بدان معناست که باید هر چیزی جای خودش قرار بگیرد. به طور کلی یعنی جداسازی اجزا از یک دیگر. اجزا مانند قسمت های مختلف کاری.
  2. نظم و ترتیب (seition): این مورد بیان می کند که مثلا دستگاه های پرس در یک خط قرار بگیرند و با دستگاه های جوش در یک ارتفاع یکسان واقع شوند.
  3. براق و تمیز کردن (seiso): این مرحله مربوط به پاک و تمیز کردن تمام سطوح از روی دستگاه ها گرفته تا تمیزی دیوارها، درب ها، ابزار آلات و… را شامل خواهند شد.
  4. ابمن نمودن و استاندارد سازی کردن (seiketsu): این مورد مناسب سازی فضا از نور گرفته تا دما و رطوبت و همچنین سلامتی جسم و روحی کارکنان و پاک بودن هوای داخل سالن تولید و… را شامل می شود. این مرحله بر استاندارد بودن محیط هم دلالت دارد. این که محیط کار ایمن و استاندارد باشد.
  5. تعلیم و فرهنگ سازی (Shitsuke): این مرحله به این معنی است که مراحل قبلی کاملا در سازمان پیاده سازی شده و به یک فرهنگ و یک قانون تبدیل شود که همه از آن پیروی کرده و بدان معتقد باشند.
5 روش عالی برای شناسایی گاوصندوق با کیفیت از روی ظاهر آن
5 روش عالی برای شناسایی گاوصندوق با کیفیت از روی ظاهر آن

بهبود هر یک از شرایط بالا به افزایش کیفیت، ایجاد قیمت مناسب  و ساخت گاوصندوق استاندارد کمک زیادی می کند. افزایش بهره وری و تولید گاو صندوق مرغوب و با کیفیت در خور شان و نام ایران و ایرانی بهترین پاداشی است که اجرای اصول استاندارد 5s می تواند به مجموعه تولیدی آرکا و همچنین به مشتری بدهد.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *